Projektové sérum je úplne nová decentralizovaná burza (DEX) pre sféru decentralizovaného financovania (DeFi) od rovnakého tímu, ktorý vytvoril burzu FTX. Hovorí sa o ňom, že testuje hranice DEX pomocou blockchainu, ktorý nie je ethereum. Sérum, ktoré bolo postavené na platforme Solana, bolo vyvinuté s cieľom vyriešiť centralizované zraniteľnosti existujúce v súčasnom priestore DeFi rovnakým spôsobom bez dôvery a povolení, s ktorým sú obchodníci DEX spokojní. Z toho vyplýva, že sérum je potrebné najskôr otestovať so skutočnými používateľmi. Aj keď sa tím môže pochváliť tým, že DEX je už funkčný, doposiaľ nebol uvedený na trh. Ale mohli by sme vidieť, že sérum bude naživo niekedy v najbližších niekoľkých týždňoch.

Tu je náš rozhovor so Sam Bankman-Friedom, spoluzakladateľom a generálnym riaditeľom FTX Exchange.

Čo je projektové sérum?

Sérum, o ktorom sa hovorí, že je ďalšou hranicou, sa tvrdí, že je „čistou“ formou DeFi, ktorá je postavená na blockchaine Solana a bude fungovať na centrálnej knihe limitných objednávok, ktorá je plne dôveryhodná. Vďaka tomu je vysoko škálovateľný, lacný a rýchly.

Sérum je úplne decentralizované až po svoj semenný protokol. Funguje na neväzobnej burze s podporou obchodovania medzi reťazcami a nevyžaduje sa žiadny KYC. To ponúkne používateľom rovnakú úroveň UX porovnateľnú alebo dokonca lepšiu, ako môžu v súčasnosti ponúkať centralizované ústredne. Vďaka cene, rýchlosti a použiteľnosti, ktoré sérum má, nie je dôvod, aby mu zákazníci, ktorí sú zvyknutí obchodovať v centralizovaných burzách, nedali šancu.

Napriek tomu, že je sérum pôvodom zo spoločnosti Solana, je navrhnuté tak, aby bolo úplne interoperabilné s ethereom a bitcoinmi, čo je obrovská výhoda, keď ho postavíte proti Binance DEX alebo iným DeFi DEX, ako sú Balancer a Uniswap. To im dáva výhodu, pretože mnohí obchodníci majú záujem obchodovať aj s inými kryptomenami okrem tokenov ERC-20, ktoré v súčasnosti ponúka väčšina platforiem DeFi..

S týmto vedomím existuje šanca, že sérum pri štarte môže zatieniť ďalšie DEXy v kryptopriestore. Má pohodlie a znalosti, ktoré môže ponúkať centralizovaná burza, ale v neväzobnom usporiadaní. Sérum tiež ponúka stimuly operátorom uzlov, aby sa podieľali na stávkovaní zo systému odporúčaní s „vodcami“, infláciou a poplatkami za obchodovanie.

V priebehu bola ukázaná ukážka séra The Antidote: Serum’s Weekly Convergence 18. augusta 2020. Ukážka ukázala, ako môžu používatelia obchodovať so sérom. Počas vysielania sa zobrazuje ukážka:

Sériové demo rozhranie

Počas demonštrácie Sam Bankman-Fried poznamenal, že môžu existovať nejaké ďalšie zmeny vo vzhľade rozhrania a že pribudnú ďalšie funkcie. Funkcia obchodovania je však už funkčná.

Solana Blockchain

Solana je prvý svojho druhu blockchain webového rozsahu, ktorý môže potenciálne dosiahnuť 710 000 transakcií za sekundu (tps). To je možné pomocou overiteľnej funkcie oneskorenia nazývanej hash reťazec SHA 256, ktorá umožňuje optimistické riadenie súbežnosti. V súčasnosti dokáže spracovať okolo 50 000 tps, čo je exponenciálne rýchlejšie ako 15 tps Etherea.

Viac informácií o Solana ($ SOL)

Ethereum dnes dominuje kryptopriestoru, ale z hľadiska možností škálovania má Solana niečo lukratívnejšie. Vďaka tomu nie je lepší ako Ethereum. Zatiaľ je to však škálovateľnejšie. V porovnaní so staršími blockchainmi dokáže Solana spracovať transakcie rýchlo za oveľa nižšie náklady. Jeho transakčná priepustnosť by mohla konkurovať dokonca aj Visa. Zatiaľ čo iné platformy inteligentných kontraktov sú nahlas, pokiaľ ide o ich možnosti škálovania blockchainu, len veľmi málo z nich tvrdilo, že dosiahli úroveň priepustnosti, ktorú Solana tvrdí, že dosiahli..

Solana tiež uzavrela partnerstvo s inými krypto gigantmi ako Terra, ChainLink a mnohými ďalšími.

Tím za projektovým sérom

Project Serum má vzniknúť ako nový DEX, ktorý má spustiť FTX Exchange – platforma na výmenu a deriváty kryptomien. Pozrite sa na našu recenziu FTX Exchange. Zakladatelia Project Serum sú tiež za výmenou FTX a tiež spolupracovali s titánmi v priemysle, ktorí majú úspešné projekty vrátane zakladateľov Multicoin Capital, TomoChain, Compound a Kyber Network..

Token séra ($ SRM)

$ SRM je token riadenia séra založený na blockchaine Solana, ale alternatívne má aj verziu Ethereum alebo ERC-20.

Asi 10 miliárd SRM bolo vyťažených ako maximálna dodávka na začiatku; z toho približne 175 miliónov tokenov bude pôvodne v obehu a po IEO narastie na 181 miliónov tokenov (pozri nižšie). Táto suma potom bude rásť približne o 15% ročne. Dáva držiteľom správu nad ekosystémom séra. Zatiaľ čo väčšina komponentov v sére je považovaná za nemennú, niektoré parametre, napríklad budúce poplatky, je možné upraviť prostredníctvom hlasov riadenia systému SRM. Čisté ceny sa používajú na nákup a spálenie tokenov SRM.

SRM je možné vsadiť a je možné ich použiť aj na úhradu poplatkov. Držitelia SRM tak získajú zľavu až 50% zo všetkých obchodných nákladov. Tiež 90% všetkých tokenov SRM je určených na dlhodobé pozdržanie alebo blokovanie. To zaisťuje, že tím je tu dlhodobo.

Podpora krížového reťazca

Sérum má podporu viacerých reťazcov, ktorá umožňuje dôveryhodnú výmenu aktív z rôznych blockchainov. Toto je pozoruhodný kontrast s ostatnými protokolmi, ktoré by vyžadovali, aby dôveryhodné strany povolili výmeny medzi reťazcami. Sérum sa rozhodne urobiť to úplne decentralizovaným spôsobom, ktorý používa viac ako 100 validátorov.

Sérum BTC a sérum USD

Sérum BTC je zabalený obslužný token, v ktorom je cena viazaná alebo viazaná na podkladové aktívum alebo formu BTC. Je to tiež úplne decentralizovaný token BTC založený na platforme Solana.

Medzitým je Serum USD decentralizovanou zabalenou stabilnou mincou, ktorá sleduje tokenizácie ERC-20 aj SPL pre USD a nemá jediný bod zlyhania.

Záver

DeFi sa v podstate stala neuveriteľne rušivou a spochybnila súčasný stav peňazí v našej ekonomike. Ale doteraz to väčšinou slúžilo chúťkam špekulantov s farmárskym výnosom. Revolúcia séra je zameraná na prekonanie priepasti medzi profesionálnymi obchodníkmi a spoločnosťou DeFi. Ich podpora krížového reťazca, knihy objednávok, škálovateľnosť a ďalšie funkcie by mohli slúžiť ako prívesok mrkve pre profesionálnych obchodníkov, aby mohli obchodovať od centralizovaných partnerov do DEX. Celkovo je sérum veľmi sľubným protokolom DEX a DeFi. Mohli by sme však vedieť, čoho je skutočne schopný, až keď sa spustí v priebehu niekoľkých nasledujúcich týždňov.

Časté otázky

Kde môžem kúpiť $ SRM?

$ SRM obchodovanie je dostupné na Binance, FTX, Uniswap (v2), BKEX, BitMax, HBTC, Balancer, TomoDEX a Bibox.

Kedy bude Serum’s DEX vydaný.

28. augusta 2020 tím oznámil, že sérum DEX uvedie na trh „tento týždeň“.

Séria Decentralizované financie (DeFi): výukové programy, príručky a ďalšie

S obsahom pre začiatočníkov aj pokročilejších používateľov si pozrite našu sériu YouTube DeFi obsahujúcu návody na ZÁKLADNÉ NÁSTROJE, ktoré potrebujete pre obchodovanie v priestore DeFi, napr. MetaMask a Uniswap. Rovnako ako hlboký ponor do populárnych tém DeFi, ako sú Reef.finance ($ REEF) a Polkadot ($ DOT)

Séria DeFi na tomto webe pokrýva aj témy, ktoré YouTube neskúma. Úvod o tom, čo je DeFi, nájdete v prehľade Decentralized Finance (DeFi): Sprievodca HOTTEST trendom v kryptomene

Výukové programy a sprievodcovia nástrojmi ESSENTIAL DEFI TOOLS:

 • Sprievodca MetaMask: Ako si založiť účet? PLUS tipy a hacky pre pokročilých používateľov
 • Uniswap recenzia a návod: Sprievodca pre začiatočníkov a pokročilé tipy a triky
 • Sprievodca a prehľad séra DEX
 • Vysvetlenie funkcie SushiSwap ($ SUSHI)
 • 1inch Exchange, Mooniswap a Chi GasToken: Konečný prehľad a sprievodca

Podrobné informácie o ďalších konkrétnych projektoch DeFi nájdete v našich sprievodcoch tokenmi DeFi. Tu sú naši najobľúbenejší sprievodcovia:

 • AAVE (PÔŽIČKA $)
 • Ampleforth ($ AMPL) recenzia: Základný sprievodca týmto protokolom DeFi
 • Sprievodca ChainLink ($ LINK): Kľúčový odkaz v priestore DeFi
 • Cream Finance ($ CREAM): Čo to je?
 • Sprievodca Curve Finance ($ CRV)
 • DODOEx ($ DODO): Revolučný poskytovateľ likvidity na reťazci
 • Lineárne financovanie ($ LINA): Budúcnosť platforiem syntetickej výmeny?
 • Polkadot ($ DOT): Všetko, čo potrebujete vedieť o miláčikovi DeFi v Číne
 • RAMP DeFi: Ako odomkne hodnotu vložených aktív?
 • Financovanie útesov ($ REEF): Platforma All-In-One Defi
 • Vysvetlil Solana ($ SOL)
 • Graf ($ GRT) – ďalšia úroveň decentralizovaných aplikácií
 • Trustswap ($ SWAP) – Nová generácia transakcií DeFi
 • Túžba. Financie zlúčením ekosystému DeFi
 • Wing Finance ($ WING) – úverová platforma DeFi na požičiavanie

Ďalšie videá a články čoskoro prídu ako súčasť našej série DeFi, takže sa určite PRIHLÁSTE k nášmu Kanál YouTube a (zatiaľ) Týždenný spravodaj ZDARMA aby ste mohli byť informovaní hneď, ako vyjdú!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me