YF Bağlantısı (YFL $) Chainlink’in $ LINK jetonunu Yearn Finance $ YFI’nin getiri tarımı / likidite madenciliği mekanikleriyle birleştirir. Bu projenin temeli, “Link Marines” olarak bilinen Chainlink meraklıları tarafından kullanılmak üzere uyarlanacak olmasıydı. LINK tokeninin 2020’de 2 $ ‘dan 15 $’ a kadar çıkan fiyatlarla oldukça iyi iş çıkardığı göz önüne alındığında, hem Link Marines hem de diğer kripto para meraklıları, elbette, YF Link’in ne olduğu ve ne sunması gerektiği ile ilgileniyor. Bu yüzden bu makalede, YF Link’in arka planına, işlevlerine ve yerel $ YFL token’larını nasıl elde edeceğimize bir göz atacağız..

YF Bağlantısının Arka Planı ve Tarihçesi

YF Link, Yearn.Finance’ın ($ YFI) Yearn sözleşmesinden, yCRV belirteçleri yerine LINK kabul edecek şekilde değiştirilerek çatallandı. Bu, Chainlink meraklıları tarafından, özellikle bir “Bobby Shaftoe” ve projenin varlığını ve ayrıntılarını bir Medium gönderisinde duyuran diğer 4 isimsiz geliştirici tarafından başlatılan topluluk temelli bir projedir.YFLINK Fikri DoğuyorVerim elde etmek için LINK tokenlerinin kilitlenmesi gerektiğinden, YF Link’in piyasaya sürülmesinin, bu tokenlere olan talep arttıkça LINK fiyatları üzerinde olumlu bir etkisi olduğu düşünülüyor. Nitekim, Medium gönderisini takip eden birkaç gün içinde, LINK $ ‘lık fiyatlar neredeyse ikiye katlandı.

Özetle YF Bağlantısı (Resim kredisi: YFLINK)

Öncü – Yıllık Finans (YFI $)

YF Link’in öncüsü olan Yearn Finance (YFI), 17 Temmuz 2020’de Andre Cronje tarafından rekolte tarımı ve likidite madenciliğinde bir deney olarak başlatıldı. Kullanıcıların akıllı bir sözleşmeye fon sağlamasına izin vererek çalışır, bu daha sonra dYdX, Aave ve Bileşik kredi protokolleri arasında otomatik olarak dağıtılır ve maksimum getiri için optimize edilmiştir..

Buna karşılık, kullanıcılar getiri karı elde eder ve YFI tokenleri alır. YFI jetonu yönetişim için kullanılır. Mevcut toplam YFI jetonları 30.000.

FTX exchange ile yaptığı röportajda Andre Cronje’nin DeFi alanıyla ilgili görüşleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

YF Link nasıl çalışır??

YF Link’in YFL belirteci, Aave, Dengeleyici ve Curve Finance gibi birden çok Merkezi Olmayan Finans (DeFi) protokolünde LINK havuzlarına likidite sağlar. Kullanıcılar, bu protokollere para yatırarak para sağlar ve bu da daha sonra mevduat sahipleri için getiri karları oluşturur. Bu kullanıcılar, yani likidite sağlayıcıları da ödül olarak YFL jetonları alırlar, karşılığında bu YFL jetonları Uniswap gibi borsalarda işlem görebilir..

Ödül miktarı, sağlanan likidite miktarına ve yatırıldıkları süreye bağlıdır. Kullanıcıların fonları kilitlenmiş olsa da, herhangi bir zamanda çekilebilirler..

Alternatif olarak, bazı insanlar sadece YFL jetonları üzerinde spekülasyon yapar ve bunları borsalarda takas eder..

Konseptler

YF Link’te kullanılan iki temel kavram, verim çiftçiliği ve likidite madenciliğidir. Her ikisi de kullanıcıları likidite sağlamaya teşvik etmek için sinerji içinde birlikte çalışır. Daha sonra göreceğimiz gibi, bu 2 kavram, çiftçilerin ödül kazanmasını ve bu faaliyetlerden potansiyel olarak kazanç elde etmesini sağlamak için bir araya geliyor..

Verim Tarımı

Verim tarımı, başka türlü atıl durumdaki varlıkları yararlı amaçlar için kullanma yöntemidir. Başlangıçta sağlanandan daha fazla varlık elde etme karşılığında, kullanıcılardan varlık almayı, bunları farklı protokollere ödünç vermeyi içerir..

Likidite Madenciliği

Likidite madenciliği, likidite sağlayıcılarının normal getiri ödüllerinin yanı sıra başka bir yönetim varlığı elde etmelerine olanak tanıyan bir getiri çiftçiliği çeşididir..

YFL Jetonu

$ YFL jetonu, maksimum 75.000 jeton tedarikiyle YF Link için yerel jetondur. YF Link’in yaratıcılarının bile belirtecin SIFIR değerinde olması gerektiğini söylediği unutulmamalıdır..

YFL belirtecinin yönetişim amacıyla kullanılması gerekiyor, yani sahiplerin oy vermek ve karar almak için teklif göndermesine izin veriyor. Örneğin, ilk yönetişim önerilerinden biri LINK meme yarışması yapmaktır..

Başlangıçta, toplam 6 havuz çeşitli parametrelerle YFL tokenleri yayıyordu. Token emisyonu yaklaşık 15 hafta sürecek ve emisyonların çoğu ilk 4 haftada meydana gelecektir. YF Link sözleşmeleri dağıtıldıktan sonra, içerik oluşturucular sözleşme anahtarlarını yaktılar, böylece kimse bu emisyon programını değiştiremez..

YF Bağlantı Havuzları: Fark nedir?

Yukarıdaki bölümde bahsedildiği gibi, YF Link sözleşmeleri ilk uygulandığında, toplam 6 havuz YFL tokenleri yayacaktı. 22 Ağustos 2020’de 0, 1 ve 2 numaralı havuzların YFL ödüllerini tükettiğini unutmayın; bu, bu havuzlarda stake ederek herhangi bir yeni YFL jetonu basamayacağınız anlamına gelir..

Havuz 0, Genesis havuzu olarak da adlandırılır (15.000 YFL jetonu mevcuttur)– kullanıcılar LINK sağlar ve YFL döndürülür. Bu havuz YFL ödüllerini tüketti.

Havuz 1 LINK Dengeleyici havuzu (15.000 YFL jetonu mevcuttur)– kullanıcılar LINK sağlar ve YFL bir Dengeleyici havuzuna gönderilir. Kullanıcılar BPT jetonları alır ve bunları YF Link havuzuna sağlar. YFL ve BAL daha sonra iade edilir. Bu havuz YFL ödüllerini tüketti.

Havuz 2 yCRV Dengeleyici havuzu (15.000 YFL jetonu mevcuttur)– yCRV kullanır. İadeler arasında YFL, BAL, Eğri Protokolünden faiz ve CRV belirteçleri bulunur. Bu havuz YFL ödüllerini tüketti.

Havuz 3 LINK Aave havuzu (15.000 YFL jetonu mevcuttur)– kullanıcılar LINK sağlar ve birLINK belirteçleri almak için Aave.com’a yatırır. Sonra bu aLINK jetonlarını alırsınız ve YFL ile aLINK Dengeleyici havuzuna yatırırsınız. Bundan, kullanıcılar YFL havuzunda paylaşabilecekleri BPT tokenleri alacaklar. Sonunda, kullanıcılar YFL, BAL ve AAVE faizi kazanabilir.

Havuz 4 Yönetim bahis havuzu (20.000 YFL jetonu mevcuttur) – Bu havuz 26 Ağustos 2020 saat 1400 (UTC) ‘de yayınlanacak. Oylama süresince Yönetim sözleşmesinde oy kullanabilmek için kullanıcıların YFL hissesi alması gerekir. Kullanıcılar daha fazla YFL jetonuyla ödüllendirilir.

Havuz 5 İstenmeyen havuz (5.000 YFL jetonu mevcut)– ekip bu havuzu kazara açmıştır. Yaratıcılar, erken madencilik programı yükümlülüklerini ve potansiyel olarak duyurulacak diğer amaçları yerine getirmek için bu havuzdan madencilik yapacaklar..

Sonuç

YF Link, Yearn.Finance’ın ilginç bir çeşididir. LINK tokenlerinin faydasını ve likiditesini de artırması muhtemeldir. Hatta bazı analistler, en yaygın olarak kullanılan iki DeFi protokolü olan Chainlink ve Yearn.Finance arasındaki “kayıp bağlantı” olarak adlandırıyorlar..

Dağıtımından bu yana, proje herhangi bir hata veya kötüye kullanım olmadan normal şekilde işledi. Kısa sürede etkileyici bir Toplam Değer Kilitli (TVL) topladı. Gelecekte ödüller için LINK tokenlerini almak isteyen insanlar için başvurulacak protokol haline gelebilir..

Merkezi Olmayan Finans (DeFi) serisi: öğreticiler, kılavuzlar ve daha fazlası

Hem yeni başlayanlar hem de daha ileri düzey kullanıcılar için içerikle, DeFi alanında ticaret yapmak için ihtiyaç duyduğunuz TEMEL ARAÇLAR hakkında eğiticiler içeren YouTube DeFi serimize göz atın. MetaMask ve Uniswap. Reef.finance ($ REEF) ve Polkadot ($ DOT) gibi popüler DeFi konularına derin bir dalışın yanı sıra

Bu web sitesindeki DeFi serisi, YouTube’da araştırılmayan konuları da kapsar. DeFi’nin ne olduğu hakkında bir giriş için, Merkezi Olmayan Finansmana (DeFi) Genel Bakış: Kripto para birimindeki HOTTEST trendi için bir kılavuza bakın.

ESSENTIAL DEFI TOOLS için öğreticiler ve kılavuzlar:

 • MetaMask Kılavuzu: Bir hesap nasıl kurulur? ARTI ipuçları ve ileri düzey kullanıcılar için hileler
 • Uniswap incelemesi ve öğreticisi: Yeni başlayanlar kılavuzu ve gelişmiş ipuçları ve püf noktaları
 • Serum DEX kılavuzu ve incelemesi
 • SushiSwap ($ SUSHI) açıklaması
 • 1inch Exchange, Mooniswap ve Chi GasToken: Nihai inceleme ve rehber

Ayrıntılı bilgi için diğer belirli DeFi projeleri için DeFi belirteç kılavuzlarımıza bakın. İşte en POPÜLER rehberlerimizden bazıları:

 • AAVE (LEND $)
 • Geniş ($ AMPL) incelemesi: Bu DeFi protokolü için temel kılavuz
 • ChainLink ($ LINK) kılavuzu: DeFi alanındaki önemli bir bağlantı
 • Cream Finance ($ CREAM): Nedir?
 • Curve Finance ($ CRV) kılavuzu
 • DODOEx ($ DODO): Devrim Niteliğinde Zincir Üzerinde Likidite Sağlayıcısı
 • Doğrusal Finans (LINA $): Sentetik değişim platformlarının geleceği?
 • Polkadot ($ DOT): Çin’in DeFi sevgilisi hakkında bilmeniz gereken her şey
 • RAMP DeFi: Stake edilmiş varlıkların değerini nasıl ortaya çıkarır??
 • Reef Finance ($ REEF): Hepsi Bir Arada Defi Platformu
 • Solana ($ SOL) açıkladı
 • Grafik ($ GRT) – Merkezi olmayan uygulamaların sonraki düzeyi
 • Trustswap ($ SWAP) açıkladı – Yeni nesil DeFi işlemleri
 • DeFi Ekosistemini Birleştiren Finans
 • Wing Finance ($ WING) – Kredi Temelli DeFi Borç Verme Platformu

DeFi serimizin bir parçası olarak yakında daha fazla video ve makale gelecek, bu nedenle Youtube kanalı ve (şimdilik) ÜCRETSİZ haftalık haber bülteni böylece onlar çıkar çıkmaz bilgilendirilebilirsin!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me