Slangy kryptomeny sú jednoducho niektoré skreslené terminológie a jazykové výrazy, ktoré sú veľmi pôvodné v kryptomenovom priestore..

V mojich začiatkoch bitcoinu a kryptomeny som sa cítil byť vynechaný, pretože som o týchto terminológiách nič nevedel..

A keď som sa pripojil k niekoľkým kryptoskupinám a obchodným kanálom na Telegrame a WhatsAppe, bolo ešte mätúce počuť terminológiu, ktorú som predtým nepočul.

A myslím, že so mnou budete súhlasiť, keď poviem:

Často ste to tiež zažili v komunitách Reddit, BitcoinTalk alebo Telegram, kde ste určite videli ľudí s pravopisnými chybami ako HOLD až HODL napriek tomu, že majú vo svojich telefónoch funkciu automatických opráv?

Ale prečo je to tak?

Krypto komunita je hrdá na to, že prináša nové podmienky a žargón v kryptosfére, na čo majú veľký vplyv obchodníci s akciami na Wall Street..

Pozrime sa teda dnes na niektoré populárne krypto-slangy, ktoré tu a tam môžete počuť.

Odporúčame vám prejsť si tento zoznam a zdieľať ho so svojimi priateľmi, ktorí sa zaujímajú o kryptomeny.

Poďme sa teda ponoriť:

Crypto Lingo: Čo je to „Safu“ alebo „Safu Binance“?

Safu je termín používaný na označenie „bezpečného“ v kryptosfére.

Úplne prvýkrát niekto použil tento výraz (Safu) na kanáli Bizonnaci na YouTube, kde YouTuber natočil toto vtipné video po tom, čo generálny riaditeľ Binance v júli 2018 tweetoval „Finančné prostriedky sú v bezpečí.“

Ale toto sa nejako zmenilo na krypto mem a krypto slang.

Ďalšie hĺbenie tiež ukazuje, že Binance tiež vytvoril fond s názvom „SAFU“ na ochranu používateľov burzy Binance. A tu na to hovorí Binance:

Na ochranu budúcich záujmov všetkých používateľov vytvorí spoločnosť Binance a Fond bezpečných aktív pre používateľov (SAFU). Od 14. júla 2018 pridelíme 10% všetkých prijatých poplatkov za obchodovanie SAFU, aby sme v krajných prípadoch ponúkli ochranu našim používateľom a ich finančným prostriedkom. Tento fond bude uložený v samostatnej studenej peňaženke.

Takže odvtedy začala krypto komunita používať výraz „Safu“ na označenie alebo otázku, či sú ich finančné prostriedky v prípade núdze v bezpečí na krypto burze. Napríklad Binance Safu?

Niektorí ľudia to považujú za slovo „Safu“, ktoré je preklepom pre slovo „Safe“, ale nevyzerá to, a to isté sa opakuje v názve Urban Dictionary:

Prejdime k ďalšiemu najznámejšiemu výrazu v krypto-slangoch.

Čo je „HODL“?

Verím, že už každý musel počuť výrazy ako #HODL Bitcoin, Bitcoin HODLer atď.!!

Ak to nebude tak, mohol by som byť prekvapený, ale tak ako tak pre tých z vás, ktorí nevedia, čo je HODL? Tu je vysvetlenie:

  • HODL – “Vydrž, drahý život.”

HODL je veľmi populárny backronym v kryptosfére, ktoré sa stali populárnymi kvôli preklepom niekoho pre slovo „HOLD“ a tu je jeho pozadie:

Prvýkrát sa svet HOLD objavil vo formulári BitcoinTalk v decembri 2013, keď opitý používateľ Bitcoin Talk napísal tento nasledujúci príspevok:

Ako je zrejmé, že bol opitý, ale úmyselne nesprávne napísal HOLD pravopis, myslím, že si získa pozornosť a ktorú nakoniec získal.

Vyzerá to, že bol ťažko v bitcoinoch, ale napriek tomu sa rozhodol držať a HODL vlastniť svoje bitcoiny vo svojej hardvérovej peňaženke.

Odvtedy má tento takzvaný nesprávne napísaný výraz veľkú príťažlivosť a všetci obchodníci s kryptomenami ho teraz používajú s mincou, aby signalizovali, že sú na tejto konkrétnej minci býčí a jeho cena bude v budúcnosti oveľa vyššia, ak nie dnes !!

Súvisiace: Ako udržiavať bitcoiny, litecoiny a éter ako kryptomeny v bezpečí & Zabezpečiť !!

Ďalšie populárne slangy kryptomeny

# 1. FOMO

Wiki definuje: Strach z toho, že prídete o niečo, alebo FOMO, je „všadeprítomná obava, že ostatní môžu mať užitočné skúsenosti, v ktorých chýbajú“.

Podobne v kryptomene cítiť medzi investormi pocit, že ak si nekúpia konkrétnu mincu alebo kryptomenu, budú mu chýbať obrovské zisky..

# 2. JOMO

Joy Of Missing Out alebo JOMO je opakom FOMO, kde je človek veľmi šťastný, že premeškal konkrétnu príležitosť, pretože to bol #rekt obchod.

# 3. Rekt (stroskotaný)

Nesprávne napísané slovo pre stroskotanca, čo znamená, že obchodník je zničený a je v ťažkých stratách tým, že je v konkrétnom obchode. Tento termín bol požičaný od obchodníkov s akciami.

# 4. FUD

FUD znamená strach, neistota, pochybnosti spôsobené nepravdivými vyhláseniami alebo skresľovaním faktov, aby došlo k zámernému poklesu cien tak, aby si mohli tieto veci kúpiť lacno.

Napríklad JP Morgan vytvoril FUD okolo bitcoinu, aby si ho kúpili lacno pre seba.

# 5. Na Mesiac alebo Keď Mesiac?

Na Mesiac sa slang používa na signalizáciu toho, že konkrétna minca bude astronomicky rásť v cene. Keď sa Mesiac zvyčajne používa na zisťovanie, kedy sa očakáva zvýšenie ceny konkrétnej mince,.

# 6. ATH

ATH znamená najvyššiu hodnotu všetkých čias a používa sa na označenie najvyššej ceny, akú konkrétna minca vo svojej histórii dosiahla. Rovnako ako napríklad bitcoin dosiahol v decembri 2017 svoje ATH 20 600 dolárov.

Niektoré ďalšie kryptoingingosy …

# 7. Veľryba = Obchodník s množstvom mincí, napríklad s bitcoinovou veľrybou.

# 8. BearWhale = Obchodník s veľrybami, ktorý je medvedí

# 9. Držiak na batožinu = obchodník má na predaj veľa mincí a teraz drží kabelku, pretože ceny sú skromné.

# 10. DUMP = Na predaj mince

# 11. DUMPING = Pohyb cien smerom nadol

# 12. DYOR = Vykonajte svoj vlastný výskum

# 13. FA = Základná analýza

# 14. ALTCOIN = Akákoľvek iná kryptomena ako bitcoin.

# 15. ZLOŽENÉ = Situácia, keď ste stratili všetky svoje peniaze.

# 16. BTFD = Buy The Fucking Dip (údaj o kúpe mince, keď sa tak draho odhodila)

# 17. DILDO = Dlhé zelené alebo červené sviečky

# 18. DLHÉ = Pozícia marginálneho býka

# 19. MCAP = Trhová kapitalizácia

# 20. OTC = Over the Counter

# 21. ČERPADLO = Pohyb ceny nahor

# 22. SHITCOIN = Mince bez potenciálnej hodnoty alebo použitia

# 23. KRÁTKY = Pozícia medveďa marže [použitá pri obchodovaní s bitcoin maržou]

# 24. HOJDAČKA = Cikcakový pohyb ceny (nahor a nadol)

# 25. TA = Technická analýza

# 26. LTV = Pomer pôžičky k hodnote [použitý pri požičiavaní bitcoinu]

Zábavný fakt: Tieto výrazy a žargón som zhromaždil z internetu a netreba ich brať vážne. Presný význam sa tiež môže líšiť v niektorých miestnych komunitách, a preto je subjektívny.

Teraz nám poviete: Poznáte nejaké zaujímavejšie krypto slangy alebo žargón, ktoré mi tu chýbali. Dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie.

Nezabudnite tento príspevok zdieľať so svojimi priateľmi a rodinou, ktorí začínajú s používaním kryptomeny !!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me