Rio DeFi ($ RFUEL) bir blockchain teknoloji şirketidir. Güçlü dijital altyapısı Rio Chain ile geleneksel finans ile blockchain alanı arasında köprü kurmayı hedefliyor. Mevcut blok zinciri ile güvenlik, hız, ölçeklenebilirlik ve birlikte çalışabilirliğe odaklanır.

Rio ekosisteminin tamamı, kullanıcıların geleneksel finansal sistemden bir alternatif olarak kullanabilecekleri geniş bir hizmet yelpazesi vaat ediyor. Tasarruf ve borç verme hizmetlerinden ticaret ve sigorta fırsatlarına. Bunların hepsine sadece bir akıllı telefon ve internet bağlantısı ile erişilebilir.

Arka fon

Rio DeFi’nin CEO’su James Anderson ve ekibi, bugünün finansal sisteminin küreselleşmenin ihtiyaçlarına cevap verebilecek yeni bir gelişime şiddetle ihtiyaç duyduğuna inanıyor. Ödeme çözümleri ve para transferleri gibi aracılar tarafından sağlanan hizmetler veya yerel yönetimler tarafından fiat para birimlerinin kontrolü, bugün bildiğimiz şekliyle tüm finansal ortamı etkileyen birden fazla endişeyi taşıyor..

Rio’nun arkasındaki ekip, kullanıcıların günlük yaşamlarında çok fazla sürtüşme ve maliyet olmadan finansal işlemleri gerçekleştirmek için kolayca kullanabilecekleri bir ekosistem üzerinde çalıştı. Ve projenin merkezinde, genel halk arasında kripto para birimlerinin kitlesel olarak benimsenmesini destekleme hedefi var..

Hala yapılacak çok iş var ancak Rio, hızla değişen uluslararası finans ortamına yanıt verebilecek bir model geliştirdi..

RIO DeFi nedir?

Rio Zinciri akıllı sözleşmelerle desteklenen merkezi olmayan bir finans (DeFi) hizmet platformudur. Platformun amacı, tek ama etkili ve hızlı bir blok zincirine dayalı finansal hizmetler sağlayan merkezi olmayan uygulamaları (dApps) destekleyebilen bir ekosistem sağlamaktır..

Bitcoin ve Ethereum ağlarının yaşadığı sorunları görerek kendi zinciri üzerine inşa edilmiştir. Şu anda, bu üst zincirlerden geçen işlem hacmi, yavaş işlemlere, pahalı gaz maliyetlerine ve düşük benimseme oranına neden oldu. Yeni ekosistemlerini temel alacak başka bir platform olmalıydı ve ortaya çıkardıkları Rio Zinciri idi..

Rio DeFi aracılığıyla, yeni dApp’ler yeni cüzdanları, hizmetleri ve kripto para birimlerini destekleyebilir.

RioDeFi nasıl çalışır?RioDeFi nasıl çalışır?

Parite Substrat

Rio’nun ekibi, kripto geliştirmede ilerlemenin en iyi yolunun, diğerleriyle özgürce etkileşime girebilen bir blok zinciri oluşturmak olduğuna inanıyor. Bu nedenle, diğer blok zinciri projelerinin paraşütle Rio’ya kolayca bağlanmasını sağlamak için Parity Substrate teknolojisini uygulamaya devam ettiler..

Parachainler, herhangi bir birlikte çalışabilirlik sorunu olmadan diğer zincirlere rahatça yerleştirilebilen yeni dApp’ler geliştirmek için kullanılabilen bağımsız blok zincirleridir..

ParaşütlerParaşütler

Rio projesinin Üç Ana Odağı

Rio’nun çok yaygın olan yavaş, verimsiz ve pahalı blok zincirleri sorununa çözümü, üç ana odak noktasını destekleyen bir modeldir: kullanılabilirlik, ölçeklenebilirlik ve güvenlik.

Hibrit model: Ölçeklenebilirlik ve daha yüksek işlem hacmi sağlayabilen yeni bir ağın bir araya getirilmesi (onay süresinde blok başına iki saniye kadar hızlı) Rio blok zinciri için birleşik bir model geliştirilerek elde edilir..

Esneklik: Çok düşük istemci gereksinimleri ve özelleştirilebilir fikir birliği algoritmalarına sahip sanal makine yorumlayıcılarının konuşlandırılması yoluyla Rio’nun katılık zincirini ve merkezileştirme risklerini ortadan kaldırır. Rio zincirinin üzerine inşa edilen her şey, uygulama söz konusu olduğunda herhangi bir sürtünme olmaksızın mevcut piyasa koşullarına göre kolayca ayarlanabilir..

Birlikte çalışabilir: Rio zinciri, diğer zincirler arasında kolay bağlantıyı desteklemek üzere tasarlandığından, blok zinciri platformlarındaki farka rağmen farklı kuruluşları verimli bir şekilde birbirine bağlayabilir..

RioChain'in üç ana odak noktasıRioChain’in üç ana odak noktası

Konsensüs Algoritması (Yetki Kanıtı)

Rio, Substrate Aura (Yetki turu) ve GRANDPA (GHOST tabanlı Yinelemeli ANcestor Deriving Prefix Anlaşması) fikir birliği algoritmalarını benimseyen Yetki Kanıtı (PoA) fikir birliği mekanizmasını kullanır.

PoA uygulaması için bu iki yeni kombinasyon, blok verilerinin nasıl işleneceğini ve her işlem için kesinliğin nasıl elde edileceğini yöneten farklı algoritmalar olmasını sağlar. Rio, blok veri yazma görevini Aura’ya devrederek ve kesinlik doğrulama sürecini GRANDPA’ya devrederek, zincir üzerinde gerçekleştirilen işlemlerin güvenliğinden ödün vermeden daha fazla esneklik elde etti..

İşlem hattında Rio’nun Bitcoin blok zincirinde uygulanan fikir birliği mekanizmasına benzer şekilde Proof-of-Stake (PoS) ‘a geçme planı var. Şu an itibariyle, Rio’nun arkasındaki ekip, nihai PoS’nin benimsenmesi için gereken zemini oluşturmak için Aura’dan BABE’ye (Blockchain Uzantısı için Kör Atama) geçmeye çalışıyor..

 • AURA: Onaydan sonraki blokları üretmek için fikir birliği algoritması olarak belirlenmiştir. Belirli bir zamanda blokları oluşturan seçilmiş bir doğrulayıcı setinin yardımıyla çalışır. Yalnızca yetkili düğümlerin doğrulayıcı olmasına izin verilir.
 • GRANDPA: “Ağırlıklı otoriteler” yardımıyla blok sonlandırma sağlama görevi devredilmiştir. Ağ için herhangi bir blok üretmeyecekler, ancak doğrulayıcılar tarafından üretilen blokların “en iyi” versiyonunu oylayacaklar. Devredilen makamların üçte ikisinden fazlası blok zincirinin durumunun bir versiyonuna oy verirse, bu nihai kabul edilir..

Federated Blockchain

Rio, federe bir blok zincirinin birkaç nedenden ötürü izinsiz bir halka açık blok zincirinden daha iyi olduğuna inanıyor. Daha hızlı işlem hızı, ölçeklenebilirlik, düşük işlem maliyetleri, düşük enerji tüketimi, daha güçlü güvenlik ve veri gizliliği özellikleri sağlamak için artırılmış yetenek sağlar.

Federe modelin uygulanması Rio’nun, DeFi alanındaki diğer mevcut blok zincirlerinden daha hızlı bir şekilde 2 saniyelik bir blok süresi onayına ulaşmasını sağlar. Ve bu hızda bile Rio zinciri, saniyede neredeyse 3.000 işlemi işlerken ağı% 51 saldırılara karşı koruyabilir..

Şu anda Rio’nun arkasındaki ekip, hafif düğüm doğrulayıcıları ile tamamlanan hibrit bir PoS ve PoA fikir birliği modelini uygulamayı düşünüyor. Bu, herkesin muhtemelen atanmış düğümler olarak yalnızca cep telefonlarıyla ağ doğrulamasına katılabileceği anlamına gelir..

Rio Fuel jetonu ($ RFUEL): Jeton sahipleri için ödüller

Rio, blok zinciri katılımcılarını, aynı zamanda yerel jetonu olan Rio Fuel ($ RFUEL) ile ödüllendiriyor. RFUEL, bir değer deposu, gaz ücretleri için ödeme veya akıllı sözleşmeler yapmak için kullanılabilir.

1 milyar RFUEL jetonu, bir jeton oluşturma etkinliği (TGE) aracılığıyla oluşturulacak ve bu jetonların% 70’i, ekosistemin büyümesine katkıda bulunan uygulamaları ve kullanıcıları teşvik etmek için dağıtılacak,% 20’si topluluk kalabalığı satışları ve özel yoluyla satılacak. satışlar ve% 10 (100 milyon) rezerv olarak korunacak ve 5 yıl boyunca yavaşça serbest bırakılacak.

RFUEL jeton dağıtımı hakkında daha ayrıntılı bilgi için aşağıdaki tabloya bakın:-

RFUEL belirteç dağıtımı

Rio Fuel jetonu ($ RFUEL): halka açık satış

İlk tur Rio Fuel’un RFUEL jetonunun halka açık satışı 11 Eylül 2020’de 40 dakika içinde tükendi. İlk tur fiyatı şu şekildedir: 0,16 ABD doları, minimum katkı limiti 1.000 USD ve maksimum katkı limiti 10.000 USD’dir. Hak kazanma süresi, Token Oluşturma Etkinliğinde (TGE) ve TGE’den sonraki 31 ve 61. günlerde başlayan 1/3 kilit açma ile 61 gündür..

ikinci yuvarlak yapıldı 15 Eylül 2020, 06:00. UTC. 2. turun fiyatı şu şekilde olacak: 0,18 ABD doları, minimum katkı sınırı 1.000 ABD doları ve maksimum katkı sınırı 10.000 ABD dolarıdır. Hak kazanma süresi, TGE’de 1/4 ve TGE’den sonraki 11, 21 ve 31. günlerde kilit açma ile 1 aydır. Kazanılan tüm tokenlar, RFUEL staking ödüllerini almak için otomatik olarak stake edilir.

RFUEL kamu satışları 3. tur bir Uniswap İlk DEX Teklifi (IDO). RFUEL, Uniswap’te başlangıç ​​fiyatı ile ticarete açık olacak 0,20 ABD doları ve tüm jetonların kilidi tamamen açılacaktır, yani ticaret için hemen kullanılabilir olacaktır. Bununla birlikte, 0.20 $ sadece başlangıç ​​fiyatıdır ve önceki turların hepsinin aşırı talep edildiği göz önüne alındığında, fiyatların işlem başladıktan hemen sonra dalgalanma olasılığı vardır..

Daha ayrıntılı bilgi için lütfen kontrol edin Rio DeFi telgrafı.

Rio Zinciri Kullanım Örnekleri

Bitcoin Borç Verme Platformu: Kullanıcılar varlıklarından faiz elde etmek için BTC’lerini Rio Zincirinin üstüne akıllı sözleşmelere yatırabilirler. Borçlular ayrıca Rio Zinciri aracılığıyla borç alarak BTC’lerinden kolayca yararlanabilirler..

Bitcoin borç verme platformuBitcoin Borç Verme Platformu

Tasarruf Hesabı: Rio’nun güvenliği BTC tasarrufları için de bir sığınak olabilir. Kullanıcılar, bankalardan ve diğer sağlayıcılardan geleneksel tasarruf hizmetlerine kıyasla yüksek faiz oranları kazanırken, BTC’lerini ve diğer desteklenen kripto para birimlerini güvenle yatırabilirler..

Tasarruf Hesabı

Merkezi Olmayan E-ticaret: Tüccarlar, işlerini dijitalleştirmek ve bunu yaparken büyük operasyonel maliyetleri azaltmak için Rio zincirinden özgürce faydalanabilirler. Rio Zinciri üzerinde yönetim ve satış operasyonlarını kurmak, tüccarların daha düşük maliyetler, daha iyi ödeme ağ geçitleri, sınırsız işlem modelleri ve diğerlerinin yanı sıra daha fazla tüketici veri gizliliği sayesinde daha geniş bir müşteri yelpazesine erişmesini sağlayabilir..

Sonuç

DeFi alanının geliştirilmesi, birden çok blok zincirindeki tüm mevcut gelişmeleri köprüleyebilen projelerin başarısına dayanır. Bu, özellikle yüksek trafikli ağlarda sıkışan yararlı yenilikler için geçerlidir. Evlat edinme hedefse, zincirler arası uygulamayı destekleyen birlikte çalışabilir bir blok zinciri oluşturmak, bunun için harika bir yoldur..

Rio DeFi’nin blockchain-agnostik modeli, DeFi alanında çocuksu bir yenilik yolu yaratabilir. Farklı blok zincirlerini birbirine bağlayarak, yalnızca daha hızlı benimseme elde etmekle kalmaz, aynı zamanda birlikte çalışabilir DeFi modelleri geliştirmeye de daha fazla ilgi duyabiliriz..

Merkezi Olmayan Finans (DeFi) serisi: öğreticiler, kılavuzlar ve daha fazlası

Hem yeni başlayanlar hem de daha ileri düzey kullanıcılar için içerikle, DeFi alanında ticaret yapmak için ihtiyaç duyduğunuz TEMEL ARAÇLAR hakkında eğiticiler içeren YouTube DeFi serimize göz atın. MetaMask ve Uniswap. Reef.finance ($ REEF) ve Polkadot ($ DOT) gibi popüler DeFi konularına derin bir dalışın yanı sıra

Bu web sitesindeki DeFi serisi, YouTube’da araştırılmayan konuları da kapsar. DeFi’nin ne olduğu hakkında bir giriş için, Merkezi Olmayan Finans (DeFi) Genel Bakış: Kripto para birimindeki HOTTEST trendi için bir kılavuza bakın

ESSENTIAL DEFI TOOLS için öğreticiler ve kılavuzlar:

 • MetaMask Kılavuzu: Bir hesap nasıl kurulur? ARTI ipuçları ve ileri düzey kullanıcılar için hileler
 • Uniswap incelemesi ve öğreticisi: Yeni başlayanlar kılavuzu ve gelişmiş ipuçları ve püf noktaları
 • Serum DEX kılavuzu ve incelemesi
 • SushiSwap ($ SUSHI) açıklaması
 • 1inch Exchange, Mooniswap ve Chi GasToken: Nihai inceleme ve rehber

Ayrıntılı bilgi için diğer belirli DeFi projeleri için DeFi belirteç kılavuzlarımıza bakın. İşte en POPÜLER rehberlerimizden bazıları:

 • AAVE (LEND $)
 • Geniş ($ AMPL) incelemesi: Bu DeFi protokolü için temel kılavuz
 • ChainLink ($ LINK) kılavuzu: DeFi alanındaki önemli bir bağlantı
 • Cream Finance ($ CREAM): Nedir?
 • Curve Finance ($ CRV) kılavuzu
 • DODOEx ($ DODO): Devrim Niteliğinde Zincir Üzerinde Likidite Sağlayıcısı
 • Doğrusal Finans (LINA $): Sentetik değişim platformlarının geleceği?
 • Polkadot ($ DOT): Çin’in DeFi sevgilisi hakkında bilmeniz gereken her şey
 • RAMP DeFi: Stake edilmiş varlıkların değerini nasıl ortaya çıkarır??
 • Reef Finance ($ REEF): Hepsi Bir Arada Defi Platformu
 • Solana ($ SOL) açıkladı
 • Grafik ($ GRT) – Merkezi olmayan uygulamaların sonraki düzeyi
 • Trustswap ($ SWAP) açıkladı – Yeni nesil DeFi işlemleri
 • DeFi Ekosistemini Birleştiren Finans
 • Wing Finance ($ WING) – Kredi Temelli DeFi Borç Verme Platformu

DeFi serimizin bir parçası olarak yakında daha fazla video ve makale gelecek, bu nedenle Youtube kanalı ve (şimdilik) ÜCRETSİZ haftalık haber bülteni böylece onlar çıkar çıkmaz bilgilendirilebilirsin!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me