Bitcoin Cash (BCH) je sieť kryptomien aj online platobné transakcie. Bola založená v decembri 2017 ako výsledok tvrdej bitcoinovej vidlice so zámerom zvýšiť objem transakcií v menšom časovom okne..

Niet pochýb o tom, že decentralizované elektronické cenné papiere typu „peer-to-peer“ sú užitočným nástrojom na dosiahnutie ekonomickej nezávislosti a niet pochýb o tom, že Bitcoin Cash (BCH) vám pomôže sa tam dostať. Vždy je však dôležité zostať informovaný a dobre informovaný o všetkom, čo o BCH vedieť.

Čo je to bitcoinová hotovosť?

Bitcoin Cash (BCH) je rámcom platobnej siete, je však tiež kryptomenou. Vyšlo to z hard forku s bitcoinom v roku 2017 na zvýšenie kapacity a rýchlosti transakcií. Je plne decentralizovaný, bez centrálnej banky a nevyžaduje žiadne zásahy tretích strán.

Keďže bitcoinová hotovosť bola uvedená na trh kvôli rozvetveniu bitcoinom, je bežnou otázkou, aký je rozdiel medzi bitcoinovou hotovosťou a bitcoinom? Poďme sa teda na to pozrieť.

Bitcoinová hotovosť vs bitcoin:

Veľkosť bloku

Bitcoin, známy ako prvá minca, má svoje nevýhody. Čas jej transakčného procesu je dosť pomalý a cieľom Bitcoin Cash bolo toto vylúčiť. Jedným z hlavných dôvodov jeho rýchlosti je veľkosť bloku. Každý bitcoinový blok má limit – 1 MB, zatiaľ čo pri vytváraní bitcoinovej hotovosti mal limit 8 MB. Dnes sa zvýšil na 32 MB, čo z neho robí jednu z najrýchlejších spracovaní coinov a umožňuje rýchlejšie dokončenie transakcií.

Algoritmy

Bitcoin a bitcoin cash sa líšia svojimi algoritmami. To naznačuje, že medzi týmito dvoma blockchainmi už nie je možná replikácia. Existuje mechanizmus opakovania a likvidácie, ak dôjde v budúcnosti k rozbitiu bitcoinovej hotovosti. Týmto sa predpokladá, že všetky reťazce budú koexistovať s minimálnymi nepríjemnosťami pre zúčastnené strany, ak dôjde k rozvetveniu.

Úprava núdzových ťažkostí (EDA)

Bitcoinová hotovosť využíva moderný algoritmus, ktorého cieľom je zaručiť pravidelnú prevádzku siete v prípade drastického posunu počtu ťažiarov. To naďalej dáva kryptomene väčšiu stabilitu.

Odkiaľ začala bitcoinová hotovosť?

BCH založili bitcoinoví ťažiari a vývojári, ktorí sa rovnako zaoberali potenciálom kryptomeny a jej schopnosťou úspešne rásť. V auguste 2017 začali s činnosťou, ktorá sa označuje ako hard fork, ktorá skrátka vytvára novú menu. Tak vznikol nový a jedinečný blockchain pre BCH s vlastnými špecifikáciami.

Ako už bolo spomenuté vyššie, najatraktívnejšou vlastnosťou Bitcoin Cash bola veľkosť bloku v porovnaní s bitcoinom, čo pritiahlo pozornosť investorov z celého sveta. Komparatívne hodnotenie odhaľuje, že zatiaľ čo bitcoinové bloky spracovali 1 000 až 1 500 transakcií na blok, až 25 000 transakcií na blok dokázala spracovať bitcoinová hotovosť.

Kryptomena zažila v novembri 2018 ďalší fork, ktorý tak vytvoril Bitcoin Cash ABC a Bitcoin Cash SV (Satoshi Vision).

Od svojho uvedenia je jedným z najpopulárnejších odnoží bitcoinov bitcoinová hotovosť. Roger Ver, známy investor a osvojiteľ bitcoinov, je nadšencom bitcoinu a popisuje ho ako „pravý bitcoin“. Ver bol prominentným obhajcom bitcoinu už v roku 2011 ako spôsob podpory ekonomickej nezávislosti, ktorý sa všeobecne označuje ako „bitcoin“. Ježiš.’

Skeptici ohľadom bitcoinovej hotovosti

Volatilita je vždy na zozname starostí, keď sa chystáte investovať do akejkoľvek kryptomeny. Pokiaľ ide o nestabilitu kryptomien vrátane bitcoinovej hotovosti, na túto otázku neexistuje jednoznačná odpoveď. Investícia do kryptomien by mohla peniaze v priebehu okamihu vymazať a zdvojnásobiť ich v priebehu niekoľkých minút.

Musíte sa uistiť, že prijímate všetky preventívne opatrenia kvôli rizikám spojeným s investovaním BCH. Nerobte viac peňazí, ako si môžete dovoliť, aby ste vždy stratili a sledovali spoľahlivých profesionálov a nadšencov kryptomeny. Z hľadiska základného potenciálu môže byť bitcoinová hotovosť dlhodobou investičnou príležitosťou; BCH však nezostane taký relevantný, ak pôvodný bitcoin bude naďalej riešiť všetky svoje problémy spojené so oneskoreniami a transakčnými nákladmi.

Čítajte viac: Oplatí sa v roku 2021 investovať do BCH?

Prečo investovať do bitcoinovej hotovosti?

Existuje veľa dôvodov, prečo by ste mali investovať do Bitcoin Cash.

1. Udržateľnosť a bezpečnosť

BCH je primerane bezpečný a má mimoriadne chránené technológie blockchain na rozdiel od iných vysoko nepredvídateľných kryptomien, ktoré zabraňujú úniku údajov alebo strate finančných prostriedkov.

2. Decentralizácia

Bitcoin Cash je postavený na decentralizovanej sieti peer-to-peer, podobne ako Bitcoin a Ethereum, čo zaručuje, že žiadna dominantná osoba nemá nadmerné množstvo moci a vplyvu na digitálnu menu..

3. Nákladovo efektívne

BCH poskytuje transakčné poplatky, ktoré sú v zásade nulové. Znamená to, že bez premýšľania o premrštených nákladoch na služby môžu ľudia posielať a prijímať akékoľvek množstvo peňazí.

4. Špeciálne kampane

Pretože BCH vylučuje z výpočtu bankové poplatky, pomocou tohto alternatívneho platobného mechanizmu môžu dodávatelia poskytovať lepšie ceny, zľavy a propagačné akcie.

5. Rýchlosť

Bitcoin Cash využíva bloky väčšej veľkosti – 32 MB, kde ťažiari môžu spoľahlivo a bezpečne spracovať viac transakcií s rýchlejším tempom.

Čo teda môžeme od Bitcoin Cash očakávať v budúcnosti? Celkový model adopcie pomocou Bitcoin Cash ako formy online platby doteraz odrážal prijatie kryptomien v platobnom priemysle ako celku, čo znamená, že je obmedzené.

Bitcoin Cash je jednou zo štyroch kryptomien, ktoré si môžete kúpiť na Paypale. Podporujú ju aj kryptoplatobné služby ako BitPay, Coinify a GoCoin. Roger Ver oznámil otvorenie ekosystémového fondu v hodnote 200 miliónov dolárov v novembri 2019 pre začínajúce podniky, ktorých cieľom je vytváranie softvéru a technológií popri Bitcoin Cash.

Tiež podnikateľ Kim Dotcom na Twitteri uviedol, že ľudia by sa mali zapojiť do bitcoinovej hotovosti.

Keď sa pozrieme na graf, vidíme, že za posledných pár mesiacov cena BCH značne vzrástla. Teraz sa ťažko snaží prekonať hranicu 500 dolárov. Udržuje sa nad kĺzavými priemermi, ktoré sú zdanlivo užšie a širšie. Stále je to tesne pod maximom 497 dolárov v minulom roku, aj keď miera akumulácie a doručenia sa neustále zvyšovala. Z krátkodobého hľadiska by však cena BCH mohla začať stúpať, keď sa býci zamerajú na silných 500 dolárov na ďalší odpor.

Technická tabuľka bitcoin cash (BCH). Zdroj: Prime Investing Cube

Čítajte viac: Analýza ceny hotovosti v bitcoinoch pre rok 2021 (hĺbková kontrola)

Ako investovať do bitcoinovej hotovosti?

Najjednoduchší spôsob, ako investovať do bitcoinovej hotovosti, je napríklad výmena digitálnych aktív eToro. Môžete si za ne kúpiť ďalšie kryptomeny ako Bitcoin, Litecoin alebo Ethereum alebo môžete na nákup bitcoinových peňazí použiť svoju miestnu fiat menu.

Ak chcete investovať do Bitcoin Cash, je potrebné si uvedomiť, že Bitcoin Cash je digitálna mena. Nie je to tak, akoby ste kupovali akcie BCH a dostávali dividendy; vymieňate svoju fiat menu za kryptomenu Bitcoin Cash. Cieľom je zvýšiť hodnotu bitcoinovej hotovosti. V takom prípade zameníte mince späť za doláre (od niekoho, kto sa snaží o výmenu)..

Kde teda začneme? Môžete investovať do bitcoinovej hotovosti pomocou kryptomien. eToro je najlepším miestom, kde si môžete kúpiť bitcoin hotovosť. eToro ponúka lacnú a priateľskú platformu na vylepšenie vašich kryptomien.

Sme pripravení investovať do Bitcoinová hotovosť BCH?

Tipy pred investovaním do bitcoinovej hotovosti

1. Udržujte svoje BCH zabezpečené pomocou digitálnej peňaženky

Digitálne peňaženky sú v podstate malé hardvérové ​​zariadenia, kde si jednotlivci ukladajú svoje kryptomeny. Pre tých, ktorí majú v úmysle nosiť väčšie sumy, je chytrý nápad zmocniť sa peňaženky na úschovu. Každá peňaženka bude mať súkromné ​​kľúče, ku ktorým budete mať prístup iba vy, čo zaručuje túto ochranu. Spoločnosť eToro uviedla na trh svoju autentickú peňaženku eToroX kde môžete bezpečne uchovať svoje mince.

2. Nechoďte príliš ďaleko na ihrisko

Vždy je dobré mať na pamäti, že by ste nemali minúť viac, ako si môžete dovoliť stratiť, najmä ak hľadáte investíciu do bitcoinovej hotovosti. Zatiaľ čo ceny môžu stúpať a vaša hodnota BCH môže rásť, v priebehu niekoľkých minút môže táto hodnota náhle poklesnúť a môže vás finančne dostať do nežiaducej polohy. Všetky krypty sú známe svojimi náhlymi výkyvmi, takže pohotovostné prostriedky majte tam, kde by mali byť, a keď je vhodný čas, investujte s rozumom.

3. Myslite dlhodobo

Pokiaľ nemáte v pláne pustiť sa do denného obchodovania, je rozumné sa dlhodobo zaoberať úschovou vašich BCH. Predstavuje menšie riziko a umožňuje vám čakať vysoké nárasty hodnoty. S kladnými prognózami týkajúcimi sa bitcoinovej hotovosti by sa možno oplatilo získať trpezlivosť a získať vyššie odmeny.

4. Zostaňte v obraze

Jedným z rozhodujúcich postupov pri investovaní do kryptomeny je sledovanie trendov a znakov. Znaky vás informujú, že možno je vhodný čas na investovanie. Trendy na trhu pomôžu zistiť, ako môže byť výkonnosť BCH v priebehu času a v blízkej budúcnosti. Je však dobré pamätať aj na vonkajšie faktory.

Existujú určité ukazovatele, ktoré ovplyvňujú aj ceny BCH. Ako dobrý príklad je možné tu použiť látku Covid-19. Zatiaľ čo sa kryptotrh spočiatku obmedzil v marci 2020, svet zaznamenal nárast slávy, pretože sa mnohí obávali rizika inflácie..

5. Berte do úvahy právne aspekty

V súčasnosti existujú právne rámce týkajúce sa investovania do kryptomien v USA. Spadajú pod kapitálové zisky a v prípade, že profitujete z výmeny svojich BCH, platia daňové zákony. Kapitálové zisky závisia aj od toho, ako dlho ste držali aktíva, takže si nezabudnite viesť záznamy o svojich BCH, aby ste v budúcnosti zabránili problémom..

Jednou z najnovších možností kryptomeny otvorených používateľom je Bitcoin Cash. Aj keď je čerstvý, stále je založený výlučne na bitcoinoch, stal sa slávnym, pretože sa časom zrazu ľahko dosiahne – takže pri investovaní na to pamätajte. Vedzte, že pokiaľ uvažujete o investovaní do bitcoinovej hotovosti, existuje slušná úroveň rizika. Keď cena stúpne, jediný spôsob, ako to využiť, je predaj.

Začnite investovať do bitcoinovej hotovosti pomocou eToro

Ak chcete začať investovať do bitcoinovej hotovosti, eToro je tým najlepším miestom na to. eToro je užívateľsky prívetivá a lacná platforma, ktorá poskytuje vynikajúce skúsenosti kryptoinvestorom.

eToro – Najlepší sprostredkovateľ nákupu bitcoin hotovosti BCH

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Kľúčové body

  • Bitcoin Cash bol založený v decembri 2017 ako výsledok tvrdého bitcoinového forku.
  • Najväčší rozdiel medzi Bitcoinom a Bitcoin Cash je veľkosť bloku.
  • Bitcoinové bloky dokážu spracovať 1 000 až 1 500 transakcií na blok, v porovnaní s 25 000 transakciami na blok v prípade bitcoinovej hotovosti.
  • Bitcoin Cash je postavený na decentralizovanej sieti peer-to-peer, podobne ako Bitcoin a Ethereum.
  • Cena BCH mohla začať stúpať, keď sa býci zameriavajú na silných 500 dolárov na ďalší odpor.
  • Roger Ver oznámil otvorenie ekosystémového fondu v hodnote 200 miliónov dolárov v novembri 2019 pre začínajúce podniky, ktorých cieľom je vytváranie softvéru a technológií popri Bitcoin Cash.
  • Digitálne peňaženky sú zásadné pre úschovu vašich BCH.
  • Vytvorte plán a zvážte daňové povinnosti pri investovaní do Bitcoin Cash.

Ak uvažujete o investovaní do bitcoinovej hotovosti, nezabudnite, že existuje neskutočne vysoký stupeň rizika.

Plánujete nákup alebo predaj bitcoin hotovosti?

Ako nakupovať bitcoinové peniaze – Sprievodca pre začiatočníkov

Čo povedie k cene bitcoinu v hotovosti v roku 2021?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me