OIN Finansmanı (OIN $) Çoğu Ethereum ürününün de yapabildiğini, ancak farklı bir blok zincirinde – Ontology ağında sunmayı amaçlayan Merkezi Olmayan Finans (DeFi) projesi oluşturmanın bir yolunu tasarladı. Bu, son zamanlarda endişe nedeni olan ve kitlesel kabulün önünde gerçek bir engel olan blok zinciri tıkanıklığı ve yükselen gaz ücretleri sorunlarını potansiyel olarak çözebilir..

Ontology’de çalışan ilk DeFi projesi olarak, önümüzdeki aylarda ne yaptıklarını ve uzayda neler sakladıklarını bilmek ilginçtir..

OIN Finance ile ilgili açıklayıcı videomuza göz atın:

Arka fon

OIN Finance CEO’su Renard Zhang ve ekibi, projeye DeFi’yi tanıtma, DeFi için bir ağ geçidi olma ve daha olgun bir pazara dönüşmesine yardımcı olma gibi üç aşamalı bir misyonla başladı. Ekip, merkezi olmayan teknolojinin gelişmelerini Ethereum ekosisteminden Ontology blok zincirine yeniden oluşturmaya yardımcı oldu..

OIN Finance nedir?

OIN Finance, Ontology ağının tepesinde bir likidite havuzu borç verme platformu sağlamaya odaklanan bir DeFi ekosistemidir. Amacı, stablecoin’lerin ödünç verme, ödünç alma, takas etme ve basma gibi hizmetler için çapraz zincirle birlikte çalışabilir bir platform oluşturmaktır..

OIN ile kullanıcılar, kendi merkezi olmayan borsalarına (DEX) likidite ekleyebilir ve OINSwap aracılığıyla kendi piyasa yapıcılarını oluşturabilir. OIN ekosistemindeki bir başka proje, kullanıcıların kredi verebileceği veya kripto para varlıklarını ödünç alabileceği OINLend’dir..

Ekosistemdeki diğer hizmetler OINWallet, OINDAO ve USDO stablecoin’dir. OIN’in köprü teknolojisi sayesinde, platformda oluşturulan bu hizmetlere Ethereum topluluğu da erişebilir..

Şimdilik OIN, düşük maliyetli hizmetler sağlamak için Ontology ağını kurmaya odaklanırken, kullanıcıların Ethereum blok zincirinde daha yakın zamanda yaşadığı tıkanıklık sorunlarından kaçınıyor. Proje ONT DeFi platformunda yeterince güçlü bir kullanıcı tabanına sahip olduğunda, projeyi daha da ölçeklendirmek için hareket edebilirler..

OIN için önünüzdeki yol, ilk önce bir grup erken benimseyenler topluluğu oluşturmak ve onlara ilk katılımcı havuzunun bir parçası olma fırsatı vermektir. Ardından, daha geniş halkın kullanımına sunulabilir.

Zincirler arası birlikte çalışabilirlik

OIN’in mimarisi, birkaç blok zinciri birbirine bağlayarak yalnızca kendi platformunun değil, tüm DeFi alanının da büyümesini sağlar. Zincirler arası tasarımı, teklifleri çok sayıda kullanıcıya genişletmek için platformu diğer mevcut ağlara açar..

Merkeziyetsizleştirme

Tendermint’in fikir birliği algoritmasını benimseyen düğümler, fikir birliğine varmaya çalışırken sorunsuz bir şekilde çalışabilir. Ve kendi stablecoin’i aracılığıyla, düğümlerin ağın sağlığını korumaya ve sürdürmeye devam etmesi için yeterli teşvik var.

Veri güvenliği

OIN, kullanıcılarının verilerini güvence altına almak için Merkle kanıtı kullanır. Böyle bir kurulumda, Ethereum blok zincirinin üstünde başlatılan eylemlerle ilgili herhangi bir bilgi güvenli bir kod satırında tutulacak ve böylece geri yazılamazlar..

OIN Finans Hizmetleri

OINSwap V1 Havuzu

OIN, Ontology’de ilk DEX’i başlatacak ve Ontology kullanıcılarının ONT jetonlarını OIN tarafından desteklenen jetonlarla rahatça ticaret yapmasına olanak tanıyacak. Takas havuzu, tüm DEX’e güç sağlarken, fiyatları geçerli piyasa koşullarına göre belirlenir. V1 ve V2 havuzları şu anda çalışmalarda ve henüz resmi bir lansman tarihi yok.

OIN takas v1 havuzuOIN takas v1 havuzu

OINSwap V2 Havuzu

Çapraz zincir köprüsü başarılı olur olmaz ve ERC-20 varlıkları Ontology ağına gidip gelir gelmez OIN Swap’ın V2 havuzunu çalıştırmaya başlayabilirler. Burada, OIN jetonları, bazı jetonların değerini OIN Swap’a yansıtmak için kullanılır..

OIN Swap v2 havuzu

OIN Cüzdan

OIN Cüzdan, Ontology ve Ethereum ağı tarafından desteklenen jetonları saklamak için kullanılabilir. Ontology-Ethereum köprüsünü başarılı bir şekilde çalıştırmak için projenin ikinci aşaması tamamlanır tamamlanmaz, OIN cüzdanı diğer Ethereum tabanlı DeFi projelerine erişebilir. Bunlar Curve, Balancer veya Compound gibi protokollerdir.

OIN cüzdanOIN cüzdan

USDO

USDO, ağın ABD Dolarına sabitlenmiş stabilcoinidir. Ontology üzerine inşa edilmiş ilk merkezi olmayan kararlı token. USDO, Ontology’nin yerel jetonu ONT tarafından desteklenmektedir..

Stabilcoin, stake etme ve likidite madenciliğinden kar elde etmek için OIN Swap veya OIN Lend havuzuna para yatırmak için kullanılabilir..

$ OIN Jetonu

OIN belirteci, OIN Finans’ın yerel varlığıdır. Yönetişim belirteci olarak ve ayrıca teminat ödülleri ve takas tazminatı için kullanılacaktır..

Platform, OIN belirteci aracılığıyla işlemleri yönetmek için bir topluluk yönetişim modeli uygular. Ayrıntılı olarak belirteç, işlem ücretleri, stake etme veya topluluk oylamaları için ödeme yapmak için kullanılabilir..

OIN jetonu oldukça popülerdir. Jetonun halka açık satışı yaklaşık 50 kat fazla aboneliğe sahipti ve 3 Eylül 2020’de Uniswap ve Bitmax ve BiBox’ta başlatıldı. Yazma sırasında OIN neredeyse 1 ABD Dolarıdır, bu sahiplerin kendinden geçmiş olmak için her türlü nedeni vardır.

OIN DAO

OIN DAO ayrıca USDO ihraç etme kabiliyetine de sahiptir. USDO, ONT tarafından teminatlandırıldığından, Ontology platformunda kendi havuzuna sahiptir. ONT’ye sahip olanlar, USDO’yu% 300’lük bir başlangıç ​​teminatlandırma oranında basabilirler..

USDO’nun teminatlandırması% 180’in altına düşerse takas mekanizması (MakerDAO’da tasfiyelerin nasıl çalıştığına benzer) devreye girer. Ancak kullanıcılar USDO’yu ödünç almak veya ödünç vermek istemezlerse, likidite madenciliği yapmak için onları OIN Swap veya OIN Lend’e gönderebilirler..

OIN Kredisi

Borç verme, OIN platformunda dağıtılmıştır. Akıllı sözleşmeler sayesinde, hem borç verenler hem de borç alanlar, platformda temel varlıklar haline gelmek için tokenleri güvenle yatırabilir. Ardından, OIN, belirli bir döviz kurunda OIN tokenlerini basmak için Ethereum ve Ontology ağı tarafından desteklenen farklı tokenler arasında seçim yapar..

Diğer DeFi kredilendirme protokollerine benzer şekilde, krediler için minimum% 150 fazla teminatlandırma gerekir. Faiz ücretleri, arz ve talep gibi farklı piyasa faktörlerine göre akıllı sözleşmelerle otomatik olarak belirlenir..

Faizler blok başına biriktirilir ve bir kısmı yedeklerde tutulur. Bu, borç verenlere, isterlerse token depozitolarını geri çekme seçeneğine izin vermek içindir..

OIN Zinciri

OIN Zinciri, protokolün zincirler arası birlikte çalışabilirlik özelliğini desteklemek için tasarlanmış OIN platformunun üzerine inşa edilmiş bir katmandır. Bu, Ethereum’un DeFi projelerinin Ontology ağında daha fazla varlık sağlamak için entegre edilmesine yardımcı olacaktır..

Hem Ethereum hem de Ontology’yi köprüleyecek çok işlevli bir adaptör olacak ve önümüzdeki diğer gelişmelerde daha fazla halka açık zincir olacak..

Likidite Madenciliği ve Staking

Tüm OIN belirteç arzının yarısı likidite madenciliği ve stake etme yoluyla üretilir. Staker’lar aracılığıyla yaratılan arz, OIN DAO ve OIN Lend platformlarında toplanan USDO teminat havuzlarından elde edilecektir..

Likidite madenciliği yoluyla oluşturulan OIN tokenleri OIN Swap havuzlarına enjekte edilecektir. OIN Lend havuzu, çapraz zincir mimarisi ile kullanıma sunulduğunda, ERC-20 uyumlu tokenler de stake edilebilir..

Tüm basılan tokenlerin tam olarak% 40’ı stake etme ödülleri ile her gün dağıtılırken, kalan% 60 likidite madenciliği ödülleri olarak dağıtılacaktır. OIN DAO aracılığıyla topluluk, ağ için günlük ödül tahsis oranının nasıl değiştirileceğine karar verebilir..

Sonuç

Ontology ağında DeFi’nin öncülerinden biri olarak, OIN Finance için görünüm, özellikle Ethereum’un yükselen gaz ücretleri ile giderek daha olumlu görünüyor. Ethereum blok zincirinde başlatılan DeFi projelerinin sayısı her gün artarken, operasyonlarını sürdürmeye devam edip edemeyecekleri hâkim bir endişe olmaya devam ediyor..

DeFi projeleri için diğer platformların üzerinde başarılı bir konsept kanıtı oluşturmak, topluluk ve genel olarak tüm kripto alanı için yararlı olabilir. Sonuçta, kullanıcıların ihtiyaçlarına en iyi uyan hizmetleri keşfetmeleri için yalnızca daha fazla seçenek ekler..

Merkezi Olmayan Finans (DeFi) serisi: öğreticiler, kılavuzlar ve daha fazlası

Hem yeni başlayanlar hem de daha ileri düzey kullanıcılar için içerikle, DeFi alanında ticaret yapmak için ihtiyaç duyduğunuz TEMEL ARAÇLAR hakkında eğiticiler içeren YouTube DeFi serimize göz atın. MetaMask ve Uniswap. Reef.finance ($ REEF) ve Polkadot ($ DOT) gibi popüler DeFi konularına derin bir dalışın yanı sıra

Bu web sitesindeki DeFi serisi, YouTube’da araştırılmayan konuları da kapsar. DeFi’nin ne olduğu hakkında bir giriş için, Merkezi Olmayan Finansmana (DeFi) Genel Bakış: Kripto para birimindeki HOTTEST trendi için bir kılavuza bakın.

ESSENTIAL DEFI TOOLS için öğreticiler ve kılavuzlar:

 • MetaMask Kılavuzu: Bir hesap nasıl kurulur? ARTI ipuçları ve ileri düzey kullanıcılar için hileler
 • Uniswap incelemesi ve öğreticisi: Yeni başlayanlar kılavuzu ve gelişmiş ipuçları ve püf noktaları
 • Serum DEX kılavuzu ve incelemesi
 • SushiSwap ($ SUSHI) açıklaması
 • 1inch Exchange, Mooniswap ve Chi GasToken: Nihai inceleme ve rehber

Ayrıntılı bilgi için diğer belirli DeFi projeleri için DeFi belirteç kılavuzlarımıza bakın. İşte en POPÜLER rehberlerimizden bazıları:

 • AAVE (LEND $)
 • Geniş ($ AMPL) incelemesi: Bu DeFi protokolü için temel kılavuz
 • ChainLink ($ LINK) kılavuzu: DeFi alanındaki önemli bir bağlantı
 • Cream Finance ($ CREAM): Nedir?
 • Curve Finance ($ CRV) kılavuzu
 • DODOEx ($ DODO): Devrim Niteliğinde Zincir Üzerinde Likidite Sağlayıcısı
 • Doğrusal Finans (LINA $): Sentetik değişim platformlarının geleceği?
 • Polkadot ($ DOT): Çin’in DeFi sevgilisi hakkında bilmeniz gereken her şey
 • RAMP DeFi: Stake edilmiş varlıkların değerini nasıl ortaya çıkarır??
 • Reef Finance ($ REEF): Hepsi Bir Arada Defi Platformu
 • Solana ($ SOL) açıkladı
 • Grafik ($ GRT) – Merkezi olmayan uygulamaların bir sonraki seviyesi
 • Trustswap ($ SWAP) açıkladı – Yeni nesil DeFi işlemleri
 • DeFi Ekosistemini Birleştiren Finans
 • Wing Finance ($ WING) – Kredi Temelli DeFi Borç Verme Platformu

DeFi serimizin bir parçası olarak yakında daha fazla video ve makale gelecek, bu nedenle Youtube kanalı ve (şimdilik) ÜCRETSİZ haftalık haber bülteni böylece onlar çıkar çıkmaz bilgilendirilebilirsin!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me