Token základnej pozornosti alebo ako sa často nazýva BAT (je to symbol tickeru), je vo svete obchodovania s kryptomenami obľúbený medzi mnohými.

BAT je kryptomena, na ktorú určite nezabudnete, a to nielen kvôli jej vtipne znejúcemu názvu.

Je to tam vonku revolúciu v tom, ako funguje digitálna reklama, zavedenie nového systému, ktorý je podľa nich spravodlivejší.

V tomto článku sa pozrieme na to, čo robí BAT tak špeciálnymi a či je to dobrá voľba pre obchodníkov s kryptomenami alebo nie.

Chcete sa naučiť obchodovať s kryptomenami ako profesionál? Vezmite si našu kurz kryptomeny!

Čo sa snaží BAT dosiahnuť?

Rovnako ako mnoho iných dobrých projektov kryptomeny, ich zameranie nie je len na nahradenie tradičnej meny, ale snaží sa vyriešiť aj ďalší dôležitý problém.

BAT je zacielenie na reklamnú niku, niečo, čo nebolo príliš preskúmané v kryptomene a dáva BAT konkurenčnú výhodu a potenciálne dokonca monopol.

Stručne povedané, BAT sa pokúša efektívnejšie merať pozornosť používateľov na digitálne reklamy jej speňažením v prospech oboch používateľ (publikum) a vydavateľ (tvorcovia obsahu).

Robia to dvoma spôsobmi:

  • Po prvé, používatelia dostanú za pozornosť v reklamách tokeny BAT.
  • Po druhé, inzerenti platia vydavateľom tokeny BAT za získanie pozornosti používateľov.

Najlepšie vysvetlenie toho, čo BAT robí, je Webová stránka BAT:

„Token základnej pozornosti je nový token pre priemysel digitálnej reklamy. Platí vydavateľom za ich obsah a používateľom za pozornosť a poskytuje inzerentom viac za ich reklamu. “

Efektívne, BAT chce decentralizovať web a vytvoriť web 0.3; decentralizovanejší web, kde kontrolu majú v rukách tvorcovia obsahu, a nie mocnosti, ako sú Facebook a Google.

Myslia si, že je nespravodlivé, aby internetoví giganti zbohatli, zatiaľ čo vydavatelia skončili s podnikaním.

Vraj, Google a Facebook prijať až 73% všetkých výnosov z reklamy a 99% celého rastu.

Ďalej podľa BAT „digitálnu reklamu prekračujú sprostredkovatelia, sledovatelia a podvody“, čo z digitálnej reklamy robí neefektívny priemysel, ktorý je zlý pre podnikanie.

Táto neefektívnosť má priamy vplyv na používateľov, pretože BAT tiež tvrdí, že príliš veľa našich zdrojov sa používa kvôli reklame a že to nie je pre používateľov spravodlivé..

Tvrdia to až 21% výdrže batérie nášho telefónu zaberajú reklamy a až 50% mobilných dát tvoria reklamy. Ale to je všetko vrchol ľadovca.

Vytvorením mechanizmu odmien môžu inzerenti jasnejšie vidieť, aké vydavateľstvá sú efektívnejšie. Pomôže im to tiež lepšie zacieliť na publikum.

BAT sa tiež pokúša čeliť podvodom a škodlivému softvéru, ako aj chrániť súkromie svojich používateľov.

BAT vedie Brendan Eich, ktorý je tiež tvorcom JavaScriptu a spolutvorcom Mozilla Firefoxu.

Ako funguje BAT?

Token základnej pozornosti

BAT je token ERC-20, čo znamená, že nemá vlastný blockchain a je založený na blockchaine Ethereum. A rovnako ako všetky ostatné tokeny ERC-20, BAT je decentralizovaná a otvorená.

To so sebou prináša množstvo výhod a nevýhod. Najjasnejšou výhodou je, že BAT využíva zdroje Etherea a môže urýchliť vývojový proces.

Napríklad sa nemusia zaoberať vytváraním a udržiavaním úplne nového blockchainu. Namiesto toho sa môžu zamerať na formovanie BAT do podoby, v akej chcú.

Používanie blockchainu spoločnosti Ethereum tiež znamená, že BAT je ľahko akceptovateľný mnohými ďalšími peňaženkami na kryptomeny, čo môže urýchliť ich využitie a popularitu.

Využívanie Etherea však môže byť problematické, ak tím, ktorý stojí za BAT, chce vyvinúť kryptomenu iným spôsobom.

Najviditeľnejším problémom je to Ethereum stále používa algoritmus dôkazu o práci, ktorý mnohí považujú za neefektívny, najmä v porovnaní s dokladom o podiele.

Používatelia, vydavatelia a inzerenti

Systém BAT obsahuje tri hlavné komponenty, používateľ (ktorý prezerá obsah), inzerent (ktorý chce inzerovať produkty) a vydavateľ (ktorý vytvára obsah).

Token BAT je možné vymieňať medzi používateľmi, vydavateľmi a inzerentmi v ekosystéme navrhovanom BAT.

Používatelia môžu darovať tokeny na svoje obľúbené webové stránky (vydavatelia). Tokeny BAT možno tiež použiť pre prémiové služby a obsah na platforme BAT.

BAT tiež berie súkromie veľmi vážne a chráni údaje používateľov pred prezradením vydavateľom alebo inzerentom.

Pozornosť používateľov sa meria, keď si používatelia prezerajú reklamy na aktívnych kartách, a počítajú sa na základe trvania a pixelov v zobrazení v pomere k relevantnému obsahu.

Tím, ktorý stojí za BAT, stále vyvíja ďalšie metódy na meranie pozornosti používateľov k reklamám.

Je BAT obchodovateľné aktívum?

BAT tvrdí, že nie je digitálnou menou, cennými papiermi alebo komoditou, ale to samozrejme nezabráni ľuďom v tom, aby si ich prezerali a používali ich týmto spôsobom. Ak sa to dá vymeniť, dá sa s tým obchodovať.

Existuje celková zásoba 1 500 000 000 BAT tokenov, v čase písania článku už však existujú 1 457 527 137 v obehu.

Je možné, že BAT môže zvýšiť svoju ponuku, aby sa mohla ďalej pohybovať, alebo môže v blízkej budúcnosti čeliť problémom.

Malo by sa však spomenúť, že vytváranie nových tokenov by mohlo mať nepriaznivý vplyv na jeho cenu.

Za zmienku tiež stojí, že projekt je stále vo vývoji, pravdepodobne v mnohých ďalších kryptomenách, takže to, ako sa definuje dnes, sa môže veľmi líšiť od toho, ako sa definuje zajtra..

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako funguje BAT, môžete si prečítať správu tu.

Odvážny prehliadač

BAT je ťažko spojená s Odvážny prehliadač, ktorá tvrdí, že je rýchlejšia, bezpečnejšia a viac orientovaná na súkromie ako iné prehliadače.

Brave je zatiaľ jediný prehliadač, s ktorým BAT pracuje, a preto môže úspech alebo neúspech BAT závisieť od toho, aký úspešný je Brave prehliadač.

Ak sa program Brave stane populárnejším, bude to mať pravdepodobne pozitívny vplyv na BAT, ale ak sa nedokáže uchytiť, účinok môže byť zničujúci.

Je tiež dôležité vziať do úvahy možnosť prijatia BAT v inom väčšom a známejšom prehliadači, ako je Google Chrome, Safari alebo Mozilla Firefox.

Takáto udalosť by mohla skutočne urýchliť postup BAT, ale v súčasnosti sme pravdepodobne ďaleko od tohto bodu.

Malo by sa tiež spomenúť, že aby používatelia mohli zarábať BAT od spoločnosti Brave, musia sa prihlásiť do svojich reklám rešpektujúcich ochranu súkromia. Prehliadač Brave funguje pre Windows, Mac OS a Linux.

Aký dobrý výkon mala BAT?

Výkon BAT

V čase písania tohto článku je BAT 32. najväčšou kryptomenou uvedenou na zozname CoinMarketCap, s trhová kapitalizácia vo výške 302 449 916 dolárov.

V súčasnosti vás jeden token BAT bude stáť približne 0,20 USD, ale v januári 2018 dosiahol maxima okolo 0,98 USD..

Kľúčovým bodom, ktorý je potrebné urobiť, je to BAT je v porovnaní s inými kryptomenami relatívne stabilný. Platí to najmä pre posledné mesiace. Pre niektorých obchodníkov je to veľmi príťažlivé a je to príjemná zmena.

Z dôvodu nedostatku volatility však BAT môže byť lepšou dlhodobou investíciou než krátkodobý obchod s aktívami.

Ďalšou kľúčovou vecou, ​​na ktorú je potrebné poukázať, je, že približne od marca 2019, BAT sa v roku 2007 ohromne zvýšila objem obchodov.

To je skvelé, pretože to znamená, že s ním obchoduje viac ľudí, a čo znamená, že bude ľahšie s ním obchodovať.

Je menej pravdepodobné, že dôjde k zlyhaniu obchodov, pretože váš sprostredkovateľ vás nedokáže spojiť s kupujúcim alebo predávajúcim.

Ďalej to môže znamenať, že môže mať tajný nárast popularity.

Zvyčajne by sme neodporúčali obchodovať s takouto malou kryptomenou, ale BAT v posledných rokoch ukázala veľký prísľub a určite ju treba sledovať.

Ak BAT dosiahne 10 najlepších z hľadiska trhovej kapitalizácie, mali by sa nachádzať v radaroch všetkých obchodníkov.

Je však dôležité poukázať na to, že BAT je viazaná na cenu éteru. Takže ak cena éteru stúpa alebo klesá, bude stúpať aj BAT. Čo znamená, že obchodníci so záujmom o BAT by mali sledovať aj Ethereum.

Kľúčové body

Ak si z tohto článku niečo pamätáte, urobte z nich tieto kľúčové body.

  • BAT platí vydavateľom za ich obsah, používateľom za pozornosť a poskytuje inzerentom väčšiu odmenu za ich reklamy. Pre nich je to oveľa spravodlivejšie rozdelenie finančných prostriedkov v digitálnej reklame.
  • Projekt vedie Brendan Eich, tvorca JavaScriptu a Mozilla Firefox. So skvelým technickým náskokom ukazuje BAT veľký prísľub.
  • BAT je úzko spätá s prehliadačom Brave. Jeho úspech môže veľmi dobre súvisieť s úspechom Brave.
  • Zatiaľ sa BAT ukázala ako relatívne stabilná voľba. V čase písania tohto článku mala BAT trhovú kapitalizáciu vo výške 302 449 916 dolárov.

Naučte sa obchodovať s kryptomenami pomocou nášho kurzu obchodovania s kryptomenami

Chcete sa dozvedieť viac o iných kryptomenách a o tom, ako s nimi obchodovať? Potom sa prihláste na náš kurz obchodovania s kryptomenami!

Ak ste radi čítali tento článok z Obchodné vzdelávanie, dajte lajk a zdieľajte ho s kýmkoľvek iným, o ktorom si myslíte, že by to mohlo tiež zaujímať.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me