Cryptocurrency ve Bitcoin IRA’lar, yeni ortaya çıkan kripto para birimi varlık sınıfına yatırım yapmanın popüler bir yolu haline gelirken, aynı zamanda genellikle emeklilik hesaplarıyla ilişkilendirilen bazı vergi avantajlarından da yararlanıyor. Bu kılavuzda, bitcoin IRA’larını derinlemesine tartışacağız ve avantaj ve dezavantajlarına bir göz atmanın yanı sıra, kripto para birimi IRA hizmetleri sağlayan bazı önde gelen şirketleri karşılaştırıp karşılaştıracağız.. 

Bitcoin ve kripto para birimi nedir?

Bitcoin, türünün ilk kriptografik olarak güvenli eşler arası para birimidir. İlk defa, bitcoin gibi kripto para birimleri, iki bilinmeyen tarafın işlemlerini doğrulamak ve meşrulaştırmak için üçüncü bir tarafa ihtiyaç duymadan birbirleriyle eşler arası işlem yapmalarına izin veriyor. Kripto para birimleri ve bitcoin hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, web’de buradaki bu kılavuzda ele almayacağımız çok sayıda bilgi vardır. Ancak yine de sizi o tavşan deliğine dalmanızı ve daha fazlasını öğrenmenizi öneririz.. 

IRA nedir?

Bir IRA, bireylerin vergisiz büyüme veya ertelenmiş vergi esasına göre emeklilik için tasarruf etmelerini sağlayan bir yatırım hesabıdır. Bir bitcoin veya cryptocurrency IRA, geleneksel olandan önemli ölçüde farklı değildir. Bununla birlikte, bir kripto IRA’da, yatırım yaptığınız temel varlıklar, hisse senetleri / tahviller / veya diğer yatırımlar yerine bitcoin gibi kripto para birimleridir..

Emeklilik hesabınıza gayrimenkul, değerli metaller, özel yerleşimler ve daha fazlası gibi çeşitli alternatif varlıklar koyabileceğiniz yaygın bir bilgi değildir. Buna, yalnızca belirli türdeki yatırımları hariç tutan kendi kendini yöneten IRA kuralları kapsamında izin verilir. IRS, dijital para birimlerini 2014 yılında kişisel mülk olarak belirlediğinde, Bitcoin ve diğer dijital para birimleri, kendi kendine yönetilen bir IRA içinde hemen yerleştirilmeye uygun hale geldi..

Vergiye duyarlı bireyler için, normal bir kripto para birimi borsasında alım satım yaparken normalde yaptığınız gibi bu hesaplarda alım satım yaparken vergilendirilebilir olayları tetiklemediğiniz için bir bitcoin IRA çekici olabilir. Gelirinizin tamamı vergiden ertelenmiştir veya vergiden muaftır (Roth IRA durumunda).

En iyi Bitcoin ve Cryptocurrency IRA platformları nelerdir?

Bugün orada birden fazla kripto para birimi IRA platformu var. Hangi platformun sizin için uygun olduğuna karar verirken kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz; ancak, aşağıda pazar liderlerinden bazılarına göz atacağız.

En iyi kripto IRA

BitIRA

BitIRA Bitcoin IRA’larının en iyi sağlayıcısıdır. Bu listedeki diğerlerine benzer şekilde, bir hesaba kolayca kaydolabilir ve bitcoin veya diğer kripto para birimlerinizi vergiden ertelenmiş bir şekilde kurtarmaya başlayabilirsiniz..

BitIRA, platformda depolanan kripto para birimleriniz için uçtan uca sigorta sağlar. Buna ek olarak, çoklu imza teknolojisinden yararlanan gözetim için soğuk depolama seçeneğine sahipler, böylece kripto paranız kendi cihazınızda saklanabilir. Bu, özel anahtarlarınızı güvende tutmanıza yardımcı olur.

BitIRA ayrıca vergi açısından tamamen IRS uyumludur. 

BitIRA, özellikle kendi kendini yöneten IRA’larda uzmanlaşmış lisanslı bir güven sorumlusu olan Preferred Trust Company (PTC) ile birlikte çalışır. Sorumluunuz olarak PTC, IRA’nızın IRS uyumlu kalmasını sağlamak için emeklilik hesabınızın yönetim görevlerini tam olarak nasıl yöneteceğini bilir. Ek olarak, PTC ile tüm nakit mevduatlar hesap başına 250.000 $ ‘a kadar sigortalıdır.

En iyi Bitcoin IRA

Bitcoin IRA

Bitcoin IRA yatırımcıların bir IRA hesabında bitcoin gibi kripto para birimlerinde ticaret yapmalarına ve yatırım yapmalarına olanak tanıyan anahtar teslim bir çözüm sunmaya başlayan ilk şirketlerden biriydi. Şirket, kullanım kolaylığının bir kanıtı olan sektördeki en büyük kullanıcı tabanına sahiptir. Bitcoin IRA’yı kullanırken, IRA’nızı kolaylaştırmaya yardımcı olmak için aslında bir dizi farklı çözüm sağlayıcısı kullanıyorsunuz. Bitcoin IRA, tüm bu sağlayıcıları birbirine bağlayarak size IRA’nızı etkinleştirmek için tek noktadan bir mağaza sunar..

Bu ortaklara Kingdom Trust IRA, BitGo ve Lloyd’s of London dahildir. Tüm bu sağlayıcıları birbirine bağlayarak Bitcoin IRA, IRA’nızı depolamak, sigortalamak ve kolaylaştırmak için size güvenli bir platform sağlayabilir..

BitcoinIRA ile Bitcoin, Ethereum, Ripple, Litecoin, Bitcoin Cash ve Ethereum Classic dahil birçok farklı kripto para birimine yatırım yapabilirsiniz..

Yatırımcıların Bitcoin IRA ile farkında olması gereken bir şey, bu listedeki diğerlerine kıyasla yüksek işlem ve devam eden hesap ücretleridir..

Roket Doları Kripto IRA

Roket Doları

Roket Doları kendi kendine yönetilen bir IRA veya kendi kendine yönetilen bir solo 401K açmanıza izin verir, emeklilik hesabınız dahilinde çeşitli varlıklara yatırım yapmanıza olanak tanır – kripto para birimi dahil. Bu, gayrimenkul veya yeni başlayanlar gibi ek varlıklara yatırım yapabilmek için emeklilik hesapları üzerinde tam kontrol sahibi olmak isteyen gelişmiş yatırımcılar için çekici olabilir..

"Anahtarlarınız değil, şifreniz değil," Rocket Dollar ile sorun değil. Depolama seçeneklerinizi kontrol etme olanağına sahipsiniz ve Rocket Dollar LLC vadesiz hesabınızı sıcak veya soğuk bir cüzdan ve ayrıca fiziksel depolama cihazları satın almak için kullanabilirsiniz..

Bu listedeki diğerleriyle karşılaştırıldığında, Rocket Dollar fiyatı oldukça rekabetçi. Çek defteri IRA’sı için, kurulum için 360 ABD doları ve aylık 15 ABD doları sabit ücret ödersiniz. AUM ücreti yoktur. Buradan, seçtiğiniz platform ticaret, saklama ve yakma ücretlerini belirler.

Dikkat edilmesi gereken bir nokta, Rocket Dollar’ın yepyeni bir kripto yatırımcısı için inşa edilmemiş olmasıdır. Bu yazının yazıldığı sırada, Rocket Dollar kontrol panelinde bir kripto ticaret portalı yok.. 

Bitcoin IRA için en iyi şirket

iTrust Capital

iTrust Capital en düşük maliyetli kripto ve bitcoin IRA platformlarından birini sunar. Kriptoya ek olarak, IRA / 401K hesaplarında fiziksel altın ticareti de yapabilirsiniz.. 

İTrust’a göre, ücretleri diğer IRA sağlayıcılarından% 90 daha az maliyetle sonuçlanıyor. Birçok Cryptocurrency IRA şirketi% 15’e kadar işlem ücreti alır. Birçok fiziksel Gold IRA şirketi% 30’luk bir spread talep ediyor. iTrust farklı bir yaklaşım benimsiyor ve işlem ücretlerinde yalnızca% 1 ücret alıyor.

Kripto para varlıkları, finans kurumlarının fonlarını benzersiz bir güvenlikle güvende tutmasını sağlayan çok yetkilendirmeli bir kripto para birimi cüzdanı yönetimi çözümü olan Curv ile saklanır..

Fiziksel Altın, Kanada Kraliyet Darphanesi’ndeki yüksek güvenlikli kasalarda saklanır..

Kripto Para Birimi Vergileri

Çoğu ülkede (ABD dahil), kripto para birimleri, para birimi olarak değil, vergi amaçlı mülk olarak kabul edilir. Tıpkı diğer mülk türleri gibi (hisse senetleri, tahviller, gayrimenkuller) kripto para biriminizi satın aldığınızdan daha fazla veya daha azına sattığınızda, ticaretini yaptığınızda veya başka bir şekilde elden çıkardığınızda bir vergi raporlama zorunluluğuyla karşılaşırsınız.. 

Bu anlamda, kripto para birimi ticareti, vergi amaçlı hisse senedi alım satımına benzer.. 

Örneğin, Mayıs 2018’de 2.000 $ ‘a 0.2 Bitcoin satın aldıysanız ve ardından iki ay sonra 3.000 $’ a sattıysanız, 1.000 $ ‘lık sermaye kazancınız olur. Bu kazancı vergi beyannamenizde bildirirsiniz ve hangi vergi dilimine girdiğinize bağlı olarak, kazanç üzerinden belirli bir vergi yüzdesi ödersiniz. Oranlar, vergi diliminize bağlı olarak ve bunun yanı sıra kısa vadeli mi yoksa uzun vadeli bir kazanç mı olduğuna bağlı olarak dalgalanır. Bu tüm kripto para birimleri için geçerlidir.

Bunlar, bir IRA aracılığıyla yatırım yapmanın bu kadar güçlü olmasının nedenleridir. Normalde kripto ticareti yaparken var olan birçok vergi sonucundan kaçınabilirsiniz..

kripto IRA vergileri

Kripto Vergisi Yazılımı

Cryptocurrency vergi yazılımı gibi CryptoTrader.Tax on binlerce kripto yatırımcısı tarafından tüm kripto vergi bildirimi süreç. Kripto para yatırımcıları için TurboTax gibidir. 

Borsalarınızı bağlayın ve işlem geçmişinizi içe aktarın. Uygulama, tüm hesaplama işlemlerini halledecek ve tek bir tıklama ile sizin için otomatik olarak doldurulmuş vergi formları oluşturacaktır. Bu formları aşağıdaki gibi tercih ettiğiniz vergi dosyalama yazılımına aktarın: TurboTax veya TaxAct veya vergi muhasebecinize verin.

CryptoTrader ile kripto vergilerinize başlamak tamamen ücretsizdir..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me