Predpoveď počasia na Cardano:

 • DigitalCoinPrice.com očakáva, že Cardano prudko zhodnotí. Obchodovanie ADA sa v roku 2021 obchodovalo v priemere na úrovni 1,72 USD, v roku 2023 2,98 USD a v roku 2025 12,54 USD.
 • Spoločnosť Long Forecas predpovedala, že cena Cardana dosiahne v roku 2021 hodnotu 1,7 USD.
 • WalletInvestor poskytol neuveriteľne optimistickú predpoveď ceny ADA v roku 2021. Jeho maximálna predpoveď naznačuje, že hodnota ADA by mohla byť na konci roku 2021 v hodnote 3,775 USD..

Koľko bude mať Cardano v roku 2021 a neskôr?

Pôjde Cardano hore alebo sa zrúti? Prečítajte si našu predikciu cien Cardano ADA na roky 2021 – 2025

Hľadáte predpoveď Cardano na roky 2021 – 2025? Alebo ste ťažko odpovedali na otázku „je Cardano dobrá investícia? Ste na správnom mieste. Budeme zdieľať najlepšiu predikciu cien Cardano pre rok 2021 a ďalšie roky. sa pozrieme na Cardano ADA, aby sme zistili, čo majú odborníci povedať na jej budúci výkon a koľko bude mať Cardano v roku 2021 a neskôr.

V novembri 2020 bola cena spoločnosti Cardano (ADA) 0,107182 USD a jej trhová kapitalizácia bola 3 335 479 936 USD. Iba o dva mesiace neskôr má aktíva hodnotu 1 073 dolárov a má ohromujúci trhový strop vo výške 32,5 miliárd dolárov. O to vzrušujúcejšie je, že tento rast spôsobil, že Cardano predstihlo štyroch svojich konkurentov. Aj keď to bola desiata najväčšia kryptomena na svete, teraz obsadila šieste miesto a predstihla veľké mená ako Litecoin a Bitcoin Cash! Ako to teda zmenilo jeho krátkodobé a dlhodobé predpovede cien?

V tomto článku sa ďalej pozrieme na to, čo si podľa analytikov myslí obchodníci s cenami ADA v rokoch 2021 – 2025. Ak vás zaujíma „je Cardano dobrá investícia?“, Prečítajte si ďalšie informácie.

Cardano uviedol na trh v roku 2017 Charles Hoskinson, jeden zo spoluzakladateľov spoločnosti Ethereum, a je známa ako kryptomena tretej generácie. Toto mu poskytlo príležitosť zistiť, kde starší konkurenti bojovali, a vďaka tomu vylepšiť svoje vlastné imanie. Bude to však stačiť na zabezpečenie svetlej budúcnosti?

Ak chcete zistiť, „je Cardano dobrou investíciou“, čítajte ďalej. V tomto článku sa budeme zaoberať niektorými z najlepších predpovedí cien Cardano, aby sme zistili, či altcoin získa hodnotu v nasledujúcich piatich rokoch alebo nie. Či už ste súčasným investorom, ktorý sa chce rozhodnúť, či si ponecháte alebo predáte svoju ADA, alebo niekým, kto uvažuje o pridaní majetku do vášho portfólia, tu sme zhromaždili všetko, čo potrebujete vedieť.

Ak chcete kúpiť Cardano ADA rýchlo a ľahko, s 0% províziou, vyskúšajte eToro Exchange!

Čo je Cardano?

Cardano je a dôkaz o podiele (PoS) blockchainová platforma. V POS systéme môžu používatelia pridávať nové transakcie do blockchainu tak, že svoju kryptomenu vkladajú ako kolaterál, aby tak overili prechody. To je oveľa menej energeticky náročné ako platforma, ktorá používa a dôkaz o práci algoritmus, čo znamená, že baníci musia predtým, ako môžu pridať do blockchainu, vyriešiť zložité matematické rovnice pomocou svojho počítačového hardvéru.

Rovnako ako Ethereum je pre Ether a Ripple je pre XRP, Cardano je pre ADA. V skratke to znamená, že Cardano je názov platformy, na ktorej beží natívna kryptomena ADA. Cardano je open-source blockchainová platforma, ktorá bola postavená s dvoma odlišnými vrstvami. Prvý sa nazýva Vrstva osídlenia Cardano (CSL), niekedy jednoducho známa ako vrstva kryptomeny, a práve tu môžu používatelia uskutočňovať krypto transakcie.

Druhou vrstvou je Cardano výpočtová vrstva (CCL). Táto vrstva umožňuje vývojárom spúšťať aplikácie, ako sú decentralizované aplikácie (dApps) a inteligentné zmluvy. Inteligentné zmluvy sú automatické zmluvy, ktoré kódujú konkrétne podmienky zmluvy, napríklad cenu, ktorú platíte, a stranu, ktorej platíte sumu. Rovnako ako proces ťažby bitcoinov, aj vďaka tomu je platobný systém neuveriteľne transparentný a tiež to znamená, že ľudia nemusia prechádzať cez organizácie tretích strán, ako sú banky..

Jedinečná architektúra spoločnosti Cardano je jednou z funkcií, ktoré ju odlišujú od kryptomien prvej a druhej generácie. Vďaka dvom rôznym vrstvám sa v budúcnosti potenciálne tvrdé vidlice oveľa uľahčia a všeobecne sa zlepší jej dlhodobá škálovateľnosť..

Zaujíma vás, čo sa stalo Cardanovi v nedávnom behu na býkoch? Ste na správnom mieste. V tomto článku sa budeme venovať tomu, čo teraz špičkoví analytici očakávajú pri cene Cardano ADA v rokoch 2021-2025 a ako sa zmenili predpovede ceny Cardano.

Krátkodobé predpovede cien pre Cardano: 2021

Predpoveď ceny mesta Cardano na rok 2021

Čo prognózujú krypto odborníci pre spoločnosť Cardano ADA v roku 2021?

Po rekapitulácii toho, čo presne je Cardano, poďme sa pozrieť na to, čo by sme mohli očakávať, že sa stane s jeho cenou počas roku 2021. Aj keď je normálne vidieť určitý stupeň variácie medzi predikciami kryptomeny, prognózy ADA, ktoré sme tu zostavili, sú v drvivej väčšine v zhode že cena ADA vzrastie – aj keď v obrovsky rozdielnom rozsahu.

(Je dôležité mať na pamäti, že svet kryptomien môže byť veľmi ťažké predpovedať, takže predtým, ako do svojho portfólia niečo pridáte, vždy vykonajte svoju vlastnú náležitú starostlivosť.).

Začneme zdieľaním projekcií Cardano Ryana Selkisa, výkonného riaditeľa webu pre sledovanie kryptomien Messari. Selkis často predpovedá na Twitteri o zvučných menách, ako sú Bitcoin a Ethereum, takže niektorí sledovatelia boli prekvapení, keď si prečítali jeho nedávne projekcie pre Cardano. Verí, že v roku 2021 sa cena Cardana zvýši z 10. na 5. miesto v zozname najväčších kryptomien na svete.

Aj keď sa to v tom čase stretlo s rozsiahlou nedôverou, spoločnosť ADA je už blízko k dosiahnutiu tohto cieľa, čo vedie k tomu, že mnoho potenciálnych investorov berie aktívum vážnejšie.

Podľa spoločnosti Digital Coin Price sú krátkodobé vyhliadky spoločnosti Cardano pomerne silné. Investičná platforma zverejnila nasledujúci graf, ktorý ilustruje jej predpovede:

Ako vidíme, cena digitálnych mincí očakáva, že cena ADA bude kolísať medzi maximami okolo 0,58 USD a minimami okolo 0,47 USD. Aj keď nie je veľa dôkazov o lineárnom pokroku (graf sa vyznačuje pravidelnými vrcholmi a poklesmi na rozdiel od znateľného vzostupného alebo medvedieho trendu), v porovnaní s predpoveďami z novembra sa stále ukazuje výrazné zlepšenie..

V tom čase spoločnosť Digital Coin Price očakávala, že ADA zostane po celý rok pod 1,3 USD.

Jeho aktualizovaná predpoveď zvýšila najvyššiu cieľovú cenu z 0,3 na 0,585494 USD – inými slovami takmer na dvojnásobok. Aj keď sa budeme musieť pozerať do rokov 2022 – 2025, aby sme zistili, či táto predpokladaná aktivita prinesie nejaké významné dlhodobé zisky, skutočnosť, že cena digitálnych mincí tak drasticky zmenila svoju predpoveď, je sľubným znamením.

Naša druhá krátkodobá predikcia cien pochádza od spoločnosti WalletInvestor. Platforma pre analýzu investícií poskytla neuveriteľne optimistickú predpoveď ceny ADA v roku 2021 – potenciálne dobrá správa pre všetkých, ktorí sa pýtajú, „zvýši sa cena Cardano?“

Na rozdiel od grafu od spoločnosti Digital Coin Price vykazuje tento trend silný vzostupný trend. Ak sú tieto predpovede správne, potom by sa mohlo po roku 2018 v Cardane dočkať druhého najvyššieho zaznamenaného roku.

Maximálna predpoveď WalletInvestoru naznačuje, že hodnota ADA by mohla byť na konci roku 2021 v hodnote 2,575 USD, po prudkom zvýšení ceny z jej ročného minima v novembri. (Minimálne, maximálne a priemerné predpovede platformy sú na tomto ročnom minime na úrovni 0,131, 0,361 a 0,254 dolárov).

Je zaujímavé, že žľaby predpovedané WalletInvestorom sa zrejme zhodujú s vrcholmi predpovedanými cenou Digital Coin Price. Obe platformy zistili, že v určitých mesiacoch – konkrétne v marci a októbri – by mohlo dôjsť k výrazným cenovým zmenám. Aj keď jeden verí, že to bude býčí, a druhý predpovedá, že to bude medvedí, mohlo by stáť za to pozorne sledovať tieto body obratu, ak ste súčasným alebo potenciálnym investorom.

Po relatívnej stabilite v prvej polovici roku 2021 Previsioni Bitcoin predpovedá, že cena ADA bude od júla 2021 prudko stúpať. Ak sú tieto projekcie správne a ADA v auguste 2021 dosiahne 1,48424 USD, potom algoritmus Previsioni Bitcoin naznačuje, že by to mohlo viesť k obrovskému rastu, keď ceny v septembri 2021 vyskočia na 1,62009 dolárov a do konca roku 2021 ohromujúcich 1,838 dolárov.

Našu konečnú krátkodobú predpoveď cien ADA sme prevzali od Trading Beasts.

Na základe týchto predpovedí by sme mohli očakávať, že sa cena ADA bude pohybovať od 1,64 do 1,85 USD do konca decembra 2021. Ak vezmeme do úvahy, že súčasná cena aktíva je 1,07 USD, nejde o najpriaznivejšiu predpoveď v tomto článku – najmä ak sa zameriame o predpovedi minimálnej ceny. To znamená, že je to stále o niečo viac ako najnepriaznivejšia predpoveď, ktorú sme uviedli v novembrovom článku (0,214689 dolárov, podľa Digital Coin Price)..

Sme pripravení investovať do Cardano ADA?

Je Cardano dobrou investíciou do roku 2021?

Áno, podľa predpovedí sa hodnota Cardana pravdepodobne zvýši v priebehu roku 2021. Dlhodobé predpovede sa zhodujú o niečo menej. To znamená, že Cardano by mohlo byť dobrou investíciou do roku 2021, ale nakoniec záleží na vašom obchodnom štýle a na tom, či chcete držať krátkodobé alebo dlhodobé pozície.

Zjednodušene povedané, Cardano je investícia s nízkym rizikom a množstvom potenciálnych odmien. Je to niečo, čo by ste si mali určite urobiť predtým, než zvážite pridanie do svojho portfólia.

Aká bude cena Cardana v roku 2021?

Bude ADA stúpať v roku 2021?

Zdá sa, že Cardano bude v roku 2021 stúpať. Investori ADA by mohli v blízkej budúcnosti vidieť 1,62 USD a do konca roku 2021 1,9 USD.

Spoločnosť Long Forecas predpovedala, že cena Cardana dosiahne v roku 2021 hodnotu 1,7 USD.

Podľa Previsioni Bitcoin pôjde Cardano hore a v roku 2021 dosiahne cenový bod 1,88 USD.

Coin Price Forecast si myslí, že cena ADA by sa mohla na konci roku 2021 uzavrieť na hodnote 2,2 USD.

Cardano predpovede na rok 2021 sú neuveriteľne rozmanité. Ak uprednostňujete dlhodobú investičnú stratégiu, pozrime sa na predikcie cien Cardano na roky 2022-2025.

Dlhodobé predpovede cien pre Cardano: 2022-2025

Čo predpovedajú odborníci na kryptomeny pre Cardano ADA v roku 2022 a ďalších rokoch?

Mnoho obchodníkov a investorov chce vedieť, čo by si mohlo nasledujúcich 5 rokov pripraviť za cenu Cardano ADA. Ak hľadáte predikciu ceny Cardana na rok 2025, alebo sa dokonca pýtate „Mám investovať do Cardana?“, Čítajte ďalej.

Teraz, keď sme videli, čo by si mohol zvyšok roka kúpiť za cenu ADA, pozrime sa dopredu do rokov 2022 – 2025. Pôjde Cardano hore? Je ADA dobrá investícia? A koľko bude mať Cardano v roku 2025? Hľadali sme niektoré z najpútavejších dlhodobých predpovedí, aby sme vám pomohli nájsť odpovede na tieto otázky.

Podľa talianskeho kryptomenu Previsioni Bitcoin sa rast Cardana nejaví ako výstrelok. Do roku 2023 sa predpokladá, že ADA môže mať hodnotu až 3,5 USD, aj keď tento údaj v polovici roka mierne poklesne.

Ak vezmeme do úvahy, že cena Cardana bola 0,25 dolára, nie je to tak dávno, 3,5 dolára je povzbudivým cieľom pre rok 2023. (Aj keď je to nižšia hodnota, ako predpovedali spoločnosti Previsioni Bitcoin pre rok 2022, keď sa krátko očakáva, že ADA dosiahne kritickú hodnotu 3 doláre!) Keď došlo v rokoch 2017-8 k poslednému býčemu býčiu kríze, mnoho kryptomien začalo rýchlo klesať – takže skutočnosť, že platformy ako Previsioni Bitcoin veria, že v nasledujúcich 3 – 5 rokoch stále budeme vidieť zvyšovanie cien, je skvelou správou pre veľa investorov.

Očakáva teda Long Forecast rast ADA? Podľa ich analýz bohužiaľ budúcnosť nevyzerá tak jasne. Po relatívne stagnujúcom roku 2021-2 sa Long Forecast domnieva, že Cardano by mohlo stratiť hodnotu počas celého roku 2023, čím by sa rok uzavrel na minimu iba 0,12 USD.

2023 Pokračovanie

Mesiac otvorený Low-High Close Mo,% celkom,%
Február 0,42 USD 0,41 USD – 0,47 USD 0,44 USD 4,8% 144%
Mar 0,44 USD 0,34 USD – 0,44 USD 0,37 USD -15,9% 106%
Apr 0,37 USD 0,29 – 0,37 USD 0,31 USD -16,2% 72,2%
Smieť 0,31 USD 0,24 USD – 0,31 USD 0,26 USD -16,1% 44,4%
Jún 0,26 USD 0,20 USD – 0,26 USD 0,22 USD -15,4% 22,2%
Jul 0,22 USD 0,21 – 0,25 USD 0,23 USD 4,5% 27,8%
Aug 0,23 USD 0,18 – 0,23 USD 0,19 USD -17,4% 5,6%
Sept 0,19 USD 0,15 USD – 0,19 USD 0,16 USD -15,8% -11,1%
Okt 0,16 USD 0,16 USD – 0,20 USD 0,19 USD 18,8% 5,6%
Nov 0,19 USD 0,15 USD – 0,19 USD 0,16 USD -15,8% -11,1%
Dec 0,16 USD 0,12 USD – 0,16 USD 0,13 USD -18,8% -27,8%

Táto správa nepoteší súčasných investorov z Cardano a je ďaleko od výšok predpovedaných bitcoinom Previsioni. Táto medvedia prognóza, ktorá klesla o polovicu medzi februárom a júnom, je nižšia ako všetky krátkodobé predpovede uvedené v tomto článku. Long Forecast neuvádza cieľovú cenu do roku 2025 – takže môžeme len dúfať, že tieto neuspokojivé ceny, ak sú presné, sú súčasťou medvedej úpravy, ktorá by mohla v budúcnosti pripraviť cestu pre nový býk..

Podľa predpovedí DigitalCoinPrice ADA zaznamená mierny rast v rokoch 2021 a 2022. V januári 2022 krypto platforma predpokladá cenu 1,68 USD. Jeho historické maximum (ATH) 2022 bude v júli 2022 1,87 USD.

Od tohto okamihu predpovede spoločnosti DigitalCoinPrice naznačujú, že investori by mohli byť trochu na horskej dráhe. Rok 2023 bude oveľa pozitívnejší ako rok 2022, pričom cena ADA zostane nad 0,3 USD. Investori budú musieť túto búrku prekonať, aby si mohli vychutnať potenciálne zisky z roku 2025.

Od januára 2025 je oveľa povzbudivejšie. Pokles roku 2024 pripraví pôdu pre vzostupný beh, ktorý v novembri 2025 vynesie Cardano na maximálnu úroveň takmer 1,5 USD. To naznačuje, že bez ohľadu na to, aká je vaša preferovaná investičná stratégia, pravdepodobne sa budete chcieť vyhnúť predaju svojej ADA v 2024, ak je hodnota DigialCoinPrice správna!

Prime našťastie si nemyslí, že tieto ceny sú vôbec presné. Pre roky 2022 – 2025 bola daná oveľa býčia predpoveď. Tvrdí, že Cardano by mohlo byť na cieľovej hodnote 2,50 USD a dokonca vyššie.

Ako ukazuje tento graf, Prime XBT identifikoval vzorec ľavého a pravého ramena, ktorý by mohol naznačovať, že cena spoločnosti Cardano je pre nové ATH. Tento model sa čiastočne spolieha na predpoklad, že aktívum by mohlo v roku 2021 dosiahnuť hodnotu 1,56 USD – čo je cena, ktorá sa v súčasnosti javí ako vysoko dosiahnuteľná!

Ako sú na tom ostatné Cardano predpovede? Podľa Cryptoground.com cena Cardano ADA v roku 2022 dosiahne 1,57 USD a odtiaľ bude ďalej rásť.

Na základe svojej predpovede by Cardano mohlo v roku 2025 dosiahnuť 3,87 USD. To by mala byť vítaná správa pre každého, kto sa pýta „Dosiahne Cardano 1 $?“ – koniec koncov, s touto úrovňou rastu v priebehu nasledujúcich piatich rokov by ADA mohla reálne dosiahnuť 1 $ do roku 2030.

Zdá sa, že Coinliker.com si myslí, že tieto predpovede sú príliš skromné. Kryptomena poskytla nasledujúce prognózy ceny ADA v rokoch 2022 – 2025:

2021-2022: Cena: 1,55 USD

2022-2023: Cena: 2,31 USD

2025: Cena: 5,35 dolárov

Percentuálny nárast o 6 680% by bol pôsobivý, ale nie bezprecedentný.

V rokoch 2017 – 2018 zažilo Cardano obrovský rast, keď jeho cena prudko stúpla na ATH iba 1,18 USD. To znamená, že podľa Coinlikerových predpovedí má Cardano prekonať svoj predchádzajúci rekord do roku 2025.

Coinswitch.com zašiel ešte ďalej. Spoločnosť kryptomena na svojom webe tvrdila, že Cardano by mohlo dosiahnuť 12,88 dolárov.

To by bola vynikajúca správa pre všetkých investorov, ktorí sa pýtajú „je Cardano dobrá investícia?“.

Teraz, keď sme videli, čo sa podľa odborníkov môže stať s cenou Cardana v rokoch 2021 – 2025. Dlhodobý výhľad na každú investičnú príležitosť je dôležitým faktorom, ktorý je potrebné vziať do úvahy, najmä ak sa snažíte udržať pozíciu niekoľko rokov namiesto toho, aby ste profitovali z krátkodobej volatility..

Ako dlhodobá investícia sa predpokladá, že Cardano by mohlo fungovať oveľa lepšie. Podľa jeho predpovedí by hodnota tokenu Cardano mohla na samom konci roku 2021 vzrásť na 2,82 USD, v roku 2022 na 3,42 USD a do roku 2025 dosiahnuť priemernú cenu 15 700 USD..

Pokiaľ ide o cenu ADA na nasledujúcich päť rokov, predikčný algoritmus Cardano naznačuje, že do 3 rokov sa cena Cardana zvýši o 885% a dosiahne cenu 1,98 USD. V roku 2025 sme mohli zaznamenať nepretržitý rast hodnoty ADA a dosiahnuť psychologickú hranicu na úrovni 4 dolárov. V roku 2030 sa ADA opäť zdvojnásobí a dosiahne ďalšie rekordné maximum na úrovni 18 dolárov.

Ďalšie predpovede cien pre Cardano na roky 2023 – 2025

Predpoveď ceny Cardano 2023:

Cena digitálnych mincí: 2,61918560 dolárov

Cryptoground: 5 544608 dolárov

Coinswitch: 4 doláre

Cardano predikcia ceny 2025:

Elevenews: 15 dolárov

Cryptoground: 5 87792 dolárov

Prognóza ceny coinu: 7,17 dolárov

Záver: Prognóza predikcie ceny Cardano

Nižšie uvedené predikčné čísla naznačujú niektoré z týchto parametrov: Potenciál vysoké a nízke predpovede cien Cardona ADA v rokoch 2021, 2022, 2023 a 2025 ponúkané technickými analytikmi a odborníkmi v odbore.

Rok Vysoký Nízka
2021 2,85 dolárov 0,52 USD
2022 4,52 dolárov 1,60 dolárov
2023 8,82 dolárov 3,90 dolárov
2024 12,54 dolárov 5,10 USD
2025 22,75 dolárov 7,50 dolárov

Ako sa v priebehu času zmenila cena kardana?

Aby sme pochopili platnosť týchto Cardanových predpovedí, je dôležité analyzovať minulú výkonnosť ceny ADA. Na rozdiel od kryptomien prvej a druhej generácie je však Cardano na trhu relatívne nové. To znamená, že investori nie sú schopní študovať roky a roky volatility, aby našli dlhodobé opakujúce sa vzorce.

Keď spoločnosť ADA začala v roku 2017 fungovať na burzách s kryptomenami, bolo načase zarobiť obrovský rast, ktorý vzal kryptový trh útokom koncom roku 2017 a začiatkom roka 2018. Toto obdobie je jasne vidieť v tomto grafe z Nomics:

prognóza ceny cardano

Od 20. novembra 2017 do 1. januára 2018 cena spoločnosti ADA prudko vzrástla z 0,029892 USD na 0,970563 USD. Ak vezmeme do úvahy, že aktívum nebolo dlho aktívne, jeho následný pokles (spolu so zvyškom kryptotrhu) musel byť pre investorov sklamaním. ADA sa do 5. februára 2018 znížila späť na 0,351552 USD a tento medvedí trend pokračoval po celý rok, s výnimkou prudkého prudkého nárastu v máji. Do konca roka bola cena dokonca zrazená na jedno desatinné miesto a investori sa rozlúčili s rokom 2018 s cenou ADA na najnižšej hodnote iba 0,029341 USD.

Aj keď sa cena v roku 2019 mierne zotavila, došlo v marci 2020 k ďalšiemu prepadu Cardano. Táto volatilita bola opäť v celom priemysle. Keď sa svet dostal do uzamknutia v snahe ovládnuť rýchlo sa šíriaci koronavírus, nedostatok dôvery investorov spôsobil zrútenie trhu (v súčasnosti nazývanom zlyhanie koronavírusov).

Od 10. februára do 16. marca 2020 cena ADA klesla z 0,065333 USD na 0,027386 USD. Išlo o najnižšiu hodnotu aktíva od decembra 2018. Dobrou správou však je, že trh sa rýchlo zotavil a Cardano bolo jedným z kryptomien, ktoré sa nielen vrátili k cene spred COVID, ale ju aj prekročili. V júli ADA opäť dosiahla 0,1 USD a odvtedy zostala relatívne silná. Najnovší beh býkov na konci decembra však priniesol ďalšie obdobie rastu.

Tento graf nám umožňuje presne vidieť, ako sa cena Cardana zmenila za posledné tri mesiace:

Medzi 21. decembrom a 7. januárom, v období iba dvoch týždňov, cena ADA prudko vzrástla z 0,137885 USD na 0,341884 USD. V nasledujúcej časti sa pozrieme na ďalší faktor, ktorý pomáha vysvetliť, prečo presne k tomuto zvýšeniu ceny došlo.

Zvážili ste investíciu do Cardano ADA?

Aké faktory ovplyvňujú cenu lieku Cardano?

Cena Cardano ADA sa môže meniť podľa rôznych faktorov. Ak chcete urobiť najpresnejšie predpovede cien v Cardane na roky 2021 – 2025 a odpovedať na otázku „je Cardano dobrá investícia?“, Je lepšie si tieto faktory uvedomiť hneď od začiatku. To uľahčí predpovedanie období rastu alebo poklesu na základe aktuálnych trendov v kryptomene a ďalších svetových udalostí, ktoré môžu ovplyvniť cenu ADA.

1. Ponuka a dopyt

Vzťah medzi ponukou a dopytom je možno najväčším zastrešujúcim faktorom, ktorý treba brať do úvahy pri výbere aktív pre vaše portfólio. Ak je dopyt po kryptomene väčší ako ponuka (napríklad keď veľa investorov chce kúpiť, ale len málo ich predáva), zvyšuje sa to cena. Ak je ponuka vyššia ako dopyt (keď sa veľa investorov snaží predať svoje aktíva, ale nikto nechce kúpiť), bude to mať opačný efekt..

Podľa výskumu Adastata nedávny beh býkov vyvolal obnovený záujem o Cardano. Nasledujúci graf ukazuje počet existujúcich peňaženiek ADA – a ako vidíme, počet nových investorov sa v priebehu januára 2021 prudko zvýšil..

Napríklad 4. januára každú hodinu vzniklo ohromujúcich priemerných 121 nových peňaženiek! To je ohromných 98%, ktoré sa zvýšili od 1. januára, keď bolo každú hodinu vytvorených iba 63 nových peňaženiek.

Nasledujúci deň, 5. januára, bolo neuveriteľných 4 000 novo registrovaných peňaženiek ADA – a tento rastúci záujem jednoznačne podporuje stabilné prevzatie trhu spoločnosťou Cardano..

Ak sa vrátime k trojmesačnému cenovému grafu vyššie, jasne vidíme, aký to malo dopad na cenu ADA!

2. Používanie platformy Cardano

Ako sme už spomenuli vyššie v článku, dvojvrstvová architektúra Cardano bola postavená tak, aby umožňovala fungovanie dApps a inteligentných zmlúv na jej CCL. To znamená, že úspech Cardana nezávisí iba od dopytu po ADA – bude ovplyvnený aj dopytom po ďalších kryptách postavených na jeho distribuovanej hlavnej knihe. S rastúcim dopytom po dApps by to mohlo mať v blízkej budúcnosti pozitívny vplyv na cenu ADA.

3. Cena bitcoinu

Mohlo by sa zdať neintuitívne, že cena bitcoinu by mala korelačný vplyv na cenu ostatných kryptomien, ale je to pravda. Mnoho analytikov si všimlo, že keď bitcoiny prechádzajú obzvlášť býčími výbehmi, tento vzorec odráža mnoho altcoinov. Je to preto, že väčšina investorov, ktorí sú držiteľmi akejkoľvek kryptomeny, je veľmi pravdepodobné, že budú držať bitcoin. Ak je dôvera investorov v BTC vysoká, táto dôvera sa často filtruje až na altcoiny, čo vedie k rozšíreniu trhových špičiek..

Čítaj viac: Top 10 kryptomien, do ktorých sa má investovať v roku 2021

Prognóza predpovede ceny v Cardano – kľúčové body

 • Za iba tri mesiace prešlo Cardano z 10. na 6. najväčšiu kryptomenu na svete. To podporuje presvedčenie Ryana Selkisa, že v roku 2021 sa ADA dostane do top 5.
 • V priebehu roku 2021 očakáva spoločnosť Digital Coin Price, že cena ADA bude kolísať medzi maximami okolo 0,58 USD a minimami okolo 0,47 USD – čo je výrazné zlepšenie oproti jej novembrovým predpovediam.
 • Maximálna predpoveď WalletInvestor naznačuje, že hodnota ADA by mohla byť na konci roku 2021 v hodnote 0,575 USD.
 • Na základe predpovedí Trading Beast by sme mohli očakávať, že sa cena ADA na konci decembra 2021 bude pohybovať medzi 0,24 a 0,35 USD.
 • V roku 2023 spoločnosť Previsioni Bitcoin predpovedala, že hodnota ADA môže mať hodnotu až 2,5 USD.
 • Long Forecast sa na druhej strane domnieva, že Cardano by mohlo stratiť hodnotu počas celého roku 2023, čím by sa rok uzavrel na minimu iba 0,12 USD.
 • Prime XBT verí, že Cardano by mohlo byť na cieľovej hodnote 1,50 dolára do roku 2025, čo by aktíva posunulo na nové historické maximum.
 • Medzi faktory, ktoré by mohli ovplyvniť cenu Cardana, patria ponuka a dopyt, popularita platformy Cardano a cena bitcoinu..
 • 5. januára 2021 bolo vytvorených 4 000 nových peňaženiek ADA.
 • Cardano je kryptomena tretej generácie, ktorá bola postavená v dvoch odlišných vrstvách: vrstva vyrovnania Cardano a vrstva výpočtu Caradno
 • Na roky 2022 – 2025 spoločnosť DigitalCoinPrice predpovedala volatilný, ale celkovo býčí vývoj, s výnimkou roku 2024
 • Cryptoground, Coinliker a Coinswitch sa domnievajú, že tieto predpovede sú príliš pesimistické, a predpokladajú, že cena ADA dosiahne do roku 2025 2 $ a dokonca 3 $
 • Vytváranie predikcií cien Cardano ADA môže byť neuveriteľne ťažké kvôli nepredvídateľnosti trhu

Ak hľadáte spoľahlivú predpoveď cien Cardano na roky 2021, 2022, 2025 a ďalšie roky, dúfame, že vám tento článok poskytol jasnejšiu predstavu o budúcnosti ADA. Aj keď sú predpovede veľmi rôznorodé, je povzbudivé vidieť, že väčšina kryptografických platforiem predpovedá vzostupný trend, najmä do rokov 2022 – 2025. Pomocou technickej analýzy dospelo niekoľko rôznych analytikov k záveru, že Cardano by mohlo potenciálne prekročiť svoje predchádzajúce ATH do konca roku 2025.

Kryptomeny však môžu byť notoricky ťažko predvídateľné. Ak uvažujete o pridaní ADA do svojho portfólia, je vždy dôležité vykonať vlastnú due diligence a mať zavedenú dobrú stratégiu riadenia rizík. Vyhliadky môžu byť zatiaľ dobré, ale ako sme videli v marci, trh sa môže ľahko zmeniť cez noc.

Ak si myslíte, že ADA je dobrou investíciou pre vaše portfólio a chcete začať obchodovanie s ADA, eToro poskytuje možnosť obchodovať s aktívami Crypto vrátane Cardano a CFD až na 90+ kryptomeny.

eToro – Nakúpte Cardano ADA s províziou 0%

vymeniť cardano

Zaregistrujte sa na eToro a začnite obchodovať s Cardanom alebo kopírovaním najlepších investorov bez ďalších poplatkov. Nie sú spojené žiadne poplatky za správu ani iné skryté náklady.

sprostredkovateľ etoro

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Predikcia ceny Cardano – časté otázky

Aká bude hodnota Cardana o 5 rokov?

Všeobecne sa odhady cien pre Cardano za 5 rokov pohybujú od 5,8 do 15 dolárov.

Môže Cardano dosiahnuť 2 doláre?

Na základe jeho nedávneho výkonu sa nezdá nerozumné, že by Cardano mohlo v blízkej budúcnosti dosiahnuť 2 doláre.

Môže Cardano dosiahnuť 10 dolárov?

Odpoveď na otázku „môže Cardano dosiahnuť 10 dolárov“ je potenciálne – je však neuveriteľné nepravdepodobné, že by sme sa toho dočkali v priebehu nasledujúcich dvoch rokov. Ak ADA dosiahne v roku 2025 10 dolárov, na dosiahnutie dvojciferných hodnôt by bolo potrebné dosiahnuť viac ako 10-násobné zvýšenie hodnoty.

Je Cardano lepší ako Ethereum?

Ako kryptomena tretej generácie sa zakladatelia spoločnosti Cardano mohli poučiť z niektorých chýb starších kryptomien vrátane ethereum. Vďaka svojej dvojvrstvovej architektúre sa mnohí analytici domnievajú, že Cardano je „lepšie“ ako Ethereum v tom, že je škálovateľnejšie. Taktiež už používa algoritmus proof-of-stake, zatiaľ čo Ethereum prepína iba v rámci svojej dlho očakávanej aktualizácie Ethereum 2.0..

Nenechajte si ujsť: Ethereum vs Cardano: Ktoré krypto by ste si mali kúpiť

Aká bola historicky najvyššia úroveň Cardana?

Historické maximum Cardana bolo 1,18 USD, čo dosiahlo v januári 2018. Podľa rôznych predpovedí sme mohli vidieť, že sa ADA vráti a tento míľnik prekoná v priebehu nasledujúcich piatich rokov.

Aká je predikcia ceny Cardana na rok 2021?

Do konca roku 2021 dosiahne ADA cenový cieľ 2,58 USD.

Aká bude hodnota ADA o 5 rokov?

Do roku 2025 bude Cardano zaznamenávať masívne zisky, vďaka ktorým sa cena vyšplhá až na 22 dolárov.

Aká bude cena ADA v roku 2030?

Cena ADA bude o 10 rokov 60 dolárov.

Ďalšie čítanie:

Top 15 najlepších kryptomien na nákup tento mesiac

15 dôvodov, prečo investovať do kryptomien

Najobľúbenejšie kryptomeny vo Veľkej Británii

Najlepšie kryptomeny na investovanie v Austrálii v roku 2021

Ako obchodovať s kryptomenou za 100 dolárov

Najdôležitejšie kryptomeny iné ako bitcoin

Najobľúbenejšie kryptomeny v USA

Zrieknutie sa zodpovednosti: Cardano a ďalšie kryptomeny sú veľmi nestále. Váš kapitál je ohrozený a minulá výkonnosť nie je ukazovateľom budúcich výsledkov. Prognóza a analýza odrážajú názory rôznych externých a interných analytikov v danom okamihu a môžu sa kedykoľvek zmeniť. Okrem toho nemôžu predstavovať záväzok alebo záruku na strane obchodného vzdelávania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me