5 kryptomien, ktoré by ste mali zvážiť

Chcete preskočiť čítanie a dostať sa priamo k našim najlepším výberom? Najlepšia kryptomena, do ktorej sa dá investovať počas roku 2021, je Bitcoin alebo Ethereum.

Aj keď je bitcoin lídrom, a to tak podľa trhovej kapitalizácie, ako aj podľa denného objemu, nie je to posledné slovo o kryptomene. S úspechom bitcoinu vzniklo nepreberné množstvo altcoinov, čo investorom sťažilo výber toho najlepšieho. V skutočnosti je trh s kryptomenami v súčasnosti zaplavený viac ako 7 000 mincami.

Ak neviete, ktorá minca je pre vaše investičné portfólio najlepšia, ukážeme vám top kryptomeny 2021. Tu je treba zvážiť iba niekoľko:

  • Bitcoin (BTC-USD)
  • Ethereum (ETH-USD)
  • Cardano (ADA-USD)
  • Ripple (XRP-USD)
  • Dogecoin (DOGE-USD)

Ak hľadáte rozšírenie svojho investičného portfólia o kúsok krypto koláča, veríme, že nasledujúce možnosti budú najvhodnejšie.

Najlepšia kryptomena pre rok 2021: bitcoin (BTC-USD)

Bitcoin je v súčasnosti nepochybne štandardom na kryptotrhu. Má to pádny dôvod. Vďaka historicky vysokej cene 58 332,36 dolárov a trhovému stropu viac ako 1 bilión dolárov znemožňuje bitcoin držať krok s ostatnými kryptomenami. Líder blockchainu dominuje na trhu od jeho založenia v roku 2009.

Zatiaľ čo bitcoin mal na tejto ceste málo hrboľatých jázd, jeho cena stále rastie, čo z neho robí ešte lákavejšiu možnosť pre nových investorov. Rok 2021 sa už zdá byť pre bitcoin sľubným rokom, ktorého cena je v porovnaní s minulým rokom historicky stúpajúca.

Do konca decembra minulého roka sa bitcoiny obchodovali za historicky najvyššiu cenu 29 111 dolárov. Sotva o dva mesiace neskôr sa táto cena zdvojnásobila a prekročila hranicu 50 000 dolárov. Pri tomto tempe je zrejmé, že ostatné kryptomeny majú pred sebou ešte dlhú cestu, kým dosiahnu míľniky, ktoré dosiahli bitcoiny.

S takýmto mimoburzovým trhovým stropom a denným objemom zhruba 105 miliárd dolárov bude veľa kryptomien nepochybne nalievať svoje peniaze do bitcoinu. Už známe verejné osobnosti v obchodnom svete, spoločnostiach a inštitúciách sa už zahrievajú na bitcoin s investíciami miliárd dolárov.

Ak teda hľadáte kryptomenu, do ktorej investujete, ktorej dôverujú milióny ľudí, nechceli by ste sa pozerať ďalej ako za bitcoin. Pri teraz vysokej cene a preplnenosti však môže trvať dlho, kým sa vám začne dariť. Takže ak v tom nie ste dlhodobo, zvážte naše ďalšie možnosti.

Ethereum (ETH-USD)

Aj keď sa Ethereum môže pochváliť trhovým stropom, ktorý je 5-krát menší ako trh s bitcoinmi, vždy bol chválený ako najsľubnejšia kryptomena v tomto roku. Toto je druhá najväčšia kryptomena na svete, a to podľa trhového stropu aj denného objemu. Výhoda spoločnosti Ethereum spočíva v jej zameraní na špičkovú technológiu oproti tomu, že je iba digitálnym majetkom.

Na rozdiel od bitcoinu je Ethereum oveľa viac než len kryptomena. Je to platforma, kde môžu ostatní vývojári vytvárať svoje vlastné digitálne aktíva pomocou technológií spoločnosti Ethereum, napríklad inteligentných zmlúv. Toto prijatie ďalších decentralizovaných financií (DeFi) urobilo z Ethereum horúci koláč na kryptotrhu.

Aj keď je súčasná cena Etherea v porovnaní s cenou bitcoinu výrazne nižšia, rýchlo rastie a získava pozornosť ďalších investorov. Ethereum tento rok už dosiahlo historicky najvyššiu cenu 2 036,55 USD. To je výrazný nárast vzhľadom na to, že do konca decembra minulého roka bol len mierne nad hranicou 700 dolárov. To znamená, že cena sa za menej ako dva mesiace viac ako zdvojnásobila.

Aj keď je teda Ethereum voči bitcoinu výrazne juniorské, existuje niekoľko vecí, ktoré z neho robia lepšiu kryptomenu. Pre začiatočníkov je jeho kúpa a predaj mimoriadne rýchla. Transakcia, ktorá môže s bitcoinom trvať 15 minút, bude s ethereom trvať iba 15 sekúnd. To z neho robí ideálnu voľbu pre použitie v reálnom čase namiesto toho, aby bola iba uchovávateľom hodnoty.

Podľa odborníkov na kryptomenu sa Ethereuim oplatí kúpiť v roku 2021. Očakáva sa, že digitálne aktívum tento rok ešte vzrastie. To znamená, že si získa pozornosť väčšiny bežných investorov a čoskoro bude Ethereum rozbehnutý s úspešnými investormi..

Cardano (ADA-USD)

Cardano, ktoré vzniklo pred necelými tromi rokmi, sa stalo najväčšou kryptomenou tretej generácie na svete. Toto je najlepšia voľba pre investorov, ktorí hľadajú mladé kryptomeny s veľkým potenciálom rastu v roku 2021.

Podľa údajov z CoinDesk má Cardano trhovú kapitalizáciu vo výške 29,21 miliárd dolárov s historicky najvyššou cenou 1,20 dolárov. To je podstatne menej v porovnaní s našimi dvoma možnosťami. V skutočnosti je taká malá, že o nej vie už len veľmi málo ľudí. Akonáhle to môže vypadnúť ako červená vlajka, je to vlastne známka veľkého potenciálu.

ADA si zakladá na jednom z najvzrušujúcejších technologických pokrokov v blockchainovom priemysle. Najskôr beží na systéme proof-of-stake, čo znamená, že je efektívnejší ako alternatívy proof-of-work. Dôkaz o podiele v zásade znamená, že čím viac ADA máte, tým viac ťažobnej sily máte.

Rovnako ako Ethereum, aj ADA sa vo veľkej miere spolieha na inteligentné zmluvy, aby ľahko zvládla platby a sledovala transakcie. Vďaka tomu je dômyselná kombinácia bitcoinu aj ethereum. Hoci má ADA ešte veľa práce pred tým, ako sa môže dostať do ligy bitcoinov a ethereum, znamená pre začiatočníkov veľkú investíciu.

Trvalo iba tri roky, kým Cordano dosiahlo trhovú kapitalizáciu vo výške 10 miliárd dolárov. Bolo to oveľa skôr, ako bolo potrebné dosiahnuť to isté pre bitcoin. To znamená, že Cardano rýchlo naberá na obrátkach a čoskoro sa začnú hromadiť investori.

4. Zvlnenie (XRP-USD)

Ripple’s XRP, založená v roku 2012, predstavuje ľahkú stávku pre investorov, ktorí chcú začať nakupovať v roku 2021. Podľa odborníkov má minca tento rok potenciál zdvojnásobiť svoju hodnotu. XRP už dosiahlo hranicu 3 dolárov, čo sa väčšina ostatných kryptomien snaží dosiahnuť.

S trhovým stropom asi 24 miliárd dolárov sa XRP hlási k trochu inej forme fungovania. Namiesto toho, aby bol komunitne spravovaný ako bitcoin, je XRP centralizovaný a ťaží ho, kontroluje a spravuje iba jeho tvorca, Ripple Labs.

Toto dáva tvorcom kontrolu nad politikami a schopnosť rýchlo uskutočňovať obchody a vyjednávať s hlavnými bankami. Tento prístup sa však stretol s veľkou kritikou, pretože sa zdá, že sa odchyľuje od samotnej podstaty kryptomeny; decentralizácia.

Odhlásenie: Predpoveď ceny zvlnenia

Napriek tomu XRP ukázal veľký potenciál a sľubuje, že bude dobrou investíciou do roku 2021. V súčasnosti ho niektoré finančné inštitúcie používajú namiesto siete SWIFT, čo jej umožňuje aplikáciu v reálnom svete a rozsiahle prijatie..

Mince nabrala na obrátkach v roku 2017, keď vzrástla o 36 000%. To znamená zvýšenie ceny z ničoho na začiatku roka 2017 na 2,4 USD v decembri toho roku.

5. Dogecoin (DOGE-USD)

Dogecoin začal ako žart. To je to, čo vám povie každý, kto je na kryptotrhu dosť dlho. Vtip však môže zájsť iba tak ďaleko. Dogecoin je v skutočnosti dosť vážna investícia pre obchodníkov, ktorí si ešte len namočia nohy.

Ukázalo sa, že počiatočná virálnosť módu Doge vydláždila cestu pre dogecoin na trhu, kde sa už týčili giganti ako Bitcoin. Teraz, s trhovým stropom okolo 7 miliárd dolárov a historicky vysokou cenou 0,087 dolárov, je DOGE nastavený na pomalý, ale stály rast. Okrem popularity mémov je hlavným lákadlom dogecoinu predovšetkým skutočnosť, že jeho cena neustále rastie.

Ak teda investujete teraz, ste vystavení vyšším možnostiam zisku ako iné mince. Rovnako ako mnoho iných kryptomien, aj Dogecoin začína v roku 2021 so ziskovou bankovkou. Potvrdenia obchodných guru, ako je Teslov Elon Musk, prudko zvýšili hodnotu dogecoinu, čo z neho robí jednu z najrýchlejšie rastúcich kryptomien..

Zdá sa, že novoobjavená popularita fungovala pre DOGE dobre, pretože sa hromadilo viac investorov. Avšak ako relatívne mladá kryptomena je Dogecoin stále veľmi volatilný. Preto vám odporúčame, aby ste do toho investovali iba krátko a zisky si zobrali hneď, ako prídu.

Mince pravdepodobne budú rásť aj v roku 2021 a do konca roka by mohli čoskoro dosiahnuť hranicu 1 $. Je to tak dlho, kým neustále rozširuje svoju užívateľskú základňu, udržuje popularitu na internete a zaznamenáva ďalšie celosvetové prijatie.

Faktory, ktoré treba brať do úvahy pri výbere kryptomeny na nákup v roku 2021

Ako v každom investičnom sektore, aj trh s kryptomenami je vysoko dynamický. Napriek neustálej zmene cien, trhovej kapitalizácii a adopcii však existuje niekoľko faktorov, ktoré, keď pozorujete, môžu byť rozdielom medzi ziskovosťou a stratou.

Poďme sa rýchlo pozrieť na niektoré z týchto faktorov.

Trhová kapitalizácia

Veľkosť trhu, ktorý kryptomena kontroluje, môže naznačovať jeho likviditu. Čím vyšší je trhový strop, tým bezpečnejšie je investovať. Vyšší trhový strop zvyčajne znamená vyššiu mieru adopcie a to, že viac ľudí investuje do konkrétnej kryptomeny.

Ak teda vo vašom investičnom portfóliu záleží na trhovej kapitalizácii, odporúčame vám investovať do bitcoinu a ethereum.

Miera adopcie

Ak sa kryptomena široko používa v transakciách v reálnom svete, znamená to, že je dôveryhodná a má viac príležitostí na zisk. Ak vám teda záleží na adopcii v hlavnom prúde, možno by ste sa mali zamerať na kryptomeny, ako sú bitcoiny, ktoré sú dnes široko používané v podnikoch, poisťovníctve a investíciách.

Keďže však ide o špekulatívne investície, je možné nájsť prijateľnejšie objavy pomocou novších mincí, ako sú dogecoiny a cardano.

Technológie

Niektoré kryptomeny môžu mať vyššiu bežnú adopciu so závideniahodnými trhovými stropmi, ale nemajú tú pravú technológiu pre vaše jedinečné investičné potreby. Preto je dôležité, aby ste sa pred výberom mince, do ktorej investujete, ubezpečili, že má vlastnosti, ktoré hľadáte.

Napríklad Ethereum a Ripple rýchlo rástli zameraním na nové technológie, ktoré iné kryptomeny neskúmali. Možno teda zistíte, že sú vhodnejšie ako bitcoin, pretože majú technológie, ktoré pomôžu vyživovať vaše investície.

Bezpečnosť

Hlavným lákadlom technológie blockchain je anonymita, ktorú ponúka svojim používateľom. To znamená, že obchodujete anonymne a užívate si slobodu decentralizovaného financovania. Ďalšie funkcie zabezpečenia, napríklad inteligentné zmluvy ponúkané spoločnosťou Ethereum, zaisťujú, že transakcie sú bezpečnejšie a bez podvodov.

Ako vysoko riziková investícia je logické, že uvažujete o kryptomenách s lepšími bezpečnostnými funkciami.

Nenechajte si ujsť: Kryptopredpovede na rok 2021: Kam investovať

Ako investovať do kryptomeny v roku 2021

Trh s kryptomenami sa veľmi zmenil. Investori majú v súčasnosti iné dôvody na investovanie ako pred tromi alebo štyrmi rokmi. Aj keď existujú rôzne spôsoby investovania do kryptomeny, najbežnejším a najbezpečnejším je používanie burzy.

Toto sú platformy, ktoré umožňujú za malý poplatok nakupovať a predávať kryptomeny. Musíte si len vytvoriť účet, sledovať trendy na trhu a rozhodnúť sa, či chcete nakupovať alebo predávať.

Ak ste stále noví, odporúčame vám spolupracovať s odborníkom, ktorý sa vyzná v kryptotrhu. V opačnom prípade je tu niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu pri samostatnej navigácii na trhu.

Tipy na ziskové investovanie do kryptomeny:

  • Využite obchodovanie s maržou – Jedná sa o druh obchodovania, ktoré vám umožňuje dosahovať zisky napriek stavu trhu. To znamená, že aj keď cena klesne, stále môžete zarábať peniaze.
  • Stabilný trh – Predtým, ako sa zaregistrujete na akejkoľvek burze, uistite sa, že rozumiete trendom na trhu a tomu, čo máte robiť, aby ste dosiahli zisk. Opäť, ak sa vám spočiatku všetko zdá byť mimozemské, pokojne spolupracujte s odborníkom.
  • Diverzifikujte svoje riziká – Nevkladajte všetky svoje peniaze do jednej kryptomeny. Určite investujte do niekoľkých možností. Takto budete stále zarábať peniaze, aj keď cena niektorých kryptomien klesne.
  • Väčšinu svojich kryptomien majte v peňaženke – To bude užitočné v prípade kybernetického útoku. Skontrolujte tiež, či je vaše heslo silné a uložené na bezpečnom mieste.

eToro – najlepšia platforma na nákup kryptomien

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Záver

S toľkým počtom kryptomien na trhu môže byť zdrvujúce, pokiaľ ide o výber toho najlepšieho, do čoho investovať. Vyššie uvedené možnosti by mali byť schopné oživiť vaše investičné portfólio. Odporúčame investovať do niekoľkých možností na minimalizáciu rizík, aj keď trh nevyzerá dobre.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me