YFII (artık resmi olarak DFI.Money olarak bilinir), yEarn projesi (YFI), token emisyonlarının her hafta yarıya indirildiği farklı bir token dağıtım modeli sunar (YIP-8). Bu ekonomik tasarım, YFII $ madenciliğine aktif katılımı teşvik ederken, geç kalanların yine de ödül kazanmasına izin veriyor. YFII, yeni kararlar ve uygulamalar için belirteçlerin oylanması gerektiği için topluluk için bir yönetişim belirteci işlevi görür. Bu makale itibariyle, 150 Milyon ABD Dolarından fazla ABD Doları, YFII havuzu 1– güçlü bir topluluğun gelişimini ifade etmek.

YFII, sürümün ilk haftasında (27 Temmuz) her biri 10.000 token dağıtan 3 farklı havuza sahip olacak şekilde tasarlanmıştır ve sonraki haftada bir miktar yarıya iner..

Geliştiriciler başlangıçta bu değişikliği bir yönetim oyu ile uygulamayı planlıyordu “YIP8”- ancak bu topluluk tarafından geçilmedi. Bu, YIP emisyonları için haftalık yarılanma modelini doğrudan uygulayan YFII çatalının oluşturulmasına yol açtı. Bu, özellikle Çin toplumunda, proje için artan bir desteğe yol açmıştır. $ YFII bir YFI ile% 98 kod benzerliği, en önemli fark “yarıya indirme” ek maddesi – daha fazlası için bilgi bu karşılaştırmayı kontrol et.

YFII yönetişimi arayüz ayrıca Ygov.finance’ın bir çatalıdır

YFII Lansmanı tartışmaları

YFII’nin piyasaya sürülmesi tartışmalıydı ve başlangıçta dolandırıcılık suçlamalarıyla karşılaştı – çünkü batı topluluğu YFII’nin bir çıkış dolandırıcılığı olduğundan korkuyordu. Bu çoğunlukla, herhangi bir sayıda yeni token (sonsuz token riski) yaratabilecek bir “madenci” ve “yönetişim” adresi gibi potansiyel arka kapıların varlığından kaynaklanıyordu. Bu sorunlar daha sonra “yönetim adresi” nin yakılmasıyla çözüldü ve “madenci” nin açıklaması adresler.

Metamask Kimlik Avı Algılama Uyarısı

Çiftlik YFII Vermek Güvenli mi

YFII, bu makale itibariyle 2. havuzun% 2000’den fazlasını sunmasıyla çok yüksek yatırım getirisi sunuyor. Şimdi önemli soru, çiftlik YFII’yi vermenin güvenli olup olmadığıdır. Metamask, büyük olasılıkla projeye karşı ilk “rapor” gönderim uyarılarının bir sonucu olarak YFII sitesi için kimlik avı uyarıları yayınladı.

Çekişmenin kilit noktası, sonsuz bir YFII arzı yaratmak için kullanılabilecek bir “sahip anahtarının” varlığı idi. Bu sorun, sahip anahtarı yakıldıktan sonra topluluk tarafından düzeltildi – yani topluluk yönetişim oylarıyla kabul etmeden hiçbir yeni token oluşturulamaz. YFII-DAI havuzunun geçici olarak silindiği Dengeleyici projesi tarafından başlatılan birkaç alarm da vardı..

Çin Wechat topluluğu, projeye karşı temelsiz ön yargıçlara hızlıca seslendi. Birçoğu, bu suçlamalardan / ön uç sansürden sonra Dengeleyiciyi merkezileştirilmiş ve potansiyel olarak güvenilmez olarak adlandırdı..

https://twitter.com/FinanceYfii/status/1288405347976192000?s=20

Tüm merkezi olmayan finans projeleri ve akıllı sözleşmelerde olduğu gibi YFII’yi kullanırken kesinlikle çok fazla risk var..

İki Havuz

Şu anda YFI jetonunu çiftlemek için iki havuz var – her biri haftada 10.000 dağıtılıyor – her hafta yarı yarıya azalıyor (aşağıdaki tabloya bakın).

YFII çiftçiliği tarafından üretilen tahmini Yıllık Yüzde Verim (APY) hakkında daha fazla bilgi edinmek için Weeb’in çiftçilik aracına bakın. https://yieldfarming.info/yfii/ycrv/

Çiftlik YFII’yi nasıl verirsiniz?

* NOT: Verim tarımı son derece tehlikelidir ve sonsuz darphane / akıllı sözleşme açıkları / belirteç fiyatı oynaklığı gibi riskler içerebilir. Bu aktivite GÜVENLİ değildir ve SON DERECE deneysel olarak görülmelidir. Uyarıldın*

YFII madenciliği yapmak için üç farklı yöntem vardır – hepsi farklı YFII verimleri verir ve farklı ilişkili risklere sahiptir. Tüm yöntemleri öğrenmek gerekli değildir – bunun yerine, farklı risk profillerine sahip olduklarını anlamak önemlidir..

 1. HAVUZ 1: Bu, üzerinde oluşturulan yCurve jetonlarını kullanır. https://www.curve.fi/iearn.
 1. Oturum aç https://www.curve.fi/iearn
 2. Üzerinde Depozito sayfa, USDT, USDC, TUSD veya DAI yatırın
 3. Bu, yCurve jetonları oluşturacaktır
 4. YCurve Jetonlarını yatırın https://yfii.finance/#/ içinde “burnunda tütmek” havuz
 5. RİSKLER: Y Eğrisi Havuzu sabit paralar kullanır ve bunları otomatik olarak farklı protokollere yatırır. Herhangi bir protokoldeki güvenlik açıkları fon hırsızlığına yol açabileceğinden, bu yüksek risk olarak kabul edilir..
 • Havuz 2: Bu, Dengeleyicinin% 98 DAI:% 2 YFFI likidite havuzunu kullanır
  1. Dengeleyici Likidite Havuzunda YFII veya DAI’yi yatır https://pools.balancer.exchange/#/pool/0x16cAC1403377978644e78769Daa49d8f6B6CF565
  2. Bu, BPT jetonları oluşturacak
  3. BPT tokenlerini yatırın https://yfii.finance/#/ içinde “Dengeleyici (YFII-DAI)” Havuz
  4. RİSKLER: Fonlar, piyasa yapıcılığını otomatikleştirmek için kullanılacak – yani, ani büyük bir YFII satışı söz konusuysa, YFII’yi satın almak için DAI tokenleri kullanılacaktır. Bu, YFII’nin fiyat düşüşlerinin / oynaklığının, havuza alınmış varlıkların azalmasına yol açabileceği anlamına gelir..
  5. Havuz 3: YFII’yi “yönetişim” Havuzuna dahil etmek
  6. Başarılı bir şekilde stake etme işleminden sonra, daha fazla YFFI token ile “mevcut ödüllerin” zamanla arttığını görebilmelisiniz. Jetonlar, “ödül talepleri” kullanılarak herhangi bir zamanda alınabilir. Bunun da ötesinde, stake edilmiş tokenler, herhangi bir zamanda kilitlenme olmadan da açılabilir..

   YFII Yönetişimi

   YFII’nin önyükleme aşamasında, geliştiriciler gücün 11 imzacı arasında paylaşıldığı çoklu imzalı bir yönetişim modeli kullanmayı seçtiler. Bir kararın geçirilmesi ve uygulanması için, 11 imzacıdan 7’si eylemi bir gnosis kasası kullanarak onaylamanız gerekir. Bu, güç YFII yönetişimi DAO’ya aktarılırken (YFII seçmenleri neyin uygulanacağı konusunda oylama hakkına sahiptir) sözleşme dağıtım hızını artıran geçici bir önlemdir. 11 imzalayan hakkında daha fazla bilgi bulunabilir & twitter doğrulama burada: https://keys.yfii.finance.

   YFII dağılımı

   YFII dağılım tablosu

   YFII Wechat Group (Çince)

   YFII topluluğunun büyük bir Wechat grubu var. Grubu bulmak için, myGrassU’da arama yapın ve gruba davet almak için 3 yazın. Açık bir mektupta YFII topluluğu, YFI’nin yaratıcısı, resmi olarak sert bir fotoğrafla kabul edildi.

   Binance’de YFII listeleri

   Binance, DFI.Money’yi (YFII) 1 Eylül 2020’de aşağıdaki işlem çiftleriyle listeledi: YFII / BNB, YFII / BTC, YFII / BUSD ve YFII / USDT. Bu liste için YFII tarafından herhangi bir listeleme ücreti ödenmedi – açıkça Binance, DeFi çiftçileri ve meraklıları arasındaki ezici popülariteye yanıt olarak YFII’yi listeledi. Kurucu Ortak ve CEO Chengpeng Zhao’nun (CZ) röportajımız sırasında ortaya çıkardığı gibi popülerlik ve topluluk, neyi listeleyeceğimize karar verirken Binance için büyük bir faktördür..

   YFII’nin Binance’deki listesi onlara büyük bir destek sağladı ve sadece bir günde token değerini iki katına çıkararak 8.000 ABD Dolarını aştı..

   SSS

   YFII Güvenli mi?

   YFII’nin Synthetix ve YFI ile benzer sözleşmeleri vardır – bu nedenle bu tamamen bir aldatmaca değildir. Ancak, potansiyel mart sözleşmesi güvenlik açıkları nedeniyle YFII’nin güvenli olup olmadığı henüz kanıtlanmadı. YFII henüz denetlenmedi

   Dengeleyici Havuz 2’ye nasıl eklerim

   Unfortunate Balancer, Havuzdaki likidite ekleme özelliğini kaldırdı (potansiyel sonsuz para basma riskinden dolayı). Havuz 2’ye eklemek için YFII tarafından sağlanan dengeleyici çatalını kullanmanız gerekir

   YFII çiftçiliğiyle ilgili en son istatistikleri nerede bulabilirim

   WeeMcGee tarafından sağlanan resmi olmayanları da kullanabilirsiniz – https://yieldfarming.info/yfii/ycrv/

   Merkezi Olmayan Finans (DeFi) serisi: öğreticiler, kılavuzlar ve daha fazlası

   Hem yeni başlayanlar hem de daha ileri düzey kullanıcılar için içerikle, DeFi alanında ticaret yapmak için ihtiyaç duyduğunuz TEMEL ARAÇLAR hakkında eğiticiler içeren YouTube DeFi serimize göz atın. MetaMask ve Uniswap. Reef.finance ($ REEF) ve Polkadot ($ DOT) gibi popüler DeFi konularına derin bir dalışın yanı sıra

   Bu web sitesindeki DeFi serisi, YouTube’da araştırılmayan konuları da kapsar. DeFi’nin ne olduğu hakkında bir giriş için, Merkezi Olmayan Finansmana (DeFi) Genel Bakış: Kripto para birimindeki HOTTEST trendi için bir kılavuza bakın.

   ESSENTIAL DEFI TOOLS için öğreticiler ve kılavuzlar:

   • MetaMask Kılavuzu: Bir hesap nasıl kurulur? ARTI ipuçları ve ileri düzey kullanıcılar için hileler
   • Uniswap incelemesi ve öğreticisi: Yeni başlayanlar kılavuzu ve gelişmiş ipuçları ve püf noktaları
   • Serum DEX kılavuzu ve incelemesi
   • SushiSwap ($ SUSHI) açıklaması
   • 1inch Exchange, Mooniswap ve Chi GasToken: Nihai inceleme ve rehber

   Ayrıntılı bilgi için diğer belirli DeFi projeleri için DeFi belirteç kılavuzlarımıza bakın. İşte en POPÜLER rehberlerimizden bazıları:

   • AAVE (LEND $)
   • Geniş ($ AMPL) incelemesi: Bu DeFi protokolü için temel kılavuz
   • ChainLink ($ LINK) kılavuzu: DeFi alanındaki önemli bir bağlantı
   • Cream Finance ($ CREAM): Nedir?
   • Curve Finance ($ CRV) kılavuzu
   • DODOEx ($ DODO): Devrim Niteliğinde Zincir Üzerinde Likidite Sağlayıcısı
   • Doğrusal Finans (LINA $): Sentetik değişim platformlarının geleceği?
   • Polkadot ($ DOT): Çin’in DeFi sevgilisi hakkında bilmeniz gereken her şey
   • RAMP DeFi: Stake edilmiş varlıkların değerini nasıl ortaya çıkarır??
   • Reef Finance ($ REEF): Hepsi Bir Arada Defi Platformu
   • Solana ($ SOL) açıkladı
   • Grafik ($ GRT) – Merkezi olmayan uygulamaların bir sonraki seviyesi
   • Trustswap ($ SWAP) açıkladı – Yeni nesil DeFi işlemleri
   • DeFi Ekosistemini Birleştiren Finans
   • Wing Finance ($ WING) – Kredi Temelli DeFi Borç Verme Platformu

   DeFi serimizin bir parçası olarak yakında daha fazla video ve makale gelecek, bu nedenle Youtube kanalı ve (şimdilik) ÜCRETSİZ haftalık haber bülteni böylece onlar çıkar çıkmaz bilgilendirilebilirsin!

   Kaynaklar:

   1. BİLGİ: https://medium.com/@WhiteNoise1984/yfii-innovative-decentralized-defi-mining-pool-d745c032dfc0
   2. HAVUZ: https://pools.balancer.exchange/#/pool/0x16cAC1403377978644e78769Daa49d8f6B6CF565
   3. ÇATAL: https://bal.yfii.finance/#/pool/0x16cAC1403377978644e78769Daa49d8f6B6CF565 (Dengeleyici havuzunun resmi olmayan çatalı. Riski size ait olmak üzere kullanın.)
   4. HİSSE: https://yfii.finance/

    SÖZLEŞME: 0xAFfcD3D45cEF58B1DfA773463824c6F6bB0Dc13a

   5. ödülleri nasıl görebilirim btw https://yieldfarming.info/yfii/yfii_dai/

   YFII Duyurusu: https://medium.com/@WhiteNoise1984/yfii-innovative-decentralized-defi-mining-pool-d745c032dfc0

   YFII Token Adresi: 0xa1d0E215a23d7030842FC67cE582a6aFa3CCaB83

   Resmi Olmayan Verim Tarımı Bilgileri:

   Havuz1: https://yieldfarming.info/yfii/ycrv/

   Havuz2: https://yieldfarming.info/yfii/yfii_dai/

   Mike Owergreen Administrator
   Sorry! The Author has not filled his profile.
   follow me