Sprievodca peňaženkou v kryptomene

Čo je to kryptomenová peňaženka? Ako to funguje? Ako kryptomena udržuje moje digitálne aktíva v bezpečí? Ak sú to niektoré z otázok, ktoré udržia vašu myseľ v spojení a pokúsia sa pochopiť zložitosť obchodovania s kryptomenami, potom je tento jednoduchý podrobný návod práve pre vás.

My v Trading Education sme tu, aby sme vás sprevádzali na vašej výučbe cestou kryptomeny poskytovanie rôznych vzdelávacích materiálov, obchodné kurzy, a hviezdne tipy.

Čo je to peňaženka na kryptomeny a ako funguje?

Čo je to teda krypto peňaženka? Zjednodušene povedané, kryptomenová peňaženka je najlepší spôsob, ako udržať svoju kryptomenu v bezpečí.

Ako? No bez toho, aby sme sa rýpali v technike, kryptomenové peňaženky sú inovatívne kúsky softvérue, ktoré udržujú vaše šifrovacie kľúče v bezpečí a preukazujú vlastníctvo digitálnych aktív.

Ako vieme, šifrovacie kľúče sú vo svete kryptoobchodovania povinné. Tu by sme mali trochu viac vysvetliť rozdiel medzi verejným a súkromným kľúčom. Váš verejný kľúč je ten, ktorý zdieľate, aby vám ľudia mohli posielať peniaze, zatiaľ čo váš súkromný kľúč je to, čo potrebujete na odoslanie kryptomeny.

Svoj súkromný kľúč musíte mať v bezpečí. Prečo? Jednoducho preto, že ak sa ho ľudia chytia, môžu vám ukradnúť kryptomenu!

Prečo potrebujem krypto peňaženku?

Na to, aby ste pochopili dôležitosť krypto peňaženky, nemusíte byť kráľom kryptomeny. Ešte predtým, ako vôbec premýšľate o kúpe kryptomeny, zaobstarajte si peňaženku s kryptomenami!

Aj keď svoju kryptomenu v skutočnosti neukladáte do svojej kryptomenovej peňaženky, ale na decentralizovaný blockchain, peňaženka s kryptomenami je povinná, aby boli vaše peniaze v bezpečí. Opäť je to miesto, kde ukladáte svoje verejné a súkromné ​​kľúče, vďaka čomu získate prístup k svojej kryptomene.

Každý obchodník s kryptomenami, ktorý chce vlastniť kryptomenu, by mal mať kryptomenovú peňaženku, pokiaľ s kryptomenou neobchoduje ako s CFD. Ak nepoužívate peňaženku na kryptomenu a svoju kryptomenu necháte na burze, riskujete, že dostanete ‘goxxed“.

Nakoniec sú žiadni zámočníci, ktorí by vám pomohli získať kľúče a získať prístup k virtuálnemu prasiatku. Kryptomena je jediný spôsob, ako uchovať svoje dáta a aktíva v bezpečí!

Ako otvorím peňaženku s kryptomenami?

Teraz, keď viete, že vlastniť peňaženku s kryptomenami je nevyhnutné pre zaistenie bezpečnosti vašej kryptomeny, je čas si ju skutočne otvoriť.

Ale počkaj! Pred získaním peňaženky s kryptomenami je potrebné zvážiť niekoľko vecí. Tu je niekoľko najdôležitejších otázok, ktoré si musíte položiť:

 • Ako pravidelne používate kryptomenu? Hľadáte bezpečný priestor na udržanie svojej kryptomeny? Používate pravidelne na úhradu vecí kryptomenu?
 • Ako sa chcete dostať k svojej peňaženke? Chcete sa dostať do svojej peňaženky cez počítač alebo mobil? Máte radšej tlačenú verziu svojich kľúčov?
 • Koľko kryptomien chcete mať v kryptomenovej peňaženke? Chcete mať iba jeden (napríklad bitcoin) alebo viac?
 • Akým službám dôverujete? Aké funkcie zabezpečenia a ochrany osobných údajov ponúkajú?

Keď sa rozhodnete pre peňaženku, ktorá bude vyhovovať vašim potrebám a cieľom obchodovania s kryptomenami, ľahko nájdete podrobné pokyny, ako získať a používať kryptomenu od poskytovateľa podľa vášho výberu..

Aké súkromné ​​sú peňaženky s kryptomenou?

Aj keď je získanie kryptopeňaženky jednoduché, mali by sme to spomenúť veľa začínajúcich obchodníkov sa pýta, aké sú súkromné ​​peňaženky s kryptomenami. Koniec koncov, súkromie, bezpečnosť a finančná sloboda sú niektoré zo základov kryptosveta!

Neboj sa! Väčšina peňaženiek s kryptomenami je pseudonymných, čo znamená, že nie sú nevyhnutne viazané na identitu používateľa.

Vaše osobné údaje, napríklad meno a adresa, sa nebudú zobrazovať. Vo väčšine prípadov budú môcť ostatní používatelia kryptomeny vidieť vašu verejnú adresu a sledovať transakcie (môžu byť schopní zistiť, čo to posielate).

Ak však hľadáte stopercentnú anonymitu, môže byť najlepšie pozrieť sa na kryptomeny, ako je Monero, Dash alebo Zcash. v skutočnosti, Zcash je jedným z najlepších kryptomien, do ktorých sa má investovať v roku 2021.

To znamená, že niektoré peňaženky s kryptomenami vás môžu požiadať Dokumenty KYC (poznajte svojho zákazníka). Táto funkcia sa vám môže páčiť alebo nepáčiť podľa toho, či sa cítite pohodlne pri poskytovaní týchto informácií. Jednou z nevýhod odosielania dokumentov KYC je, že ak sa niečo stane a stratíte prístup k svojej peňaženke, môžete to vedieť obnoviť..

Je pozoruhodné, že je možné aj vytvárať multi-podpisové peňaženky. To je miesto, kde je na podpísanie transakcie potrebných viac osôb; toto môže vašej peňaženke s kryptomenami pridať ďalšiu vrstvu zabezpečenia a je to skvelá voľba pre podniky.

Rôzne typy peňaženiek v kryptomene

Pred otvorením kryptopeňaženky by ste mali brať do úvahy nielen súkromie, ale aj základné charakteristiky vrátane bezpečnosti. To je zásadné pre zaistenie bezpečnosti vašej kryptomeny. Nechcete prísť o svoje digitálne aktíva po tom, čo ste veľa strávili obchodovaním so vzdelávaním, krypto stratégiami a sebaovládaním, však??

Najskôr by sme mali spomenúť, že kryptomenové peňaženky existujú v mnohých rôznych formách. Niektoré peňaženky sú vytvorené na ukladanie určitých kryptomien – nie všetkých.

Mnoho krypto peňaženiek dokáže uložiť najobľúbenejšie kryptomenové tokeny. Peňaženky s kryptomenami, ktoré sú schopné ukladať napríklad Ethereum, môžu byť tiež schopné prijať ďalšie tokeny ERC20. Podobne môžu kryptomeny, ktoré sú vidličkou bitcoinu, akceptovať aj peňaženky, ktoré akceptujú bitcoin, pretože sú si technologicky podobné.

Niektoré nejasnejšie kryptomeny môžu byť podporované iba peňaženkami, ktoré vytvorili ich vývojári.

A nezabudnime na niektoré kryptomenové peňaženky môžu byť schopné ukladať fiat meny, čo môže byť pre niektorých obchodníkov atraktívna možnosť investovania.

Hardvérové ​​a softvérové ​​krypto peňaženky: klady a zápory

Aj keď existujú rôzne typy kryptomien, je dobre známe, že dva hlavné typy kryptomien sú: hardvérové ​​a softvérové ​​peňaženky (studená a horúca peňaženka).

Studené peňaženky sa zvyčajne sťahujú na hardvérovom zariadení (napríklad USB), zatiaľ čo horúce peňaženky sa zvyčajne sprístupňujú cez internet (online alebo spravované pomocou počítača alebo mobilného zariadenia).

Možno vás prekvapí, že existujú aj také generátory papierových peňaženiek, ktoré je možné potlačiť na papier.

1. Online peňaženka na kryptomeny

online peňaženka

Online krypto peňaženky sú v krypto svete veľmi populárne. Tieto peňaženky na kryptomeny fungujú online prostredníctvom prehľadávača.

Ako môžete hádať, online peňaženky sú horúce peňaženky, čo znamená, že sú pripojené k internetu. Zakaždým, keď chcete získať prístup k svojej kryptomene, musíte byť online.

Aj keď to uľahčuje ich používanie, znamená to, že online krypto peňaženky sú menej bezpečné. Pripojenie k internetu uľahčuje hackerom ukradnúť časť vašej kryptomeny.

2. Peňaženka na plochu

Peňaženky na plochu sú peňaženky na kryptomeny, ktoré si môžete nainštalovať do počítača alebo notebooku. Výsledkom je, že peňaženka pre stolné počítače môže fungovať ako horúca peňaženka, keď je pripojená k internetu, aj ako studená peňaženka, ak nie je k dispozícii..

Rovnako ako online peňaženky, aj desktopové peňaženky sú vhodné pre obchodníkov, ktorí uskutočňujú online transakcie. Predtým, ako sa zaregistrujete do ľubovoľnej peňaženkovej kryptomeny, musíte sa ubezpečiť, že je vaša kryptomena kompatibilná s operačným systémom..

Mali by ste zvážiť aj niekoľko bezpečnostných problémov; ak máte svoje kľúče v nezašifrovanej podobe alebo ak sa stanete obeťou falošných upozornení na upgrade a podvodov, vaše peniaze môžu byť ukradnuté.

3. Mobilná peňaženka

Ako asi tušíte, mobilné kryptomeny peňaženky sú v podstate aplikácie, ktoré si môžete stiahnuť do svojho telefónu. Rovnako ako peňaženky na pracovnú plochu, môžu pôsobiť ako horúca aj studená peňaženka. Mobilné peňaženky môžu mať schopnosť skenovať QR kódy na uskutočňovanie platieb.

Mobilné peňaženky sú preto praktickejšie ako iné typy peňaženiek v kryptomene. Koniec koncov, môžete si ich vziať kamkoľvek idete, čo znamená, že je jednoduchšie ísť von a nakupovať veci na ulici pomocou kryptomeny.

Napriek tomu, ak sa rozhodnete použiť mobilnú kryptomenovú peňaženku, musíte byť pri svojom telefóne mimoriadne opatrní. Ak stratíte telefón, stratíte peňaženku a prístup k celej svojej kryptomene. To platí aj v prípade, že si rozbijete telefón. Skvelým spôsobom, ako zaistiť bezpečnosť svojej mobilnej peňaženky, najmä v prípade krádeže, je snímač odtlačkov prstov.

4. Papierová peňaženka na kryptomeny

papierová peňaženka

Papierová peňaženka na kryptomeny je formou chladiarenského skladu. Ide o to, že údaje sa ukladajú offline a v ideálnom prípade ich nemožno ukradnúť.

Tieto peňaženky môžu generovať kľúče vytlačené na papieri alebo ako QR kódy. Presnejšie, väčšina papierových peňaženiek poskytuje dva QR kódy, jeden pre vaše súkromné ​​kľúče a druhý pre vaše verejné kľúče (ktoré je možné vytlačiť na kúsok papiera)..

Po odpojení peňaženky do režimu offline by ste mali nájsť vhodné miesto na jej uloženie. Namiesto toho, aby ste si ho nechali pod matracom, zvážte bezpečnostnú schránku v banke. To však môže byť nepríjemné pre niekoho, kto pravidelne používa kryptomenu. Papierové peňaženky sú oveľa vhodnejšie pre investorov, ktorí chcú dlho držať kryptomenu.

5. Hardvérová kryptomenová peňaženka

V neposlednom rade sa pozrime na hardvér alebo chladné krypto peňaženky. Hardvérové ​​peňaženky na kryptomeny sa v poslednej dobe stali veľmi populárnymi, niekoľko ich bolo vydaných v posledných niekoľkých rokoch. Jednoduchými slovami, hardvérové ​​krypto peňaženky sú peňaženky, ktoré majú zvyčajne formu USB alebo iného hardvérového zariadenia, ktoré je možné zapojiť do počítača. Vo väčšine prípadov ich stačí pripojiť k počítaču, zadať kód PIN a potom môžete odoslať kryptomenu.

Táto možnosť je užitočná pre tých, ktorým nevadí nosiť so sebou svoju peňaženku s kryptomenami a majú prístup k počítaču. To znamená, že svoje zariadenie môžete tiež uložiť v trezore, rovnako ako v prípade papierovej krypto peňaženky.

Aj keď sa studené peňaženky považujú za bezpečnejšie ako horúce peňaženky, hardvérové ​​peňaženky nie sú dokonalé. Po pripojení k počítaču sa môžu infikovať malvérom alebo vírusmi. Na rozdiel od horúcich peňaženiek tiež platí, že ak stratíte zariadenie a nemáte uloženú tlačenú kópiu svojich údajov, je ťažké ich načítať a môžete prísť o svoje aktíva..

Ako udržať svoju peňaženku v kryptomene v bezpečí?

udržujte peňaženku v kryptomene v bezpečí

Vzhľadom na rôzne možnosti, ktoré majú kryptoobchodníci, môže byť výber peňaženky s kryptomenami zložitý. A ako už bolo uvedené vyššie, každá kryptomena prichádza s rôznymi bezpečnostnými obavami. Takže ako udržať svoju peňaženku v kryptomene v bezpečí?

Asi najbezpečnejšou možnosťou je uchovať svoju kryptomenovú peňaženku offline v chladiarenskom úložisku. To znamená, že táto možnosť trochu skomplikuje správu kryptomeny.

Teda na zvýšenie bezpečnosti aj použiteľnosti, najlepším spôsobom, ako udržať svoju kryptomenu bezpečnú a efektívnu, je použitie chladeného úložiska a inej peňaženky. Vložte väčšinu svojej kryptomeny do chladiarenského skladu a pritom si ponechajte menšie množstvo (sumu, ktorú chcete použiť) v online peňaženke.

Ako všeobecná prax, nenechávajte svoju peňaženku otvorenú na žiadnom zariadení – mobilný alebo stolný počítač – vždy, keď to nepotrebujete, zatvorte ho.

Vy môže do vašej peňaženky pridať aj ďalšie vrstvy zabezpečenia, napríklad dlhé a zložité heslá s veľkým počtom alfanumerických a nealfanumerických znakov. Zvážte peňaženky, ktoré vyžadujú alebo vám poskytujú možnosť dvojfaktorovej autentifikácie, alebo peňaženky, ktoré pri každej transakcii vyžadujú výzvu na zadanie hesla..

Vždy by ste mali hľadať originálne aktualizácie aj pre vašu peňaženku. Keďže hackeri sú zvyčajne v predstihu, musíte byť tiež informovaní.

Ďalšou životne dôležitou vecou je prestaňte sa chváliť svojimi držbami kryptomeny. To je veľmi riskantné. Nezabúdajme, že nadmerná sebadôvera nie je dobrou vlastnosťou pri obchodovaní.

V skutočnosti sa vyskytli prípady útokov na ľudí kvôli ich kryptomene. V septembri 2019 bitcoinový investor z nórskeho Osla, uniklo lúpeži pre jeho kryptomenu – čo pripomína, ako opatrne musíte postupovať, keď ostatným hovoríte o tom, koľko kryptomeny vlastníte.

V neposlednom rade by sme mali spomenúť, že niektorí finanční odborníci odporúčajú pre vyššiu bezpečnosť prevádzať kryptomenu na fiat peniaze.

Najlepšia peňaženka v kryptomene z roku 2021

Aj keď by ste si mali tiež pred výberom kryptopeňaženky urobiť prieskum, na základe rôznych charakteristík a recenzií používateľov, v roku 2021 uvádzame niektoré z najlepších peňaženiek v kryptomene..

 • eToro: Peňaženka eToro je ľahko použiteľná, kryptografická a bezpečná digitálna peňaženka. Peňaženku je možné ľahko kúpiť, uložiť, prijať a previesť cez 120 kryptomien a zmeniť ktorýkoľvek z viac ako 500 párov
 • Coinbase: Coinbase je najlepšia kryptomena celkovo, so softvérom aj s online peňaženkami k dispozícii.

 • Trezor: Trezor je najlepšia hardvérová peňaženka zatiaľ. Podporuje Windows, Linux, Max a ponúka dokonca aj aplikácie peňaženky pre Android pre chladné úložisko.
 • SoFi: SoFi je najlepšia voľba pre začiatočníkov v kryptosvete, ktorí často potrebujú viac pokynov pri ukladaní svojich kryptoaktív.
 • Okraj: Okraj sa uvažuje najlepšia mobilná peňaženka pre ukladanie viacerých mien.
 • Exodus: Exodus sa považuje za najlepšia peňaženka na plochu ktorá podporuje výmeny viacerých mincí.
 • Bitaddress.org: Toto je skvelá platforma typu open-source a jedna z nich najlepšie a najjednoduchšie použiteľné generátory papierových peňaženiek.

Ako nakupovať kryptomeny priamo z peňaženky eToro?

etoro peňaženka

Náš tutoriál je založený na globálnom sprostredkovateľovi a burze eToro, pretože platforma vám umožňuje investovať do kryptomien a obchodovať s nimi bez platenia provízií. V tejto časti nášho sprievodcu Peňaženkou pre kryptomeny vás prevedieme procesom otvorenia účtu na obchodovanie s kryptomenami, vykonania vkladu a nákupu kryptomien..

Krok 1: Otvorte si účet na obchodovanie s kryptomenami

Zákazníci eToro môžu nakupovať kryptomeny priamo z peňaženky eToro pomocou kreditnej karty a bankového prevodu.

Navštívte webová stránka eToro, kliknite na otvorenie účtu a zadajte svoje osobné údaje. Musíte tiež potvrdiť svoju e-mailovú adresu a číslo mobilného telefónu.

sprostredkovateľ etoro

eToro sa v priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Krok 2: Vložte prostriedky

Pokiaľ ide o spôsoby vkladu, eToro podporuje: debetná karta kreditná karta bankový prevod Skrill Paypal Neteller Vyberte kryptomenu na nákup Ak viete, ktorý pár kryptomeny si chcete kúpiť, zadajte ho do vyhľadávacieho poľa v hornej časti stránky.

Krok 3: Vyberte kryptomeny na nákup

kryptomeny kúpiť

Ak viete, ktorý pár kryptomien si chcete kúpiť, zadajte ho do vyhľadávacieho poľa v hornej časti stránky.

Ďalšie použitie krypto peňaženiek

Kryptomenové peňaženky sú základnou súčasťou prostredia obchodovania s kryptomenami. Napriek tomu majú niektoré pôsobivé aplikácie ďaleko za hranicami finančného sektoru.

Je zaujímavé, že peňaženky s kryptomenami môžu ukladať nielen bitcoiny, ethereum a ďalších významných kryptomenových hráčov, ale rôzne tokeny za tovar a služby s digitálnymi hodnotami, ako sú lístky, suroviny a umenie.

Odborníci sa domnievajú, že v budúcnosti, krypto peňaženky sa môžu dokonca používať na ukladanie identít, lekárskych údajov, daňových informácií a záznamov o hlasovaní, aby mali používatelia kontrolu nad svojimi údajmi.

Nakoniec odvetvie kryptomien dobylo svet útokom, pričom kryptomeny skutočne zmenili hru!

Kľúčové body

Ak si na niečo pamätáte, prečítajte si tieto kľúčové body:

 • Peňaženka s kryptomenami je miesto, kde ukladáte svoje verejné a súkromné ​​kľúče.
 • Existuje mnoho spôsobov, ako uložiť svoju kryptomenu, s horúce a studené peňaženky sú dva hlavné typy krypto peňaženiek.
 • Aj keď má horúca aj studená peňaženka svoje klady aj zápory, hardvérové ​​peňaženky sú čoraz populárnejšie. V posledných niekoľkých rokoch sa na trh dostalo veľa značiek.
 • Je rozumné ukladať väčšinu svojej kryptomeny offline do chladiacich úložísk a časť online do horúcej peňaženky. Takto môžete minúť iba to, čo potrebujete, bez obáv o svoje aktíva.
 • Krypto peňaženky majú rôzne aplikácie, ktoré presahujú rámec finančného sektoru.

Chcete sa dozvedieť viac o úžasnom svete technológie kryptomien a blockchainu? Chcete sa naučiť obchodovať s digitálnymi aktívami a stať sa úspešným kryptoobchodníkom? Potom sa prihláste do našej kurz obchodovania s kryptomenami a check out náš krypto partner eToro kde môžete nakupovať, skladovať, predávať alebo obchodovať s CFD viac ako 90 kryptomien.

Preferujete vlastníctvo kryptomeny alebo obchodovanie s CFD? Ktorú kryptopeňaženku by ste si vybrali?

Ak ste radi čítali Sprievodca peňaženkou v kryptomene: Jednoduchý podrobný návod. Čo sú to krypto peňaženky & Ako fungujú? z Trading Education, dajte lajk a zdieľajte ho s kýmkoľvek iným, o ktorom si myslíte, že by to mohlo tiež zaujímať.

Časté otázky

Dajú sa hacknúť bitcoinové peňaženky?

Rovnako ako v prípade fiat peňazí môžu byť vaše bitcoiny stratené alebo ukradnuté. Aj keď sa studené peňaženky považujú za bezpečnejšie ako horúce peňaženky, nie sú dokonalé. Hackeri môžu získať prístup k vašej kryptomene rôznymi spôsobmi, napríklad hacknutím zariadenia, inštaláciou keyloggerov alebo trójskych koní a extrakciou údajov pomocou rozšírení prehľadávača. Niektorí hackeri môžu tiež obísť vaše dvojfaktorové overenie, zverejniť falošné reklamy alebo služby peňaženky a posielať vám phishingové e-maily. Uistite sa, že používate antivírusový softvér, chránite svoje zariadenia a kódy PIN a dávajte pozor na podvody a podvody.

Existuje peňaženka, ktorá podporuje všetky kryptomeny?

Aj keď existuje veľa peňažných peňaženiek s rôznymi menami a technológia sa neustále vyvíja, neexistuje žiadna krypto peňaženka, ktorá by podporovala všetky kryptomeny. Pre niektoré krypty musíte dokonca získať ich príslušnú peňaženku.

Môžu peňaženky tretích strán ukradnúť moju kryptomenu?

Akákoľvek spoločnosť, ktorej ste zverili svoje údaje a prostriedky, sa môže obrátiť na škodlivé správanie alebo sa zrútiť. Preto vždy hľadajte zavedené peňaženky, dozviete sa viac o technológii, ktorú poskytujú, a prečítajte si recenzie, aby ste si vybrali najlepšiu krypto peňaženku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me