Bitcoinová hotovosť je 5. najväčšia kryptomena podľa trhového stropu a je možno najväčším súperom samotného bitcoinu, pokiaľ ide o to, čo sa snaží dosiahnuť.

Možno však nebudete vedieť presne, čo to je, alebo či sa to oplatí investovať alebo nie.

Trading Education je tu na to, aby demystifikoval túto kryptomenu a vybavil vás všetkými podrobnosťami, ktoré potrebujete, aby ste mohli urobiť informované rozhodnutie o investovaní do Bitcoin Cash.

V tomto článku sa pozrieme na to, čo je Bitcoin Cash, ako sa objavil a aký potenciál má pre obchodníkov v roku 2019.

Chcete sa naučiť obchodovať s kryptomenami ako profesionál? Vezmite si našu kurz kryptomeny!

Ako bola vytvorená bitcoinová hotovosť?

bitcoinová hotovosť

Bitcoinová hotovosť (BCH) sa nemá zamieňať s Bitcoin (BTC). Tieto dve kryptomeny sú prepojené, nejde však o to isté, aj keď majú rovnaký pôvod.

Bitcoinová hotovosť sa vyvinula, keď existovala a nezhoda medzi Bitcoin používateľov ako by sa malo s menou zaobchádzať počas jej rýchleho rastu.

Konkrétne, ako by malo byť škálovateľné, aby zvládlo viac transakcií, keď to začalo prijímať viac používateľov.

Ako asi viete, Bitcoin je v porovnaní s Visa alebo PayPal dosť pomalý, a čím bude populárnejší, tým bude teoreticky pomalší.

Dnes, Bitcoin zvládne iba 3 až 7 tps (transakcie za sekundu), čo je nepatrné v porovnaní s 24 000 t / s Visa, alebo dokonca 193 t / s PayPal.

Aj keď treba spomenúť, že priemerné denné transakcie spoločnosti Visa sú v skutočnosti okolo 4 000 t / s, čo robí konkurenciu o niečo vyššou úrovňou.

Medzi bitcoinovou komunitou neexistovala úplná zhoda v otázke riešenia tohto problému, najmä po zmiznutí Satoshi Nakamota a neexistovaní jediného vodcu.

Čoskoro sa začali objavovať frakcie

Komunita, ktorá by čoskoro podporila Bitcoin Cash, bola do značnej miery proti dvom veciam; SegWitx2 (Segregated Witness) a blesková sieť.

SegWit plánoval presunúť niektoré informácie požadované pre transakcie mimo blockchainu, aby uvoľnil miesto v blokoch a zmestil sa do ďalších transakcií.

Zatiaľ čo blesková sieť presúva niektoré transakcie z blockchainu, takže k nim dochádza takmer okamžite.

Verili tomu Bitcoin sa príliš menil a podľa Nakamotovej vízie sa stal prakticky nerozpoznateľným.

The Bitcoinová hotovosť frakcia tvrdila, že Nakamoto pôvodne navrhoval zväčšenie blokov, aby mohli zvládnuť viac transakcií.

V čase rozchodu a stále dnes, Bitcoin má veľkosť bloku 1 MB.

1 MB spôsobuje značné oneskorenie časov transakcií a obmedzuje počet transakcií, ktoré môže sieť spracovať.

V máji 2017 sa jeden používateľ sťažoval, že na potvrdenie transakcie čaká až štyri dni.

The Bitcoinová hotovosť tím veril, že veľkosť bloku by sa mala zvýšiť z 1 MB na 8 MB – osemkrát väčšie.

Takto mohol bitcoin zvládnuť osemkrát viac transakcií na blok a zostať konkurencieschopný.

Rozkol

bitcoin a bitcoinové rozdelenie hotovosti

BCH je „hard fork“ pôvodného bitcoinového blockchainu, ktorý bol vytvorený 1. augusta 2017, keď bola kryptomena rozdelená na dve.

Samotný bitcoin pokračoval podľa pevne stanoveného súboru pravidiel, zatiaľ čo spoločnosť Bitcoin Cash vyvinula svoj vlastný odlišný súbor obchodných pravidiel a získala vlastnú cestu rastu v procese.

Zatiaľ čo bitcoin zostáva najväčšou zo všetkých kryptomien, Bitcoin Cash je na piatom mieste.

Jeho hodnota je o niečo vyššia ako litecoin, na základe jeho trhového stropu, ale nedosahuje ani Ripple, Ethereum a Tether.

Je bitcoinová hotovosť bezpečná?

Mnoho kritikov Bitcoin Cash tvrdí, že zväčšením veľkosti bloku je Bitcoin Cash menej bezpečný ako Bitcoin. To bolo povedané, zatiaľ nedošlo k väčšiemu útoku.

Avšak v roku 2018, vývojár Cory Fields objavil obrovskú chybu; keby bol toxický blok prijatý do blockchainu, vytvoril by úplné zlyhanie konsenzu a rozdelil by blockchain na dva.

Ďalšou zásadnou vecou, ​​na ktorú je potrebné poukázať, keď dôjde k tvrdej vidličke, pôvodnému a novému blockchainu mať až do tohto bodu identickú históriu.

Akonáhle dôjde k rozdeleniu, každý kto držal Bitcoin dostane rovnakú sumu Bitcoinová hotovosť.

Pre niektorých to zdôraznilo možnosť zdvojnásobenie výdavkov môže prebiehať na blockchaine Bitcoin Cash.

Prepočítala bitcoinová hotovosť Roger Ver?

Roger Ver, bitcoinová hotovosť

Roger Ver, prezývaný „Bitcoin Jesus“, jeden z najhlasnejších a najznámejších obhajcov bitcoinov, previedol svoju podporu z bitcoinu na bitcoin cash.

Verí, že nielen Bitcoinová hotovosť je rýchlejšia, ale aj lacnejšia ako Bitcoin.

Test, ktorý sa uskutočnil v decembri 2017, to skutočne zistil Bitcoinová hotovosť bol o 99% lacnejší ako Bitcoin.

Je však potrebné poznamenať, že Ver je stále vo veľkej miere zapojený do Bitcoin tiež. Až do augusta 2019 bol Ver generálnym riaditeľom spoločnosti Bitcoin.com, výmena za bitcoin aj bitcoin cash.

Dnes je Ver výkonným predsedom.

Príslušnosť k platforme, ktorá sa podieľa na výmene bitcoinov aj bitcoinových hotovostí, môže naznačovať, že ešte nie je úplne mimo tábora pre bitcoiny.

Bitcoin SV je zlomok bitcoinovej hotovosti

V roku 2018 sa skupina rozhodla, že Bitcoin Cash sa od svojho hard forku od Bitcoin príliš zmenil a že sa teraz posúva ďaleko od toho, čo si Nakamoto údajne predstavoval. Časť „SV“ znamená verziu Santoshi.

To bolo do značnej miery na tíme, ktorý sa za Bitcoin Cash rozhodol implementovať napríklad inteligentné zmluvy.

Rozdelenie sa týkalo mnohých v komunite kryptomien. Vyzeralo to, že môže nastať situácia, keď zakaždým, keď došlo k nezhode v tom, ako bola vyvinutá kryptomena, skupina sa oddelila.

A ak sa to bude diať aj naďalej, bude tu stále viac a viac kryptomien, vďaka ktorým bude mať širší svet ťažkosti brať to vážne.

Malo by sa tiež spomenúť, že existuje niekoľko ďalších pevných vidličiek Bitcoin rovnako ako Bitcoin Gold, Bitcoin Diamond, Bitcoin XT, Bitcoin Classic a Bitcoin Unlimited.

A to sú len tie, ktoré si požičali pomenovanie Bitcoin. Bitcoinová hotovosť je stále najpopulárnejšou vidlicou Bitcoin sieť.

Mali by ste investovať do bitcoinovej hotovosti?

investovanie do bitcoinovej hotovosti

Mnoho investorov si dáva stále pozor Bitcoinová hotovosť, a všeobecne sa považuje za jednu z nestabilnejších kryptomien v ponuke, prinajmenšom pri prvom začatí obchodovania.

Má vyššiu veľkosť bloku, čo uľahčuje rýchlejšie transakcie a overenia, ale z tohto dôvodu sa považuje za menej bezpečnú.

Niektorí vidia Bitcoinová hotovosť ako podkopávanie originálu Bitcoin blockchain, a že má malý investičný potenciál v dôsledku iných, silnejších kryptomien kanibalizujúcich súčasný trh.

Ostatní však považujú Bitcoin Cash za solídnu investíciu vďaka stabilnému rastu.

Zatiaľ čo nemusí to byť ideálne dlhodobé aktívum na držanie z dôvodu šance, že podstúpi rýchly pokles hodnoty, má tiež potenciál rýchleho rastu, ak sa zvýši dopyt po mene.

Investori BCH čelia značnému hazardu, ale existuje šanca na veľké vyplatenie, a z tohto dôvodu by to mohlo v priebehu roku 2019 prilákať iba niektorých vážnych investorov..

Avšak, ak si myslíte, že väčšia veľkosť bloku to napraví BitcoinTeda problémy s mierkou Bitcoinová hotovosť môže byť pre vás tou pravou investíciou.

Obchodníci by mali mať na pamäti, že bitcoinová hotovosť, podobne ako bitcoin, sa bude pravdepodobne naďalej meniť, aj keď ich rozdelenie bolo preto, lebo sa im nechcelo meniť.

Postupom času je vysoko pravdepodobné, že sa budú navzájom čoraz viac odlišovať.

Ďalšia vec, ktorú je potrebné vziať do úvahy, je, či 61 t / s stojí za to skočiť z bitcoinu na bitcoin cash.

Bez ohľadu na to, ktorá kryptomena je podľa vás lepšia, stále sa nemôžu porovnávať s mocou Visa alebo PayPal a iných kryptomien s vyššou tps.

Ako si vedela bitcoinová hotovosť?

Podľa CoinMarketCap, od septembra 2019, Bitcoinová hotovosť je piata najväčšia kryptomena s trhovým stropom 4 071 694 031 dolárov, a jedna minca stála 225,90 dolárov.

Bitcoin Cash má 24-hodinový obchodný objem 2 068 136 152 dolárov, obežnú zásobu 18 024 063 BCH a, Páči sa mi to Bitcoin, maximálny počet mincí 21 miliónov.

Keď Bitcoin Cash začal obchodovať, jedna minca mala hodnotu približne 555 dolárov a trhový strop 0 dolárov.

Veci sa zmenili rýchlo a po období volatility, Bitcoinová hotovosť dosiahol v decembri 2017 trhovú kapitalizáciu vo výške 69 miliárd dolárov a cenu za mincu približne 4 000 dolárov.

Na konci svojho prvého dňa sa Bitcoin Cash stal po bitcoinoch a éteroch 3. najväčšou kryptomenou.

Odvtedy Bitcoin Cash nedosiahol také maximá a stal sa oveľa stabilnejším.

Kľúčové body

Ak si z tohto článku niečo pamätáte, urobte z nich tieto kľúčové body.

  • Bitcoinová hotovosť má bloky osemkrát väčšie. Bitcoin má 1 MB blokov, zatiaľ čo Bitcoin Cash má 8 MB blokov.
  • Rozchod s Bitcoin sa udialo kvôli nezhode o tom, ako Bitcoin by mal byť zmenšený. Bitcoin sa chystal implementovať SegWit a bleskovú sieť, Bitcoin Cash chcel väčšie bloky.
  • Od septembra 2019, Bitcoinová hotovosť je 5. najväčšia kryptomena podľa trhového stropu. V súčasnosti má trhový strop viac ako 4 miliardy dolárov.
  • Stále existuje neistota, ako bezpečná Bitcoinová hotovosť je. Niektorí veria, že zväčšením veľkosti bloku je to menej bezpečné.

Naučte sa obchodovať s bitcoinovými hotovosťami pomocou nášho kurzu kryptomeny

Chcete sa dozvedieť viac o iných kryptomenách a o tom, ako s nimi obchodovať? Potom sa prihláste na náš kurz obchodovania s kryptomenami!

Ak ste radi čítali tento článok z Obchodné vzdelávanie, dajte lajk a zdieľajte ho s kýmkoľvek iným, o ktorom si myslíte, že by to mohlo tiež zaujímať.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me