RAMP DeFi sa snaží otvoriť viac príležitostí na pestovanie výnosov pre používateľov, ktorí už vložili svoje tokeny na platformách iných ako ERC20, a tým im umožniť maximalizovať svoje pákové pozície. Vkladanie je prax blokovania finančných prostriedkov buď v inteligentných zmluvách, alebo nákupom tokenov z platforiem decentralizovaného financovania (DeFi) na účely neskoršieho zarábania. To však tiež znamená, že vložené aktíva nemožno použiť na akékoľvek účely, ktoré používatelia chcú, pokiaľ nie sú ochotní opustiť svoje pozície. Cieľom RAMP DeFi je zmeniť to a umožniť používateľom naďalej flexibilne využívať svoju likviditu, aj keď je ich kapitál uzamknutý v stávkových podmienkach.

Pozadie

Výbušný úspech ekosystému DeFi, ktorý prekonal hodnotu 13 miliárd dolárov na trhu, umožnil rozkvet viacerých projektov v reakcii na jeho rastúce požiadavky. Problém však stále existuje, pokiaľ ide o pohodlie, prístupnosť a flexibilitu.

Lawrence Lim, spoluzakladateľ RAMP DeFi, viedol vytvorenie ekosystému, ktorý sa snaží tieto problémy vyriešiť. S ohľadom na obavy z priestoru DeFi bola koncepcia RAMP navrhnutá tak, aby poskytla používateľom príležitosť maximalizovať hodnotu ich vloženého majetku s optimalizovanou flexibilitou.

Odteraz má RAMP potenciál odblokovať aktíva vložené do priestoru DeFi vo výške 22 miliárd dolárov. Jej skromným cieľom do konca roku 2021 je však dosiahnuť najmenej 1 miliardu dolárov v Total Value Unlocked (TVU). TVU označuje vložené aktíva, ktoré sa RAMP snaží otvoriť pre potenciálne väčší vplyv.

Nižšie si pozrite náš rozhovor s Lawrencom Limom:

Uvoľnenie hodnoty pri každom rozhovore s blockchainom s Lawrencom Limom

Čo je RAMP DeFi?

RAMP je rampová platforma na prepínanie likvidity medzi reťazcami zameraná na poskytnutie účastníkom tokov iných ako ERC20 príležitosť využiť tieto aktíva na vrchole blockchainu Ethereum. To sa deje prostredníctvom stablecoinu RAMP, rUSD, ktorý slúži ako most medzi bránami medzi platformami, ktoré nie sú ERC20, a reťazcom ethereum. Používatelia môžu navyše vložiť svoje tokeny ERC20 do fondov likvidity RAMP na razenie eUSD.

Držitelia rUSD aj eUSD majú prístup k finančným službám RAMP, ako sú požičiavanie, požičiavanie a výmena medzi rUSD a eUSD. Táto rampa zapnutia / vypnutia umožňuje používateľom vyťažiť z vloženého majetku maximum, aj keď sú uzamknutí na platformách iných ako ERC20..

Zatiaľ jeho prvý súkromný predaj dokázal získať viac ako 1 milión dolárov. Medzi jej investorov na súkromný predaj patria Alameda Research, Blockwater Capital, IOST, ParaFi Capital, Ruby Capital, Signum Capital a Arrington XRP Capital..

RAMP ekosystém

Ekosystém RAMPEkosystém RAMP

rMint a rStake

Toto je platforma, na ktorej je možné zaistiť žetóny, ktoré nepochádzajú z ERC20, do mincovne rUSD. Kolaterály určené pre rStake sa agregujú podľa rôznych uzlov na partnerských blockchainoch iných ako ERC20. Zarobia si za to aj stávkové odmeny.

eMind a eFarm

eMint umožňuje vkladať stablecoiny ERC20 za účelom vytvorenia eUSD, tokenu, ktorý predstavuje hodnotu sumy vloženej používateľmi. Uložené množstvo sa prevedie na eFarm s cieľom vytvoriť pre používateľov príležitosti na hospodárenie s výnosmi.

rFinancie

Služby požičiavania a vypožičiavania platformy poskytuje spoločnosť rFinance. Držitelia rUSD a eUSD si môžu navzájom ľubovoľne požičiavať a požičiavať. Príspevky navyše pomáhajú udržiavať nastavenie úrokových sadzieb na spravodlivej úrovni pomocou vzorcov, ktoré sa točia okolo ukazovateľov dopytu a ponuky a relativity trhu..

rPool

RAMP má svoj vlastný fond likvidity, ktorý umožňuje používateľom budovať hodnotu svojich aktív, poistenie kolaterálu, vykonávanie likvidácie a krížové reťazce swapov. rPool získava hodnotu z vkladania odmien, výnosov z farmárskych odmien a výnosov z poplatkov, ktoré sú potom neskôr distribuované držiteľom RAMP tokenov.

V prípade, že rUSD utrpí poruchu, najskôr sa použije rPool na podporu jeho hodnoty. Ak hodnota zaistenej pozície používateľa klesne pod povolený pomer zaistenia nastavený v rámci konkrétnych parametrov, jeho pozície sa zlikvidujú na rPool.

rSwap

Používatelia môžu zameniť stablecoiny ERC20 za akýkoľvek iný token, ktorý nepochádza z ERC20, za predpokladu, že tieto tokeny sú súčasťou blockchainových partnerov RAMP. Robia to tak, že uľahčujú výmenu stablecoinov ERC20 s kryptomenami uloženými v rPool. Konverzný kurz je určený cenovými spoločnosťami.

RAMP Token

RAMP je natívny obslužný token používaný na napájanie celej hodnoty ekosystému a na vyrovnávanie blahobytu všetkých účastníkov siete. Pri verejnom predaji RAMP DeFi sa účastníkom predá 10 miliónov tokenov RAMP. Termín tohto verejného predaja zatiaľ nie je zverejnený. Po predaji má byť RAMP uvedená na Uniswap.

RAMP je poháňaný ekosystémom pozostávajúcim z rôznych projektov DeFi, ktorý tiež umožňuje jeho zvyšovanie hodnoty naprieč reťazcami. Časti jeho ekosystému sú navrhnuté tak, aby reagovali na každú transakčnú interakciu medzi používateľmi a blockchainom.

Verejný predaj tokenov RAMP

Dátum verejného predaja tokenu RAMP ešte nebol oznámený. Skontrolujte ich úradný telegram pre najnovšie správy.

rUSD Stablecoin: Čo to je?

rUSD je stablecoin RAMP krytý tokenmi, ktoré nie sú ERC20, určené na interakciu so stablecoinmi ERC20, ako sú USDC, USDT a TUSD. Mining rUSD sa riadi kolateralizačným pomerom podobným ako MakerDAO, aby sa zabezpečilo, že sú plne krytí.

Minimálny pomer zabezpečenia je 200%. Napríklad token non-ERC20 v hodnote 200 dolárov možno použiť na razbu rUSD v hodnote 100 dolárov.

Likvidačný pomer začína na 120%. Ak sa spustí likvidácia, zaistené tokeny sa potom predajú rPool. Potom sa tieto tokeny použijú na spätné odkúpenie rUSD vyťaženého používateľom, ktorého pozícia sa likviduje.

Výhody držania rUSD a eUSD na RAMP

Pre držiteľov RUSD:

 • Hodnota pákového efektu z tokenov iných ako ERC20 vsadených do iných blockchainov bez toho, aby sa vzdali svojich existujúcich pozícií.
 • Získajte prístup k príležitostiam ERC20, ako je poľnohospodárstvo alebo obchodovanie s výnosmi, bez toho, aby ste museli vložiť viac svojich aktív.
 • Dostávajte stávkové odmeny, aj keď majú vyťažené RUSD.
 • Udržujte potenciálny výnos z existujúcich pozícií a zabezpečených portfólií.
 • Vyrobte žetóny RAMP po kolateralizácii svojich kryptomien na razenie rUSD.

Držitelia eUSD sa môžu tešiť na:

 • Úrokové poplatky z požičiavania ich aktív.
 • Zúčastnite sa viacerých združení výnosov na farme.
 • Príležitosť dosiahnuť výnosy z farmy z iných projektov DeFi, ktoré sú partnermi spoločnosti RAMP.
 • Farmujte RAMP tokeny poskytovaním aktív do fondu likvidity RAMP.

Výhody RAMP DeFi

RAMP ponúka niektoré jedinečné výhody oproti iným platformám DeFi s viacerými reťazcami.

rUSD má jasný účel

Tím RAMP uznal, že iniciovať prijatie stabilnéhocoin nie je ľahká úloha. Napríklad trvalo dosť dlho, kým spoločnosť Makerdao podporila široké prijatie spoločnosťou DAI na trhu.

Z tohto dôvodu vydali stablecoin rUSD so základným nástrojom ako most stability hodnoty.

rUSD nevyžaduje žiadny poplatok za stabilitu

Platenie poplatkov za stabilitu je medzi protokolmi DeFi bežné, pretože pomáha pri tlmení obrovských trhových vrhov. A boli sme svedkami toho, že poplatky šli mimoriadne vysoko, najmä počas medvedieho trhu.

Našťastie platforma RAMP DeFI pri razení rUSD neúčtuje poplatok za stabilitu. To umožňuje používateľom získať prístup k RAMP s menším trením a ušetriť viac.

Má zavedené nepredvídané udalosti v prípade bleskovej havárie

Bleskový krach je nepravdepodobný, ak hodnota aktív vo veľmi krátkom čase výrazne poklesne, čo má za následok nedostatočné zabezpečenie rUSD. V takom prípade RAMP použije univerzálny fond likvidity ako poistenie kolaterálu pre stablecoin.

Vrstva integrácie rýchleho škálovania

Pretože je mostom k izolovaným blockchainom, hodnota siete RAMP rastie s každým novým reťazcom, ktorý je k nej pridaný. Z tohto dôvodu bol ekosystém RAMP sprístupnený rôznym vývojárom z rôznych blockchainových nadácií, aby podporili jeho prijatie.

To umožňuje nadáciám ľahko integrovať svoje natívne stablecoiny do ekosystému RAMP, čo by malo za následok rýchly rast RAMP.

Záver

Účelom DeFi je odomknúť potenciál blockchainu a sily peňazí v prospech komunity a jej používateľov. RAMP je sľubný vývoj v tomto konkrétnom aspekte.

Jeho funkcia otvára možnosti pre vzájomnú interakciu tokenov ERC20 a iných ako ERC20, čo poskytuje používateľom novú príležitosť zarobiť si na aktívach, ktoré vkladajú do protokolov DeFi. Nielenže priťahuje existujúce subjekty na platformu, ale tiež rozširuje kanály, kde môžu používatelia kryptomeny vykonávať farmárčenie.

Séria Decentralizované financie (DeFi): výukové programy, príručky a ďalšie

S obsahom pre začiatočníkov aj pokročilejších používateľov si pozrite našu sériu YouTube DeFi obsahujúcu návody na ZÁKLADNÉ NÁSTROJE, ktoré potrebujete na obchodovanie v priestore DeFi, napr. MetaMask a Uniswap. Rovnako ako hlboký ponor do populárnych tém DeFi, ako sú Reef.finance ($ REEF) a Polkadot ($ DOT)

Séria DeFi na tomto webe pokrýva aj témy, ktoré YouTube neskúma. Úvod o tom, čo je DeFi, nájdete v prehľade Decentralized Finance (DeFi): Sprievodca HOTTEST trendom v kryptomene

Výukové programy a sprievodcovia nástrojmi ESSENTIAL DEFI TOOLS:

 • Sprievodca MetaMask: Ako si založiť účet? PLUS tipy a hacky pre pokročilých používateľov
 • Uniswap recenzia a návod: Sprievodca pre začiatočníkov a pokročilé tipy a triky
 • Sprievodca a prehľad séra DEX
 • Vysvetlenie funkcie SushiSwap ($ SUSHI)
 • 1inch Exchange, Mooniswap a Chi GasToken: Konečný prehľad a sprievodca

Podrobné informácie o ďalších konkrétnych projektoch DeFi nájdete v našich sprievodcoch tokenmi DeFi. Tu sú naši najobľúbenejší sprievodcovia:

 • AAVE (PÔŽIČKA $)
 • Ampleforth ($ AMPL) recenzia: Základný sprievodca týmto protokolom DeFi
 • Sprievodca ChainLink ($ LINK): Kľúčový odkaz v priestore DeFi
 • Cream Finance ($ CREAM): Čo to je?
 • Sprievodca Curve Finance ($ CRV)
 • DODOEx ($ DODO): Revolučný poskytovateľ likvidity na reťazci
 • Lineárne financovanie ($ LINA): Budúcnosť platforiem syntetickej výmeny?
 • Polkadot ($ DOT): Všetko, čo potrebujete vedieť o miláčikovi DeFi v Číne
 • RAMP DeFi: Ako odomkne hodnotu vložených aktív?
 • Financovanie útesov ($ REEF): Platforma All-In-One Defi
 • Vysvetlil Solana ($ SOL)
 • Graf ($ GRT) – ďalšia úroveň decentralizovaných aplikácií
 • Trustswap ($ SWAP) – Nová generácia transakcií DeFi
 • Túžba. Financie zlúčením ekosystému DeFi
 • Wing Finance ($ WING) – úverová platforma DeFi na požičiavanie

Ďalšie videá a články čoskoro prídu ako súčasť našej série DeFi, takže sa určite PRIHLÁSTE k nášmu Kanál YouTube a (zatiaľ) Týždenný spravodaj ZDARMA aby ste mohli byť informovaní hneď, ako vyjdú!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me