Yabancı Banka ve Finans Hesapları Raporu (FBAR) Cryptocurrency için geçerli midir? Bu, kripto vergi topluluğu içinde kimsenin kesin bir cevabı olmayan popüler bir sorudur. Bu makale FBAR’ı ve kripto para birimine nasıl uygulanacağını açıklıyor.

*** 18.07.2019 itibarıyla GÜNCELLEME ***

"Bir muhasebeci grubunun rehberlik talebine yanıt olarak, Hazine Mali Suçları Uygulama Ağı kısa süre önce ülke dışında bulunan borsalarda tutulan kripto para birimi hesaplarının ifşa edilmesine gerek olmadığına karar verdi..

Bu, Binance varlıklarınızı Yabancı Banka ve Finansal Hesaplar Raporunda (FBAR takma adıyla) itiraf etmeniz gerekmediği anlamına gelir. Fincen 114 adlı bir formda dosyalanan rapor, bir vergi mükellefinin yabancı kurumlarda tuttuğu finansal varlıkları (nakit ve menkul kıymetler) 10.000 doları aştığında gereklidir.."

Bu FBAR güncellemesi hakkında daha fazla bilgi bu Forbes makalesinde görülebilir. İşte.

FBAR, ne zaman geçerlidir?

FBAR tarafından verilen dosyalama talimatlarına göre Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN), Yabancı mali hesaplarda mali çıkarı veya imza yetkisi olan bir Amerika Birleşik Devletleri kişisi, yabancı mali hesapların toplam değeri takvim yılı içinde herhangi bir zamanda 10.000 $ ‘ı aşarsa bir FBAR başvurusunda bulunmalıdır. Bir finansal hesap, bunlarla sınırlı olmamak üzere, bir menkul kıymet, aracılık, tasarruf, talep, kontrol, mevduat, vadeli mevduat veya bir finans kuruluşunda (veya bir finans kuruluşunun hizmetlerini yerine getiren başka bir kişi) tutulan başka bir hesabı içerir. Bir finansal hesap ayrıca bir emtia futures veya opsiyon hesabı, nakit değeri olan bir sigorta poliçesi, nakit değeri olan bir yıllık ödeme politikası ve bir yatırım fonu veya benzeri bir havuzda toplanmış fondaki hisseleri içerir..

Kripto para birimiyle ilgili tek resmi kılavuzda, IRS Bildirimi 2014-21, İç Gelir Hizmeti (IRS), sanal para biriminin para birimi değil mülk olarak kabul edildiğini belirledi. vergi amaçları. Yukarıdaki finansal hesap tanımından da görebileceğiniz gibi, mülk listede yok. Bu nedenle, bazı insanlar kripto para biriminin FBAR dosyalama gereksinimi kapsamına girmediğini savunuyor. Şimdiye kadar, ne IRS ne de FinCEN, FBAR’ın kripto para birimi için geçerli olup olmadığını açıklığa kavuşturmak için resmi bir kılavuz yayınlamadı. Konuyu internette araştırırsanız, çelişkili sonuçlar göreceksiniz, bazı insanlar kripto para biriminin FBAR’a tabi olmadığına inanıyor, bazıları ise aksini düşünüyor..

Sektör profesyonelleri ne diyor?

Haziran 2014’te, Küçük İşletme / Serbest Meslek Sahibi Bölüm için bir IRS analisti, FBAR amaçları için Bitcoin’in “… şu anda değil” raporlanamayacağını belirtti. IRS analisti ayrıca, “FinCEN, sanal para biriminin en azından bu dosyalama sezonu için FBAR’da rapor edilebilir olmayacağını söyledi” dedi. Ancak, gelecekteki vergi yılları için herhangi bir rehberlik sağlanmamıştır. Amerikan Yeminli Mali Müşavirler Enstitüsü (AICPA), 16 Haziran 2016’da IRS’ye kripto para birimi ile ilgili FBAR raporlama gereksinimleri hakkında daha fazla rehberlik isteyen bir mektup yayınladı. Ancak IRS henüz herhangi bir yanıt vermedi.

Bazı vergi avukatları, bir içtihat yasası, yabancı çevrimiçi kumar hesaplarının FBAR dosyalama gereklilikleri kapsamına girdiğini tespit ettiğinden, yabancı kripto para birimi borsalarının da geçerli olduğunu savundu. 9 Ağustos 2018’de FinCEN Direktörü Kenneth Blanco, konuşma ajansın kripto para birimine yaklaşımıyla ilgili. Konuşma bazı yararlı açıklamalar ve içgörüler sağladı, ancak aynı zamanda bazı önemli soruları cevapsız bıraktı. Müdür Blanco konuşmasında, ICO’ların FinCEN’in Kara Para Aklamayı Önleme (AML) düzenlemelerine tabi olan para aktarıcıları olduğunu yineledi. Yönetmen Blanco’nun konuşması, belirli eşler arası değişimlerin para aktarıcıları olduğunu da öne sürüyor. Bununla birlikte, konuşma hala önemli ölçüde belirsizlik bırakıyor.

Pişman olmaktansa sağlamcı davranmak iyidir

Yabancı raporlama gereksinimleri konusundaki belirsizliğe rağmen, birçok kripto vergi uzmanı, tedbir tarafında hata yapmayı öneriyor. Görüşleri, rapor etmenin asla zarar vermeyeceği ve raporlamamanın en kötü senaryoda olduğu gibi çok riskli olduğu, rapor etmeme durumunda 100.000 dolar ceza artı hapis cezasına yol açabileceğidir..

Kripto vergisi uygulamamda, müşterilerime ABD dışında herhangi bir kripto değişim hesabına sahiplerse ve vergi yılı boyunca herhangi bir zamanda hesap değeri 10.000 ABD Dolarından fazlaysa FBAR’a başvurmalarını öneririm. FinCEN, kripto para biriminin FBAR kapsamında rapor edilmesi gerektiğini söyleyen bir rehber yayınlamamış olsa da, ajans ayrıca FBAR’ınızda kripto para birimini bildirmezseniz gelecekte FBAR ihlallerine karışmayacağınızı söyleyen herhangi bir açıklama da yapmadı. . Başka bir deyişle, FinCEN geriye dönüp bakabilir ve gelecekte sizi cezalandırabilir ve artık rapor vermeme sicilinizi değiştirmek için geri dönmenizin bir yolu yoktur. FBAR dosyalama ile ilgili herhangi bir vergi veya dosyalama ücreti yoktur, dosyalamak neredeyse hiç akıllıca değildir. Aksine, dosyalamamak yüksek bir risk taşır ve sizi belirsiz bir dünyaya sokar.

Sharon Yip – Kripto Vergi Danışmanları, LLC

Sharon Yip, hem kamu muhasebesi hem de kurumsal alanlarda 20 yıllık vergi tecrübesine sahip bir EBM’dir. Kurucusu ve sahibidir. Kripto Vergi Danışmanları, LLC, kripto para birimi vergilendirmesinde uzmanlaşmış bir vergi uygulaması. Firma, karmaşık kripto işlemleriyle uğraşan veya tam zamanlı olarak kripto para birimi ile uğraşan müşterilere hizmet vermeye odaklanıyor. Sharon, kapsamlı ve kişiselleştirilmiş iş ve vergi hizmetleri sağlar. Müşterileri arasında kripto alanında kripto para tüccarları, madenciler ve işletme sahipleri var..

Kullanarak kripto para birimi sermaye kazançları raporlamanızı otomatikleştirin CryptoTrader.Tax.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me