Čínska iniciatíva blockchain

Čína začala celonárodnú iniciatívu na rýchle prijatie technológie Blockchain a „urgentne“ vypracovala prípady použitia. Čína Prezident Si Ťin-pching osobne apeloval na väčšiu naliehavosť rozvoja blockchainu pred ústredným výborom Komunistickej strany Číny. Tento sentiment odrážali aj štátne médiá, People’s Daily publikoval a článok na prednej strane na tému „Umiestnenie blockchainu ako jednej z hlavných iniciatív krajín s cieľom zásadných prielomov“. Okrem toho mala národná televízna stanica CCTV-2 rôzne segmenty spravodajstva venované diskusii o blockchainovej technológii – s hlavným dôrazom na to, že kľúčovým zameraním Číny je Blockchain, nie Bitcoin..

Popredné čínske noviny People’s Daily požadujú prijatie blockchainu

Táto obrovská iniciatíva zameraná na presadzovanie blockchainu jednoznačne súvisí so spustením čínskej národnej digitálnej meny – „DCEP“ (digitálna mena / elektronická platba). Túto novú menu vydáva Čínska ľudová banka (PBoC) a bude slúžiť ako náhrada za opätovné získanie peňazí (M0) aj ako digitálna hotovosť. DCEP bude spočiatku distribuovaný bankám pridruženým k PBoC a nakoniec širokej verejnosti prostredníctvom spoločností Tencent a Alibaba.

Je dôležité zdôrazniť, že DCEP bude centralizovaný & súkromný blockchain. Novú menu v sieti vydá PBoC na základe poverenia čínskej vlády. V sieti nebude žiadna účasť verejnosti, na rozdiel od decentralizovanej bitcoinovej siete, ktorá využíva Blockchain na vytvorenie otvoreného verejného konsenzu.

Blockchain, nie bitcoin

Jednou z kľúčových oblastí sporu v kryptomenovom priestore je to, či majú hodnotu súkromné ​​alebo centralizované blockchainy..

  • Stanovisko 1: Bitcoin, nie blockchain
  • Stanovisko 2: Blockchain, nie bitcoin

Navrhovatelia bitcoinu tvrdia, že kľúčovou hodnotou Blockchainu je to, že umožňuje decentralizovanú sieť, sieť bez vodcovských liniek, kde sa ktokoľvek môže pripojiť, zúčastniť sa a overiť transakcie. Argument je, že ak je účelom blockchainu záznam transakcií ako databáza, centralizované databázy ako MySQL alebo MongolDB budú mať vyššiu účinnosť ako blockchain. Malo by teda zmysel používať Blockchain, iba ak je potrebný verejný otvorený konsenzus. Na základe tohto argumentu sú kryptomeny ako Bitcoin a Ethereum nevyhnutné pre fungovanie blockchainu, pretože zohrávajú podstatnú úlohu pri odmeňovaní dobrých aktérov v sieti..

People’s Daily výslovne uvádza, že blockchain je viac ako bitcoin

Navrhovatelia Blockchain tvrdia, že Blockchain ponúka bezpečnosť a transparentnosť, čo mu dáva výraznú výhodu oproti tradičným databázam. Čína posúva tento argument o krok ďalej a aktívne odrádza od používania kryptomien a obchodovanie s kryptomenami (napr. burzy s kryptomenami sú v Číne zakázané).

Vláda ospravedlňuje špekulácie s „vzdušnými mincami“ a kryptomenami

Čínsky štátny médiá People’s Daily vyzval na ukončenie špekulácií s kryptomenami a pranie špinavých peňazí

Štátne médiá Denník People’s Daily výslovne odmietol špekulácie s kryptomenami a vzniesol obvinenie proti „leteckej mene“. Air Currency alebo letecké mince je čínsky hovorový výraz používaný pre kryptomeny, ktoré nemajú žiadnu skutočnú hodnotu, podobne ako vzduch. Tento krok je navrhnutý tak, aby pôsobil proti prudkému nárastu investícií investovaných do rizikového kapitálu do rôznych kryptomien v Číne, z ktorých mnohé nemajú skutočné využitie. Tento článok navyše výslovne požadoval nápravu nelegálnych transakcií a prania špinavých peňazí a navrhuje ďalšie donucovacie opatrenia proti nijakým štátom regulovaným kryptomenám. Toto dôsledné presadzovanie možno považovať za „stick“ opatrenie, ktoré má tlačiť používateľov od decentralizovaných kryptomien do centralizovanej národnej meny, DCEP.

„Blockchain je podvod“ je cenzurovaný sociálnymi médiami

WeChat blokuje články označujúce Blockchain za podvod

Pokusy vykonané používateľom @cn_Ledger a ďalšie čínske mediálne zdroje zistili, že články, ktoré označujú Blockchain za „podvod“, sú v Číne aktívne cenzurované. Každý, kto uverejní tieto články, zistí, že sú rýchlo odstránené a môže dôjsť k ich pozastaveniu. Tento typ kontroly mediálneho obsahu je v Číne štandardný, keď centrálna strana vydá konkrétnu doktrínu. Mediálne platformy vyhovujú rýchlo, inak riskujú odstránenie ich licencia ICP.

Ťažba kryptomien už v Číne „nie je zakázaná“

Čínska vláda je už netlačia na odstránenie ťažby kryptomeny (napríklad ťažba bitcoinu a ethereum). Jedná sa o úplné obrátenie vládnej politiky o 180 °, ktoré nadobudne účinnosť 1. januára 2020, čo znamená, že ťažba bude v Číne legálnym a zdaniteľným odvetvím. Predtým bola ťažba kryptomeny súčasťou zoznamu priemyselné odvetvia, ktoré sa majú vylúčiť. Táto zmena pochádza priamo z nového vydania aplikácie Čínsky katalóg pokynov na prispôsobenie priemyselnej štruktúry, kde aktualizovaná revízia už nezmieňuje ťažbu kryptomien ako odvetvie, ktoré sa má postupne ukončiť.

Čína tradične vždy hrala hlavnú úlohu v ťažbe bitcoinov, ethereum, litecoin a DASH. Je to spôsobené hlavne bohatou dodávkou lacnej elektriny v Číne (najmä v s’-čchuanských a mongolských regiónoch), kde môžu náklady na elektrinu klesnúť až na minimum 0,02 USD za kw / h. Ak sa chcete dozvedieť viac o ťažbe bitcoinov, pozrite si nášho úplného sprievodcu ťažbou bitcoinov.

Toto zvrátenie politiky celkovo vysiela silné pozitívne signály o kryptomenách v Číne. Toto je jasný indikátor toho, že Čínska vláda uznáva význam ťažby a je to úloha v decentralizovaných verejných blockchainoch. Takéto zmeny politiky naznačujú pozitívnu budúcnosť, v ktorej by bolo možné zvrátiť ďalšie politiky zastavujúce vývoj kryptomeny.

Obchodovanie s kryptomenami je stále zakázané

Čína zakázala obchodovanie s kryptomenami od roku 2017. Vláda prerušila čínsku prevádzku veľkých fiat búrz ako OKex, Huobi a BTChina. Čínske burzy už nemajú fiat bankové účty. Keď používatelia prechádzajú k obchodovaniu typu peer to peer. Alipay dal jasne najavo, že nebude tolerovať kryptomenu na svojej platforme.

Ak sa zistí, že akékoľvek transakcie súvisia s bitcoinom alebo inými virtuálnymi menami, @Alipay okamžite zastaví príslušné platobné služby.

– Alipay (@Alipay) 10. októbra 2019

A čo čínske blockchainové projekty ako Vechain a NEO

Zatiaľ čo čínska iniciatíva Blockchain výslovne odrádza od špekulácií s kryptomenami – projektom Blockchain sa v Číne darí. Toto je Kryptomena je kľúčovou súčasťou Blockchainu – Satoshi Nakamoto vytvoril Bitcoin a Blockchain spoločne vo svojom Biela kniha z roku 2009. Takže zatiaľ čo sa publikácie ústrednej vlády pokúšajú potlačiť špekulácie o kryptomene, každá verejná sieť s kryptomenami musí mať priradený token platformy.

Presunutie iniciatívy Blockchain do veľkej miery pomôže prijatiu projektov ako Vechain v Číne. Na konci dňa vláda potvrdila hodnotovú ponuku Blockchainu a odpovedala mnohým skeptikom, ktorí kritizujú prípad použitia Blockchainu v reálnom živote..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me