Chainlink (LINK), v skratke je sieť decentralizovaných orákul (čoskoro vysvetlíme, o čo ide), ktoré poskytujú informácie inteligentným zmluvám o blockchainoch.

Na trh uvedená v júni 2017 s príležitostne pomenovanou spoločnosťou SmartContract, Spoločnosť Chainlink bola od začiatku úspešným príbehom.

Tím, ktorý stojí za spoločnosťou Chainlink, vytvára inteligentné zmluvy už viac ako päť rokov a zistil, že mnohé z nich vyžadujú prúdy živých údajov, aby potvrdili, či došlo k udalostiam..

Vytvorením tejto decentralizovanej siete, Retiazka sa bude môcť pripojiť inteligentné zmluvy cez blockchainy.

Je Chainlink rozumná investícia? Poďme zistiť.

Chcete sa naučiť obchodovať s kryptomenami ako profesionál? Vezmite si našu kurz kryptomeny!

Čo sa snaží spoločnosť Chainlink dosiahnuť?

chainlink, smart contract

Kľúčovou vecou, ​​ktorú sa Chainlink snaží dosiahnuť, je vytvoriť inteligentné zmluvy ktoré sa spoliehajú na údaje v reálnom čase.

Aby sme úplne pochopili, čo sa spoločnosť Chainlink snaží dosiahnuť, je potrebné najskôr pochopiť, čo je veštba a aký majú vzťah k inteligentným zmluvám..

Veštba je ‘agent„Ktoré zhasnú a potvrdia údaje z reálneho sveta a tieto informácie nahlási späť inteligentnej zmluve.

Blockchainy, ktoré využívajú inteligentné zmluvy, potrebujú veštidlá, pretože nemôžu získať prístup k informáciám mimo svojej siete, a to predovšetkým kvôli spôsobu ich kryptografického vytvárania.

Existuje však kľúčový problém s Oracle, pretože sú zväčša centralizované a preto všetky ich informácie pochádzajú z jedného zdroja, ktorý nemusí byť vždy správny.

Tiež si nemusíme byť istí, či môžeme úplne dôverovať Oracle.

Dnes tam naozaj nie je veľká služba Oracle, namiesto toho existujú centralizované služby Oracle, ktoré prevádzkujú malé skupiny ľudí. Nedokážete povedať, aké presné sú..

Plus, rôzne priemyselné odvetvia budú chcieť od svojich otcov iné dohody a plánujú prilákať ľudí z rôznych priemyselných odvetví, aby vytvorili univerzálnu sieť.

Ak sú nesprávne údaje poskytnuté a inteligentná zmluva, môže to spustiť pri nesprávnom postavenít, čo v niektorých prípadoch môže byť katastrofálne.

Ethereum a ďalšie inteligentná zmluva platformy potrebujú na svoje fungovanie údaje z reálneho sveta. Je to životne dôležitá vec, ktorá bez nej nepôjde.

Retiazka chce byť sprostredkovateľom medzi inteligentné zmluvy na blockchaine a skutočnom svete.

Navrhujú bezpečnú sieť Oracle na decentralizovanom blockchaine, ktorý umožňuje inteligentným zmluvám spojenie s externými údajmi so správnymi údajmi..

Ktokoľvek s informačným kanálom bude údajne schopný dodávať údaje pre inteligentné zmluvy a na oplátku dostávať tokeny LINK.

Tieto osoby alebo organizácie sa nazývajú „Prevádzkovatelia uzlov“..

Ďalšou vecou, ​​ktorú sa Chainlink pokúša urobiť, je vytvoriť interoperabilitu medzi rôznymi blockchainmi; na vytvorenie siete decentralizovaných blockchainov.

Kto pracuje na spoločnosti Chainlink?

Primárnymi osobami v pozadí Chainlink sú CEO Sergey Nazarov a CTO Steve Ellis.

Nazarov má o kryptomenu veľký záujem od roku 2011 a je sériovým podnikateľom. Pred prácou na spoločnosti Chainlink pracoval na výmennej sieti Secure Asset Exchange a na decentralizovanej e-mailovej službe CryptoMail..

Ellis spolupracoval s Nazarovom aj na Secure Asset Exchange.

Spoločnosť Chainlink bola veľmi úspešná pri získavaní partnerov.

Jedným z ich najväčších partnerov je SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication), popredný globálny výmenný operátor pre banky a spája viac ako 11 000 finančných inštitúcií po celom svete.

Spoločnosť SWIFT spolupracuje so spoločnosťou Chainlink na vytvorení ich SWIFT Smart Oracle, ktorý bude spájať inteligentné zmluvy s dátovými kanálmi.

Partnerstvo so spoločnosťou SWIFT je veľká vec a okolo Chainlink sa vytvorilo veľa humbuku.

Chainlink tiež spolupracuje s Google a organizáciami ako IC3, ako aj s mnohými akademikmi.

Ako funguje Chainlink?

retiazková sieť

Chainlink vytvorí blockchain rôznych orákul a používatelia budú môcť skontrolovať, aké dobré sú orákulá, kontrolou ich minulých výkonov.

Sieť Chainlink sa skladá z dvoch častí: on-chain, ktorá pracuje na blockchaine; off-chain, čo sú informácie v skutočnom svete.

Aby bola spoločnosť Chainlink úspešná, tieto dve časti budú musieť efektívne interagovať.

Inteligentné zmluvy použije údaje z viacerých Oracle dosiahnuť konsenzus o tom, či k udalosti došlo.

Očakáva sa tiež, že Oracle použije viac zdrojov informácií tiež.

Token LINK sa použije na inteligentné zmluvy a na úhradu operátorom uzlov a so všetkými časťami zmluvy sú spojené náklady..

Inteligentné zmluvy bude mať tiež možnosť zaviesť sankčný poplatok za zneužitie, ktoré budú musieť veštci zaplatiť.

Spoločnosť Chainlink zatiaľ môže poskytovať decentralizovanú sieť Oracle pre bitcoiny, ethereum a hyperledger.

Počet blockchainov, s ktorými Chainlink bude pracovať, sa bude s pribúdajúcim časom pravdepodobne zvyšovať.

Retiazka spustila svoju mainnet nad rámec Ethereum a LINK token je token ERC20, s rastúcou popularitou sa však môže pohybovať a zriadiť si vlastný blockchain.

Spoločnosť Chainlink sa tiež vyrába s ohľadom na možnosť rozšírenia, takže teoreticky, s pribúdajúcim časom bude schopná pokračovať vo vývoji a nezaostávať..

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, ako Chainlink funguje a ako menia inteligentné zmluvy, môžete si pozrieť ich biely papier.

Ako fungoval Chainlink?

Chainlink má a trhová kapitalizácia 767 566 703 dolárov, 24-hodinový objem obchodovania vo výške 92 795 573 dolárov a obežná zásoba 350 000 000 LINK žetónov v celkovej hodnote 1 000 000 000 LINK žetónov, v čase písania článku podľa CoinMarketCap.

Chainlink má 16. najväčší trhový strop a jeden LINK token stojí 2,22 dolárov.

Keď sa ohliadneme za minulosťou spoločnosti Chainlink, spoločnosť Chainlink dosiahla v júni 2019 najvyššiu trhovú kapitalizáciu vo výške 1,4 miliardy dolárov a jeden token stál 4,05 dolárov, čo je takmer dvojnásobok dnešnej hodnoty.

Najnižšia hodnota reťazca Chainlink bola po jeho vydaní 0,13 USD za jeden token LINK.

Chainlink je na krypto scéne relatívne nový, a preto mu chýbalo spustenie v býčom behu 2017.

Konferencie mali pozitívny vplyv aj na výkonnosť Chainlink.

Dosiahne Chainlink znova rovnaké výšky?

Ako vždy pri tejto otázke, je ťažké to povedať.

Mnoho komentátorov kryptomeny verí, že kryptotrh je už vyspelejší a že ďalší býčí trh ako ten v roku 2017 je menej pravdepodobný..

To bolo povedané, ak Retiazka partneri s veľkou bankou alebo poskytovateľom platieb, ako sú Visa alebo MasterCard, LINK token mohol dramaticky vystreliť na hodnote, ako aj ďalšie kryptomeny.

Hodnota mince LINK bude postupne stúpať, keď sa dosiahne viac partnerstiev.

Je tiež potrebné zdôrazniť, že Chainlink za krátky čas veľmi rýchlo vzrástol, čo sa dá považovať za dobré znamenie, že môže ďalej rásť.

Oplatí sa do Chainlink investovať?

investovanie do reťaze

Ak si myslíte, že inteligentná kontraktná technológia a interoperabilita medzi blockchainmi sú cestou vpred, potom môže byť pre vás Chainlink rozumná investícia.

Spoločnosť Chainlink dokázala, že dokáže do blockchainovej technológie dostať veľké organizácie, ako napríklad SWIFT, a stále je to v začiatkoch.

Je veľmi pravdepodobné, že Chainlink uspeje, aj keď o koľko sa ešte len uvidí.

Ak je schopná pokračovať v riešení tohto problému, môže spolupracovať s väčšími spoločnosťami a blockchainmi, ktoré potrebujú podobné služby pre inteligentné zmluvy..

To však nevyhnutne nemusí znamenať, že sa Chainlink stane kryptomenou číslo jeden.

Spôsob, akým bola navrhnutá, je pracovať spolu s existujúcimi kryptomenami, nie ich nahrádzať.

Ďalšia vec, ktorú musíte mať na pamäti, je, že token LINK nebol navrhnutý na uskutočnenie transakcie, a preto jeho použitie pravdepodobne zostane v inteligentných zmluvách..

Ale rovnako ako mnoho iných kryptomien, ani veľa z nich nebolo navrhnutých ako špekulatívne investície.

Retiazka pravdepodobne odvráti kryptonadšencov, ktorí to budú pravdepodobne považovať za nástroj pre veľké firmy.

Vďaka spolupráci s bankami bude Chainlink súčasťou spoločnosti priama konkurencia s Vlnenie, ktoré bude ťažké poraziť.

Ďalším súperom by bola Aeternity, ktorá sa tiež zameriava na vytvorenie decentralizovanej siete veštcov.

Retiazka bude tiež konkurovať iným blockchainom, ktoré sa snažia ponúknuť interoperabilitu. To znamená, že to vyzerá, že je to zatiaľ pred nimi.

Aj keď sa technicky môže z Oracle stať Oracle, s najväčšou pravdepodobnosťou to budú veľké organizácie, ako je New York Stock Exchange, a pre jednotlivých používateľov bude ťažké konkurovať..

To môže znamenať, že Chainlink môže skončiť dosť centralizovane, čo je opak toho, čo sa snažia dosiahnuť.

Kľúčové body

Ak si z tohto článku niečo pamätáte, urobte z nich tieto kľúčové body.

  • Retiazka si kladie za cieľ vytvoriť decentralizovanú sieť Oracle. Zázraky kŕmia dáta inteligentných kontraktov zo skutočného sveta.
  • The LINK žetón je za prácu Oracle odmenený. Token LINK je v súčasnosti na CoinMarketCap 16. najväčší.
  • Retiazka chce tiež vytvoriť interoperabilitu medzi blockchainmi. Týmto spôsobom môžu rôzne blockchainy navzájom komunikovať a komunikovať dáta.
  • SWIFT a Google sú dve z najväčších mien, s ktorými spolupracujeme Retiazka. Ak si spoločnosť Chainlink dokáže udržať zapojených partnerov, pravdepodobne stúpne cena.

Naučte sa obchodovať s Chainlinkom pomocou nášho kurzu kryptomeny

Chcete sa dozvedieť viac o iných kryptomenách a o tom, ako s nimi obchodovať? Potom sa prihláste na náš kurz obchodovania s kryptomenami!

Ak ste radi čítali tento článok z Obchodné vzdelávanie, dajte lajk a zdieľajte ho s kýmkoľvek iným, o ktorom si myslíte, že by to mohlo tiež zaujímať.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me