Hľadáte kryptomeny, ktoré môžete nakupovať a predávať v GBP? Pokračuj v čítaní. V tomto článku preskúmame 5 rôznych kryptomien obchodovaných v britských librách.

Ak sa pripravujete na vstup do sveta kryptomeny, jedným z najdôležitejších rozhodnutí, ktoré musíte urobiť, je, či chcete kúpiť alebo obchod vaše aktíva.

Keď obchodujete s kryptomenou, môžete špekulovať s cenou pomocou nástrojov na obchodovanie s derivátmi, ako je napríklad zmluva o rozdiele (CFD). Tento prístup má rôzne výhody – napríklad vaše zisky nepodliehajú dani z kapitálových výnosov a zvyčajne nemusíte platiť poplatky za prístup k svojej mene.

Keď kupujete kryptomenu, platíte za každú jednotku vami vybranej kryptomeny a potom dané aktívum priamo vlastníte. Akt nákupu a predaja sa niekedy označuje aj ako „držba“ alebo „investovanie“ do kryptomeny.

Aj keď sa výrazy obchodovanie a investovanie často zamieňajú, je dôležité si uvedomiť, že sa v skutočnosti môžu vzťahovať na rôzne veci – každá so svojimi potenciálnymi rizikami a výhodami.

5 najobľúbenejších kryptomien na nákup a predaj v librách:

 1. Bitcoin
 2. Ethereum
 3. EOS
 4. Vlnenie
 5. Ethereum Classic

Ak sa chcete ponoriť na britský kryptotrh rýchlo a ľahko, s 0% poplatkami, vyskúšajte eToro Exchange!

V tomto článku sa pozrieme na 5 najobľúbenejších kryptomien na nákup a predaj v britských librách (GBP). Pokračujte v čítaní a zistite, či by investovanie do kryptomeny / GBP mohlo byť pre vás tou správnou stratégiou.

Top 5 najobchodovanejších kryptomien v britských librách (GBP)

1. Bitcoin (BTC / GBP)

bitcoin

Ak ste sa rozhodli kryptomenu radšej kúpiť, ako obchodovať, asi ste to predpokladali Bitcoin bol mimo stôl (pokiaľ nie ste pripravení minúť veľa peňazí). Bitcoin je najdrahšia kryptomena, ktorú si môžete kúpiť. Dobrou správou však je, že je možné kúpiť len zlomok. Vďaka tomu je oveľa jednoduchšie držať sa mantry „nikdy neinvestujte viac, ako si môžete dovoliť stratiť“!

Bitcoin, ktorý bol uvedený na trh v roku 2009, je najpopulárnejšou kryptomenou na svete na nakupovanie, predaj a obchodovanie. Niektorí odborníci na kryptomeny sa domnievajú, že by sa k nemu malo pristupovať ako k návrhu – prototypu použitia blockchainu vo finančníctve, na rozdiel od jeho konečnej (a dokonalej) podoby. Títo ľudia často obhajujú alternatívy ako Bitcoin Cash alebo Ethereum, ktoré sú škálovateľnejšie ako bitcoin a boli spustené s cieľom vyriešiť niektoré problémy, ktoré trápili pôvodnú kryptomenu.

Napriek tomu sú bitcoiny stále najdominantnejšou kryptografiou a zároveň najuznávanejšou vo Veľkej Británii podľa prieskumu, ktorý uskutočnil Financial Conduct Authority (FCA).

Ak hľadáte kryptomeny na nákup a predaj v britských librách a veríte, že bitcoin je miesto, kde začať, budete skutočne obchodovať s menovým párom. BTC / GBP. To znamená, že za každý zakúpený bitcoin budete predávať ekvivalentnú hodnotu GBP. V tomto menovom páre je bitcoin základná mena a GBP je kótovaná mena. Hodnota kótovanej meny vám napovie, koľko budete musieť kúpiť, aby ste vyrovnali 1 jednotku základnej meny.

Pretože bitcoiny sú vynikajúco volatilné, možno by vás zaujímalo „mám obchodovať s BTC / GBP?“ Alebo dokonca „či mám kúpiť bitcoiny v roku 2021?“ Poďme sa pozrieť na menový pár BTC / GBP, aby sme zistili, prečo sa toľko investorov rozhodlo nakupujte bitcoiny v britských librách.

Predikcia ceny bitcoinu: Koľko bude mať bitcoin hodnotu v roku 2021 a ďalej?

Mali by ste nakupovať bitcoiny za GBP?

Už sme spomenuli, že bitcoiny sú najbežnejšie nakupovanou, predávanou a obchodovanou kryptomenou na svete. Ale čo britská libra?

GBP je tiež dôležitou menou na globálnom trhu. Pokiaľ ide o obrat, toto fiat mena (mena, ktorá je regulovaná vládou a ktorej hodnota nie je viazaná na komoditu ako zlato alebo ropa) je štvrtou najobchodovanejšou menou na svete a zároveň treťou najrozšírenejšou rezervnou menou.

Britská libra sa považovala za jednu z „hlavných“ svetových fiat mien. Medzi ďalšie hlavné meny patria:

 • Americký dolár (USD)
 • Euro (EUR)
 • Japonský jen (JPY)
 • Kanadský dolár (CAD)
 • Švajčiarsky frank (CHF)

Pretože BTC aj GBP majú taký globálny význam, je tento menový pár jedným z najpopulárnejších párov krypto / fiat. Vo výsledku to môže byť dobrá voľba pre investorov, najmä ak je základná mena vášho obchodného účtu už GBP.

Zvážili by ste obchodovanie BTC / GBP?

2. Ethereum (ETH / GBP)

ethereum

Ethereum je blockchainová platforma, ktorá bola uvedená na trh v roku 2015. Bol to prvý hlavný altcoin na svete (alternatíva k bitcoinu) a odvtedy si udržuje svoju pevnosť ako druhá najväčšia kryptomena..

Éter sa považuje za a úžitková mena. Úžitková mena je tá, ktorá bola vyvinutá na splnenie určitého účelu – v prípade Etheru platiť za platformu Ethereum, ktorá na svoje fungovanie vyžaduje ohromné ​​množstvo energie. To je v kontraste s bitcoinom, ktorým je možné platiť za rôzne tovary a služby. V skutočnosti úplne prvú transakciu s bitcoinom v reálnom slova uskutočnil muž na Floride, ktorý si v roku 2010 kúpil dve pizze!

Výkonnosť etherea bola v priebehu rokov stabilná a dobre sa zotavil z finančného neúspechu, ktorý pandémia koronavírusu spôsobila ešte v marci. To však neznamená, že éter nepodlieha cenovým výkyvom. Rovnako ako väčšina kryptomien, ktoré môžete nakupovať a predávať za britské libry, môže ich cena za deň prejsť viacerými výkyvmi. To z neho robí dobrú voľbu pre investorov, ktorí chcú dlhodobú stabilitu s krátkodobou volatilitou.

Mali by ste si kúpiť éter za GBP?

ETH / GBP môže byť dobrým párom pre vaše investičné alebo obchodné portfólio, ale bude to závisieť od rôznych faktorov – od vašej chuti po riziku až po základnú menu vášho obchodného účtu.

Pre investorov vo Veľkej Británii je nákup Etheru v GBP všeobecne jednoduchá transakcia. Je to preto, že libra šterlingov je už ich primárnou fiat menou, čo eliminuje potrebu počítať s počiatočnou konverziou. Zatiaľ čo sa mnoho neamerických investorov rozhoduje obchodovať pomocou USD, tí, ktorí obchodujú pomocou GBP, majú primárne sídlo vo Veľkej Británii.

Je teda Ethereum dobrá investícia? A mali by ste kúpiť Ethereum za britské libry? V roku 2018 sa priemerná denná úroveň volatility Etherea pohybovala medzi 5 a 20%. To je oveľa viac ako u väčšiny fiat mien (napríklad GBP / USD je iba 0,6%). Pretože Ether zaznamenáva krátkodobú volatilitu, ale všeobecne sa predpokladá, že sleduje stúpajúci trend, mnoho krypto expertov ho identifikovalo ako potenciálne silný doplnok do svojich portfólií..

Zvážili by ste obchodovanie ETH / GBP?

3. EOS (EOS / GBP)

eos

Tretia kryptomena na našom zozname 5 kryptomien obchodovaných s librami je EOS. Toto je natívna mena blockchainovej platformy EOS.IO, ktoré funguje podobne ako Ethereum. Vyšla tri roky po éteri v roku 2018, takže sa považuje za kryptomenu ‘novej generácie’.

Napriek tomu, že je to len dva roky, EOS si získal miesto v zozname top 15 najväčších kryptomien na svete. Prichádza na 14. mieste.

Mali by ste si kúpiť EOS za GBP?

Jedným z hlavných lákadiel nákupu EOS v librách je jeho cena. Na rozdiel od bitcoinu, ktorý stojí viac ako 32 500 libier za jednotku, je EOS oveľa prístupnejším spôsobom investovania do kryptomeny. Je možné investovať bez toho, aby ste museli minúť obrovské sumy peňazí, čo z nich robí lákavú vyhliadku pre mnohých investorov vo Veľkej Británii, ktorí hľadajú nákup a predaj kryptomeny v britských librách.

Blockchainová platforma EOS.IO je tiež v dobrej pozícii na zarábanie peňazí na vzostupe decentralizované financovanie sektor (DeFi). Týmto termínom sa označuje rastúci počet služieb ponúkajúcich decentralizované finančné produkty – napríklad poistenie, investície do nehnuteľností a pôžičky. Tieto služby tradične ponúkajú iba ústredné orgány, ako sú veľké banky alebo požičiavajúce spoločnosti. Mnoho ľudí dúfa, že namiesto toho ponúknu prostredníctvom technológie blockchain, že urobia tento sektor spravodlivejším, zbavia vládne orgány moci a dajú ich do rúk každodenným investorom.

Pretože EOS.IO bol navrhnutý na napájanie inteligentných zmlúv a decentralizované aplikácie (dApps), mnoho odborníkov na kryptomeny verí, že cena EOS porastie s rastom dopytu po jeho službách.

Zvážili by ste obchodovanie EOS / GBP?

4. Zvlnenie (XRP)

vlnenie

Ak uvažujete o kúpe Vlnenie v GBP je dôležité si uvedomiť, že výraz „Ripple“ sa používa ako všeobecný pojem na označenie svojej platformy aj rodnej meny. Rovnako ako Ethereum a EOS, aj Ripple je tvorený blockchainovou platformou, ktorá sa volá RippleNet, a menou, ktorá ju poháňa, ktorá sa volá Ripple XRP..

Od svojho uvedenia na trh v roku 2012 je Ripple XRP neustále jednou z 5 najlepších kryptomien, do ktorých sa investuje.

Cena XRP je neuveriteľne nízka, čo z nej urobilo atraktívnu investíciu pre mnohých obchodníkov hľadajúcich kryptomeny na nákup a predaj v britských librách.

A jeho cena nie je jediná vec, ktorá lákala investujúcich investorov. Zatiaľ čo za jednu z hlavných výhod kryptomeny sa považuje jej decentralizácia, spoločnosť Ripple je v skutočnosti silne prepojená s konvenčným finančným sektorom. Je to tak preto, lebo bol navrhnutý s cieľom výrazne uľahčiť bankám a iným veľkým podnikom odosielanie cezhraničných platieb. Ripple XRP ako univerzálna mena slúži na obchádzanie výmenných kurzov a predpisov.

Partnerstvá spoločnosti Ripple s významnými podnikmi, ako sú napr J.P Morgan a Santander dali mnohým investorom dôveru v to, že táto kryptomena bude s väčšou pravdepodobnosťou odolávať regulačným zmenám, pretože mnoho vlád začína zakročiť proti používaniu kryptomien po celom svete.

Mali by ste si kúpiť Ripple za GBP?

Zatiaľ čo obchodovanie pomocou derivátových nástrojov, ako sú CFD, môže byť dobrým spôsobom, ako zaujať krátkodobé pozície, nákup kryptomien za GBP zvyčajne investorom umožňuje zaujať dlhodobejšie pozície. Pre Ripple XRP – o ktorej si mnohí odborníci myslia, že má veľké vyhliadky – to robí XRP / GBP potenciálne silnou voľbou pre vaše portfólio.

Zvážili by ste obchodovanie XRP / GBP?

5. Ethereum Classic (ETC)

Ethereum Classic vznikol z hard forku pôvodného blockchainu Ethereum v roku 2016, rok po spustení Etherea. Je ľahké nechať sa zmiasť, ale nie sú rovnakí a veľmi sa líšia, pokiaľ ide o hodnotu.

Rovnako ako Ethereum, aj Ethereum Classic inteligentné zmluvy a jeho cieľom je decentralizácia financií a umožnenie ľuďom spravovať ich aktíva bez toho, aby museli prechádzať bankami alebo vládnymi orgánmi.

Napriek podobnosti s ethereom sa skutočne veľmi podobá aj na bitcoin. Ťažbou sa generujú nové tokeny ETC, pričom odmeny za ťažbu sa znižujú o 20% po každých 5 miliónoch blokov.

Mali by ste si kúpiť Ethereum Classic za GBP?

Ak uvažujete o investovaní do Ethereum Classic, jeho nákup za britské libry by mohla byť múdrejšia stratégia ako obchodovanie s CFD..

Začiatkom tohto roka James Wo – člen predstavenstva klasického družstva Ethereum – oznámil, že sa vzdáva svojej úlohy v dôsledku ‚chaosu, nekompetentnosti a hrubého riadenia‘. Toto tvrdenie pochopiteľne otriaslo dôverou investorov v kryptomenu a niektorí analytici nechali predpovedať, že cena ETC poklesne po zvyšok roku 2021.

Keďže nákup kryptomeny všeobecne umožňuje investorom zaujať dlhodobejšiu pozíciu, táto stratégia by mohla fungovať pre investorov, ktorí chcú využiť nízku cenu Etherea v nádeji, že dôvera sa vráti v roku 2021.

Zvážili by ste obchodovanie ETC / GBP?

Ako môžete obchodovať s kryptomenami s britskými librami?

Ak chcete nakupovať alebo predávať kryptomeny za britské libry, musíte si nájsť burzu, ktorá prijíma vklady v nekrytej mene. Sú menej časté ako burzy, ktoré používajú kryptografické transakčné metódy, ale jednou z možností pre obchodníkov vo Veľkej Británii je eToro..

eToro – najlepšia platforma na obchodovanie s kryptomenami vo Veľkej Británii

eToro sa v krypto priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Známa ako najlepšia obchodná platforma vo Veľkej Británii, eToro ponúka všetky páry fiat-to-crypto, ktoré sme spomenuli v tomto zozname. Ak nie ste skúseným investorom, máte k dispozícii celý rad pokročilých nástrojov na riadenie rizík – a dokonca aj populárnu funkciu CopyTrader, ktorá vám umožní sledovať investičné rozhodnutia odborných obchodníkov v reálnom čase a automaticky ich kopírovať sami..

5 populárnych kryptomien na nákup a predaj v librách: kľúčové body

 • Nákup kryptomeny nie je nevyhnutne to isté ako obchodovanie
 • Pri nákupe v britských librách je kótovaná mena GBP a základná mena je vami vybrané digitálne aktívum
 • Ak kupujete drahé meny, napríklad bitcoin, môžete sa rozhodnúť kúpiť iba zlomok
 • GBP je fiat mena, ktorá je kontrolovaná vládami a nie je viazaná na komoditu, ako je zlato alebo ropa
 • GBP je štvrtá najobchodovanejšia fiat mena na svete a tretia najrozšírenejšia rezervná mena
 • Nákup v GBP je pre investorov so sídlom v Spojenom kráľovstve jednoduchší, pretože nemusia uskutočňovať počiatočnú konverziu
 • Kryptomeny sú oveľa volatilnejšie ako fiat meny, v priemere dosahujú 5% a 0,6%
 • Decentralizované financovanie zvyšuje popularitu systému EOS.IO
 • Zvlnenie je neobvyklé v tom, že je úzko spojené s centralizovanými finančnými orgánmi
 • Nákup kryptomien, s ktorými sa obchoduje v librách, môže investorom umožniť zaujať dlhodobejšie pozície, ako môžu pri využívaní CFD.

Časté otázky

Aké faktory ovplyvňujú hodnotu GBP?

Na hodnotu GBP majú vplyv faktory ako inflácia, politika a menová politika. Britskú libru kontroluje Bank of England, ktorej cieľom je udržiavať nízku infláciu a vysokú zahraničnú dôveru. Hlasovanie o brexite v roku 2016 však spôsobilo pokles hodnoty libry o 20%.

Platíte daň z kryptomeny vo Veľkej Británii?

Za žiadnu kryptomenu, ktorú kúpite vo Veľkej Británii, nemusíte platiť daň. Možno však budete musieť zaplatiť daň z kapitálových výnosov (CGT), ak celková hodnota vašich investícií presiahne 12 000 GBP.

Je bitcoin vo Veľkej Británii zakázaný?

Od 6. januára 2021 FCA zakáže predaj derivátov kryptomeny amatérskym investorom (inak sa nazývajú retailoví investori). Odborníci však neveria, že tento krok bude mať obrovský vplyv na toto odvetvie. Napríklad podľa eToro je v súčasnosti menej ako 10% výdavkov retailových investorov zameraných na deriváty.

Ako nakúpite menej ako 1 BTC?

Ak vás cena bitcoinu vedie k nákupu v GBP, môžete zvážiť nákup menej ako 1 bitcoinu. Každý bitcoinový token je deliteľný na 8. desatinné miesto – inými slovami, možno ho rozdeliť na 100 000 000 kusov! Tieto „kúsky“ sú známe ako satoshi podľa pseudonymu, ktorý používa anonymný zakladateľ kryptomeny. Na väčšine búrz si môžete kúpiť bitcoin len za 1 libru.

Ďalšie čítanie:

Je Ethereum lepšou investíciou ako bitcoin?

Koľko zvlnenia bude platiť v roku 2021 a ďalej?

Čo je to Ripple a oplatí sa do nej investovať

Výhody a nevýhody investovania do spoločnosti Ripple

Ethereum VS. Zvlnenie: Ktorý by mal byť vo vašom portfóliu?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me