Táto príručka porovnávajúca kryptomeny zvýrazní všetky kritické rozdiely medzi Ethereum vs Cardano a zistí, či sa do Ethereum alebo Cardano oplatí investovať a ktorá z nich je pre vás najlepšou investíciou.

Finančný svet bol v roku 2020 otrasený a mnohých prominentných odborníkov v priemysle prekvapilo, ako dobre trh s kryptomenami vydrží búrku COVID. Keď sa viera v tradičné ekonomiky otriasla, mnoho investičných fondov a veľkých korporácií sa ocitlo v snahe investovať do éteru, bitcoinu, cardana a podobne, aby sa zaistilo proti budúcej neistote.

Tento posun nezostal bez povšimnutia jednotlivých investorov a obnovená chuť do digitálnej meny zaznamenala útoky býkov pre všetky hlavné tokeny, pretože čoraz viac ľudí sa rozhodlo investovať do kryptomeny v roku 2021.

Zatiaľ čo bitcoin je voľbou go-to už niekoľko rokov, mnoho progresívnych obchodníkov sa tiež rozhodlo investovať do popredných altcoinov. Dva z najpozoruhodnejších sú Ethereum a Cardano. Mali by ste však investovať do éteru alebo kúpiť Cardano v roku 2021? Zostavili sme nasledujúce porovnanie, aby sme zistili, ako sa jednotlivé tokeny porovnávajú s ostatnými, a tiež ako sa zaraďujú do širšieho kryptotrhu..

Cardano vs Ethereum: Porovnanie medzi ETH a ADA

Každý, kto chce v roku 2021 investovať do kryptomeny, už mohol vyčleniť na svoje portfólio Ethereum a / alebo Cardano a oba tokeny majú veľký potenciál. Je však jedna lepšia voľba ako druhá?

Predtým, ako sa pustíme do akejkoľvek cenovej analýzy, je dôležité pochopiť kľúčové rozdiely medzi týmito dvoma kryptomenami. Ak chceme presne porovnať Ethereum vs Cardano, musíme vedieť, v čom konkurujú a v čom ponúkajú niečo úplne iné od seba..

Cardano Vs Ethereum: Aké sú medzi nimi kľúčové rozdiely

Tu sú najdôležitejšie spôsoby, ako sa tieto dva aktíva líšia:

Pozadie

Ethereum je pravdepodobne druhá najslávnejšia kryptomena za bitcoinom. Oznamovanie prvej vlny kryptomien druhej generácie, ethereum blockchain presahoval rámec ponúkania jednoduchého platobného systému a predstavoval oveľa viac funkcií ako pôvodné kryptomeny a ich príslušné blockchainy.

Spoločnosť Ethereum, ktorá bola uvedená na trh v júli 2015, je poháňaná svojim natívnym krypto tokenom Ether. Umožňuje však aj výmenu inteligentných zmlúv, ktoré majú za cieľ zefektívniť aktíva prevodu vlastníctva a dohody o dôveryhodnosti. Platforma Ethereum tiež umožňuje vývoj a spustenie ĐApps bez vplyvu tretích strán a jeho vlastný programovací jazyk otvára svet ďalších možností.

Zdá sa, že recept sa zatiaľ osvedčil a Ethereum je druhou najväčšou kryptomenou z hľadiska trhovej kapitalizácie. Z tohto dôvodu nie je rozhodnutie kúpiť Ethereum v roku 2021 také riskantné, ako by to mohlo byť pri menej zavedenom altcoine.

Cardano bolo vyvinuté v roku 2015 s veľmi podobným cieľom ako Ethereum – to je ponúknuť platformu, ktorá by nielen umožňovala odosielanie a prijímanie natívnej kryptomeny, ale tiež by uľahčovala inteligentné zmluvy a vývoj distribuovaných aplikácií.

Ani podobnosť medzi Cardanom a éterom nie je náhoda. Cardano v skutočnosti vyvinul bývalý spoluzakladateľ spoločnosti Ethereum Charles Hoskinson. Avšak pod povrchom má Cardano niekoľko pozoruhodných pokrokov na blockchaine Ethereum.

Cardano je prvá recenzovaná kryptomena na svete, ktorú preskúmalo niekoľko významných akademických inštitúcií. Má tiež jedinečnú dvojvrstvovú architektúru, jednu na spracovanie všeobecných transakcií a druhú na prácu s inteligentnými zmluvami.

Všetko je to samozrejme na papieri veľmi pôsobivé – je však dobrý nápad kúpiť Cordano v roku 2021? ADA je neustále na vrchole 5 – 6 kryptomien podľa trhového stropu (v súčasnosti okolo 27,5 miliárd dolárov), takže opäť patrí medzi bezpečnejšie stávky v krypto sfére..

Čítajte viac: Čo je Cardano? Sprievodca pre začiatočníkov v Cardane a tipy na investovanie do ADA

Transakcie a rýchlosť

Okrem prakticky neobmedzeného potenciálu sú ďalšou z vynikajúcich kvalít Etherea aj rýchle časy vytvárania blokov. Bitcoin blockchainu trvá pridanie nových blokov až 10 minút, zatiaľ čo Ethereum má predpokladaný čas vytvorenia medzi 10 a 20 sekundami. Je to však dostatočný dôvod na kúpu Etherea v roku 2021?

V čase písania tohto článku Ethereum stále používa koncept dokladu o práci. To zahŕňa počítače v sieti, ktoré navzájom účinne súperia o riešenie rovníc výmenou za odmenu okolo 2 ETH. V tomto zmysle je Ethereum podobné mnohým kryptomenám prvej generácie, až na to, že sa spolieha skôr na algoritmus ťažby etash než na algoritmus SHA-256 používaný bitcoinom.

Viac informácií o koncepte dôkazu práce nájdete v našom vysvetlení kryptoťažby, ale každý, kto chce investovať do Etherea, by si mal uvedomiť, že sieť je v procese prechodu na mechanizmus konsenzu o dôkaze podielu – od ktorého sa očakáva, že podporí efektívnosť aj bezpečnosť.

Toto je súčasť upgradu siete Ethereum 2.0 a zatiaľ čo je ešte potrebné dokončiť časovú os pre dokončenie zmeny, mohlo by to mať významný vplyv na cenu éteru.

Ethereum sa výrazne zlepšilo v súvislosti s rýchlosťami transakcií bitcoinu, ale odhadom 15-20 transakcií za sekundu (TPS) je to stále bledé v porovnaní s Cardanom, ktoré bolo testované na minimálne 257 TPS.

Rýchlosť Cardana je už dosť pôsobivá, ale s riešením škálovania Hydra 2 implementovaným do existujúceho protokolu o podiele, Charles Hoskinson, generálny riaditeľ IOHK, spoločnosti zodpovednej za vývoj Cardano (ADA), tvrdí, že simulácie ukazujú, že sieť je schopná spracovania viac ako jedného milióna transakcií za sekundu.

Pôsobivý výkon samozrejme umožňuje dvojvrstvový systém a mohol by byť dostatočným dôvodom na kúpu Cardana v roku 2021, investori by si však mali pamätať, že milión plus TPS ponúkaný Hoskinsonom sa ešte len musí realizovať.

Ponuka a dopyt

Kľúčovým záujmom pre každého, kto chce investovať do éteru – alebo do akejkoľvek inej kryptomeny – bude vždy to, ako je riadená ponuka. Akákoľvek digitálna mena môže byť generovaná v sieti a nie je viazaná na žiadne fyzické aktíva, takže na udržanie hodnoty musí existovať protokol na podporu určitého druhu nedostatku..

V súčasnosti existuje celkový strop pre celkové množstvo éteru, ako je tomu v prípade bitcoinu. Podľa jeho počiatočných princípov však existuje limit na to, koľko tokenov sa ročne uvoľní do ekosystému éteru.

Vývojári ethereum už skôr naznačili myšlienku stanovenia limitu počtu dostupných tokenov, investori by si však mali uvedomiť, že ethereum má iné ciele ako iné kryptomeny, napríklad bitcoin. Ethereum je určené ako platforma pre decentralizované služby, a preto sa veľa špekuluje, či by strop pomohol alebo bránil úspechu v tejto oblasti..

Rovnako ako v prípade Ethereum, aj každý, kto chce investovať do Cardana, bude mať pravdepodobne otázky o dodávke tokenu ADA.

Cardano sa líši od Ethereum tým, že má celkový limit ponuky, podobne ako to robí bitcoin. V čase písania tohto článku bol limit dodávky 45 000 000 000. Cardano má navyše klesajúcu odmenu podielu, ktorá funguje ako zabudovaný deflačný mechanizmus a zvyšuje potenciálny nedostatok, čo môže mať samozrejme pozitívny vplyv na ceny obchodovania.

Z pohľadu dopytu by si tí, ktorí chcú investovať do Cardana, mali uvedomiť, že ADA sa v súčasnosti neobchoduje na Coinbase – jednej z najväčších kryptoburz – a token nebol v prvom výbere kryptomien podporovaných Paypalom.

Ethereum vs Cardano: Mali by ste investovať do Cardana alebo Ethereum?

Rozhodnutie, či investovať do Etherea alebo kúpiť Cardano v roku 2021, bude nevyhnutne závisieť od vašich investičných cieľov. Samozrejme, nie je dôvod vyberať jeden nad druhým, ale na porovnanie Cardano vs Ethereum existuje niekoľko kľúčových metrík a ukazovateľov, ktoré môžeme použiť na rozlíšenie medzi týmito dvoma z hľadiska investičnej príležitosti.

Predpovede cien kryptomeny sú v prvom rade zvyčajne založené na technickej analýze historického pohybu cien. Po preskúmaní toho môžeme vidieť predpovede niektorých popredných platforiem v priemysle. A nakoniec, znalecké poznatky môžu byť skvelým spôsobom, ako zhromaždiť ďalšie informácie a merať chuť hlavného prúdu po konkrétnej kryptomene..

Ethereum vs Cardano: História cien

Pri pohľade na cenovú históriu ethereum vs cardano vidíme dva veľmi odlišné obrázky. Predchádzajúci pohyb cien nám nedokáže presne povedať, do ktorej kryptomeny máme investovať v roku 2021, ale môže nám dať šancu vytvoriť realistickejšie očakávanie potenciálu každej mince..

Ethereum

Pokiaľ ide o cenový pohyb éteru v prvom alebo dvoch rokoch jeho existencie, nebolo toho veľa o čom písať. Ceny zaznamenali len veľmi málo výrazných nárastov až do januára 2017, keď sa Ether obchodoval okolo hranice 10 dolárov.

Rovnako ako v začiatkoch bitcoinu, došlo k určitému oneskoreniu, kým si začal všimnúť potenciál Etherea. Do januára 2018 však ETH vystúpil na rekordné maximum takmer 1400 dolárov. Veci však boli pre ETH v priebehu nasledujúcich mesiacov menej ako stabilné a v jednom okamihu ceny klesli späť na 85 dolárov.

Stačí povedať, že pre Ethereum sa veci stále odrážali a altcoin dlho rok bojoval s bariérou 250 dolárov. Veci sa však v roku 2020 zdvihli na ETH a v čase písania tohto článku to vyzeralo, že jazdu na búrke COVID zvládla dobre, keď dosiahla nové maximum 1 773,33 dolárov..

Cardano

Ak hľadáte investíciu do Cardana, potom si možno uvedomujete, že jeho cenová trajektória je trochu iná ako v mnohých iných altcoinoch.

ADA veľmi rýchlo dosiahla paritu s americkým dolárom počas prvých pár mesiacov svojho životného cyklu obchodovania a historické maximum 1,18 USD bolo dosiahnuté v januári 2018. Prudký nárast však nemal nijaký charakter a Cardano sa rýchlo prepadlo na menej ako 0,10 USD za token – ukončenie roka na úrovni približne 0,03 USD.

Cardano zostalo utlmené a vrchol dosiahlo nad 0,10 USD až v lete 2020 – krátko po vypuknutí pandémie COVID. Na konci roka sa potom zdalo, že ADA zatáča za roh, pretože do Cardana sa ponáhľalo investovať. Ceny prudko stúpli o viac ako 500% a na konci januára 2021 dosiahli 0,92 USD.

Ethereum vs Cardano: Predikcie budúcich cien

Ako sme videli, existuje len malé porovnanie, pokiaľ ide o ethereum vs cardano, pokiaľ ide o predchádzajúci pohyb cien. Ako však súvisia ich príslušné dejiny s budúcimi predikciami? Tu sa pozrieme na predpovede niektorých špičkových kryptoanalytikov.

Ethereum

Na základe svojej technickej analýzy spoločnosť DigitalCoin predpovedá stabilný rast ETH v nasledujúcom roku, a to uprostred opätovného záujmu tých, ktorí chcú investovať do ethereum. Platforma verí, že Ethereum si udrží svoj pôsobivý cenový beh a bude sa obchodovať výrazne nad svojim predchádzajúcim rekordom do konca roku 2021, pričom tento rok skončí na impozantných 2 726,19 USD.

graf predikcie ceny ethereum

TradingBeasts je optimistický aj v súvislosti s potenciálom ETH, aj keď má utlmenejšiu predpoveď. Platforma verí, že si Ethereum bude počas celého roka udržiavať vysokú cenu, ale do roku 2021 sa mierne uzavrie za svoju súčasnú obchodovaciu cenu (1 773,33 USD), pričom bude stáť okolo 1 624 USD.

Nakoniec, WalletInvestor spadá niekde medzi dve predpovede uvedené vyššie. Platforma predpovedá pre ETH pomerne lineárny rast, ale má symbolický záver roka okolo 2 100 dolárov.

Prirodzene, tieto predpovede budú hudbou pre uši každého, kto si myslel, že investuje do éteru – vždy si však pamätajte, že predpovede sú efektívne poučené a v žiadnom prípade nie sú zaručené.

Čítajte viac: Predikcia cien éteru

Cardano

Každý, kto chce kúpiť Cardano v roku 2021, ťažko môže očakávať rovnaké čísla ako pri cene ETH, ale niekoľko platforiem predpovedá výrazný rast. WalletInvestor spôsobil, že ceny ADA sa v roku 2021 zvýšili približne o 50%, čím sa ustavične zvyšovali počas leta a do konca decembra na zhruba 1,46 USD.

graf predikcie cien cardano

TradingBeasts tiež predpovedá stabilné zhodnotenie Cardana v priebehu roku 2021. Platforma si zachováva svoju nedávnu cenu skôr, ako bude nasledovať stabilný stúpajúci gradient, ktorý ukončí rok približne o 20% vyššie ako je jeho súčasná cena, na úrovni približne 1,07 USD.

Cena za token nemusí byť nič, o čom by ste mali písať, ale každý, kto chce investovať do Cardana, by si mal pamätať, že je to všetko o raste a návratnosti 20% až 50%, čo by označilo veľmi úspešný prírastok do vášho portfólia.

Cardano Vs Ethereum: Čo hovoria odborníci

Názory významných odborníkov na finančné odvetvie nám môžu povedať veľa o chuti investorov k konkrétnej kryptomene a v niektorých prípadoch môžu stačiť na samotné zvýšenie cien..

Každý, kto chce v nadchádzajúcich mesiacoch investovať do éteru, nebude musieť hľadať podporu od kľúčových komentátorov ďaleko. Napríklad generálny riaditeľ spoločnosti Messari Ryan Selkis nedávno uviedol, že zatiaľ čo výkonnosť bitcoinu bola pôsobivá, „je to Ethereum, ktoré vzlietlo ako najdôležitejšia platforma kryptomeny … platforma, ktorá by mohla napájať úplne nový finančný systém a otvorenejší a odolnejší internet. “

Simon Dedic, spoluzakladateľ spoločnosti Blockfyre a riadiaci partner spoločnosti Moonrock Capital, predpovedal, že Ethereum nakoniec zasiahne závratných 9 000 dolárov za token.

Existuje menej jasných predpovedí pre Cardano, ale hostiteľ a obchodník s kryptomenami Altcoin Daily Austin Arnold vyjadril svoju podporu najnovšej aktualizácii Goguen Mary a citoval ju ako „veľký dôvod, prečo cena Cardana tento mesiac rastie [Februára] “

Čítajte viac: Predikcia cien Cardano

Cardano Vs Ethereum: záver

Rovnako je Cardano lepšou investíciou ako Ethereum?

Je ťažké rozhodnúť o úplnom víťazovi, keď sa pozrieme na Cardano vs Ethereum ako na investičný potenciál. Aj keď je Ethereum oveľa viac etablované a má oveľa vyššiu cenu, história nám ukazuje, že nie je imúnna voči náhlym poklesom cien.

Tí, ktorí chcú investovať do Cardana, sú tiež schopní získať oveľa väčší podiel – s tokenmi, ktoré sa v súčasnosti obchodujú za menej ako jeden americký dolár. V konečnom dôsledku sa rast investícií meria v percentách a predpokladá sa, že obe mince budú v roku 2021 dobre fungovať.

Či už sa rozhodnete investovať do Cardana, alebo si kúpite Ethereum v roku 2021, je dôležité splniť si svoje očakávania. Obe mince zaznamenali náhle, trvalé poklesy cien a trh s kryptomenami je notoricky volatilný – aj keď v súčasnosti ide od sily k moci, neexistujú žiadne záruky, ktoré vydrží.

Nakoniec konečné rozhodnutie padne na vás. Akým investorom chcete byť? Ktorá technológia vás vzrušuje viac? A ktorá je momentálne najviac podhodnotená?

Pri hľadaní odpovede na túto otázku určite budete vedieť, či je Cardano lepšou investíciou ako Ethereum!

Ako investovať do Cardano a Ethereum

Za predpokladu, že sa blížite k trhu s kryptomenami s realistickými očakávaniami a solídnou investičnou stratégiou, potom by sa mohlo dobre ukázať ako výhodné investovať do Ethereum alebo kúpiť Cardano v roku 2021.

Ak ešte nemáte obchodný účet, budete si musieť nájsť spoľahlivého sprostredkovateľa. Odporúčame eToro, pretože je to jedno z najuznávanejších mien na trhu a ponúka množstvo nástrojov pre začínajúcich aj skúsenejších obchodníkov.

Avšak meriate ethereum vs cardano pomocou platformy s množstvom analytických nástrojov, ako je eToro, vám umožní držať prst na pulze a reagovať na pohyby cien v reálnom čase.

Teraz poznáte zásadné rozdiely medzi Cardanom a Ethereom. Ak sa cítite inšpirovaní k nákupu ADA alebo ETH, alebo tento článok priniesol ďalšie informácie o vašich doterajších investičných znalostiach, možno vás poteší, že eToro poskytuje možnosť nakupovať kryptomenné aktíva a obchodovať s CFD až na 90+ kryptomeny.

eToro – špičková platforma pre kryptomenu

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Ethereum vs Cardano – často kladené otázky

Ako si môžem vybrať medzi Ethereum vs Cardano?

Mnoho potenciálnych investorov začína porovnaním kryptomien s cieľom rozhodnúť, ktoré z nich najlepšie zodpovedajú ich portfóliovým cieľom. Porovnanie Ethereum vs Cardano však môže predstavovať riziko prehliadania jedného druhého, keď v skutočnosti obe ponúkajú veľa príležitostí ako súčasť diverzifikovaného portfólia. Zatiaľ čo Ethereum môže byť etablovanejšou z týchto dvoch možností, je možné získať oveľa väčšie držanie Cardana za relatívne malé výdavky.

Kde si môžem kúpiť Cardano v roku 2021?

Cardano patrí pravidelne medzi top kryptomeny z hľadiska trhovej kapitalizácie, napriek tomu existuje niekoľko búrz – vrátane Coinbase -, ktoré token neuvádzajú. Ak chcete kúpiť Cardano v roku 2021, odporúčame vám ich použiť eToro. Platforma nevylučuje žiadny z hlavných tokenov a umožňuje rýchly a ľahký prístup na trhy.

Cardano vs Ethereum – čo je lepšia investícia?

Cardano aj Ethereum predstavujú sľubné investičné príležitosti v roku 2021. Analytici sa líšia v súvislosti s presným pohybom cien, ale väčšina sa zhoduje na tom, že ADA a ETH v nadchádzajúcich rokoch ocenia..

Do ktorých najvýznamnejších kryptomien treba investovať v roku 2021?

Rozhodnutie investovať do kryptomeny v roku 2021 by sa mohlo ukázať ako veľmi inteligentný krok, pretože sa očakáva exponenciálny rast trhu. Vyhliadky na niektoré mince sú však lepšie ako iné. Mince ako Bitcoin, Ethereum, Cardano a Litecoin sú porovnateľne „bezpečné stávky“, zatiaľ čo akékoľvek mince mimo top 10 z hľadiska trhového stropu nesú podstatne väčšie riziko. Preto by mali byť zahrnuté iba ako súčasť diverzifikovaného portfólia.

Čo najlepších 10 kryptomien exploduje v roku 2021?

Je Cardano dobrou investíciou a mal by som investovať do Cardana?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me