Keď sme skončili rok 2020, začali sme vyberať mince, o ktorých si myslíme, že budú mať najlepšiu výkonnosť v roku 2021. Za jednu z kryptomien sme označili Cardano (ADA), aby sme tento zoznam sledovali. Hodnota ADA je v súčasnosti ohodnotená na 0,14 USD a podľa trhového stropu je 8. najväčšou mincou. Veríme však, že do konca roku 2021 by mohla ADA prekročiť minimálne 1 dolár. Pozrime sa na tri najdôležitejšie dôvody, prečo by Cardano mohlo nakoniec vládnuť v roku 2021.

Tri dôvody, prečo by Cardano ADA mohla zdvojnásobiť vašu investíciu

Vonkajšie faktory: Inštitucionálni investori klopú na dvere kryptomeny

Kryptomeny ako celok zaznamenajú výrazný nárast, pretože inštitucionálni investori naďalej zaplavujú trh.

Podľa investičného prieskumu Fidelity vlastní digitálne aktíva tretina veľkých inštitucionálnych investorov. Zo 774 investorov, ktorí sa zúčastnili prieskumu v celej Európe a USA, 36% uviedlo, že vlastní kryptomeny alebo deriváty. Tento rastúci záujem podnietil mnoho spoločností ako BitGo a Generis k tomu, aby ponúkli prvotriedne sprostredkovanie pre inštitucionálnych investorov.

Mnohí by tiež mohli nasledovať príklad MicroStrategy a kúpiť si obrovské množstvá kryptomeny ako kapitálové účasti. MicroStrategy už drží niečo cez 40 000 BTC a aktívne sa snaží kúpiť ďalšie.

Vonkajšie faktory: Vývojári DeFi, ktorí hľadajú alternatívy ethereum

Nie je žiadnym tajomstvom, že Ethereum je vedúcou platformou, pokiaľ ide o aplikácie DeFi. Ethereum však vo svojej súčasnej podobe nemá škálovateľnosť ani funkcie potrebné na podporu rastúceho a prosperujúceho ekosystému. Preto vývojári aktívne hľadajú alternatívnu platformu na hosťovanie svojich aplikácií. Veríme, že Cardano tu má obrovskú príležitosť preniknúť na trh DeFi.

Spoločnosť IOHK, ktorá stojí za spoločnosťou Cardano, uviedla, že aplikácie DeFi môžu čoskoro prísť do blockchainu. Založili verejný fond s názvom „Project Catalyst“, ktorého cieľom je podporiť vývoj DeFi v ekosystéme.

Prvým oznámeným kandidátom na Project Catalyst je Liqwid. Jedná sa o trh pôžičiek DeFi, ktorý umožňuje účastníkom získavať úroky z vkladov a požičiavať si aktíva priamo v blockchaine Cardano.

Architekt Liqwid Dewayne Cameron povedal:

Náš tím súťaží v grantových kolách projektu Cardano Project Catalyst, aby získal naše počiatočné financovanie, z ktorého budú financovaní naši hlavní vývojári a naši vývojoví partneri Appinventiv a Tweag … sme nadšení, že ukážeme priestoru DeFi, aký je DAO projekt vedený komunitou bez VC. na Cardano môže poskytnúť v porovnaní s protokolmi Ethereum DeFi podporovanými VC, ktoré dnes vidíme.

Okrem Liqwid nazval IOHK „Možno Workshop“, projektový vzdelávací zdroj, ďalším kandidátom na Project Catalyst. Najlepšie projekty dostanú ADA v hodnote až 250 000 dolárov na rozvoj svojich projektov. IOHK uviedla, že v budúcom roku uvoľní ADA v hodnote miliónov dolárov v rámci budúcich kôl financovania – „od obsahu po zdroje komunity, Dapps po Defi“.

Z pohľadu ceny môže byť pre Cardano získanie kúska koláča DeFi nesmierne obrovské. Frank Holmes, generálny riaditeľ amerických globálnych poradcov, verí, že Ethereum bude mať z DeFi veľký prínos v roku 2021. Nevidíme žiadny dôvod, prečo to nebude platiť aj pre Cardano.

V čase písania tohto článku je v zmluvách DeFi uzavretých niečo málo za 14,5 miliárd dolárov. Vývoj DeFi by mohol mať dlhodobý zmiešaný účinok na ekosystém, pretože lepšie aplikácie prilákajú viac používateľov, čo zase priláka viac vývojárov a povzbudí ich k vytváraniu lepších projektov..

Interné faktory: 2021 technických aktualizácií

Cardano je v oblasti kryptomien známe tým, že ho podporuje nesmierne talentovaný tím, ktorý uprednostnil výskum a starostlivé plánovanie pred tým, ako zareaguje na humbuk. Podľa platformy Santiment, platformy pre behaviorálnu analýzu kryptomien, bol Cardano najaktívnejšie vyvinutým projektom v roku 2019, keď prekonal ethereum a Storj..

Ako si dokážete predstaviť, tento ťažký vývoj pokračoval aj v roku 2020 a bude pokračovať s prechodom do roku 2021. Protokol prejde ťažkou vidlicou, hneď ako sa presunie k tretiemu vývojovému fázu s názvom „Goguen“. V tejto fáze bude Cardano aktívne pracovať na integrácii a decentralizácii inteligentných zmlúv.

Pripravovaný hard fork predstavuje blokovanie tokenov, ktoré umožňuje jeho inteligentným kontraktom podporovať určité podmienky, napríklad nútiť používateľov držať tokeny na pevne stanovené obdobie na dokončenie kontraktu. Po Goguenovi bude ďalšou aktualizáciou „Voltaire“, ktorá do systému zavedie robustné protokoly riadenia.

Celkovo je Cardano jedným z najviac premyslených projektov v priestore vybudovaných technologickými nadšencami, ktorí starostlivo vytvárajú protokol schopný narušiť smart contract / DeFi space.

Od januára vzrástla ADA z 0,033 na 0,146 USD (v čase písania článku). Plne očakávame, že tento pozitívny rast bude pokračovať aj do roku 2021. Vďaka integrácii inteligentných zmlúv a prílivu aplikácií DeFi spolu s väčším akceptovaním zo strany mainstreamu sa Cardano stane jednou z superhviezd roku 2021..

eToro – Nakúpte Cardano ADA s províziou 0%

eToro sa v priemysle osvedčilo ako dôveryhodné už mnoho rokov – odporúčame vám ho vyskúšať.

Virtuálne meny sú veľmi volatilné. Váš kapitál je ohrozený.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me