Analytický sprievodca investovaním do spoločnosti Cardano ADA v roku 2021

Kam pôjde cena Cardana v roku 2021?

Čo sa stane s cenou Cardano ADA v roku 2021? Kryptoinvestorov vždy zaujímalo: Čo vedie k cene Cardano?

Cardano je vývoj decentralizovanej aplikácie (Dapp) tretej generácie a verejná blockchainová platforma. Investori hľadeli na Cardano kvôli jeho jedinečnej vlastnosti integrovaného preskúmaného výskumu. V súčasnosti je na trhu s kryptomenami na 8. mieste a svoju pozíciu si udržal už pomerne dlho.

O Cardano je veľký záujem, čo viedlo k tomu, že mnoho investorov si položilo otázku: Čo vedie k jeho cenám?

Tri faktory, ktoré ovplyvňujú ceny Cardana, sú:

 • Prijatie
 • Súťažiace mince
 • Trhové sily

Vysvetlíme podrobnejšie, ako tieto faktory ovplyvňujú cenu ADA, ale najskôr to, prečo by ste mali hľadať Cardano?

Prečo Cardano (ADA)?

Tretia generácia kryptomien sa mohla poučiť z prvých dvoch. Cardano dokázalo integrovať charakteristické znaky prvej generácie, bitcoinu, a druhej generácie ethereum. Dodatočne zaviedlo inovácie s integrovanou funkciou výskumu. Cardano tiež využilo novšie technológie a vývoj na zdokonalenie funkcií mincí prvej a druhej generácie.

cardano cenové pohyby graf

Cardano all-time pohyb cien. Zdroj: Investing.com

Vďaka vrstvenej architektúre Cardano úspešne zlepšil škálovateľnosť, trvanlivosť a bezpečnosť kryptomien. Cardano dokázalo prekonať medzery, ktoré vytvorili jeho predchodcovia.

Víziou vývojárov spoločnosti Cardano bolo obnoviť vieru ľudí v globálny ekonomický rámec tým, že sa podniku zvýši pocit bezpečia & transparentnosť na medzinárodných trhoch. Cardano sa tiež veľa zameralo na ľudí, ktorí nemajú prístup k finančným službám. Cardano Foundation uskutočnila rôzne rozvojové projekty v zaostalých regiónoch sveta s cieľom podporiť finančné začlenenie.

Pretože decentralizované aplikácie získavajú na popularite, otázky a obavy týkajúce sa bezpečnosti viedli Cardano k zvýšeniu bezpečnosti platformy decentralizovaných aplikácií.

Čo odlišuje Cardano (ADA) Apart?

Cardano (ADA) je dielom Jeremyho Wooda a Charlesa Hoskinsona. Predtým pracovali na ethereu, a preto lepšie chápu hlavné prekážky, ktorým ethereum čelí.

Cardano sa po vydaní v roku 2017 okamžite dostalo do popredia hlavne preto, lebo sa zaoberalo obavami, ktorým Ethereum čelilo pri navrhovaní jazykov a virtuálnych strojov. Cardano sa ďalej výrazne odlišovalo od konkurenčných mincí tým, že sa intenzívne angažuje v Academii, a nadviazalo s ňou prepojenie. The integrácia výskumu do Cardanovho dizajnu je určite charakteristickým znakom Cardana.

Cardano pôvodne dokázalo spracovať iba desať transakcií za jednu sekundu, čo predstavovalo problém pre škálovateľnosť mince. Nedávno bol zverejnený článok, ktorý navrhuje jedinečnú vrstvu roztoku s názvom Hydra. Hydra môže spracovávať transakcie mimo reťazca a umožniť Cardanu spracovať ich toľko ako milión transakcií za sekundu.

Interoperabilita je kľúčom k masovému prijatiu kryptomien po celom svete a je jedným z cieľov spoločnosti Cardano, pretože sa usiluje o rozšírenie interoperability vo svete kryptomien a vo svojich sieťach. Dva z takýchto pokusov sú protokoly o aktualizácii systému a modely riadenia blockchainu.

Bol tiež predstavený nový systém konsenzu, ktorý je pre Cardano úplne jedinečný, nazvaný Ouroboros. Ouroboros je mechanizmus Dôkazov stávok (PoS), ktorý zaručuje zvýšenú bezpečnosť. Systém Ouroboros náhodne vyberá ťažiarov, aby prijímali transakcie. Systém tiež závisí od partnerského preskúmania, aby sa zaistila udržateľnosť a bezpečnosť blockchainov.

Zvážili ste investíciu do Cardano ADA?

Faktory ovplyvňujúce cenu v Cardano (ADA)

3 faktory, ktoré ovplyvňujú cenu ADA:

Faktor 1: Prijatie

So zvyšovaním adopcie Cardana sa zvyšuje aj jeho hodnota. Cardano je relatívne nová kryptomena, a hoci má obrovskú komunitnú základňu, čaká ju ešte dlhá cesta. Cieľom spoločnosti Cardano je stať sa platformou dApp a digitálnou menou, ktorá by poskytovala finančné začlenenie ľuďom bez bankového účtu. Cardano pri svojom uvedení získalo obrovskú podporu a komunita sa naďalej exponenciálne rozrastala.

Faktor 2: Konkurenčné mince

Bitcoin, kryptomena prvej generácie, je stále lídrom na trhu. Je to kráľ kryptomien, a to oprávnene. Umiestnenie na trhu znamená pre každú novú alebo starú mincu silnú konkurenciu s kráľom. A nie je veľa coinov, ktoré budú schopné úspešne konkurovať bitcoinu. Bitcoin má však všeobecne tendenciu ťahať mince smerom nahor, takže medzi bitcoinom a cardanom existuje pozitívna korelácia. Ak sa teda všetko zdá byť v poriadku pre bitcoin a trh s kryptomenami všeobecne, potom možno od Cardana očakávať pozitívne veci.

Kardanová korelácia s bitcoinom

Kardanová korelácia s bitcoinom. Zdroj: Coinpredictor.

Medzi ďalšie mince, ktoré majú podobnú štruktúru a vlastnosti ako Cardano, patria NEO, Block, Lisk atď. Tieto mince predstavujú hrozbu pre ich ceny a zvýšenie hodnoty týchto mincí by malo za následok devalváciu Cardana. Aj keď Cardano prešlo dlhú cestu od bitcoinu, pôvodnej mince, trh je dynamický a neustále sa aktualizuje. Ak Cardano nebude držať krok s časom, nebude môcť spoznať nových konkurentov.

Faktor 3: Trhové sily

Trhové sily ponuky a dopytu určujú optimálnu cenovú hladinu akejkoľvek komodity. Rozhodujúcim faktorom je tu nedostatok. Čím vzácnejší je tovar alebo komodita, tým vyššia bude jeho hodnota. Keďže kryptomeny majú obmedzenú ponuku, faktory na strane dopytu sú pre určenie ceny škodlivejšie ako na strane ponuky. Ak sa na trhu stretnú dopyt a ponuka, sú tu stanovené optimálne cenové hladiny. Dopyt môže vyvíjať tlak na ceny smerom nahor alebo nadol.

Aká je budúcnosť Cardana (ADA)?

Zdá sa, že budúce prognózy pre Cardano (ADA) ležia v dvoch extrémoch. Zatiaľ čo niektorí analytici predpovedajú, že cena bude klesať, ďalšie predpovede naznačujú cenu 5 dolárov za zhruba päť rokov. To, či cena Cardana bude stúpať alebo klesať, je otázka za milióny dolárov. Cena Cardana veľmi závisí od celkového výkonu trhu s kryptomenami.

Predpovede na začiatku roka 2020 boli optimistické a dalo sa očakávať, že hodnota Cardana stúpne až na 2 doláre. Keďže sa však rok blížil takmer ku koncu, cena Cardana sa ani zďaleka nepriblížila k predpokladanej cene. Skromné ​​predpovede na rok 2020 naznačovali stabilitu v celej EÚ Značka 40 centov ktorú Cardano dokázal úspešne dosiahnuť. Táto stabilita naznačuje budúce vzostupné trendy.

Cardano získalo masívnu komunitnú podporu za krátke obdobie. Cardano združuje inžinierov, odborníkov na blockchain a výskumných pracovníkov pod jednou strechou, takže v budúcnosti môžeme vidieť skutočný zvrat udalostí a obrovský potenciál. Ak by šanca, že to všetko vyjde pozitívne, mohla byť Cardano na ceste stať sa najlepším blockchainom po bitcoine.

Cenové predpovede mesta Cardano (ADA)

Cardano bolo jednou z desiatich najvýkonnejších kryptomien a má trhovú kapitalizáciu 4,84 miliárd dolárov. Cardano (ADA) je vďaka svojmu postaveniu od začiatku svojho pôsobenia v centre pozornosti investorov. Vďaka jedinečným vlastnostiam Cardana sa dostal do centra pozornosti. Jednou z vecí, o ktorých je Cardano známe, je dôveryhodný a dôveryhodný tím. Investori priťahovali riešenia, ktoré Cardano ponúklo pre nedostatky bitcoinu a ethereum.

Cardano v poslednej dobe dosahoval špičkové hodnoty a dosiahol maximum okolo 0,172 USD.

Graf predikcie ceny Cardano 2021

Cardano predikcia ceny 2021. Zdroj: Previzionibitcoin.

Spoločnosť Cardano bola okamžite uvedená na trh mnohými najvýznamnejšími burzami kryptomien rýchlo uvedená na trh. V čase uvedenia na trh mal Cardano cenu 0,021 USD. ADA dosiahla svoje historické maximum na začiatku roka 2018, keď sa vyšplhala na závratných 1,22 USD. Mimoriadnym tempom rástla aj trhová kapitalizácia a od 0,56 milióna dolárov sa do roku 2018 zvýšila na 31 miliárd dolárov.

Odborníci predpokladajú, že Cardano môže byť od začiatku nového roka na prudkom vzostupe. Predpovede naznačujú svetlú budúcnosť Cardana, pričom rovnako nádejné je dosiahnutie hranice 2 USD v roku 2023. Do roku 2025 by sa Cardano mohlo pohybovať blízko hranice 3 USD a dokonca ju prekročiť, ak bude všetko v poriadku.

Na trhu existuje veľa býčích indikátorov, ktoré signalizujú optimistický dlhodobý investičný scenár. Podľa odborníkov sa ceny majú v budúcom roku zdvojnásobiť.

Graf predikcie cien Cardano 2020 až 2027

Cardano 2020 až 2027 predikcia ceny. Zdroj: Digitalcoin

Je Cardano (ADA) dobrou investíciou?

Cardano (ADA) má mnoho charakteristických atribútov, vďaka ktorým sa javí ako dobrá investícia.

Tím

Tím Cardano je veľmi renomovaný a dôveryhodný. Zakladatelia spoločnosti Cardano predtým pracovali na ethereu a vďaka ich skúsenostiam s ethereom boli schopní navrhnúť kryptomenu s kvalitami ethereum, ale bez žiadnych nedostatkov. Tím dokázal začleniť výskum tak, aby Cardano vyniklo. Podporujú ju aj tri renomované organizácie.

Technológie

Spoločnosť Cardano integrovala niektoré veľmi pokročilé technológie do prekonávania výziev predchádzajúcich kryptomien. Nie je to iba digitálna mena, ale úplná platforma pre inteligentné zmluvy a decentralizované aplikácie. Ouroboros umožňuje Cardanu škálovať až do 4 milióny násobok energetickej účinnosti bitcoinu.

Bezpečnosť

Cardano (ADA) odomkol tajomstvo škálovateľnosti spolu s bezpečnosťou. Systém Ouroboros zaisťuje bezpečnosť transakcií a zároveň je efektívny.

Sme pripravení investovať do Cardano ADA?

Klady a zápory investovania do Cardana (ADA)

Výhody investovania do Cardana:

✅ Víziou spoločnosti Cardano je posilnenie ekonomického systému a poskytovanie finančných služieb tým, ktorí k nim nemajú prístup.

✅ Cardano podporuje silné vedenie. Zakladatelia tiež spoluzakladali ETH.

✅ Je to minca tretej generácie a vypĺňa veľa medzier v BTC a ETH.

✅ Cardano (ADA) je na trhu s kryptomenami na 8. mieste.

✅ Má zavedený jedinečný recenzovaný systém integrácie výskumu.

✅ Cardano má potenciál spracovať až milión transakcií za jednu sekundu s Ouroboros.

✅ Peňaženka Cardano pomáha pri interoperabilite krížových reťazcov.

✅ Dvojvrstvový systém Cardano zaisťuje, že transakcie a údaje sa nezmiešajú, pretože obe sú uložené v rôznych vrstvách.

✅ Cardano ponúka vyššiu bezpečnosť a súkromie.

✅ Programovací jazyk, Haskell, je s matematickými metódami overenia presnejší a dynamickejší.

✅ Cardano je sebestačné, pretože 25% z výnosov z ťažby ide do štátnej pokladnice, kde sa tieto prostriedky používajú na rozvoj prostredníctvom hlasovania na reťazci.

Nevýhody investovania do Cardana:

❌ Cardano je relatívne nové a presadiť sa ako Ethereum alebo Bitcoin by trvalo nejaký čas.

❌ Cardano čelí silnej kritike týkajúcej sa hlasovacieho systému on-chain.

❌ Aktualizácia alebo odstránenie funkcií bude ťažké.

❌ Pre volebný systém neexistuje dostatočný vnútorný predpis.

❌ Systém je citlivý na trollov.

❌ Aby bola minca plne funkčnou platformou a nielen digitálnou menou, sú potrebné ďalšie funkcie a vylepšenia.

❌ S peňaženkou Daedalus pretrvávajú problémy.

❌ Blockchain spoločnosti Cardano je vo vývoji.

❌ V súčasnosti dokáže Cardano spracovať iba 257 transakcií za jednu sekundu.

Začnite investovať do Cardana (ADA) pomocou eToro

vymeniť cardano

Znie vám Cardano ako dobrá voľba? Ste optimistom v budúcnosti Cardana? Chcete investovať do Cardana??

Ak áno, potom začnite investovať s eToro ešte dnes. eToro je jednou z najlepších sprostredkovateľských spoločností v oblasti sociálneho obchodovania. eToro bolo hodnotené ako najlepšie sprostredkovateľské miesto v oblasti investícií do kryptomien. Obchodníkom s kryptomenami ponúka množstvo výhod, ktoré nikde inde nenájdete, vrátane takmer okamžitého vykonania pokynov.

Jednoduchosť otvorenia účtovníctva na eToro je tiež veľmi vysoká a eToro si účtuje nominálne poplatky. Obchodná platforma má silnú reguláciu v USA, Veľkej Británii, Európe a Austrálii, čo z nej robí jednu z najbezpečnejších.

eToro – najlepší sprostredkovateľ nákupu Cardano ADA

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Kľúčové body

 • Cardano je verejná blockchainová platforma tretej generácie.
 • Pokiaľ ide o trhovú kapitalizáciu, je na 8. mieste na kryptotrhu.
 • Víziou spoločnosti Cardano je obnoviť vieru v globálny ekonomický systém a finančné začlenenie.
 • Spoločnosť Cardano integrovala do svojho systému recenzovaný výskum.
 • Medzi hnacie sily Cardana patrí zvýšená adopcia, trhové sily a ďalšie konkurenčné coiny.
 • Cardano má jedinečný PoS mechanizmus s názvom Ouroboros, ktorý zaisťuje bezpečnosť.
 • V súčasnosti prebieha škálovacie riešenie Hydra.
 • Cardano dosiahlo v roku 2018 svoje historické maximum 1,22 USD.
 • Budúce predpovede naznačujú rast cenovej hladiny na 5 dolárov do roku 2025.

Dúfame, že vás tento článok informoval o spoločnosti Cardano a motivoval vás, aby ste začali investovať na kryptotrhu. V poslednej dobe začali kryptomeny v poslednej dobe rásť viac, pričom bitcoiny a Ethereum sú vodcami a sú inštitucionalizované.

Ak sa vám tento článok páčil, zdieľajte ho, prosím, pre prípad, že by z neho chcel mať prospech niekto iný. Ak sa chcete dozvedieť viac o ďalších kryptomenách, pozrite si náš sektor článkov o kryptomenách.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me