Obchodovanie s litecoinmi umožňuje obchodníkom špekulovať o tom, či cena LTC stúpne alebo poklesne na hodnote, bez potreby prevziať vlastníctvo digitálneho aktíva.

Litecoin (LTC) založený na decentralizovanej otvorenej blockchainovej sieti je peer-to-peer kryptomena, ktorú navrhol a uviedol do života predchádzajúci zamestnanec spoločnosti Google a absolvent MIT Charlie Lee..

Jedným z prvých vznikajúcich altcoinov bol litecoin. Prvýkrát sa predal a niekedy sa s ním niekedy spája ako so strieborným náprotivkom zlata bitcoinu. LTC si od svojho prvého uvedenia na trh v roku 2011 prešlo svojimi vzostupmi aj pádmi, ale nakoniec si vďaka svojmu agilnému prístupu a rýchlemu prijatiu technológií dokázalo vybudovať silný dopyt.

Prečo obchodovať s litecoinmi?

Bez ohľadu na to, či ste alebo nie ste niekto, kto sa už nejaký čas venuje obchodnej hre, alebo ste na scéne čerstvý, obchodovanie s LTC má mnoho výhod..

Obchodovanie s litecoinmi pomáha kvalifikovaným obchodníkom staviť, či cena stúpa alebo klesá. Použitím derivátových kontraktov, ako sú stávky na spread a CFD, to môžete dosiahnuť. Pozrime sa na niektoré z výhod obchodovania s litecoinmi.

Medzi výhody obchodovania s litecoinmi patria:

 1. CFD poskytujúce pákový efekt
 2. Prchavosť
 3. Nízke riziko inflácie a jednoduché obchodovanie
 4. Plný prístup na LTC trh, kedykoľvek a kdekoľvek
 5. Výber medzi vysokou alebo nízkou
 6. Majte na pamäti daňové predpisy
 7. Prevaha nad likviditou

1. CFD poskytujúce pákový efekt

Blížiť sa k vyššej finančnej páke je jednou z kľúčových výhod obchodovania CFD na litecoinoch. Majte na pamäti, že sa to týka stávkovania na výkyvy trhu LTC a nekupovania digitálnych mincí tradičným spôsobom prostredníctvom bežných platforiem obchodovania na burze. CFD jednoducho slúžia na sledovanie ceny LTC a obchodníci, ktorí predávajú CFD, jednoducho nevlastnia žiadne LTC.

Je nevyhnutné, aby ste sa aj naďalej ubezpečili, že ako investor vopred pripravíte efektívnu stratégiu riadenia rizík, aby ste minimalizovali riziko pádu do hĺbky. Mali by ste podniknúť potrebné preventívne kroky. Pákové efekty zväčšia vaše zisky, ak nebudú ostražité, aj keď môžu tiež zdvojnásobiť vaše náklady.

2. Prchavosť

Berúc do úvahy, že trh s litecoinmi je dosť mladý, prešiel značnou neistotou z dôvodu značného množstva krátkodobých obchodných aktivít. Cena litecoinu sa za posledné roky stala relatívne nepredvídateľnou. Aj keď cena litecoinu nedávno vzrástla, počas tejto doby prešla častými výkyvmi, čo z nej robí jednu z volatilných kryptomien..

3. Nízke riziko inflácie a jednoduché obchodovanie

Obchodovanie s kryptomenami, ako je LTC, znamená mať zhovievavosť jednoduchého výberu online platformy a toho, kde kupujete a predávate svoje LTC priamo od kupujúceho predávajúcemu, na globálnej úrovni publika, bez potreby sprostredkovateľa, napríklad na tradičných burzách . Okrem toho nie je potrebné poskytovať ďalšie zbytočné certifikácie, ktoré potvrdzujú vašu schopnosť obchodovať za obchodovanie LTC. V takom prípade si jednoducho zaregistrujete účet na výmennej platforme a vykonáte jednoduchý overovací proces.

Skutočnosť, že litecoin je decentralizovaný, znamená, že nie je priestor na infláciu. Technológia, ktorá stojí za blockchainom LTC, je nekonečná, čo znižuje perry ohľadom jej dlhodobého poklesu hodnoty.

4. Plný prístup na LTC trh, kedykoľvek a kdekoľvek

Softvér na automatické obchodovanie je jedným z najbežnejších a najfascinujúcejších spôsobov, ako ľudia používajú na obchodovanie s litecoinmi. Litecoin sa dá na rozdiel od burzy predávať 24 hodín denne. Obchodníci zo svojich domácich počítačov a osobných zariadení tak môžu behom spánku spúšťať obchodné aplikácie a výhody. LTC obchody sa môžu uskutočňovať priamo medzi jednotlivými obchodníkmi na kryptoburzách po celom svete.

Pre prax spúšťania automatických aplikácií na výmenu LTC nie je rozhodne nič nové, avšak v poslednej dobe, pretože sú oveľa konkrétnejšie a výnosnejšie, tieto systémy stále dostávajú veľké pokrytie.

5. Výber medzi vysokou alebo nízkou

Obchodovanie s vašimi LTC coiny zaisťuje, že si vyberiete, či chcete so svojím investičným rozhodnutím ísť dlho alebo krátko. Dlho znamená, že kedykoľvek si kúpite LTC, môžete očakávať, že cena mince stúpne. Na druhej strane bude nedostatok, keď sa rozhodnete využiť výhody a obchodovať s LTC v okamihu, keď ceny súčasne klesajú aj rastú..

Existuje mnoho výmenných platforiem, ktoré vám dávajú možnosť urobiť buď alebo. Je možné predpovedať rastúci alebo klesajúci trend súčasne. Môžete sa tiež zaviazať k obchodovaniu s maržami na väčšine platforiem.

Čítajte tiež: Predikcia ceny litecoinu

6. Daňové predpisy, na ktoré treba pamätať

Zatiaľ čo federálny sudca v USA považuje litecoiny a ďalšie určité kryptomeny za aktíva, IRS by s nimi v skutočnosti takto nezaobchádzalo. Podlieha rovnakému daňovému režimu ako všetky ostatné investície. Dane z litecoinu je možné vyberať predajom, výmenou alebo skutočným míňaním (ak sa hodnota zvýšila po prvom zakúpení).

Obrovské daňové výhody pri LTC obchodoch by poskytovala možnosť stávkovania na rozpätie a CFD obchodovania na litecoinoch. Stávkovaním na rozpätie znižujete zodpovednosť za dohľad nad daňou, pretože daný majetok v skutočnosti nevlastníte. Pomocou CFD môžete svoje straty zmierniť proti daniam.

7. Prevaha nad likviditou

Na kapitálových trhoch sa výrazom likvidita bežne označuje schopnosť, s akou sa dá komodita bez problémov premeniť na hotovosť. Likvidita pre litecoin je schopnosť rýchlo ho vymeniť za hotovosť alebo iné mince.

Pre všetky obchodovateľné nehnuteľnosti a aktíva vrátane Litecoinu je kľúčová likvidita. Nízka úroveň likvidity znamená, že je prítomná nestabilita trhu, čo spôsobí prudký nárast hodnôt LTC. Na druhej strane silná likvidita znamená, že existuje stabilný trh s malými výkyvmi cien.

John Kim, hlavný evanjelista litecoinového evanjelistu, tvrdí, že rovnako ako nákup šálky kávy, aj LTC sa dá použiť na malé každodenné nákupy. Na dlhodobú starostlivosť by sa nemalo pozerať ako na finančnú komoditu, ale skôr ako na menu, ktorá pomáha ľuďom nakupovať výrobky a služby v reálnom svete. Verí tiež, že LTC je najlikvidnejšia kryptomena po bitcoine.

Nenechajte si ujsť: Čo povedie k cene litecoinu v roku 2021?

Mám nakupovať alebo obchodovať s litecoinmi?

Predtým, ako sa rozhodnete pre dobrú investíciu, je dôležité pochopiť rozdiely medzi nákupom a obchodovaním s litecoinmi. Ak investujete do dlhodobej starostlivosti s nižšou úrovňou rizika, použitie CFD by uľahčilo posúdenie uskutočniteľnosti. Predtým, ako sa vydáte na cestu, mali by ste sa pri rozhodovaní riadiť akýmikoľvek faktormi, ako sú likvidita, odhalená páka a daňové povinnosti. Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o litecoinoch, pozrite si tohto podrobného sprievodcu litecoinmi.

Nákup litecoinu by vás mohol zaujímať, ak…

 • Chcete prevziať úplné vlastníctvo čiastky litecoinu, ktorú kúpite
 • Radi zaplatíte celú hodnotu diela vopred
 • Nevadí vám platiť daň z kapitálových výnosov zo všetkých ziskov
 • Nevadí vám čakať na výmenný účet, až potom budete môcť nakupovať alebo predávať
 • Nevadí vám úvodné limity ani maximálny vklad
 • Je v poriadku, že platíte ďalšie poplatky za vklady alebo výbery

Obchodovanie s litecoinmi by vás mohlo zaujímať, ak …

 • Chcete špekulovať o cene litecoinu bez toho, aby ste ho vlastnili
 • Chcete využiť svoju pozíciu tak, aby ste vopred umiestnili iba časť nákladov
 • Chcete využiť daňové výhody stávkovania na spread alebo CFD obchodovania s litecoinom
 • Okamžite chcete začať obchodovať
 • Nepáčia sa vám maximálne limity vkladov
 • Neradi platíte vklady alebo vyberáte poplatky

eToro – najlepšia platforma pre Nakúpte litecoin

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Kľúčové body:

 • Medzi výhody obchodovania s litecoinmi patrí zvýšená likvidita, minimalizácia daňových nákladov, vystavenie sa páke, volatilita litecoinu, minimalistické obchodovanie a nižšie riziko inflácie, dostupnosť trhu s litecoinmi a možnosť ísť dlho alebo krátko.

 • Litecoin (LTC), založený na decentralizovanej, blockchainovej sieti s otvoreným zdrojom, je kryptomena typu peer-to-peer.

 • Obchodovanie je o pokuse zistiť, či cena LTC stúpne alebo poklesne na hodnote.

 • John Kim, hlavný evanjelista v Litecoine, sa domnieva, že LTC je po bitcoinoch najlikvidnejšia kryptomena.

 • Skutočnosť, že litecoin je decentralizovaný, znamená, že nie je priestor na infláciu.

 • Obrovské daňové výhody pri LTC obchodoch by poskytovala možnosť stávkovania na rozpätie a CFD obchodovania na litecoinoch.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me