Coinbase, çoğu borsa ücreti gibi para çekme ücretleri. Bununla birlikte, para çekme ücretlerinden kaçınmanıza izin veren düzgün bir numara var. Coinbase, kripto para birimlerini doğrudan fiat ile satın alabilme ve ABD vatandaşlarının ticaret yapmasına izin veren birkaç borsadan biri olması nedeniyle ABD ve Birleşik Krallık’taki en popüler kripto para birimi borsalarıdır. Birçoğu Coinbase’i yalnızca kripto para satın almak için değil, aynı zamanda kripto para birimlerini depolamak için de kullanıyor. Bu nedenle, Exchange’in sık kullanımıyla, para çekme ücretleri kesinlikle artabilir. Coinbase Ücretlerini önlemek veya azaltmak için bazı önemli ipuçları ve hackler.

Kılavuzumuzdaki en iyi Cryptocurrency Borsaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için.

Bitcoin gönderirken Coinbase Ücretlerini Azaltın

Coinbase ve Coinbase Pro (daha önce GDAX insanların kripto para satın alabileceği, satabileceği ve ticaretini yapabileceği dünya çapında en popüler platformlardan ikisi. Coinbase Coinbase Pro şu anda ABD, Avrupa, İngiltere, Kanada, Avustralya ve Singapur’da faaliyet göstermektedir. Kullanıcılar Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi kripto para birimleri ticareti yapabilirler..

Coinbase mi Coinbase Pro mu: Farklar nelerdir?

Coinbase ve Coinbase Pro aslında iki ayrı ama ilişkili üründür. Coinbase, ilk olarak 2012 yılında piyasaya sürüldü ve banka havaleleri yoluyla bitcoin alıp satma deneyimi olmayan kişiler için kullanıcı dostu bir platform sağlamayı amaçladı. 2015 yılında, kripto para birimlerine artan ilgi ve popülariteyle birlikte, Şirket, Bitcoin ve kripto para birimi ticaretine izin veren ABD merkezli bir Bitcoin borsası olan Coinbase Exchange’i oluşturmak için genişledi. Coinbase Exchange daha “sıradan” kullanıcıları için orijinal kapsamın ötesinde olduğundan, onu GDAX – Global Digital Asset Exchange (şimdi Coinbase Pro olarak biliniyor) olarak yeniden markalamaya karar verdiler..

GDAX ve Coinbase karşılaştırıldı

GDAX ve Coinbase karşılaştırıldı

Coinbase – müşterilerin kripto para birimlerinizi satın alabileceği, satabileceği, gönderebileceği, alabileceği ve saklayabileceği bir yer.

Coinbase Pro (eski adıyla GDAX veya Coinbase Exchange) – profesyonel tüccarlar için bir değişim. Coinbase ile aynı işlevlere sahip olmanın yanı sıra, Coinbase pro, kullanıcıların aşağıdakileri yapmasına da izin verir:

  • Farklı kripto para birimleri arasında ticaret yapın;
  • Pazar yeri, emirleri sınırlama ve durdurma ve
  • Kısa vadeli eğilimleri analiz etmek için daha ayrıntılı ticaret tablolarına sahip olmak (ör. sipariş defteri, hacim vb.).

En önemlisi, Coinbase Pro’nun daha düşük ücretleri var ve bazı sınırlı işlemlerde sıfır ücret.

Coinbase ve Coinbase Pro’da ücretler nelerdir?

Coinbase alım / satım işlem ücretleri

Coinbase, Tier 1 Cryptocurrency Borsaları olarak gördüğümüz diğerlerine kıyasla en pahalı ücretlere sahip. Coinbase bir % 0,50 ücret kripto para alımları ve satışları için. Buna ek olarak, Coinbase ayrıca bir Coinbase Ücreti de alıyor. Coinbase Ücreti, daha büyük (1) sipariş boyutuna bağlı olarak sabit bir ücret; (2) bir değişken yüzde bölgenize ve ödeme türünüze bağlı olarak.

Coinbase tarafından alınan sabit ücretler şunlardır:

Toplam İşlem Tutarı İşlem Ücreti (USD, EUR, GBP)
10 dolardan az 0,99 $, 0,99 €, 0,99 £
10 dolardan fazla, 25 dolardan az 1,49 $, 1,49 €, 1,49 £
25 dolardan fazla, 50 dolardan az 1,99 $, 1,99 €, 1,99 £
50 dolardan fazla, 200 dolardan az 2,99 $, 2,99 €, 2,99 £

Sabit ücret

ABD’deki kullanıcılar için değişken yüzdesi aşağıda verilmiştir. İçin burayı kontrol edin diğer ülkeler için değişken yüzdeler.

ABD değişken yüzdesiABD değişken yüzdesi

İşte al / sat işlem ücretinizi nasıl hesaplayacağınıza dair bir örnek. Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri’ndeyim ve banka kartımı kullanarak 20 ABD doları değerinde Bitcoin satın almak istiyorum. Sabit ücretim 1,49 ABD Doları olacaktır çünkü toplam işlem tutarı 10 ABD Dolarından fazla, 25 ABD Dolarından az. Değişken yüzdesi% 3.99 olacaktır çünkü banka kartı ile ödeme yapıyorum. Bu durumda, Coinbase benden 1,49 USD talep edecek sabit ücret değişken yüzdeden daha yüksek olduğu için.

Coinbase kriptodan kriptoya dönüştürme ücretleri

Kriptodan kriptoya dönüşümler için, ör. USDC’den BTC’ye veya BTC’den ETH’ye, Coinbase% 2’ye varan bir spread marjı talep ediyor. Kesin marj, o zamanki piyasa dalgalanmalarına bağlı olacaktır..

Coinbase Pro işlem ücretleri

Coinbase Pro ise üretici-alıcı ücret modelinde çalışır. “alıcıPiyasa fiyatından bir emir verirseniz ve bu emir hemen yerine getirilir. Öte yandan, siz bir “yapıcı“Verdiğiniz sipariş mevcut bir siparişle hemen eşleşmiyorsa. Siparişinizin sadece bir kısmının hemen eşleşmesi durumunda, sadece o kısım için alıcı ücretini ödersiniz. Ardından, eşleştiğinde toplam siparişin geri kalanı için üretici ücretini ödersiniz..

Coinbase Pro’nun ücretleri, söz konusu işlemin yüzdesi olarak alınır. Yüzdeye gelince, kullanıcılar tarafından 1 ay içinde işlem gören toplam tutara aşağıdaki gibi bağlı olacaktır:

Coinbase Pro işlem ücretiCoinbase Pro işlem ücreti

Yukarıdakilere göre, küçük hacimli kullanıcılar için, ör. Ayda 10.000 ABD Dolarından daha az işlem yapanlar, ücretleri her işlemin% 0,50’si olacaktır..

Elbette, alım satım ücretlerini azaltmanın olası bir yolu, aylık ticaret hacminizi artırarak daha yüksek bir aşamaya doğru çalışmaktır. Örneğin, bir ayda 10.000 USD’den fazla işlem yapılırsa, Yapıcı ve Alıcı ücretleri% 0.35’e düşer, bu, işlem ücretlerinde% 15’lik bir indirim anlamına gelir..

Coinbase hack: Coinbase’den para çekme ücretlerinden kaçınmak için Coinbase Pro (GDAX) kullanın

Coinbase para çekme ücretleri çok yüksek olabilir. Kullanıcılar Coinbase platformundan coinlerini çektiklerinde Coinbase, ödeyeceklerini tahmin ettikleri ağ işlem ücretlerine ilişkin tahminlerine dayalı olarak kullanıcılardan bir ücret talep edecek. Coinbase, bazı durumlarda Coinbase’in ödediği ücretin tahmin edilenden farklı olabileceğini belirtti. Dolayısıyla, kullanıcıların ödemesi gereken tahmini ücretin DAHA YÜKSEK Coinbase tarafından ödenen ağ işlem ücretinden.

Ancak Coinbase para çekme ücretlerinden kaçınmanın bir yolu olabilir.. Coinbase’e göre, kripto para birimini bir Coinbase cüzdanından diğerine transfer etmek için ücret almazlar. Coinbase ve Coinbase Pro (GDAX) aynı şirkete ait olduğundan, Coinbase’den Coinbase Pro’ya para göndermek, bir Coinbase cüzdanından diğerine transfer olduğu için anında ve ücretsiz olacaktır..

Coinbase Pro, Bitcoin gibi Dijital Varlıklar için ÜCRETSİZ para çekme ücretleri sunarCoinbase Pro, Bitcoin gibi Dijital Varlıklar için ÜCRETSİZ para çekme ücretleri sunar

Buradaki anahtar şudur: Coinbase Pro herhangi bir para çekme ücreti talep etmez. Ardından kripto paralarınızı Coinbase Pro’dan Coinbase platformu dışındaki herhangi bir cüzdana ağ transfer ücreti ödemeden gönderebilirsiniz..

Başka bir kripto para biriminde para çekme

Bitcoin, Coinbase’de en pahalı transfer ücretlerine sahiptir. Transfer ücretlerini azaltmanın bir yolu, Bitcoin’i Litecoin veya Bitcoin Cash gibi başka bir kripto para birimine takas etmektir. Bu paraları transfer etmek daha ucuz olacak ve alıcı borsada transfer tamamlandıktan sonra Bitcoin ile değiştirilebilir..

Başka bir Exchange kullan

Coinbase ücretleri sizin için çok pahalıysa, her zaman Binance veya FTX Exchange gibi başka bir borsa kullanabilirsiniz. Bu borsalar daha rekabetçi para çekme oranları sunar ve ayrıca daha fazla kripto para birimi seçeneğine sahiptir. Kılavuzumuzdaki en iyi Cryptocurrency Borsaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için.

Coinbase’in kullanımı pahalı mı?

Coinbase ücretleri, diğer kripto para birimi borsalarıyla uyumludur ve 50-200 dolar arasındaki işlemler için 2,99 ABD doları tahsil edilir. Bununla birlikte, daha büyük işlemler için Coinbase,% 1,49 oranında değişken bir yüzde ücret almaktadır. 10.000 ABD Dolarını aşan herhangi bir şey için, daha esnek oranlarla büyük hacimlerle başa çıkmada daha iyi olan Tezgah Üstü (OTC) işlem masalarını kullanmanızı öneririz. İşte en iyi 5 OTC masasının listesi.

daha fazla okuma

Bitcoin, kripto para birimleri ve nasıl başlayacağınız hakkında daha fazla bilgi edinmek için Uptrennd’den Jeff Kirdeikis ile birlikte oluşturduğum kursa göz atın.- Bitcademy: Öğrenin, Yatırım Yapın & Bitcoin Ticareti – Bir Saatin Altında

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me