Zistite, prečo BTC exploduje v roku 2021

Bitcoin padol do oka všetkým v roku 2020 a stal sa jednou z najlepších investícií, ktoré ste mohli za posledný rok uskutočniť. Kryptomena dokázala prekonať svoje doterajšie historické maximum z roku 2017 a prekonala hranicu 47 000 dolárov, čím sa stala najcennejšou kryptomenou na svete.

Bitcoin dosiahol maximum 47 697 dolárov 9. februára 2021. V súčasnosti sa kryptomena obchoduje za 50 000 dolárov. Existuje niekoľko dôvodov, prečo bitcoin v roku 2021 exploduje, a v tomto článku sa pozrieme na niekoľko dôvodov..

Samozrejme, veľa výrokov predpovedá záhubu a pochmúrnosť a spochybňuje rast a rastúci význam bitcoinu v globálnom finančnom systéme. Za cenovým boomom a rastom, ktorý sa očakáva, že bitcoin uvidí v najbližších niekoľkých rokoch, však existujú konkrétne dôvody. Pozrime sa na niektoré z dôvodov.

Do budúcnosti: Aký je výhľad na bitcoin v roku 2021?

Bitcoin začal rokom 2021 na vzostupnej bankovke a zdá sa, že tento trend v prípade kryptomeny bude pokračovať. Bitcoin sa v súčasnosti obchoduje okolo 50 000 dolárov; s úrovňou záujmu, ktorú kryptomena generuje, je cena nastavená na ďalší rast. Bitcoin generuje značný inštitucionálny záujem, ktorý by mohol hrať obrovskú úlohu v cene bitcoinu. Významný vývoj, ako napríklad MassMutual oznamujúci nákup 100 miliónov dolárov v bitcoinoch a mince JPM Morgan Chase, ktoré budú zverejnené, naznačujú množstvo úrokov, ktoré bitcoin generuje.

V roku 2021 dôjde tiež k masovému prijatiu bitcoinu vďaka oznámeniu PayPalu, že používatelia platformy môžu nakupovať bitcoiny a nakupovať pomocou bitcoinu. Toto oznámenie poskytuje bitcoinom prístup na obrovský trh, na ktorom by mohlo dôjsť k masovému prijatiu kryptomeny, čo by zvýšilo cenu.

Väčšina odborníkov súhlasí s tým, že cena bitcoinu by mohla na konci roku 2021 prekročiť 100 000 dolárov, čo bude v súlade s najnovšími trendmi; Zdá sa, že bitcoin je na dobrej ceste k splneniu alebo dokonca prekonaniu týchto očakávaní.

4 dôvody, prečo v roku 2021 dôjde k výbuchu bitcoinu

# 1: Pandémia a stúpajúca inflácia COVID-19

Mnoho ľudí viazalo rast bitcoinu na všeobecné býčie nálady vo svetovej ekonomike a že počas medvedieho trhu by bol pokles bitcoinu rýchly a rozhodujúci.

Bitcoin v tomto teste obstál a preukázal, že sa všetci mýlili. Keď pandémia COVID-19 zasiahla, ekonomiky na celom svete boli zasiahnuté tvrdo, pričom ekonomiky na celom svete sa zrútili. Aj bitcoin bol tvrdo zasiahnutý a jeho cena výrazne poklesla. Avšak to, ako sa mena odrazila, nás zaujíma viac.

Jedným z dôvodov, prečo budú bitcoiny explodovať v roku 2021, je rastúca inflácia. V snahe zachrániť ekonomiky prostredníctvom stimulačných balíkov tlačia centrálne banky a vlády viac peňazí, čo vedie k zvýšeniu ponuky.

V dôsledku toho sa zvýši aj inflácia. Bitcoin je imúnny voči inflácii, čo z neho robí atraktívnu možnosť investovania pre investorov. Rastúca inflácia by priniesla investorom využitie bitcoinu ako uchovávateľa hodnoty, čo by ďalej zvyšovalo jeho cenu.

# 2: Inštitucionálny záujem

Inštitucionálny záujem o bitcoin postupne rastie, čo je dôležitý dôvod, prečo bitcoin exploduje v roku 2021. Inštitucionálny záujem o bitcoin bol zjavný už v roku 2020 a v roku 2021 sa má zvýšiť..

Zvážte to, spoločnosť GrayScale Bitcoin Trust (GBTC) nedávno kúpila celú ponuku novo vyťažených bitcoinov. V súčasnosti majú bitcoiny okolo 4,4 miliárd dolárov.

Minca JPM Morgan Chase JPM bude zverejnená a spoločnosť MassMutual oznamujúca nákup 100 miliónov dolárov v bitcoinoch vám poskytne náznak rastúceho inštitucionálneho záujmu o bitcoiny. Vyššie uvedené je len niekoľko príkladov, je však zrejmé, že inštitucionálni investori zvýšia záujem o bitcoin. Keďže bitcoiny budú investori považovať za bežné investičné aktívum, otvorí sa im významný investičný tok.

Ďalším obrovským dôvodom, prečo bitcoiny explodujú v roku 2021, je oznámenie spoločnosti Tesla, že spoločnosť investovala do bitcoinu 1,5 miliardy dolárov. V tomto oznámení cena kryptomeny vyskočila o 14%. Investícia bola opísaná ako súčasť širšej investičnej stratégie spoločnosti Tesla zameranej na maximalizáciu návratnosti hotovosti. Investícia spoločnosti Tesla je ďalším znakom toho, že bitcoin priťahuje nejaký vážny záujem ako investičné aktívum.

Mastercard a BNY Mellon tiež nedávno zverejnili svoju novo pridanú podporu bitcoinu.

BNY Mellon, jedna z najstarších bánk v USA, nedávno potvrdila, že vytvorila novú jednotku pre klientov na držanie, prevod a vydávanie digitálnych aktív.

Spoločnosť Mastercard na druhej strane oznámila, že čoskoro na svoju platformu pridá podporu pre kryptomeny, pretože „vytvorí oveľa viac možností pre nakupujúcich a obchodníkov“. Platobný gigant tiež poznamenal, že digitálne aktíva sa stávajú dôležitejšou súčasťou platobného sveta.

# 3: Rozdelenie bitcoinov na polovicu

Bitcoin prešiel tromi polovičnými udalosťami, o ktorých sa dlho myslelo, že sú za býčími bitcoinovými bitkami. Bitcoiny sa ťažia každých 10 minút a každá polovica znižuje toto množstvo o polovicu, ako to naznačuje názov.

Odmena za ťažbu bitcoinu sa v roku 2012 znížila z 50 BTC na 25 BTC a nasledujúci rok sa cena bitcoinu zvýšila a prelomila hranicu 1 000 dolárov. Po znížení o polovicu v roku 2016 sa odmena znížila na polovicu na 12,5 BTC a Bitcoin zaznamenal v roku 2017 ďalšiu rally, keď kryptomena vzrástla na 20 000 dolárov.

Posledné zníženie počtu bitcoinov na polovicu sa uskutočnilo 18. mája 2020 a Bitcoin sa, samozrejme, zvyšuje. Aký je dôvod zvýšenia ceny po každej udalosti na polovicu? To sa dá zúžiť na jednoduchú ponuku a dopyt. Vďaka tomu, že bitcoin generuje záujem ako investičné aktívum, vedú udalosti na polovicu k nárastu ceny vďaka ponuke ubúdajúcich bitcoinov pri každej udalosti.

To vedie k značnému záujmu o bitcoin, ktorý generuje dostatočný záujem vďaka tomu, že ide o investičné aktívum s neobmedzeným potenciálom. Polovica funguje ako vstavaný dizajn, ktorý uprednostňuje zhodnotenie ceny, čo vedie k nárastu ceny bitcoinu, a keďže posledná polovičná udalosť sa stane v roku 2020, môže to byť ďalší dôvod, prečo bitcoin v roku 2021 exploduje.

# 4: Spoločnosti nakupujú bitcoiny ako rezervnú menu

Po udalosti na polovicu vidíme tiež spoločnosti, ktoré nakupujú bitcoiny, aby ich mohli používať ako rezervnú menu.

Mnoho spoločností má v rezerve značné množstvo peňazí. Prečo vidíme spoločnosti vkladať časť svojich rezerv do bitcoinu? Pre spoločnosti má zmysel presunúť niektoré ich dlhodobé rezervy na bitcoin, aby mohol pôsobiť ako zaistenie proti inflácii.

Ak spoločnosti na celom svete presunú čo i len zlomok svojich celkových hotovostných rezerv do bitcoinu, mohli by sme vidieť výrazné zvýšenie ceny kryptomeny. S rastúcou infláciou už vidíme spoločnosti, ktoré pohybujú časť svojich rezerv, už niekoľko oznámení od spoločností nakupujúcich bitcoiny.

Gigant pre mobilné platby Square oznámil investíciu do bitcoinu vo výške 50 miliónov dolárov. Spoločnosť Stone Ridge Holdings, ktorá spravuje aktíva v hodnote viac ako 10 miliárd dolárov, oznámila, že kúpila bitcoiny v hodnote zhruba 114 miliónov dolárov.

Najvýznamnejšie oznámenie oznámila spoločnosť MicroStrategy, správca aktív uvedená na portáli Nasdaq, keď oznámila, že kúpila bitcoin v hodnote 425 miliónov dolárov, čím sa bitcoin stal primárnou rezervou v rámci jeho stratégie rezerv. Spoločnosti kupujúce bitcoin ako svoju rezervnú menu sú ďalším dôvodom, prečo v roku 2021 bitcoin exploduje.

Prečo v roku 2021 explodujú bitcoiny: záver

Je dosť zrejmé, že bitcoin v najbližších rokoch zažije výrazný rast. Ak vezmete do úvahy iba rok 2021, vyššie uvedené dôvody stačia na to, aby ste pochopili, prečo bitcoin v roku 2021 exploduje. Ak budete strategizovať a investovať, môžete dosiahnuť značný zisk.

Z tohto dôvodu sú investície zložitou záležitosťou a nálady na trhu by mohli pozitívne alebo negatívne ovplyvniť cenu bitcoinu. Je nevyhnutné, aby ste sa vo svojom výskume dôsledne zorientovali, porozumeli svojej chute k riziku a potom investovali do bitcoinu. Pri súčasnom tempe rastu a adopcie nebude prekvapením, ak bitcoin v roku 2021 prekročí hranicu 100 000 dolárov alebo dokonca hranicu 150 000 dolárov.

eToro – najlepší sprostredkovateľ nákupu bitcoinov

sprostredkovateľ etoro

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

5 dôvodov, prečo investovať do bitcoinu v roku 2021

Predikcia ceny bitcoinu na rok 2021

Bitcoin prekonáva 44 000 dolárov, pretože Tesla kupuje 1,5 miliardy dolárov

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me