Stále počúvajte o bitcoinoch a premýšľate, ako si môžete kúpiť bitcoin? Prečítajte si nášho sprievodcu pre začiatočníkov, ako nakupovať BTC ešte dnes!

Počuli ste bzučanie okolo bitcoinu a chceli by ste sa zapojiť do akcie? Ak je to tak, nikdy predtým nebolo také ľahké kúpiť bitcoin z pohodlia domova. V skutočnosti, ak máte po ruke debetnú / kreditnú kartu alebo elektronickú peňaženku – bitcoiny si môžete kúpiť za menej ako 10 minút.

Ak chcete nakúpiť práve teraz, ale nemáte najmenšiu predstavu, kde začať, ste na správnom mieste.

V tomto Ako nakupovať Sprievodca bitcoinmi, prediskutujeme veľa spôsobov, ako môžete investovať do tejto špičkovej digitálnej meny. Pokryjeme, aký druh poplatkov by ste mali očakávať, ako si vybrať najlepšieho bitcoinového brokera a nakoniec – kroky potrebné na dnešný nákup bitcoinu..

Obsah

Ako nakupovať bitcoiny: 5 krokov

Krok 1: Vyberte si online bitcoinového sprostredkovateľa alebo burzu

Krok 2: Vytvorte investičný plán

Krok 3: Otvorte si účet sprostredkovateľa bitcoinov

Krok 4: Vložte niektoré prostriedky

Krok 5: Nastavte obchodnú objednávku

Krok 6: Uloženie vašich bitcoinov

Krok 7: Predaj vašich bitcoinov

Ďalšie spôsoby nákupu bitcoinu v roku 2021

Ako nakupovať bitcoin 2021 – verdikt

Ako nakupovať bitcoiny v 5 krokoch

Ak chcete kúpiť BTC, prvým krokom je otvorenie účtu s regulovanou burzou, depozit finančných prostriedkov, výber bitcoinu zo zoznamu obchodných platforiem a nakoniec kontrola. & potvrďte, že bitcoiny boli pridané do vašej peňaženky.

Ďalej vysvetľujeme 5 krokov potrebných na nákup bitcoinu práve teraz:

Krok 1: Otvorte si účet u regulovaného bitcoinového brokera

Krok 2: Okamžite vložte prostriedky debetnou / kreditnou kartou alebo elektronickou peňaženkou

Krok 3: Prejdite do oblasti obchodovania s kryptomenami a vyberte bitcoin

Krok 4: Zadajte sumu, ktorú chcete kúpiť

Krok 5: Potvrďte objednávku a nechajte si mince pridať do peňaženky

Nižšie, ukážeme vám, ako dnes nakupovať bitcoiny. Prevedieme vás krokmi výberu brokera, pochopenia potenciálnych rizík a odmien a dokončenia vašej bitcoinovej investície čo najbezpečnejším spôsobom..

Krok 1: Vyberte si online bitcoinového sprostredkovateľa alebo burzu

Nemýľte sa s tým – ak chcete nakupovať bitcoiny online, najskôr budete musieť otvor účet s maklérom alebo treťou stranou. Ak sa rozhodnete pre prvý variant, budete môcť nakupovať bitcoiny priamo od sprostredkovateľa.

A to druhé – to znamená, že budete bitcoiny vymieňať za inú kryptomenu ako Ethereum alebo Ripple. Bezpochyby je použitie regulovaného bitcoinového brokera jednoznačne lepšou voľbou – nielen z hľadiska pohodlia a nákladovej efektívnosti, ale aj bezpečnosti..

Celkovo existuje veľa faktorov, ktoré musíte vziať do úvahy pred výberom poskytovateľa, od ktorého chcete bitcoiny nakupovať – ​​o mnohých z nich hovoríme nižšie.

Dôležité faktory, ktoré je potrebné zvážiť pred výberom bitcoinovej burzy

1. Nariadenie

V prvom rade vám dôrazne odporúčame, aby ste používali iba regulovanú platformu. Pritom si môžete byť istí, že vaše peniaze sú v bezpečných rukách.

Koniec koncov, odvetvie kryptomien je plné príbehov hackerov v hodnote niekoľkých miliárd dolárov – takže bezpečnosť a ochrana by mali byť na prvom mieste vášho zoznamu priorít.

Na jednej strane máte podobných maklérov eToro ktoré sú regulované štyrmi samostatnými orgánmi prvého stupňa. Patria sem FCA (Spojené kráľovstvo), CySEC (Cyprus), ASIC (Austrália) a FinCEN (USA). Prináša to hromadu regulačných výhod – napríklad požiadavku na oddelenie finančných prostriedkov klientov.

Na druhom konci spektra máte kryptoburzy tretích strán, ktoré fungujú 100% neregulovaným spôsobom.

Často sú populárne u tých, ktorí chcú nakupovať bitcoiny anonymne alebo s využitím finančnej páky. Vaše peniaze však sú vážne ohrozené pri výbere platformy, ktorá nemá licenciu od renomovaného orgánu – a to je rozhodujúce – držať sa regulovaných sprostredkovateľov, ako je eToro.

2. Spôsoby platby

V čase, ktorý nebol tak dávno, bola možnosť nakupovať bitcoiny online nočnou morou. Museli ste si otvoriť účet s bezohľadnou výmenou, ktorá vám umožňovala vkladať prostriedky iba bankovým prevodom.

V niektorých prípadoch by pripísanie finančných prostriedkov trvalo až mesiac. Rýchly posun vpred do roku 2021 a nikdy nebolo jednoduchšie kúpiť bitcoin – v neposlednom rade preto, lebo najlepší makléri akceptujú debetné / kreditné karty.

Vďaka tomu môžete okamžite vkladať prostriedky, a teda – okamžite nakupovať bitcoiny. Populárna obchodná stránka eToro vám tiež umožňuje vkladať finančné prostriedky do služieb Paypal, Skrill a Neteller. Tieto populárne elektronické peňaženky sú vynikajúce na zvýšenie úrovne zabezpečenia nákupu.

Na druhej strane sa možno budete chcieť vyhnúť bitcoinovým maklérom, ktorí prijímajú iba bankové prevody – pretože váš nákup sa oneskorí o niekoľko dní.

3. Poplatky a provízie

Keď nakupujete bitcoiny online prostredníctvom sprostredkovateľa – budete samozrejme musieť zaplatiť nejaký poplatok. Suma, ktorú zaplatíte, sa bude značne líšiť, rovnako ako spôsob, akým vám budú účtované poplatky.

Vďaka tomu bude veľká väčšina bitcoinových brokerov účtovať variabilný poplatok. Napríklad známy broker Coinbase účtuje približne 1,5% za obchod. To znamená, že vám budú účtované poplatky pri nákupe bitcoinu a znova pri predaji.

Napríklad, ak ste kúpili bitcoin v hodnote 1 000 dolárov, provízia vo výške 1,5% by mala za následok poplatok 15 dolárov. Ak by ste potom vyplatili svoje bitcoiny v hodnote 1 300 dolárov, vaša provízia vo výške 1,5% by vás stála 19,50 dolárov.

Mali by sme tiež poznamenať, že Coinbase si za vklady na debetné karty účtuje 3,99% – teda za investíciu 1 000 dolárov, čo je ďalších 39 dolárov. Celkovo – nákup bitcoinov v hodnote iba 1 000 dolárov na Coinbase vás stojí 73,50 dolárov.

To je superdrahé, a preto navrhujeme použiť nízkonákladového bitcoinového brokera ako eToro. Rovnaké okolnosti, ktoré sú uvedené vyššie, by vás za províziu nestáli nič – keďže sprostredkovateľ vám umožňuje nakupovať bitcoiny bez poplatkov.

Ak chcete kúpiť bitcoin BTC rýchlo a ľahko, s 0% províziou, vyskúšajte si to eToro Exchange!

Ak vkladáte prostriedky v inej mene ako americké doláre – zaplatíte FX poplatok 0,5%. Maximálna suma, ktorú by ste zaplatili za nákup bitcoinov v hodnote 1 000 dolárov na eToro, je iba 5 dolárov – na rozdiel od 73,50 dolárov v Coinbase!

4. Ďalšie dôležité faktory

Okrem regulácie, podporovaných platobných metód a poplatkov / provízií – existuje veľa ďalších faktorov, ktoré musíte skontrolovať pred výberom bitcoinového brokera.

Toto zahŕňa:

  • Užívateľská prívetivosť: Ak hľadáte nákup bitcoinov úplne prvýkrát, má zmysel, aby ste si vybrali platformu, ktorá je láskavá k nováčikom. To znamená, že maklér by mal ponúknuť plynulý a ostrý investičný proces, ktorý si nevyžaduje žiadne predchádzajúce znalosti o obchodovaní alebo bitcoinoch.
  • Minimálna investícia: Bitcoin je vysoko špekulatívna trieda aktív. Ak teda nie ste zvyknutí na zvýšenú volatilitu cien, možno si budete chcieť zvoliť brokera, ktorý vám umožní investovať malé sumy. Napríklad eToro vám umožňuje nakupovať bitcoiny s investíciou iba 25 dolárov. Pre väčšinu ľudí je to nepodstatná suma.
  • Skladovanie: Aj keď sa podrobnejšie zaoberáme úložiskom neskôr, musíte pochopiť, čo sa stane s vašimi bitcoinmi po uskutočnení nákupu. Napríklad zatiaľ čo regulovaný sprostredkovateľ eToro ukladá vaše bitcoiny vo vašom mene, iné platformy požadujú, aby ste mince vybrali do súkromnej peňaženky. To druhé nebude vhodné pre nováčikov.

Ako môžete vidieť z vyššie uvedeného, ​​je veľmi potrebné zvážiť výber online platformy na nákup bitcoinov. Môže to byť časovo náročný proces, keď vezmete do úvahy stovky poskytovateľov aktívnych v priestore.

Krok 2: Vytvorte investičný plán

mať plán, ako nakupovať bitcoiny

Predtým, ako sa dostanete do fázy nákupu bitcoinu online, má zmysel navrhnúť investičný plán. Takto zabezpečíte, že budete mať na pamäti jasné ciele, na rozdiel od investovania so zatvorenými očami.

S týmto vedomím nižšie nájdete celý rad metrík, ktoré je potrebné zohľadniť pri nastavovaní investičného plánu pre bitcoiny.

Dlhodobé alebo krátkodobé

Najprv musíte posúdiť, či hľadáte nákup bitcoinu ako dlhodobú investíciu alebo chcete profitovať z krátkodobých pohybov cien. Ak je to prvé, označuje sa to ako stratégia „kúpiť a držať“.

Inými slovami, budete kupovať bitcoiny a držať sa svojich mincí mnoho mesiacov alebo rokov. To je vhodnejšie pre „priemerného“ investora, pretože vás bude menej zaujímať krátkodobá volatilita.

Namiesto toho budete kupovať bitcoiny a pravdepodobne na ne zabudnete, kým nepríde k ich vyplateniu. Na druhej strane, niektorí ľudia klamú, aby kúpili bitcoin, aby mohli ťažiť z vyššej úrovne volatility kryptomeny ako je bežné.

Nie je napríklad neobvyklé, že cena bitcoinu za jediný deň obchodovania stúpala alebo klesala o 5 – 10%. Preto, ak máte nejaké skúsenosti s krátkodobým obchodovaním, potom by bitcoin mohol byť veľkým prínosom, ktorý je potrebné zvážiť.

Cieľová cena bitcoinu

Aj keď to nie je povinné, veľa skúsených investorov bude mať na pamäti cenový cieľ. Predpokladajme napríklad, že ste kúpili bitcoin v hodnote 8 000 dolárov. Investovali ste celkovo 10 000 dolárov a chcete svoje peniaze zdvojnásobiť. Preto je vaším cieľom zisku rast o 100%..

Čítajte viac: Predikcia ceny bitcoinu: Koľko sa to oplatí v roku 2021 a ďalej?

Niektorí bitcoinoví investori nemajú záujem o 100% zisky a budú to považovať za skromné. Je to tak preto, lebo mnohí veria, že bitcoin sa nakoniec stane mainstreamom – nech už to bude vyzerať čokoľvek.

Je veľmi dôležité pamätať na to, že cena bitcoinu mala pred desiatimi rokmi hodnotu menej ako 1 cent. S historickými výškami 20 000 dolárov to znamená, že bitcoin v porovnaní s prvými pár rokmi obchodovania vzrástol o takmer 200 miliónov percent..

Zvážte pravidelné investície

Účinné načasovanie trhu s kryptomenami je efektívne. Dôvod je ten, že táto konkrétna obchodná scéna sa pohybuje nepredvídateľným spôsobom. Na rozdiel od tradičných akciových trhov – ktoré ťažia z takmer 100 rokov variabilných údajov, bol bitcoin uvedený na trh až v roku 2009.

Najlepším spôsobom, ako zamerať bitcoin, by preto mohlo byť uskutočňovať malé, bezvýznamné investície. Napríklad – a ako už bolo uvedené vyššie, regulovaný maklér eToro vám umožňuje investovať iba 25 dolárov za obchod.

To znamená, že na konci každého mesiaca môžete ľahko trochu investovať. Okrem toho vám pravidelné investovanie bitcoinu umožní ťažiť z priemerovania nákladov na doláre. To znamená, že zakaždým, keď nakúpite viac bitcoinu, urobíte to za inú cenu.

Zjednodušene povedané, ak si myslíte, že bitcoin tu zostáva, potom vám to umožní kúpiť si digitálnu menu so zľavou, keď jej hodnota bude mať klesajúci trend.

Zvažovali ste nákup Bitcoin?

Krok 3: Otvorte si účet sprostredkovateľa bitcoinov

Keď ste si vybrali online brokera, od ktorého chcete bitcoiny nakupovať, je to prípad otvorenia účtu. Funguje to úplne rovnako ako pri registrácii u obchodníka s cennými papiermi, pokiaľ budete musieť poskytnúť nejaké osobné informácie.

Patrí sem vaše celé meno, štátna príslušnosť, domáca adresa, dátum narodenia a kontaktné údaje. Ak teraz nakupujete bitcoin pomocou regulovaného sprostredkovateľa, čo by malo byť, budete si musieť, ale určite, overiť svoju totožnosť..

Tento proces sa nazýva proces Know-Your-Customer (KYC) a regulačné orgány ho požadujú. Všetko, čo musíte urobiť, je nahrať kópiu vášho štátom vydaného občianskeho preukazu (pas, vodičský preukaz, občiansky preukaz) a doklad o adrese (výpis z bankového účtu, účet za energie atď.),

Zlou správou je, že mnohým bitcoinovým sprostredkovateľom trvá overenie vašich dokumentov niekoľko dní, pretože sa spoliehajú výlučne na tímy manuálneho overovania. Dobrá správa je, že platformy nového veku majú rady eToro automatizovať proces overovania. To znamená, že vo väčšine prípadov bude váš účet schválený okamžite.

Krok 4: Vložte niektoré prostriedky

Po otvorení účtu u vybraného bitcoinového brokera je čas pridať nejaké prostriedky. Či to bude alebo nebude plynulý proces, bude v konečnom dôsledku závisieť od podporovaných typov platobných metód.

Môžete si napríklad vybrať z debetných kariet, kreditných kariet, Paypal, Neteller a Skrill. Všetko sú to spôsoby okamžitého vkladu, čo znamená, že bitcoiny si môžete kúpiť okamžite.

Niektoré známe platformy bohužiaľ podporujú iba tradičné bankové prevody. Ako sme už uviedli, znamená to, že na doručenie finančných prostriedkov budete musieť počkať 2 – 3 pracovné dni. V tom okamihu ste možno premeškali príležitosť kúpiť bitcoin za priaznivú cenu!

Mali by sme tiež poznamenať, že väčšina bitcoinových platforiem bude mať zavedenú minimálnu politiku vkladov. Rovnako ako poplatky za sprostredkovanie, aj tie sa môžu veľmi líšiť. Z tohto dôvodu by ste mali očakávať vklad najmenej 50 – 200 dolárov, v závislosti od platformy, ktorú si vyberiete.

Krok 5: Nastavte obchodnú objednávku

kúpiť bitocin, bitcoin objednávku

Či už kupujete bitcoiny, akcie s modrým čipom alebo akúkoľvek inú triedu aktív – budete musieť nastaviť nejaký obchodný príkaz. Zjednodušene povedané, toto sprostredkovateľovi umožní vedieť, čo chcete dosiahnuť.

Aj keď sa konkrétne rozloženie formulára objednávky môže líšiť od sprostredkovateľa k sprostredkovateľovi, je zvyčajne potrebné vyplniť nasledujúce polia:

Kúpiť objednávku

Niektoré obchodné platformy umožňujú špekulovať nad rastom a klesaním ceny bitcoinu. Ak je to váš prípad, ponúkne sa vám objednávka „kúpiť“ aj „predať“.

Bez úmyslu uviesť zrejmé, že ak chcete kúpiť bitcoin, pretože si myslíte, že jeho hodnota vzrastie, musíte zvoliť „objednávku nákupu“.

Boli by ste prekvapení, koľko nováčikov robí túto chybu, takže buďte mimoriadne ostražití.

Limit alebo trhový príkaz

Poprední bitcoinoví makléri ako eToro vám poskytujú väčšiu flexibilitu, pokiaľ ide o výber kúpnej ceny. Koniec koncov, hodnota bitcoinu sa bude meniť sekundu po sekunde, takže má zmysel investovať za čo najpriaznivejšiu cenu.

Ak by ste sa teda rozhodli pre „limitnú“ objednávku, umožňuje vám to zvoliť si cenu, ktorú platíte za nákup bitcoinu. Predpokladajme napríklad, že cena bitcoinu je momentálne 15 000 dolárov, ale chcete iba investovať do kryptomeny, ktorá bude neustále stúpať a dosiahne 16 000 dolárov.

Zadaním limitnej objednávky sa váš nákup bitcoinu uskutoční iba vtedy, keď cena klesne na 16 000 dolárov. Ak sa tak nestane, vaša objednávka zostane nevybavená, kým ju nezrušíte.

Ako už bolo povedané, veľká väčšina nováčikov sa bude držať klasického „trhového“ poriadku. Zjednodušene povedané, váš nákup bitcoinu sa vykoná okamžite.

Pokiaľ ide o to, čo zaplatíte, získate ďalšiu dostupnú cenu. Napríklad ak má bitcoin cenu 14 500 dolárov – pravdepodobne budete mať objednávku vyplnenú o pár dolárov nad alebo pod týmto číslom..

Vklad

Musíte samozrejme tiež dať svojmu vybranému sprostredkovateľovi vedieť, koľko bitcoinov sa snažíte kúpiť. Zvyčajne si môžete zvoliť ľubovoľnú sumu, ktorá sa vám páči, pokiaľ spĺňate stanovené minimum.

Na eToro je to opäť len 25 dolárov – niektorí makléri však požadujú podstatne vyššiu sumu investícií.

Potvrdiť objednávku

Nakoniec, keď budete spokojní so svojím limitom / trhovou objednávkou a uvedenou veľkosťou stávky, musíte potvrdiť objednávku. Akonáhle tak urobíte, bitcoiny sa pridajú do vášho portfólia u vybraného makléra.

Krok 6: Uloženie vašich bitcoinov

digitálna peňaženka, nakúpte bitcoiny

Bitcoin je digitálna mena, ktorá neexistuje vo fyzickej podobe, ako sú librové bankovky alebo dolárové bankovky. Namiesto toho žije bitcoin z decentralizovanej hlavnej knihy nazývanej „blockchain“. Zjednodušene to znamená, že bitcoinovú sieť nevlastní ani nekontroluje žiadna jednotlivá osoba alebo subjekt.

Ak to vezmeme do úvahy, štandardný proces ukladania bitcoinov si vyžaduje digitálnu peňaženku. To je možné stiahnuť do počítača alebo mobilného telefónu pomocou aplikácie. Existujú aj webové peňaženky, ktoré vám umožňujú prístup k vašim bitcoinom prostredníctvom online prehliadača.

Aj keď sa mnohým nadšencom bitcoinu páči myšlienka vyberať svoje mince do súkromnej peňaženky – následne im dať 100% kontrolu nad svojimi financiami, pre niekoho bez požadovaného know-how to nie je vhodné..

Preto si myslíme, že je lepšie nakupovať bitcoiny od regulovaného brokera, ktorý pre vás bezpečne uchová vašu investíciu. Napríklad raz ty nakupujte bitcoiny na eToro, nemusíte sa báť, že jej pošlete decentralizovanú digitálnu peňaženku. Namiesto toho prostriedky zostanú na eToro, kým sa nerozhodnete vyplatiť peniaze.

Krok 7: Predaj vašich bitcoinov

V tejto časti uvidíme, ako dokončíme našu príručku o tom, ako nakupovať bitcoiny v roku 2021. Nakoniec, ak chcete kúpiť bitcoin online, je to pravdepodobné, pretože sa snažíte dosiahnuť finančný zisk..

To znamená, že hlavným cieľom je predať bitcoiny za viac, ako ste pôvodne zaplatili. Až nakoniec príde čas, budete chcieť svoje bitcoiny vyplatiť najjednoduchším a najhospodárnejším spôsobom.

To, či to dokážete alebo nie, bude závisieť od spôsobu, ktorý ste zvolili pri kúpe mincí. Napríklad, ak ste uskutočnili nákup prostredníctvom dôveryhodného brokera, môžete svoje bitcoiny predať späť do hotovosti v priebehu niekoľkých sekúnd..

Pretože kryptomena sa dá na eToro nakupovať a predávať 24 hodín denne, okamžite po kliknutí na tlačidlo „Predať“ sa na vašom účte eToro objaví hotovosť. Potom môžete peniaze vybrať priamo späť na svoju debetnú / kreditnú kartu, do elektronickej peňaženky alebo na bankový účet.

Ak ste sa však rozhodli kúpiť bitcoin a potom ho vybrať do súkromnej peňaženky, proces výplaty je oveľa ťažkopádnejší. Najskôr musíte previesť prostriedky zo svojej súkromnej peňaženky do peňaženky vami vybranej kryptoburzy.

Potom budete musieť vymeniť bitcoin za skutočnú menu, ako je USD alebo EUR. To samozrejme bude za poplatok. Potom budete musieť vykonať bankový prevod.

Ďalšie spôsoby nákupu bitcoinu v roku 2021

Hľadáte konkrétny spôsob nákupu bitcoinu v roku 2021, ktorému sa v tejto príručke celkom nehovoríme? Ak je to tak, vyskúšajte možnosti uvedené nižšie, ktoré máte tiež k dispozícii.

Kúpte si bitcoinovú debetnú kartu

Väčšina nováčikov sa často bude snažiť kúpiť bitcoin pomocou debetnej karty. Je to tak preto, lebo debetné karty sú majetkom väčšiny z nás – a transakcie sa zvyčajne vybavujú okamžite.

Okrem toho, pokiaľ ide o vyplatenie vašich bitcoinov, väčšina platforiem vám umožňuje posielať prostriedky späť na rovnakú debetnú kartu. eToro, napríklad umožňuje vkladať prostriedky debetnou kartou kliknutím na tlačidlo.

Všetko, čo musíte urobiť, je zadať údaje o svojej karte a splniť minimálny vklad 200 $, takže môžete vyraziť. Medzi podporované typy debetných kariet patria Visa, Visa Electron, MasterCard a Maestro.

Kúpte si bitcoinovú kreditnú kartu

Ak chcete kúpiť bitcoin kreditnou kartou, je to možné. Mali by sme však objasniť, že vydavateľ vašej kreditnej karty môže za nákup účtovať poplatok „v hotovosti“.

Nie vždy to tak je, ale ak je to tak, potom to zvyčajne predstavuje 3% z hodnoty nákupu. Úroky z preddavkov na hotovostné platby sa začnú plynúť okamžite, takže to majte na pamäti.

Napriek tomu vám eToro opäť umožňuje vkladať prostriedky kreditnou kartou. Transakcia je spracovaná okamžite a vy môžete vybrať svoje peniaze späť na tú istú kartu, pokiaľ ide o výplatu vašich bitcoinov.

Nakúpte bitcoinový Paypal

Paypal je ďalšou možnosťou, ktorú máte k dispozícii pri online nakupovaní bitcoinu.

V skutočnosti, ak nájdete platformu, ktorá podporuje túto populárnu elektronickú peňaženku, z okamžitej transakcie budete mať obyčajný prospech.

Výbery sa zvyčajne vybavujú rýchlejšie ako debetné / kreditné karty. eToro ponúka dobrý výber elektronických peňaženiek – vrátane Paypalu. Podporuje tiež Skrill a Neteller.

Bitcoinový bankomat

Mali by sme sa zmieniť aj o bitcoinových bankomatoch. Zjednodušene povedané, jedná sa o fyzické bankomaty roztrúsené po celom svete, ktoré vám umožňujú vkladať hotovosť za studena. Na druhej strane dostanete ekvivalentnú sumu bitcoinu – bez poplatkov.

Na jednej strane je to skvelá voľba pre tých z vás, ktorí sa chcú vyhnúť nákupu bitcoinov online a namiesto toho uprednostňujú offline zážitok. Bitcoinové bankomaty – aj keď sú pohodlné, majú niekoľko nevýhod.

Napríklad poplatky vás často budú stáť viac ako 10% – čo je obrovské. Tiež musíte byť spokojní s obsluhou súkromných peňaženiek Bitcxoib, pretože po uskutočnení nákupu budete musieť previesť prostriedky.

Môžete to urobiť naskenovaním QR kódu v mobilnej peňaženke. Alebo neskorším manuálnym prevodom zo súkromných kľúčov zobrazených na potvrdení, ktoré tlačí bitcoinový bankomat.

Ako nakupovať bitcoin 2021 – verdikt

nákup bitcoinu

Stručne povedané, táto príručka predstavila veľa vecí, ktoré musíte brať do úvahy pri online nakupovaní bitcoinu. Ako sme dospeli k záveru, najjednoduchším a najhospodárnejším spôsobom je využitie makléra.

Napríklad naša najlepšie hodnotená platforma eToro – ktorá je regulovaná štyrmi renomovanými orgánmi, umožňuje okamžite nakupovať bitcoiny debetnou / kreditnou kartou alebo elektronickou peňaženkou.

Najlepšie na eToro je, že neúčtuje žiadne provízie – takže si môžete kúpiť bitcoin v 100% prostredí bez poplatkov!

A samozrejme, nie je potrebné vyberať svoje bitcoiny zo súkromnej peňaženky, vyplatenie vašej investície trvá len pár sekúnd..

Celý proces nákupu bitcoinu načrtnutý vyššie trval menej ako 5 minút. Vytvorte si účet, overte svoje mobilné telefónne číslo, pridajte spôsob platby, nakúpte bitcoiny a skontrolujte svoju digitálnu peňaženku bitcoin.

eToro – nakupujte bitcoiny s províziou 0%

sprostredkovateľ etoro

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Časté otázky

Aké ľahké je nakupovať bitcoiny?

Nákup bitcoinu je teraz veľmi ľahký – bude to však nakoniec závisieť od vami vybranej online platformy.

Napríklad si budete chcieť zvoliť sprostredkovateľa, ktorý akceptuje spôsoby okamžitých platieb, ako je debetná / kreditná karta alebo elektronická peňaženka. Pritom si môžete bitcoiny kúpiť z pohodlia domova iba pomocou niekoľkých kliknutí.

Aký je najbezpečnejší spôsob nákupu bitcoinu?

Najbezpečnejším spôsobom nákupu bitcoinu je použitie plne regulovaného online brokera. To by malo zahŕňať renomovaný licenčný orgán, ako je FCA (Spojené kráľovstvo), ASIC (Austrália) alebo SEC (USA).

Môžem kúpiť 100 dolárov za bitcoin?

Určite môžete. V skutočnosti využíva regulovaného sprostredkovateľa eToro – môžete nakúpiť iba za 25 dolárov z bitcoinu!

Môžete stratiť peniaze za bitcoin??

Či už sú to akcie, dlhopisy, ETF alebo bitcoiny – všetky finančné aktíva môžu mať za následok stratu. Koniec koncov, hodnota bitcoinu bude na otvorenom trhu stúpať a klesať. Nakoniec, ak predáte svoje bitcoiny za menej, ako ste zaplatili, prídete o peniaze.

Koľko stojí najviac bitcoinov?

Bitcoin naposledy dosiahol historické maximá v roku 2021 – kde dosiahol cenu 58 000 dolárov.

Ak ste použili tento návod, ako nakupovať bitcoiny, a považovali ste ho za užitočný, zdieľajte ho.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me