Ledger, tvorcovia spoločností Ledger Nano S a Ledger Nano X oznámil že ich aplikácia, Ledger Live teraz podporuje nákup kryptomien kreditnou kartou alebo bankovým prevodom. Táto funkcia je ovládaná ich partnerom, Coinify a teraz môžu používatelia priamo prejsť na Ledger Live, kúpiť svoje kryptomeny a nechať ich poslať do bezpečia svojho zariadenia Ledger. Už nemusíte absolvovať ďalšie kroky, napríklad nákupom kryptomien na burzách a následným odoslaním do hardvérovej peňaženky do úschovy! V tejto príručke vám poskytneme podrobné pokyny, ako nakupovať kryptomeny pomocou služby Ledger Live na zariadeniach Nano S a Nano X.

[TREMENDOUS OZNAM] &# 128640;&# 128640;

Teraz môžete nakupovať krypto #LedgerLive!

Cítite, ako sa energia začína dvíhať na dosah ruky?

Všetky podrobnosti nájdete tu: https://t.co/XeritaVKDc pic.twitter.com/xLIOuDDtpC

– Ledger (@Ledger) 10. júna 2020

Dostupné kryptomeny

Ledger Live má k dispozícii iba tieto kryptomeny: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) a Dash (DASH). Takže používatelia, ktorí si chcú kúpiť ďalšie kryptomeny, by si ich museli kúpiť inde napr. na kryptomenových burzách. Ak sa chcete dozvedieť, ktoré burzy kryptomeny sú podľa nás najlepšie, prečítajte si náš článok o najlepších najlepších výmenách kryptomien do roku 2020..

Ako nakupovať kryptomeny pomocou služby Ledger Live

Ak ste novým používateľom Nano X alebo Nano S, musíte najskôr nastaviť svoje zariadenie a nainštalovať softvér Ledger Live. Tu nájdete nášho sprievodcu nastavením Ledger Nano S a sprievodcu nastavením Ledger Nano X..

Ak chcete začať nakupovať kryptomeny pomocou svojich Nano S alebo Nano X, otvorte vo svojom počítači aplikáciu Ledger Live a na bočnom paneli prejdite na položku „Buy crypto“. Vyberte si, ktorú kryptomenu si prajete kúpiť, môžete si vybrať z bitcoinov (BTC), ethereum (ETH), bitcoin hotovosti (BCH) alebo Dash (DASH). Na účely tohto sprievodcu budeme demonštrovať nákup bitcoinu, preto si vyberieme bitcoin ako kryptomenu, ktorú si chceme kúpiť. Potom vyberte, na ktorý účet chcete mať svoju kryptomenu vloženú. Prípadne môžete pridať nový účet pre svoje nákupy kryptomeny – pozrite si našu sekciu s názvom „Ako pridať nový účet pre nákupy kryptomeny“.

Nakúpte kryptoNa bočnom paneli kliknite na možnosť „Zakúpiť krypto“

V službe Ledger Live sa zobrazí výzva, aby ste sa prihlásili alebo prihlásili do svojho účtu Coinify. Návod, ako si založiť účet Coinify, nájdete v našej sekcii s názvom „Ako zaregistrovať účet Coinify na Ledger Live“.

Prihláste sa alebo si založte účet CoinifyPrihláste sa alebo si založte účet Coinify

Potom sa zobrazí výzva na výber množstva kryptomeny, ktoré chcete kúpiť, meny platby a spôsobu platby. Ledger vám umožňuje platiť v nasledujúcich menách: AUD, BGN, CAD, CHF, DKK, EUR, GBP, HKD, HRK, HUF, INR, JPY, NOK, NZD, PLN, SEK, TRY, USD a VND. Za svoju kryptomenu môžete platiť kreditnou kartou (Visa alebo Mastercard) alebo v európskych pobočkách bankovým prevodom cez. SEPA.

Nakúpte kryptoVyberte svoj nákup kryptomeny a potvrďte transakciu.

Pretože ceny kryptomeny kolíšu, spoločnosť Ledger uzamkne vašu nákupnú cenu a na dokončenie nákupu vám dá 15 minút. Zadajte údaje o svojej kreditnej karte, dvakrát skontrolujte podrobnosti nákupu a kliknite na tlačidlo „Zaplatiť“. Zakúpená kryptomena sa automaticky uloží na vami určený účet v zariadení Ledger.

Kompletná platbaKompletná platba

Ako zaregistrovať účet Coinify v službe Ledger Live

Pre tých, ktorí nemajú účet Coinify alebo kupujú kryptomeny prvýkrát na Ledger Live, budete musieť prejsť procesom Coinify’s Know Your Customer (KYC) a založiť si účet. Na Ledger Live zadajte svoj e-mail, zvoľte heslo a potom kliknite na „Vytvoriť účet“. Potom budete požiadaní, aby ste odpovedali na niekoľko otázok KYC.

Vytvorte si účet CoinifyVytvorte si účet Coinify

Potvrďte svoj e-mail (Coinify vám pošle potvrdzovací e-mail) a umiestnenie.

Potvrďte e-mail a polohuPotvrďte svoj e-mail a polohu

Poskytnite informácie o svojej adrese bydliska a o tom, ako plánujete používať svoj účet.

Zadajte adresu bydliska a použitie účtuZadajte adresu bydliska a použitie účtu

Budete požiadaní, aby ste overili svoju totožnosť poskytnutím fotografie občianskeho preukazu / pasu a aby ste naskenovali svoju tvár podobne ako pri nastavovaní FaceID na vašom iPhone.

Over svoju identituOver svoju identitu

Potom Coinify automaticky spracuje vašu registráciu, ktorá trvá asi 2 minúty. Potom ste pripravení!

Spracovanie registrácieSpoločnosť Coinify spracuje vašu registráciu do 2 minút

Ako pridať nový účet na nákupy kryptomeny

Ak chcete pridať účet, kliknite na „+ Pridať účet“, ako je to znázornené na obrázku vyššie. Potom vyberte, ktorý účet kryptomeny chcete pridať. Pre účely tejto príručky vám ukážem, ako pridať bitcoinový účet, preto som ako aktívum vybral bitcoin a klikol na „Pokračovať“. Keď sa zobrazí výzva, pripojte svoje zariadenie Ledger k počítaču a odomknite ho. Potom prejdite do príslušnej aplikácie pre kryptomenu, ktorú si chcete kúpiť na svojom zariadení, vaše zariadenie povie „Aplikácia je pripravená“, zatiaľ čo sa synchronizuje s Ledger Live na vašom PC.

Po synchronizácii získate možnosti, do ktorého nového účtu chcete pridať. Vyberte účty, ktoré chcete pridať, a potom kliknite na tlačidlo „Pridať účet“. Váš nový účet sa potom pridá a potom môžete zvoliť, či chcete pridať ďalšie účty, alebo dokončiť zatvorenie okna.

Skúsenosti používateľov a záver

Vyskúšali sme už veľa hardvérových peňaženiek kryptomeny a zariadenia Ledger sú určite našou preferovanou voľbou. Túto preferenciu určite umocňuje skutočnosť, že odteraz môžeme nakupovať kryptomeny na Ledger Live, pretože to znamená, že už nemusíme kupovať kryptomeny na burzách, najmä keď väčšina búrz vyžaduje, aby ste pri prvom nákupe kryptomeny prešli postupmi KYC. Takže aj keď pri prvom nákupe s Ledger Live musíte absolvovať procedúry KYC, čo je trochu problém, dokončenie celého procesu trvalo iba asi 5 minút. A na konci dňa sa oplatí nakupovať kryptomeny pomocou služby Ledger Live z dlhodobého hľadiska, pretože vaša kryptomena sa odosiela priamo do vášho zariadenia, ktoré je relatívne bezpečnejším úložným zariadením. Mnohí môžu používať viac búrz a dokonca môžu preskakovať z jednej brány na druhú, ale na konci dňa je vaša hardvérová peňaženka miestom, kde by mala byť aj tak uložená väčšina vašej kryptomeny. Preto vrelo odporúčame vyskúšať túto funkciu a zatiaľ čo na nákup sú k dispozícii iba 4 kryptomeny, je to na začatie obchodovania na burzách spravidla postačujúce a dúfame a očakávame, že v budúcnosti môže Ledger pridať ďalšie coiny..

Chcete si kúpiť Ledger Nano X? Kliknutím dole KÚPITE HNED!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me