2021 Yılında En İyi 100 FTSE Hisse Senedi

2021’de en iyi performans gösteren FTSE 100 hisselerine yatırım yapmayı mı düşünüyorsunuz? Hangi FTSE 100 hisselerinin 2021 için en iyi satın alma arayışına dair rehberlik mi arıyorsunuz??

Geçtiğimiz yıl içinde en iyi performans gösteren FTSE 100 hisselerinin bazılarının bir listesini çıkardığımız ve 2021’in başlangıcına doğru ilerlediğimiz için hepsini ve daha fazlasını ele aldık..

2021’de Alınacak En İyi 100 FTSE Hisse Senedi:

 1. GlaxoSmithKline
 2. HSBC Holdings
 3. JD Spor Modası
 4. WM Morrison Süpermarket
 5. RSA Sigorta Grubu
 6. İskoç Mortgage Yatırım Ortaklığı
 7. Aveva Grubu
 8. BP
 9. Sonraki
 10. Amiral Grubu
 11. Ocado Grubu
 12. Trabzon hurması
 13. Tesco
 14. Külkafa Grubu

2021’de FTSE 100 Hisse Senedi

2020’de FTSE 100 endeksi, koronavirüs salgınının sadece FTSE 100 üzerinde değil, gerçekçi bir şekilde İngiltere borsasının tamamında yarattığı etki ve zorluklar nedeniyle zayıf bir performans gösterdi ve gösterdi. NASDAQ, Dow Jones Industrial Average ve S gibi diğer uluslararası endeksler&Amerikan pazarında P 500 gelişti.

Dünyanın en popüler hisse senedi alım satım piyasalarından biri olarak kabul edilen bir borsa için, Birleşik Krallık ticaret piyasası 2020 yılında dünyanın en popüler olmayan piyasası olarak kabul edildi, çünkü ekonominin yanı sıra işletmelerin de etkisinden büyük zarar gördü. pandemi yıkıcı bir etki bırakıyor.

Yeni yıla baktığımızda, İngiltere ve dünya şu anda en büyük kitlesel aşılama uygulamasından geçerken, tartışmasız dünyanın gördüğü ya da en azından son yıllarda, ekonominin büyümeye başlaması için bizi daha da yaklaştırıyor. çeşitli pazarlarda yükseliş ve ilgi.

Ve çeşitli sektörleri ve FTSE 100 endeksini vuran sadece Covid-19 yıkımı değildi, Brexit anlaşması da adil payını alacaktı..

Bugün FTSE 100 endeksi, Mart-Nisan 2020 arasındaki en düşük noktasından bu yana neredeyse üçte bir oranında yükseldi. ‘Blue-chip’ endeksi, 2021’de, Joe Biden’ın yemin ettiği gibi Çarşamba günü hafif bir düşüş yaşasa da, bugüne kadar ivme kazanıyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin yeni Başkanı olarak.

FTSE 100 Endeksi Nedir?

İngiltere hisse senedi alım satımına yeni başlayan biriyseniz, FTSE 100 endeksi, Londra Borsası’ndaki piyasa değerlerine göre en büyük 100 şirketten oluşan bir endekstir..

FTSE 100 endeksi iyi bir göstergeye sahiptir, çünkü bu hisse senetleri yatırımcılar için hangi şirketlerin bir parçası olmak istedikleri konusunda lider şirketlerdir..

Şimdi, FTSE 100 endeksinde neyin gerekli olduğunu belirledik, 2021’e kadar yolumuza devam ederken göz önünde bulundurmanız veya satın almanız gereken FTSE 100’de listelenen en iyi şirketlerden bazılarına bir göz atalım. bu en iyi hisse senetlerinden bazılarını uzun vadede koleksiyonunuzda tutmaya bakarken.

2020 boyunca bir yükseliş göstermekten, şimdiye kadarki yükselişlerini yıl başında göstermeye, sağlıklı bilançolara ve iyi hisse fiyatlarına sahip olmanın ek büyük faydalarının yanı sıra, bazıları bu hisse senetlerinin bazılarının hisse senedi potansiyeli açısından değerinin düşük olduğunu sınıflandırabilir Temettü hisse senetleri ve çoğunluğunun arkasında sağlam bir geçmişe sahip olması.

Seçilen FTSE 100 hisselerinin 2020’de nasıl yükseldiğine ve 2021’e ve önümüzdeki geleceğe bakarken bu hisse senetlerinin neler sunabileceğine küçük bir göz atalım..

İşte 2021’de satın alınabilecek En İyi 100 FTSE hissesinin 14’ü:

1. GlaxoSmithKline Plc (GSK.L)

GlaxoSmithKline Plc, bu İngiliz hisse senedine zaten biraz bilginiz varsa, son zamanlarda hem olumlu hem de olumsuz nedenlerle manşetlerde yer aldı..

İngiliz “bilim liderliğindeki” küresel sağlık hizmetleri şirketi, 2019 yılında dünyanın en büyük 6. ilaç şirketlerinden biri olarak ünvanını elinde tuttu. Ve hala bugüne kadarki en büyüklerden biri.

2020 yılı itibarıyla şirketin üçüncü çeyrek raporunda şirket, önümüzdeki yıllarda şirketin tüketici sağlığı açısından potansiyel olarak milyarlar kazanacağı tahmin edilen gelecek planlarını, bununla birlikte yeni ilaçlar üretmeye çalışırken sergiledi. aşılardan sonra yeni arananlar yaratan aşı bölümü.

Şirket, bazı hafif eksi sonuçlarla üçüncü çeyrekten itibaren genel olarak dirençli bir performans gösterdi. Ancak 2,5 milyar sterline varan Yeni ve Özel farmasötik ürün satışlarında ve 978 milyon sterline varan Solunum yolu satışlarında güçlü talep gördü.

Şirket, ilaç sektörünün hakimiyetindedir ve 3. çeyrek sonuçlarında, gelirinin% 4,2 milyar -3 oranında düştüğünü gördükten sonra, 2,4 milyar sterlinlik pozitif +% 2’lik bir gelir elde eden Tüketici sektörü ve son olarak aşı bölümü izledi. 2,0 milyar sterlin -9% düşüş.

Son küresel olaylar ve dünyanın Covid-19 için her şeyden çok aşı talep ettiği göz önüne alındığında, bu GSK için hala iyi bir pozisyon..

Son haberlerde, GSK’nın HIV uzmanı şirketi ViiV Healthcare, yetişkinlerde HIV-1 enfeksiyonunu tedavi etmek için ilk ve tek tam uzun süreli ilaç olan ilacı ‘Cabenuva’yı FDA tarafından onayladı..

Bu haber, şirketin hisse fiyatının artması için ek bir avantaj olabilir, çünkü şu anda 52 haftalık bir aralıkla en düşük 1,291,8p ve en yüksek 1,822,80p aralığında yer alıyor..

Analistler, şirkete hisse için Zacks Rank konsensüs “Hold” derecesi verildiğinden ve 7 analistten 3’ünün hisseye “Satın Al” derecesi verdiği için bu İngiliz hissesini de iyi değerlendiriyor..

Bu İngiliz sağlık hizmetleri kralı, büyük başarılar elde edebileceğini öngören ve gösteren bir hisse senedi. Tüm son dünya olaylarının ışığında, bu hisse senedi şüphesiz önümüzdeki yıllarda daha fazla talep görecek olan bir hisse senedi..

2. HSBC Holdings PLC (HSBA.L)

İngiliz Yatırım bankacılığı şirketi, 2021 ve önümüzdeki yıllara bakıldığında büyük bir büyüme görebilecek bir FTSE 100 hisse senedi olarak geliyor..

Markanın İngiltere genelinde 82 mağazayı kapatacağına dair son haberlere rağmen, bazıları bunu olumsuz bir faktör olarak görebilir, aslında olumlu bir sonucun sonuçlarından kaynaklanıyor..

HSBC Holdings, şirketin yeni stratejik planlarından biri kapsamında hizmetlerini iyileştirmeye çalıştığı için, şirketin pazar lideri dijital bankacılık grubu haline gelerek tüketici ihtiyaçlarını karşıladığı yönündeki haberler nedeniyle bu hamleyi yapmaya karar verdi..

HSBC, yalnızca Birleşik Krallık içinde değil, İngiltere, Avrupa, ABD ve Asya dahil olmak üzere çeşitli uluslararası ülkelerde güçlü bir varlığa sahiptir. Asya, ekonomileri gelişmeye başladığında HSBC Holdings’in 2021’de büyümesine muazzam ölçüde yardımcı olabilecek bir kıtadır..

HSBC Holdings Q3 raporundan elde edilen kanıtlar, Asya ekonomisinin ne kadar güçlü bir şekilde geri döndüğünü görmek için oradaydı, bu da HSBA markası için daha fazla faaliyete ve daha fazla ticarete yol açtı..

HSBC, bundan hareketle Asya’daki yatırım planlarını daha büyük resme taşınan hedeflerine uyacak şekilde artırdıklarını doğruladı..

Şirketin mali durumlarına bakıldığında, şirket, önceki çeyreğe kıyasla 1,4 milyar dolarlık vergi sonrası 2.0 milyar dolarlık bir kar elde ettiğini ve değişken ürünlerde 652 milyon dolarlık düzeltilmiş gelirin olumlu bir etkiye sahip olduğunu ve müşteri kredilerinin 2. çeyreğe kıyasla istikrarlı olduğunu doğruladı. 164 milyar dolara kadar çıktı, bu da şirketin 2019 rakamlarının üzerinde.

Birleşik Krallık içinde, şirketin düzeltilmiş geliri ikinci çeyreğe göre% 6 arttı ve ipotek cephesindeki HSBC holdingleri, güçlü devlet kredilerinin yanı sıra Temmuz ve Ağustos aylarında yeni iş kredilerinde% 13 pazar payına sahipti..

Geçtiğimiz günlerde, HSBC Holdings hisse fiyatı, şirketin Asya pazarına ilişkin diğer stratejik planlarını açıkladığı için en iyi performans gösterenlerden biri oldu..

HSBC CEO’su Mark Tucker, bu yeni planları, HSBC varlıkları ile Avrupa’nın en büyük bankasını 2021 yılında FTSE 100’ün en iyi performans gösteren hisse senedi fiyatları listesinin en üstüne itmeye devam edebilecek yakın tarihli bir açıklamada yayınladı. Tucker, şirketin faaliyetlerini hızlandırdığını doğruladı. son güncellemede Çin pazarında daha büyük bir banka olmayı planlıyorlar.

Şirketin hisse fiyatı bugün 406.05p olup, 52 haftalık aralık en düşük 283.35p ve en yüksek 595.40p aralığındadır. Şirketin kazanç tahmininin de Asya’daki genişlemesinin ardından yılda% 48.61 artması bekleniyor..

Banka, tüm uluslararası pazarlarda tüketici ihtiyaçlarına uyum sağlamak için stratejik planlarını ileriye doğru ilerletmenin yanı sıra ileriye doğru ilerleyen iyi bir finansal konumdadır, bu da bu bankacılık İngiliz hissesini büyük bir uzun vadeli yatırım olarak satın alınacak bir ülke haline getirir.

3. JD Spor Moda PLC’si (JD.L)

İngiliz spor moda perakende şirketi olan JD Sports moda, yıllar içinde güçlenerek büyüdü, ancak 2020’de daha da büyüdü. Diğer birçok perakendeci ve çeşitli endüstrilerdeki diğer şirketler çok sert bir şekilde etkilendiğinden, bu hisse senedi gelişti..

Birleşik Krallık ve dünyanın geri kalanı, düzenli olarak egzersiz yaparak sağlıklı bir yaşam tarzını teşvik etmenin yanı sıra hem kilitlenme hem de sokağa çıkma yasağı ölçümlerine sahip olduğundan ve şu anda sınırlı olduğundan, bu, büyümeye devam edecek olan JD markasının satışlarında büyük bir artış gördü..

Marka aynı zamanda şirketin beklenen kârlı mali sonuçlarını ve tahmin edilen tahminlerini geride bırakarak potansiyel olarak diğer finansal alanların önüne geçmek istiyor..

Şirket ayrıca, mağazalarının şu anda kapalı kaldığı ve en az Mart 2021’e kadar beklendiği için çevrimiçi satışların artmasıyla Kasım ve Aralık’ta neşeli bir bayram dönemine tanık oldu, ancak Ocak ayının ilk haftaları itibarıyla şirket şu anda% 5’in üzerinde idi. yıldan yıla.

Bu notta JD. Bu haberi, şirketin Grup vergi öncesi karının yaklaşık 295 milyon sterlin civarında olduğunu ve bu da spor markası için tahmin edilen piyasa beklentilerinin çok üzerinde olduğunu söylediği için doğruladı. Yıllık rakama bakıldığında, tüm yıl vergi öncesi kârın 400 milyon £ ‘u aşabileceği tahmin edilmektedir..

Bu İngiliz spor perakendecisini durduramayacak gibi görünüyor..

Geleceğe doğru ilerleyen şirket, 29 Ocak 2022’de sona eren tam yıl için vergi öncesi kar elde etme potansiyeline sahip olup, 2021’den neredeyse% 10 artmıştır..

Şirketin olumlu finansal tahmin tahminlerinin yanı sıra, bu lider marka yeni maceralar satın almaya çalışırken başka alanlarda da ellerini tutmayı seviyor. 2020’nin sonlarında şirketin son girişimi 325 milyon dolara Shoe Palace satın alarak şirketin hisselerini% 5 artırdı. Zaman içinde daha fazla büyüme elde etmeyi hedefledikleri için bu markanın orada durmayacağından emin olun..

Bugün şirketin hisse fiyatı 829.60p’de, 52 haftalık aralık en düşük 293.20p ve en yüksek 883.20p aralığında. Şirket ayrıca 24,29 P / E oranına sahiptir..

Uzun vadede JD. hisse senedi, yeni yıllara doğru ilerlerken önemli bir büyüme görebilecek sağlıklı bir uzun vadeli seçim gibi görünüyor.

4. WM Morrison Süpermarket PLC (MRW.L)

WM Morrison Supermarket Plc, şu anda birkaç kez konuştuğumuz, çünkü bu süpermarket stoğu sadece parlak sonuçlar vermekle kalmadı, aynı zamanda tüketici markasının hem koronavirüs öncesi hem de sonrası güçlü olmasıyla birlikte heyecan verici cadde maceralarına devam etmeyi amaçlıyor..

MRW’nin başarılı yılı ve Noel bayram döneminin ışığında, marka şu anda çalışanlarına bu zorlu yıl boyunca gösterdikleri tüm zorlu çabalardan dolayı saat başına 10 sterlinlik bir ücret ödemeye başlayan ilk süpermarket ve şirketin yanı sıra. etkileyici kazançlar.

Şampanya satışlarındaki% 64 artış ve festival dönemi boyunca% 40 Somon satışları da dahil olmak üzere şirketin başarılı finansal raporlarının yanı sıra, şirketin Amazon Prime Aboneliği aracılığıyla sunulan yiyecek sepetleri sunma yolu, aileler ve bireyler olduğu için potansiyel olarak güzel bir şekilde çiçek açacak gibi görünebilir. Birleşik Krallık’ın üçüncü ulusal kilitlenmesinde evde ölçüm yapmakla sınırlandırılmış ve kısıtlamaları ne zaman sona erdireceği veya hafifleteceği konusunda net bir gösterge olmadığı için.

Tüm bireysel ihtiyaçların karşılanması için tasarlanmış engelleri rahatlıkla ve birkaç düğmeyle sunmak, bundan daha kolay hale gelmez. Şirketin her iki segmentteki çevrimiçi satışları, şirketin en son ticaret güncellemesinde ifade edildiği gibi “Çok Güçlü” olarak kabul edilir..

Önde gelen süpermarket, şirketin güçlü nakit akışı ve sağlıklı bilançosu nedeniyle 25 Ocak’ta özel bir temettü ödemesi yapacak. 2019/20 H2 için önceden ertelenmiş özel temettü hisse başına 4,00p. Bu onay, markanın finansal olarak ne kadar iyi performans gösterdiğinin güçlü bir göstergesidir..

Şirket, yakıt dışı segmentinde de bir artış gördü ve şirketin vergi öncesi karının 420 – 440 milyon £ aralığında tahmin tahminleriyle uyumlu olacağını belirtti..

Şirketin bugün ne kadar iyi performans gösterdiğine bakıldığında, MRW’nin hisse fiyatı 187,13p’de ve şu anda en düşük olan 157,77p ve en yüksek 203,60p arasında 52 haftalık bir aralıkta olduğu için artmaya devam ediyor.

Bu FTSE 100 süpermarket stoğunun, önümüzdeki yıllar boyunca malları teslim etmeye devam edeceğine şüphe yok, bu da iyi bir değer sunuyor ve bu süpermarket İngiliz hissesini 2021 için satın almak için iyi bir hisse haline getiriyor..

WM Morrison süpermarketi, tüm yıl sonuçlarını 31 Ocak 2021’de yayınlayacak..

5. RSA Insurance Group PLC (RSA.L)

RSA Insurance Group plc, Birleşik Krallık, Kanada ve İskandinavya’yı içeren çeşitli ülkelerde kişisel ve ticari genel sigorta hizmetleri sunmaktadır..

Ev sigortası, evcil hayvan sigortası, seyahat sigortası ve daha fazlasına kadar her türlü sigorta ürününü sunmanın yanı sıra, ticari tarafı da mülkler, araçlar ve mesleki sorumluluk için sigorta ürünleri sunan pek çok listede sadece üç isim var..

Merkezi Londra’da bulunan sigorta grubu, adını daha önce Royal olarak bilindiği Mayıs 2008’de RSA Insurance Group olarak değiştirdi. & Sun Alliance Insurance Group plc.

Sigorta grubu, Covid-19 salgınından kaynaklanan büyük zorluk göz önüne alındığında 2020’de iyi sonuçlar verdi. Şirketin Kasım ayı ticaret güncellemesinde, şirket tüm primler arasında hafif düşüşler bildirdi ve Grup net yazılı primlerinin% 3 düşüşle 4.663 milyon £ ‘a düştüğünü doğruladı. Ancak daha büyük resimde sigorta grubu için hiç de kötü bir sonuç değil.

RSA ayrıca, 2020 Ekim ayının sonunda sona eren ilk dokuz ay içinde Grupların işletme faaliyet karlarının ilk kez arttığını doğruladı..

Ancak bu hisse senediyle ilgili daha fazla spekülasyona neden olan ve heyecan yaratan son haberler, sigorta markasının yakın zamanda Danimarkalı sigortacı Tryg ve Kanada’nın Bozulmamış Finans Kurumu tarafından 7,2 milyar dolarlık devralımla satın alınmasıdır..

Bu satın alma, sigorta markasının ilerlemesi için muazzam büyüme potansiyeli spekülasyonlarına yol açtı..

Analistler, son haberler ışığında bu İngiliz hisse senedine dikkatle bakıyorlar ve bu hisse senedinin halihazırda ilerlemesini takip eden dokuz firma tarafından verilen bir “Satın Al” notu verdiler..

Aynı tahmin konusu hakkında, şirkete, kazançlarının geçtiğimiz 2020’de% 21.6 artması nedeniyle% 16.08 oranında büyüyeceği tahmin edildi..

FTSE 100 şirketlerinin hisse fiyatı bugün önceki kapanışa göre 676.80p biraz düşük, yine de şirketin gelecekteki beklentileri için hala iyi durumda, bu yüzden bu hisse senedinin de değerinin düşük olduğu kabul ediliyor..

Şirketin 52 haftalık aralığı en düşük 321,20p ve en yüksek olan 618,60p arasındadır. Şirketin ayrıca F / K oranı 17.80’dir..

6. İskoç Mortgage Yatırım Ortaklığı (SMT.L)

Scottish Mortgage Investment Trust, 2020 yılında yılda bir kez sıkıntı yaşadı ve hala doğru şirketlere yatırım yaptığınızda ne kadar etkileyici olabileceğini göstermeye devam ediyor..

Sottish mortgage yatırım fonunun hisse fiyatı, geçen yıl% 105’in üzerine çıkan büyük bir artış gördü ve istikrara kavuşuyor veya gelecek geldiğinde potansiyel olarak artma arayışında..

İyi bir hisse senedini gördüğünde doğru fiyata bilen şirket, elinde iki büyük mega hisse senedi olan Tesla ve Amazon’un da bulunduğu pek çok hisse senedinin bir listesini tutuyor, bu SMT’nin sahip olduğu birçok iyi hisse senedinden ikisini belirtmek için.

Bununla birlikte, yatırım ortaklığı, bir kısmı açık piyasada bile olmayan küçük sermayeli hisse senetlerini de holdinglerine katmak için arar. Şirketin dinamik ikilisinin yanı sıra portföyünde hem özel hem de kamu şirketlerine sahip olmak kesinlikle akıllıca bir oyun sergiliyor.

Uzun vadeli görünümde, bu hisse senedi iyi bir yatırım olacak gibi görünüyor. Şirketin vadesi dolan James Anderson ve Tom Slater, son yıllarda şimdiye kadar gösterdiği ve potansiyel olarak gelecek için ön plana çıktığı gibi bol miktarda ticaret ve yatırım bilgisine sahip..

Geleceğe baktığımızda, bu hisse senedinin 2020’ye tanık olduğu gibi ya koruma ya da daha da üstünlük sağlama potansiyeli var, bu hisse senedi, tüm doğru yerlere yatırım yaptığı için yüksek seviyelere çıkma kapasitesinden daha fazlası.

Şirketin hisse fiyatı bugün 1.279,00p’de, 52 haftalık ortalama notu en düşük 468.40p ve en yüksek 1.278.00p..

7. Aveva Group PLC (AVV.L)

İngiliz çok kültürlü bilgi teknolojisi şirketi şu anda FTSE 100 içinde en iyi performans gösteren şirketlerden biridir..

Teknoloji hissesi, Ekim ayında şirketlerin ticaret raporunda, önde gelen teknoloji şirketinin FY21’in ilk yarısında yaklaşık 333 milyon £ gelir beklentisiyle yola çıkacağını doğruladı..

Şirketin Ara 2020 raporu Kasım ayında yayınlandığında, bu yine de olumlu olmasına rağmen şirketin ilk yarı 20’den biraz önce olduğunu doğruladı, ancak Covid-19’un sektör üzerindeki zorluğuna rağmen hala olumlu sonuçlar veriyor..

Şirketin yinelenen geliri, şirketin net nakit ve mevduatı ile birlikte ilk yarı 20’deki% 61,9’dan% 64,2’ye biraz yükseldi ve ilk yarı 20’de 58,6 milyon £ ‘dan 59,9 milyon £’ a yükseldi. Şirket, gelirinde% 15,1 düşüşle 332,6 milyon £ ‘a düşüş bildirdi..

Şirket ileriye dönük olarak, güçlü talebin ilerlemesi ve yenilemelerin güçlü çeyreğinin ardından 2021’e doğru ilerlerken şirketin gelirinin artmasını beklediklerini belirtti..

AVEVE’nin geliri, Aralık 2020’de bildirildiği üzere, yılın ilk dokuz ayında% 1,5’lik bir artışla zaten yükselişte..

Bu haber, yönetim kurulunun şirketin ileride gerçekleştirebileceği ‘önemli’ büyüme fırsatları konusunda ‘heyecanlı’ olması ve AVEVE’nin OSI soft satın alma işleminin ardından 2,7 milyar dolar nakit paraya sahip olduğunu ve borcu olmadığını teyit etmesiyle doğrulandı..

İlerleyen İngiliz teknoloji hissesi için şirketin hisse fiyatı, en düşük 2,636,00p ve en yüksek 5,360,00p arasında 52 haftalık bir aralıkla 3,836,00p’de oturuyor. 44,65’te şirketin P / E oranıyla.

Şirketin hisse fiyatı son günlerde olduğu gibi artmaya devam ederken, bu teknoloji stoğu, büyüme potansiyeli kaçırılmaması gereken büyük bir fırsat olduğu için kesinlikle atlanması gereken bir şey..

8. BP PLC (BP.L)

Tamam, BP. Petrol ve gaz şirketi, uzun vadeli yenilenebilir enerji yoluna giden yeni caddesinde gözle görülür bir büyüme potansiyeli olan bir FTSE 100 hissesi olarak geliyor..

Petrol endüstrisi 2020’de büyük bir darbe alırken, dünya havacılık endüstrisinin BP’nin neredeyse durma noktasına geldiğini gördü. daha sonra büyük ölçüde dünyayı ele geçirmek isteyen elektrikli araçlara olan yüksek taleple birlikte BP için geleceğe geçme planları. belki de popüler İngiliz şirketi için doğru zamanda geldi.

Ancak, bugün gezegendeki çoğu otomobilin fosil yakıtlarla çalıştığını söylemiştim, bu nedenle şirket yeni caddesi büyürken şeylerin bu yönünden faydalanabilir ve yararlanmaya devam edecek. Aşıların toplu olarak piyasaya sürülmesiyle birlikte, yakında havacılık endüstrisi ve otomobiller bir kez daha göklere ve yollara hakim olacak ve marka için cömert bir gelir geliri oluşturacak..

Bu nedenle, şirketin daha çevre dostu olma ve yenilenebilir enerjiye geçme macerasına giren şirket, mükemmelliğe bakmak için Microsoft dahil bazı büyük isimlerle ortaklık kurdu..

Şirketin sağlam geçmişine dayanarak ve şirket yeni yenilenebilir enerji caddesine sağlam bir şekilde genişlemeye hazırlanırken, şirketin hisse fiyatı bugün 289.45p olarak, potansiyel olarak neyin çıkabileceği düşünüldüğünde nispeten iyi durumda.

BP’nin şu anki 52 haftalık ortalaması 188.54p’de, en düşük 489.95p’de ve şu anki P / E oranı 20.30’da..

Bu İngiliz petrol ve gaz şirketinin yenilenebilir enerjiye geçme planları belirsiz olsa da, evet bu, elbette, bu sağlam markayı üstlenmeniz için bir şans, ancak yine de, almak için iyi bir şans ve fırsat olduğuna inanıyoruz. uzun vadeli görünüm için.

9. Sonraki Plc (NXT.L)

İngiliz moda perakendecisi, yatırımcıların kendi koleksiyonlarında bulundurmayı sevdikleri bir hisse senedi olmasının yanı sıra, tanınmış bir FTSE 100 hissesidir. Bunun nedeni, bu şirketin genellikle tüm alanlarda daha iyi performans göstermesi ve aynı zamanda bir ülkenin favori perakende markası olmasıdır..

Next’in Birleşik Krallık’ta bir favori olmasının yanı sıra, Avrupa, Asya ve Uluslararası alanda da varlığını sunmaktadır..

Şirketin 5 Ocak’ta yayınlanan son ticaret güncelleme raporunda şirket, markanın Noel döneminde nasıl bir performans sergilediğini gösterirken, yatırımcılara şirketin tam yıl raporunda nerede sona ermek istediği konusunda kabaca bir fikir verdi. 1 Nisan 2021’de ilan edildi.

Bu sektörde yıkıma neden olan Covid-19 salgını göz önüne alındığında, Next oldukça iyi bir sonuca tanık oldu. Genel olarak dördüncü çeyrekte, şirketin faiz geliri dahil toplam tam fiyatlı satışları% -1,1 azaldı. Büyük resmin içinde, bu olumlu bir sonuçtur.

İngiltere’nin üçüncü ulusal kilitlenme döneminde olduğumuz için şu anda tüm mağazalarını kapatan Next olarak, marka yalnızca müşteri tabanı yılbaşı döneminde% 24 artan çevrimiçi mağazasına güveniyor. Bununla birlikte, markanın Next’in kapılarından geçerek müşteri kaybının üzerindeki etkisi, satış gelirinin önemli bir parçasıdır.

Geleceğe doğru ilerlerken, yakın gelecekte dünya çapında mağazalar açılacağı için, Next hiç şüphesiz geri alım satışları olacak ve bu da şirket için analist tahminine katkıda bulunabilecek, çünkü kazançların yılda% 23,56 artacağı tahmin ediliyor..

Güncelleme raporundan alınacak bir başka olumlu da, şirketin yıl sonu borcunun da azaltılmayı beklediği, çünkü tahmin seti 625 milyon sterlin’den 487 milyon sterline bir düşüşe bakacak..

Şirketin bugün 7,898,00p olan hisse fiyatına göre, bu İngiliz FTSE 100 hissesi, koleksiyonunuzda mükemmel bir uzun vadeli yatırım olarak güzel bir şekilde oturmak için iyi bir hisse senedi olabilir..

Şirket şu anda en düşük seviyesinde 3,311,00p ve en yüksek 8,180,00p ile 52 haftalık bir aralıkta ve şu anda 17,27’lik bir P / E oranına sahip..

10. Amiral Grup PLC (ADM.L)

İngiliz finansal hizmet şirketi, uzun yıllardır iyi performans gösteren FTSE 100 içinde en iyi performans gösteren hisse senetlerinden biridir..

Finans şirketi, Admiral ve Bell gibi markaları iki isim olarak pazarlıyor ve ADM aynı zamanda popüler fiyat karşılaştırma web siteleri Confused.com ve Compare.com’u işletiyor..

Daha yakın tarihli haberlerde, Admiral Group’un Confused.com ve Admiral Technologies dahil olmak üzere grubun bazı işlerini satmak için 508 milyon £ ‘luk bir anlaşma imzaladığı bildirildi..

Covid-19 salgınının zorlu dönemlerinde, çevrimiçi karşılaştırma web siteleri, bireyler en iyi fırsatları elde etmeye ve olabildiğince tasarruf etmeye çalıştıkça talep arttı..

Şirketin CEO’su David Stevens’a göre, Aralık ayında yapılan işlem hakkında konuştu ve bu sonucun marka için parlak bir olumlu görünüm sunduğunu doğruladı..

Stevens yaptığı açıklamada, şirket için olumlu bir görünümden ve şirketin planlarının getiri karı ile birlikte ileriye dönük planlarından bahsetti..

“İngiltere ve Avrupa’daki karşılaştırma işletmelerinin RVU tarafından satın alınması müşterilerimiz ve çalışanlarımız için olumlu bir sonuç sağlar ve ayrıca hissedarlarımız için iyi bir değer sağlar.”

“Amiral, Amiral’in sürekli olarak iyi değerlendirdiği şeye, yani iyi değerli kitlesel pazar kurgusal hizmet ürünlerini tasarlamaya ve teminat altına almaya odaklanmaya devam edecek.”

Sonuç olarak Stevens, şirketin fonların çoğunu hissedarlara iade etmeyi beklediğini ve gelecekte yeni iş maceralarına yatırımı desteklemek için bir miktar nakit tutmayı beklediğini belirtti..

Satışın onaylanmasıyla bu durum, Amiral Grup için heyecan ve potansiyel büyüme ve belli bir değer bırakacaktır..

Şirketin hisse fiyatı Ocak 2020’nin başında derin bir düşüş gördü, ancak o zamandan beri yükseldi. Bugün şirketin hisse fiyatı 2,955,00p’de ve 52 haftalık bir aralıkla en düşük 1,887,00p ve en yüksek 3,029,00p aralığında yer alıyor..

Bu İngiliz sigorta hissesi, arkasında sağlam bir iş modelinin yanı sıra yeni yollarda büyümeyi amaçladığı için uzun vadede satın almak ve elde tutmak için bir yatırımdır..

11. Ocado Group PLC (OCDO.L)

Halka açık bir ticaret şirketi olan Ocado Group PLC, satın almayı düşünmediyseniz, yeniden düşünmek isteyebileceğiniz bir FTSE 100 hissesidir. Bu hisse senedi, 2021’e girecek fantastik bir büyüme hisse senedi gibi göründüğünden.

Hisse, kısa süre önce övgüler alıyor ve aynı zamanda İngiliz hisselerini kapsayan analistler tarafından verilen bir “Satın Al” notuna sahip..

Şirketin hisse fiyatı muhtemelen FTSE 100 endeksindeki en iyilerden biri olduğu için şirketin geçen yılki performansı muazzamdı ve bugün itibariyle hisse senedi şu anda son 12 ayda% 120 arttı..

Bu, Covid-19 salgını birçok kişiyi bir bütün olarak çevrimiçi perakendeye aşina olmaya zorladığından gerçek bir sürpriz değil..

Doğal olarak, bu, OCDO’yu sadece bir adım önde olmaya değil, aynı zamanda yakın zamanda yavaşlamak gibi görünmeyen sağlam ve güçlü bir yükselişe de bıraktı, ancak her şey düz bir yelken değildi..

2020’nin başında, Mart ayının gelmesiyle birlikte, insanlar dünya olaylarına daha aşina olana ve karşılığında Ocado Group’a aşina olana kadar, dünya neler olup bittiğini anlamaya gelirken, şirketlerin hisse fiyatları önemli ölçüde düştü..

Ocado Retail Ltd’nin Ocado Group ve perakendeci Marks and Spencer Group ile ortak bir macera olduğu şirketin son mali raporunda.

Raporda, perakende geliri% 35 artarak 579,6 milyon sterline yükselirken, şirketin 29 Kasım’a kadar uzanan 13 haftalık sonuçları olumluydu ve müşteri başına ortalama 133 sterlinlik sipariş büyüklüğüyle güçlü talebi teyit etti..

Şirketin hisse fiyatı açısından, geçen yıl güzel bir şekilde yükseldi ve bugün 2,690,00p’de oturuyor ve 52 haftalık en düşük değerde 1,064,00p ve en yüksek 2,895,00p aralığında..

Çevrimiçi perakendeci, 2021’e girerken daha fazla başarı elde etmek için gayet iyi bir şekilde çaba sarf edecek, çünkü Covid-19 korkuları hala yüksek bir seviyede devam ediyor, bu da bireylerin çevrimiçi alışverişe devam etmelerini daha basit ve daha güvenli hale getiriyor, bu fütüristik hisse senedi arıyor. potansiyel olarak gelecek yıllar boyunca gökyüzü roketine devam etmek.

12. Trabzon hurması PLC (PSN.L)

York merkezli ev inşaat şirketi, ileriye bakmak için satın alınacak bir FTSE 100 hissesi gibi görünüyor..

Covid-19’un emlak sektörü üzerindeki etkisi göz önüne alındığında ve emlak piyasasının ilk iki ulusal kilitlenme döneminde geçici olarak durması, o andan itibaren emlak piyasası küresel salgına rağmen dirençli kaldı..

Devletin, emlak endüstrisinin yerinde güvenlik önlemleri ile çalışmasına izin vermesinin ardından, emlak piyasası ve konut inşaatı şirketleri güvenlik önlemleri altında çalışabildiler.

Ve bu, PSN’nin yaptığı şeydi, çünkü şirket, grup gelirlerinde% 10’un biraz altında bir düşüşle 3.33 milyar £ ‘a düştüğünü, 2019’da 3.65 milyar £’ dan hafif bir düşüşün yanı sıra, ileriye dönük satış defterine sahip olduğunu bildirdi. 2019’da bir önceki yıl 1,7 milyar sterlin oldu.

Bununla birlikte, hükümetin Satın Almak İçin Yardım programıyla birlikte Damga Vergisi Tatili planını sona erdirmeye hazırlandığı için, yıl içinde ilerlerken emlak sektörünü çevreleyen belirsizlik var. Covid-19 salgınını çevreleyen büyük belirsizliğin yanı sıra, bireylerin finansal durumları potansiyel olarak sınırlı hale geliyor..

Ancak emlak sektöründeki tüm belirsizliğe rağmen, bu sektör her zaman popüler olan bir sektördür. Normalliğe yaklaştığına dair umut verici haberlerle birlikte, bu, ekonomi düzelmeye başladıkça emlak piyasasına atlamak isteyen daha fazla insan görebilir..

Haliyle şirketin hisse fiyatı, en düşük seviyesinde 1.064.00p ve en yüksek 2.895.00p arasında 52 haftalık bir aralıkla 2.716.00p’de görece yükseliyor..

Şirketin F / K oranı 10,23’tür..

13. Tesco PLC (TSCO.L)

2020, dünyanın en önemli perakendecileri için bir yıl olduğundan, lider süpermarket markası Tesco PLC’nin listeye en iyi FTSE 100 hissesi olarak girmesi şaşırtıcı değil..

Yeni yılın başlangıcından itibaren FTSE 100, süpermarket markasının hisseleri de aynı şekilde% 5’in biraz altında arttı..

Şirketin Noel satışlarını içeren en son ticaret güncellemesinden gelen TSCO, satışların% 80 artmasıyla Noel tatili boyunca etkileyici bir sonuç gösterdi..

Üçüncü çeyrek raporu, TSCO hisse senedi gelirinin yıldan yıla% 7,0 artarak 19,9 milyar £ ‘a yükseldiğini ve İngiltere satışlarının yıldan yıla% 7,6 artarak 14,7 milyar £’ a yükseldiğini doğruladı..

Şirketin hisse başına temettü oranı da 2019’da hisse başına 5,77 puan iken% 58,6’ya yükselerek 9,19 puana yükseldi..

Grup ayrıca Malezya ve Tayland’da maddi değeri olacak ve yalnızca Tesco markasına odaklanabilecek satış teklifini duyurdu..

Şirketin güçlü temelleri, satışları ve geliri artıracak müşteri talebiyle karıştırılarak Covid-19 salgınının üzerinde başlarını korumalarına izin verecek. Bu süpermarket markası, uzun vadeli bir yatırım olarak sahip olunması ve elde tutulması için iyi bir hisse senedi gibi görünüyor..

Şirketin şu anda hisse fiyatı 241.90p, 52 haftalık aralığı en düşük 203.00p ve en yüksek 257.40p arasında değişiyor..

14. Kül Kafalı Grup PLC (AHT.L)

İngiliz Endüstriyel ekipman kiralama şirketi, sürekli olarak iyi bir performansla teslim edilen bir FTSE 100 hissesidir..

Son haberlerde, firma ileriye dönük yeni stratejik planlarına güven gösterdi; bu, hisse senedine, Deutsche Bank’ın önceki bir “Tut” notundan “Satın Al” şeklinde yükseltilmiş bir konsensüs notu verilmesini sağladı..

Şirketin yıllık 2020 ticaret raporunun tamamı dahilinde, şirket gelirin 2019’da 4.500 £ ‘dan 5.054 milyon £’ a kadar çıktığını doğruladı..

Şirketin diğer finansal rakamlarına gelince, rakamların çoğu hala olumluydu, ancak 2019 yılına göre, şirketlerin vergi öncesi karını içeren ve markaların 2019 sonucuna kıyasla 983 milyon £ olan hafif bir düşüş gösterdi..

Şirketin stratejik planlarına gelince, şirket, finansal ve operasyonel esnekliği sürdürmenin yanı sıra büyüme, mükemmellik için bir platform oluşturmaya çalışıyor..

Şirket, halihazırda yeni planını sunma sürecindedir ve kısa bir süre içinde yatırımcıların, şirketin ilerleme güncellemesine dahil olan 2021 ve sonrasındaki stratejik planları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalarına izin verecektir, ancak yutturmaca şimdiden bu hisse senedini çevreliyor..

Bu hisse senedinin sağlam bir performans geçmişi vardır, bu hisse senedine yatırım yapmakta yeniyseniz, portföyünüze istikrarla birlikte yeni büyüme sunabilecek iyi bir büyük kapaklı hisse senedidir..

Şirketin hisse fiyatı bugün 3.832.00p, en düşük seviyesinde 1.300.00p ve en yüksek 3.832.00p arasında 52 haftalık bir aralıkla. Mevcut P / E oranı 21,49 ile.

En İyi FTSE 100 Hisse Senetleri – Özet

Özetlemek gerekirse, bu en iyi FTSE 100 hisse senetlerinin tümü, arkasında sağlam bir geçmişe sahip olmakla kalmayıp, aynı zamanda dünyanın tanık olduğu dünyanın en ölümcül hastalıklarının tartışmasız ortasında olduğumuzu düşünürsek, son zamanlarda bazı etkileyici sonuçlar da vermişlerdir. bu hisse senetleri parlamaya devam etti.

İleriye bakıldığında, bu hisse senetleri, özellikle normal zamanlarda büyüme, değer ve istikrar sağladıkları için geleceğe yön veren bu parlak yatırımları satın almak ve tutmak için iyi bir hisse senedi. Bu notta, iyi bir çıkarım noktası, eğer bu hisse senetleri bu kadar zor ve zorlu zamanlarda bunu iyi bir performans sergileyebilirse, o zaman bu, bu tür hisse senetlerine yatırım yapmaya çalışırken alabileceğiniz sağlam bir ek olumludur..

Son olarak, bu hisse senetleri birçok avantaja sahip olsa da, yine de kendi risk unsurlarına sahip olmalarını tavsiye etmeye değer, bu nedenle yatırım yapmadan önce her zaman tüm yönlerin farkında olmanız ve seçtiğiniz hisse için ek araştırma yapmanız önerilir. ilk FTSE 100 hisse senetleri.

En İyi FTSE 100 Hisse Senetlerine Nasıl Yatırım Yapılır?

Gelecek vaat eden ve parlayan FTSE 100 hisselerinin bazılarına baktıktan sonra, şimdi dünyanın en çok arzu edilen endekslerinden birinin parçası olma zamanı..

Yatırım yapmakta yeniyseniz, ticaret yolculuğunuza başlamanın en iyi yolunun hangisi olduğunu merak etmiş olabilirsiniz ve dürüst olmak gerekirse, bu kısım basit, hızlı ve basit olabilir..

Ancak, bu alanda uzun vadeli bir yol veya hatta bir kariyer oluşturmak istiyorsanız, kendinizi borsaya ve her bir şirketin giriş ve çıkışlarını bilmek için zaman ve enerji harcamaya kararlı olmalısınız. tüm maceralara olumlu bir bakışla.

Hisse senetleri ticareti bir yolculuk kadar heyecan verici olduğu için, bazen sürpriz zorluklarla karşılaşır..

İlk olarak, yolculuğunuza başlamak için ilk adım, bir komisyoncu edinmeye bakmaktır..

Ticaret yolculuğunuzu oluşturmak için bir komisyoncu seçmek, yalnızca süreç içindeki önemli bir unsur değil, aynı zamanda yatırım ihtiyaçlarınıza uygun doğru komisyoncuyu seçme açısından da en hayati kısımdır..

Aynı notta, bugün piyasada oturma odanızda kendi rahatlığınızdan kurabileceğiniz brokerlerle birlikte gelen birçok çevrimiçi ticaret platformu bulunmaktadır..

Ancak, çevrimiçi ticaret platformlarına bakarken güçlü bir öneri, platformun, broker için de aynı şekilde çalışmak için doğru lisansa veya lisanslara sahip olduğundan emin olmaktır..

Aksi takdirde, lütfen dikkatli olun, çünkü bu potansiyel olarak maliyetli olabilir ve haksız fiillere konu olabilir..

Kesinlikle tavsiye ettiğimiz bir platform, ödüllü çevrimiçi ticaret platformudur eToro.

eToro, büyük ölçüde dünyanın güvenilir çevrimiçi işlem platformlarından biri haline gelmekle kalmıyor, aynı zamanda 19’dan fazla uluslararası pazarda belirlenen FTSE 100 endeksi de dahil olmak üzere 800’den fazla hisse senedine ev sahipliği yapıyor ve bugün platformunda 15 milyondan fazla müşteriye sahip ve yükseliyor.

Bu lider çevrimiçi ticaret platformunun önemli bir avantajı, şirketin sıfır komisyon ücreti sunmasıdır. Bu, seçtiğiniz hisse senetlerine herhangi bir ek maliyet ödemek zorunda kalmadan yatırım yapabileceğiniz anlamına gelir..

İhtiyaç duyduğunuz daha fazla bilgi ve anlayışsa, artık başarılı bir şekilde bir ticaret hesabı açtığınıza göre, artık yatırım yapabileceğiniz, çeşitli bir portföy oluşturabileceğiniz ve ticaretin tüm püf noktalarını öğrenebileceğiniz bir çevrimiçi sanal ticaret platformuna özel erişime sahipsiniz. hepsi emrinizde 100.000 $ değerinde sanal fon ile.

Bununla hepiniz gitmeye hazırsınız.

FTSE 100 Hisse Senetlerini Hemen Satın Alın

Yukarıda listelenen şirketlerden birinde FTSE 100 hisse senedi satın almak istiyorsanız, çevrimiçi bir hisse senedi komisyoncusu kullanmanız gerekecektir. Bu bağlamda, çoğu yeni yatırımcı eToro’yu düşünmektedir..

eToro – İngiltere’deki En İyi Hisse Senedi Komisyoncusu,% 0 Komisyonla Hisse Senedi Satın Alın

etoro komisyoncusu

eToro, borsada uzun yıllardır güvenilirliğini kanıtlamıştır – onları denemenizi tavsiye ederiz.

Sermayeniz risk altında. Diğer ücretler geçerli olabilir

Temel Çıkarımlar:

 • 2021’de satın alınacak En İyi 100 FTSE hisse senetleri, geçtiğimiz yıl FTSE endeksinde en iyi performans gösteren İngiliz hisse senetleri oldu ve 2021 yılında ekonomi büyüyecek gibi gözükürken başarı yolculuğuna devam edecek gibi görünüyor..
 • FTSE 100, Londra Menkul Kıymetler Borsası’ndaki piyasa değerine dayalı en büyük 100 şirketten oluşan bir endekstir..
 • FTSE 100, The Financial Times Stock Exchange isminin kısaltmasıdır..
 • FTSE 100 hisse senetlerine ad da verilebilir ve daha yaygın olarak “Blue-Chip” hisse senetleri olarak anılır..
 • FTSE 100 endeksi bugün piyasadaki en iyi performans gösteren şirketlerin iyi bir göstergesi olarak biliniyor ve görülüyor, bu yüzden birçok yatırımcı bu endekste hisse senetlerinin bir parçası gibi görünüyor..
 • Yeni başlayanlar ve deneyimli yatırımcılar için, FTSE 100 endeksi güçlüdür ve büyüyen portföyünüze eklenmesi gereken hisse senetlerine sahiptir..
 • En iyi performans gösteren şirketler güçlü bir performans geçmişine sahip olsalar da, bu şirketler yine de kendi risk unsurlarını oluşturuyorlar..
 • Bu en iyi FTSE 100 hisselerine yatırım yapmadan önce, kendi fonunuza yatırım yapmadan önce seçtiğiniz hisse senetleri hakkında ek araştırma yapmaya değer..
 • Bir komisyoncu seçmek, ticaret yolculuğunun hayati bir parçasıdır, birlikte çalışmak için güvenilir bir komisyoncu seçmeden önce ihtiyacınız olan kadar zaman ayırın ve araştırın..
 • Son olarak, her zaman imkanlarınızla yatırım yapın.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me