LEO alebo UNUS SED LEO je nový token obslužného programu zahájil Bitfinex a je možné ich použiť na získanie zľavy z krypto párov na kryptomeny pri obchodovaní.

Účelom mince je: zbierať peniaze v IEO (Initial Exchange Offering) a približne sa zotaviť 850 miliónov dolárov, ktoré si požičala spoločnosť Tether, plus 6,5% úrok.

Mnoho kritikov si nie je istých, či môžu dôverovať LEO kvôli minulým akciám spoločností Bitfinex a Tether, ktoré sú veľmi kontroverzné..

To znamená, že spoločnosť Bitfinex predtým úspešne spustila podobné projekty s BFX, hoci metóda, v ktorej to robili, porušila dôveru používateľov..

Podarí sa im to opäť vytiahnuť? Môžu obchodníci stále dôverovať Bitfinexu a LEO? Poďme zistiť.

Chcete sa naučiť obchodovať s kryptomenami ako profesionál? Vezmite si našu kurz kryptomeny!

Čo sa snaží LEO dosiahnuť?

kryptomena leo

Aby sme pochopili, čo sa LEO snaží dosiahnuť, najskôr sa musíme pozrieť na škandál okolo Bitfinexu a Tetheru.

Bitfinex a Tether sú navzájom spojené, pretože majú rovnaká materská spoločnosť iFinex, a Bitfinex má za sebou dlhú históriu bankových problémov, keď má účty zatvorené a často ich mení.

Malo by sa spomenúť, že tento problém nemá vplyv iba na burzu Bitfinex, veľa búrz narazilo na podobné problémy.

Kľúčovým problémom, ktorý to všetko začal, bolo poskytovateľ platieb spoločnosti Bitfinex, Krypto kapitál stratili približne 850 miliónov dolárov zo svojich peňazí.

Okolnosti, prečo peniaze chýbali, sú stále nejasné, hoci spoločnosť Crypto Capital tvrdí, že ich zaistilo Portugalsko, Poľsko a USA.

Dve z týchto troch krajín to údajne odmietli a spoločnosť Crypto Capital bola prepojená s niekoľkými podozrivými spoločnosťami.

Potom sa verí, že Bitfinex požičal si peniaze z rezerv Tether na pokrytie strát alebo by burza musela prestať fungovať.

To zase znamenalo, že Tether už nebol úplne krytý americkým dolárom.

Za účelom splatenia Tetheru spustil Bitfinex IEO s novým tokenom LEO. Názov LEO pochádza z hesla spoločnosti: „One, but (it’s) a lev“.

Peniaze zhromaždené v IEO pôjdu na to, aby sa Tether opäť stal celistvým (v súčasnosti je krytý iba 74% americkými dolármi), prevádzkovým kapitálom a obchodnými účelmi.

S LEO IEO, Bitfinex si kladie za cieľ najskôr získať miliardu dolárov od súkromných investorov a zvyšné budú ponúknuté retailovým investorom.

Väčšina z 1 miliardy dolárov však už bola zhromaždená, a preto nie je pravdepodobné, že sa IEO otvorí pre retailových investorov.

Bitfinex podobné projekty zahájil už predtým a bol úspešný, okolnosti však narušili dôveru používateľov.

V roku 2016, Bitfinex bol hacknutý a stratil približne 60 miliónov dolárov v Bitcoin a v reakcii na to spustil BFX coin.

Bitfinex dokázal získať dostatok peňazí na pokrytie strát, k čomu nesmierne pomohol býčí trh v roku 2017.

Všetkým držiteľom mincí BFX bolo vrátených 100% v amerických dolároch. Stojí však za zamyslenie, či by to ešte dokázali, keby trh nedosiahol také výšky.

Ďalej Token BFX bol vynútený používateľom, ktorí zaznamenali straty až 36%.

To vyvoláva otázky, čo by Bitfinex urobil, ak by sa podobná situácia zopakovala s tokenmi LEO a potenciálne, ak by mohli prevziať vlastníctvo tokenov LEO iných ľudí.

Ako funguje LEO?

ako leo funguje

LEO je výmenný obslužný token, ako je Binance Coin, a funguje rovnakým spôsobom, s malými technickými vlastnosťami, ako sú inteligentné zmluvy alebo dApps..

Držitelia LEO žetóny môžu získať 15% zľavu z poplatkov príjemcovi z krypto párov do kryptomien a an ďalších 10% zľava pre tých, ktorí majú viac ako 5 000 LEO žetónov.

To zodpovedá 25% zľave spoločnosti Binance Coin, keď obchodujete prostredníctvom ich burzy.

Binance Coin to znížil na 12,5% a je pravdepodobné, že ponechali zľavu na 25%, aby zostali konkurencieschopní s Bitfinexom.

LEO je možné použiť aj na zníženie ďalších poplatkov za pôžičky, vklady a výbery.

Rovnako ako Binance Coin, aj LEO prejde udalosť pálenia tokenov kde Bitfinex odkúpi späť LEO coiny s ich mesačnými výnosmi.

Nakoniec plánujú znížiť celkovú zásobu LEO tokenov na 100 miliónov.

LEO bude mať maximálne 1 miliardu mincí, čo zodpovedá ich úsiliu vyzbierať 1 miliardu amerických dolárov, pretože každá minca mala pri vydaní hodnotu približne 1 dolár.

Malo by sa to spomenúť LEO je možné kúpiť iba cez Tether (USDT), čo je možno spôsob, akým mienia vrátiť požičané.

Ako dopadol LEO?

V čase písania článku, LEO má celkovú trhovú kapitalizáciu 1 241 125 055 dolárov, cirkulujúca dodávka 999 498 893 tokenov LEO a 24-hodinový objem 10 145 229 dolárov, podľa CoinMarketCap.

Keď sa pozrieme na to, ako si LEO v minulosti počínal, na začiatku bol relatívne vyšší oproti bitcoinu ako americký dolár.

To všetko sa zmenilo v júli 2019, keď trhový strop vystrelil nahor a dosiahol svoje prvé počiatočné maximum 1,8 miliardy dolárov a krátko nato bol LEO voči americkému doláru vyšší ako bitcoin.

Krátko nato LEO vystúpil na svoj najvyšší trhový strop takmer 2 miliardy dolárov. Odvtedy LEO postupne klesala na hodnote a stabilizuje okolo 1,30 dolára na rozsah mincí.

V súčasnosti stojí jedna LEO minca 1,24 USD a je to 12. najväčšia kryptomena na CoinMarketCap.

Dôležité je poukázať na to Bitfinex už dosť dlho bojuje. Ak bude LEO úspešný, môže dať burze povzbudenie, ktoré hľadala.

Oplatí sa LEO investovať?

investovanie do lea

LEO, nasledujúci po krokoch Binance Coin, môže byť obrovským úspechom, ak ho ľudia použijú na obchodovanie na burze Bitfinex.

Záujemcovia o mincu by si mali uvedomiť, že neponúka nič v podobe inteligentných zmlúv alebo dApps.

Ako úžitkový token sa jeho hodnota viaže na to, ako dobre Bitfinex funguje. Ak sa Bitfinexu darí dobre, urobí to aj LEO, a ak sa Bitfinexu bude dariť zle, urobí to aj LEO.

S najväčšou pravdepodobnosťou sa bude používať iba chvíľu, pričom väčšina zásob sa pravdepodobne spáli za niekoľko rokov.

Ako Bitfinex horí viac LEO tokenov, hodnota sa tiež zvýši, keď budú vzácnejšie. Môže byť preto rozumné držať sa LEO tokenov, kým ich hodnota nezvýši.

Ak Bitfinex robí dobre, bude to horieť každý mesiac viac, zvýšenie ceny a zvýšenie ich ziskovosti pri predaji.

Väčšina obchodníkov však bude s najväčšou pravdepodobnosťou môcť kúpiť LEO iba na burzách a nebude sa pravdepodobne môcť zúčastniť IEO..

Pre občanov USA bude ťažké sa zmocniť, pretože nemajú prístup k bitfinexu a tokeny LEO sa im nesmie predávať..

Je to veľmi dôležité, pretože americkí obchodníci s kryptomenami predstavujú veľkú časť trhu.

Dá sa dôverovať LEO a Bitfinexu?

Mala by sa tiež nastoliť otázka dôvery.

Bitfinex, Tether a iFinex sú stále obklopené kontroverziami a mnohí si stále nie sú istí, či im možno vôbec dôverovať.

Zákonné prípad newyorského generálneho prokurátora proti spoločnosti iFinex mohol byť katalyzátorom, ktorý viedol k vytvoreniu LEO, pretože bolo nevyhnutne potrebné pokryť potenciálne podozrivé správanie.

Ak sa vrátime ďalej ako v nedávnej dobe, to sme sa iba dozvedeli Bitfinex a Tether boli vlastnené rovnakou materskou spoločnosťou z dôvodu rajské papiere.

Predtým obaja tvrdili, že nie sú pripojení.

Aby toho nebolo málo, Bitfinex nepovedal investorom ani držiteľom Tetheru o pôžičke, ďalšie narušenie dôvery ľudí v obe organizácie.

Ďalšou vecou, ​​na ktorú je potrebné poukázať, je to Bitfinex nie je regulovanou burzou a niektorí navrhli, že by možno chceli mať veci takto, pretože im môže uniknúť viac.

Dobrá alternatíva k LEO by Binance Coin. Burza Binance je oveľa dôveryhodnejšia, presúva oveľa väčšie objemy kryptomeny.

Navyše, Binance Coin ponúka až 25% zľavu, zatiaľ čo používatelia LEO budú musieť vlastniť najmenej 5 000 LEO žetónov, aby získali rovnakú zľavu, čo zlacňuje obchodovanie s mincami Binance..

Kľúčové body

Ak si z tohto článku niečo pamätáte, urobte z nich tieto kľúčové body.

  • LEO je obslužný token, ktorý sa má použiť na serveri Bitfinex výmena. S LEO môžu obchodníci získať až 25% zľavu z kryptomeny na kryptomeny
  • Bitfinex plánuje spáliť LEO žetónov, kým nezostane iba 100 miliónov. Urobia to pomocou svojho mesačného zisku na spätný nákup mincí.
  • Primárnym účelom LEO IEO má získať to, čo stratilo Crypto Capital. Bitfinex si od spoločnosti Tether požičal približne 850 miliónov dolárov, čo teraz znamená, že už nie sú 100% krytí americkým dolárom.
  • Obchodníci si stále nie sú istí, či môžu dôverovať LEO. Je to tak kvôli kontroverzii okolo spoločností Bitfinex, iFinex a Tether.

Naučte sa obchodovať s LEO pomocou nášho kurzu kryptomeny

Chcete sa dozvedieť viac o iných kryptomenách a o tom, ako s nimi obchodovať? Potom sa prihláste na náš kurz obchodovania s kryptomenami!

Ak ste radi čítali tento článok z Obchodné vzdelávanie, dajte lajk a zdieľajte ho s kýmkoľvek iným, o ktorom si myslíte, že by to mohlo tiež zaujímať.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me