Cryptocurrency Slangs, kripto para birimi alanına çok özgü olan bazı bozuk terminolojiler ve dillerdir..

Bitcoin ve kripto para birimlerinin ilk günlerinde, bu terminolojiler hakkında hiçbir şey bilmediğim için kendimi dışlanmış hissediyordum..

Telegram ve WhatsApp’ta birkaç kripto grubuna ve ticaret kanalına katıldığımda, daha önce duymadığım terminolojileri duymak daha da kafa karıştırıcı hale geldi.

Ve şunu söylediğimde bana katılacağınızı düşünüyorum:

Bunu Reddit, BitcoinTalk veya Telegram topluluklarında da sık sık deneyimlediniz, burada insanların telefonlarında otomatik düzeltme özelliği olmasına rağmen HOLD’dan HODL’ye gibi terimleri yanlış yazdıklarını görmüşsünüzdür.?

Ama bu niye böyle?

Kripto topluluğu, kripto dünyasında yeni terimler ve diller getirmekten gurur duyuyor ve Wall Street borsacılarından çok etkileniyor..

Öyleyse bugün, arada sırada duyabileceğiniz bazı popüler kripto parazitleri görelim..

Bu listeyi gözden geçirmenizi ve kripto para birimleriyle ilgilenen arkadaşlarınızla paylaşmanızı tavsiye ederiz..

Öyleyse konuya girelim:

Crypto Lingo: “Safu” veya “Safu Binance” Nedir?

Safu kriptosferde “Güvenli” yi ifade etmek için kullanılan bir terimdir.

Birinin bu terimi (Safu) ilk kez kullandığı Bizonnaci YouTube kanalındaydı ve YouTuber, Binance CEO’sunun Temmuz 2018’de tweet atmasının ardından bu komik videoyu hazırladı.Fonlar güvende.’

Ama bu bir şekilde bir kripto para ağına ve kripto argosuna dönüştü.

Daha fazla araştırma, Binance’in ayrıca adında bir fon oluşturduğunu da gösteriyor. “SAFU” Binance exchange kullanıcılarını korumak için. Ve Binance bunun hakkında şunları söylüyor:

Tüm kullanıcıların gelecekteki çıkarlarını korumak için Binance, Kullanıcılar için Güvenli Varlık Fonu (SAFU). 2018/07/14 tarihinden itibaren, kullanıcılarımıza ve aşırı durumlarda fonlarına koruma sağlamak için SAFU’ya alınan tüm işlem ücretlerinin% 10’unu tahsis edeceğiz. Bu fon ayrı bir soğuk cüzdanda saklanacak.

O zamandan beri, kripto topluluğu, fonlarının acil bir durumda kripto borsasında güvenli olup olmadığını belirtmek veya sormak için ‘Safu’ terimini kullanmaya başladı. Örneğin, Binance Safu?

Bazı insanlar, “Safu” nun “Güvenli” kelimesinin bir yazım hatası olduğunu düşünüyor, ancak buna benzemiyor ve aynısı Urban Dictionary’den yeniden yineleniyor anlamına geliyor:

Şimdi kripto terimlerinde bir sonraki en ünlü terime geçelim.

“HODL” Nedir?

Şimdiye kadar herkesin #HODL Bitcoin, Bitcoin HODLer gibi terimleri duymuş olması gerektiğine inanıyorum..!!

Öyle değilse şaşırabilirim ama yine de HODL’nin ne olduğunu bilmeyenleriniz için? İşte açıklama:

  • HODL – “Sevgili yaşam için bekle.”

HODL çok popüler arka plan Birisinin “HOLD” kelimesinin yazım hatası nedeniyle popüler hale gelen kriptosferde ve işte arka planında:

İlk olarak, dünya HOLD, Aralık 2013’te sarhoş bir Bitcoin Talk kullanıcısı aşağıdaki yazıyı yazdığında BitcoinTalk Formunda göründü:

Sarhoş olduğu aşikar, ancak kasıtlı olarak HOLD hecelemesini yanlış yazdığı için, dikkat çekmek için düşünüyorum ve sonunda.

Görünüşe göre Bitcoin’e aşırı derecede düşmüş, ancak yine de Bitcoin sahipliğini donanım cüzdanına yapıştırmaya ve HODL etmeye karar vermiş..

O zamandan beri bu sözde yanlış yazılmış terim çok fazla çekişe sahipti ve şimdi her kripto tüccar bu terimi bir madeni para ile birlikte belirli bir madeni parada yükselişe geçtiklerini ve fiyatının bugün olmasa da gelecekte çok daha yüksek olacağını belirtmek için kullanıyor. !!

İlişkili: Bitcoin, Litecoin, Ethereum Kripto Para Birimleri Gibi Nasıl Güvende Tutulur & Güvenli !!

Diğer Popüler Cryptocurrency Slangs

# 1. FOMO

Wiki şunu tanımlar: Kaçırılma korkusu veya FOMO, “başkalarının bulunmadığı ödüllendirici deneyimler yaşıyor olabileceğine dair yaygın bir endişe”.

Benzer şekilde, kriptoda yatırımcılar arasında, belirli bir madeni para veya kripto para birimi satın almazlarsa büyük karları özleyebilecekleri duygusu.

# 2. JOMO

Joy of Missing Out veya JOMO, FOMO’nun tam tersidir, burada kişi belirli bir fırsatı kaçırdığı için çok sevinçlidir, çünkü bu bir #rekt Ticaret.

# 3. Rekt (harap)

Enkaz için yanlış yazılmış bir kelime; bu, bir tüccarın belirli bir ticarette kalarak yok edildiği ve ağır kayıplar yaşadığı anlamına gelir. Bu terim hisse senedi tüccarlarından ödünç alındı.

# 4. FUD

FUD, bu şeyleri ucuza alabilmeleri için kasıtlı olarak fiyatları düşürmek için yanlış beyanlarla veya gerçeklerin çarpıtılmasıyla yaratılan Korku, Belirsizlik, Şüphe anlamına gelir..

Örneğin, JP Morgan, kendileri için ucuza satın almak için Bitcoin etrafında FUD yarattı..

# 5. Ay veya Ne Zaman Ay?

Ay’a göre, argo, belirli bir madeni paranın fiyatının astronomik olarak yükseleceğini işaret etmek için kullanılır ve Ay genellikle belirli bir madeni paranın fiyatının ne zaman artması beklendiğini sormak için kullanılır..

# 6. ATH

ATH, Tüm Zamanların En Yükseği anlamına gelir ve belirli bir madalyonun tarihinde ulaştığı en yüksek fiyatı belirtmek için kullanılır. Örneğin, Bitcoin 20.600 $ ATH değerine Aralık 2017’de ulaştı..

Biraz Daha Kripto Lingosu…

# 7. Balina = Bitcoin Whale gibi çok sayıda madeni para olan tüccar.

# 8. Ayı Balina = Düşen bir balina tüccarı

# 9. Torba = tüccar satmak için çok fazla madeni parayla kaldı ve şu anda çantayı elinde tutuyor çünkü fiyatlar yetersiz.

# 10. DÖKÜM = Bir jeton satmak için

# 11. DAMPİNG = Aşağı doğru fiyat hareketi

# 12. DYOR = Kendi Araştırmanızı Yapın

# 13. FA = Temel Analiz

# 14. ALTCOIN = Bitcoin dışındaki herhangi bir kripto para birimi.

# 15. ASHDRAKED = Tüm paranızı kaybettiğiniz bir durum.

# 16. BTFD = The Fucking Dip’i Satın Alın (çok sert bir şekilde döküldüğünde jeton satın almanın bir göstergesi)

# 17. YAPAY PENİS = Uzun yeşil veya kırmızı mumlar

# 18. UZUN = Marj boğa pozisyonu

# 19. MCAP = Piyasa Değeri

# 20. OTC = Tezgah Üstü

# 21. POMPA = Yukarı doğru fiyat hareketi

22. SHITCOIN = Potansiyel değeri veya kullanımı olmayan bir madeni para

23. KISA = Marj ayı pozisyonu [Bitcoin Marjin Ticareti yapılırken kullanılır]

# 24. Salıncak = Zig zag fiyat hareketi (Yukarı ve aşağı)

25. TA = Teknik Analiz

26. LTV = Kredi-Değer Oranı [Bitcoin Borç Verirken Kullanılır]

Eğlenceli Gerçek: Bu terimleri ve jargonu internetten topladım ve ciddiye alınmamalı. Ayrıca, bazı yerel topluluklarda tam anlamlar farklılık gösterebilir ve bu nedenle özneldir..

Şimdi bize söyle: Burada kaçırdığım başka ilginç kripto terimleri veya jargonu biliyor musunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Bu gönderiyi kripto kullanmaya başlayan arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşmayı unutmayın. !!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me