Tezos’a Yatırım: Başlarken

Tezos’a Yatırım Yapmalı mıyım? Tezos İyi Bir Yatırım mı?

Tezos, Ethereum, EOS veya Cardano gibi diğer kriptoları geçecek mi??

Tezos ve yatırım potansiyeli ile ilgileniyorsanız bu makale tam size göre. Trading Education olarak tüm finansal sorularınıza cevap vermek için buradayız.

Peki Tezos nedir ve Tezos (XTZ) iyi bir yatırım mı? Tezos neden en hızlı büyüyen kripto para birimlerinden biri ve neden bu kadar çok yatırımcı Tezos’u merak ediyor??

XTZ yatırımı hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin ve Tezos’a yatırım yapmaya değip değmeyeceğine kendiniz karar verin!

Tezos yatırım dünyasında yeniyseniz, Tezos’un iyi bir yatırım olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz yoksa Tezos’a yatırım yapmalı mıyım? Pekala, Tezos XTZ’ye yatırım yapmayı düşünmeden önce Tezos ile ilgili tüm endişeleri ortadan kaldıralım..

Tezos Yatırımına Başlarken

Tezos ve / veya diğer kripto para birimlerine yatırım yapmaya başlamak için önce yapmanız gerekenler çevrimiçi kayıt Tezos satın almanıza ve yatırım yapmanıza izin verecek bir borsa ile. Bir değişim komisyoncusu, Tezos’un yanı sıra listeledikleri diğer kripto para birimlerini satın almanızı ve satmanızı sağlayan çevrimiçi bir platformdur..

% 0 komisyonla hızlı ve kolay bir şekilde Tezos satın almak istiyorsanız göz atın eToro Borsası!

Tezos nedir?

İlk etapta Tezos nedir? Tezos, eşler arası işlemlerin ve akıllı sözleşmelerin yürütülmesi için kullanılabilen açık kaynaklı bir blockchain tabanlı platformdur..

Diğer kripto para birimleri gibi Tezos, finans sektörünü merkezden uzaklaştırmayı ve hayatın her kesiminden insanlara eşit erişim sağlamayı hedefliyor..

Burada şunu not etmeliyiz ki Tezos, 2014 yılında Arthur ve Kathleen Breitman tarafından benzersiz bir merkezi olmayan ekosistem olarak önerildi., platform birkaç yıl sonra piyasaya sürüldü; Tezos 2018’de piyasaya sürüldü.

Garip bir şekilde, Tezos’un kurucusu bir zamanlar Tezos’un akıllı sözleşmeler için eski Yunanca kelime olduğunu söylemişti. İsmin kökeni şüpheli olsa da Tezos’un ilk başarısı şaka değildi. Birkaç yıldan az bir süredir, Tezos, kripto para birimi yatırım sektörünün önde gelen blok zinciri projelerinden biri olarak kendini kanıtladı..

Şimdi Tezos, Bitcoin ve Ethereum’un ana rakiplerinden biridir ve yukarıda belirtildiği gibi Tezos – tıpkı diğer kripto para birimleri gibi – merkez bankalarına ve otoritelere olan ihtiyacı azaltmayı amaçlamaktadır..

Hepsi bu değil! Tezos bir adım daha ileri giderek, hard fork oluşumunu riske atmadan değişebilen ve gelişebilen gelişmiş bir altyapı sunar.. Sert çatalların bir ağın protokolündeki herhangi bir köklü değişikliği ifade ettiğini unutmayalım. Tezos’un en iyi yönü, kullanıcıların gerçek blockchain teknolojisindeki yükseltmeler ve gelişmeler için teklifleri oylayabilmesidir..

Benzersiz değişiklik, kullanıcıların ve yatırımcıların şu adıyla bilinen bir süreç aracılığıyla ağın yönetimine katılabilmesinden kaynaklanmaktadır. pişirme. Bu sürecin dürüst olmasını sağlamak için, her katılımcının bir güvenlik depozitosu yatırması ve 8.000 XTZ’lik bir rulo olan XTZ’yi yatırması gerekir..

Fırıncılar, 23 güne kadar süren çok aşamalı bir süreçte önerilen değişiklikleri oylayabilirler ve değişiklikler yalnızca bir süper çoğunluk tarafından desteklendikten sonra tam olarak uygulanır..

Geliştiricilerin belirttiği gibi, “Tezos, paydaşların daha sonra ağda otomatik olarak dağıtılan protokol yükseltmelerini onaylamaları için yönetişim kuralları oluşturarak temelde farklı bir yaklaşım benimsiyor … Bir geliştirici bir protokol yükseltmesi önerdiğinde, ödenecek bir fatura ekleyebilir yükseltmelerinin onaylanması ve eklenmesi üzerine adresleri. ”

Etkili ve demokratik yönetişim süreci sayesinde şaşırtıcı değil, Tezos kendisini, yatırım yapmaya değer bir platform olan “son teknoloji ürünü gelecekte uzun süre kalacak” “güvenli, yükseltilebilir ve uzun süre dayanacak şekilde oluşturulmuş” bir platform olarak tanımlıyor..

XTZ nedir?

Tezos’un yerel kripto para birimi XTZ veya tezdir. Yani tez, Tezos ekosistemi için kullanılan fayda belirteci olarak tanımlanmaktadır. Yazarken, var 750.982.516 XTZ dolaşımda.

Geliştiricilerin, piyasaya sürülmesi planlanan toplam XTZ miktarını açıklamadıklarını unutmayın.. Bazıları yatırım sektörlerinde kıtlığın zararlı olduğunu savunurken, geliştiriciler bu şekilde Tezos’un kapasite sınırlarına asla ulaşamayacağına inanıyor..

Önemli bir gerçek şu ki Tezos, 1 Temmuz 2017’de başlayan çok başarılı bir İlk Para Teklifi’ne (ICO) sahipti. İster inanın ister inanmayın., o sırada 232 milyon dolar değerinde toplam 65.681 BTC ve 361.122 ETH artırıldı..

Ancak başarısına rağmen yatırımcılar ve kurucular arasında kayıt dışı menkul kıymetlere ilişkin hukuki anlaşmazlıklar nedeniyle Tezos’un serbest bırakılması ertelendi..

Yine de, XTZ’nin fiyatı Ekim 2019 ile Şubat 2020 arasında çarpıcı bir artış gösterdi:

tezos fiyat tablosu

Kaynak: CoinMarketCap

İyi haber şu ki satın alınabilir XTZ eToro gibi saygın bir platformdan.

Tezos İyi Bir Yatırım mı?

Evet tabii, Tezos XTZ bir iyi yatırım. Özellikle demokratik ve ademi merkeziyetçi yaklaşımı konusunda tutkulu olan yatırımcılar için. Tezos nispeten yeni bir kripto para birimi olmasına rağmen

Eşsiz yapısı ve esnek yönetişimi nedeniyle, Tezos artık önde gelen bir rakip Ethereum, Merkezi olmayan uygulamaların (dApps) ve akıllı sözleşmelerin dağıtımında NEO ve Cardano.

Dahası, Tezos, hem esneklik hem de güvenlik sağlamak için sıvı bir kanıtı kanıtı fikir birliği mekanizması (delege edilmiş kanıt kanıtı sisteminin bir yükseltmesi) ve çok dilli bir yaklaşım (zorunlu ve işlevsel) kullanır..

Bu strateji aynı zamanda işlem hızını da artırır, XTZ saniyede yaklaşık 1.000 işlem gerçekleştirebilir.

13.000 delege ve 450 onaylayıcıya yayılan% 80’in üzerinde bir hisse oranıyla Tezos, en merkezi olmayan platformlardan biridir. Bu nedenle, Tezos’un popülaritesi artmaya devam edecek, özellikle merkezi olmayan finans (DeFi) projeleri ve riskli kripto para birimleri bir sonraki kripto boğa piyasasına neden olmayı başarırsa.

Yatırımcıları cezbeden sadece zincir üzerindeki kendi kendini yöneten mülkleri ve devam eden gelişimi değildir; XTZ’nin devam eden olumlu finansal gelişimi Tezos’u öne çıkaran bir başka faktördür.

CoinMarketCap’e göre yazı yazarken, Tezos 18. sırada ve piyasa değeri 1.898.382.096 ABD doları.

Yatırım yapmayı düşünür müsün Tezos XTZ?

tezos'a yatırım yapmak

Tezos Ne Kadar Değerli Olabilir?

Tezos, kripto para yatırımının geleceği için çok uygun bir varlık olsa da, fiyat tahminlerinde bulunmak spekülatiftir. Unutmayalım ki kripto para birimlerinin gelecekteki fiyatını kimse tahmin edemez..

Fiyatlar, arz ve talep, teknolojik yenilikler gibi çeşitli faktörlere bağlıdır., kripto haberleri, ve piyasa duyarlılığı.

Gelecekteki büyümesi teknolojik yeniliklere ve desteğe bağlı olsa da, fiyat tahminlerinde bulunmak için geçmiş verilere de bakmalıyız.. 2019’da neredeyse% 300’lük zirve seviyeleriyle Tezos, çekici bir yatırım ve bir kripto haber mucizesi haline geldi..

Ayrıca Tezos’un devam eden pandeminin tetiklediği ayı piyasasında hayatta kalmayı başardığı ve küresel sağlık krizinden yavaşça çıktığı da bir gerçektir..

Geriye dönüp baktığımızda Tezos, finans sektöründe büyük bir avantaj olan yüksek profilli bir işletme olarak da başladı. Tarafından bildirildiği gibi CoinDesk, 2020’de Fransız Societe Generale, bir merkez bankası dijital para birimini denemek için Tezos’u kullanmayı planladı. Winklevoss kardeşler gibi büyük borsalar ve etkili yatırımcılar da Tezos’u destekledi..

Aslında, Tezos 2020’de yeni zirvelere ulaştı. İstatistikler, XTZ’nin 12 Şubat 2020’de 3,24 $ ‘a ulaştığını gösteriyor – sadece 24 saat içinde% 25’lik bir artış, Tezos’u en hızlı yükselen blockchain ağlarından ve en karlı 20 kriptodan biri yapıyor. CoinMarketCap’e göre.

Tezos’un görünümü de olumlu. WalletInvestor tarafından sağlanan bazı iyimser tahminlere göre, XTZ uzun vadede karlı bir yatırım olabilir.. Tahminlerine göre, bugün 100 $ yatırım yaparsa, beş yıl içinde +% 352.73 gelir elde edebilirler..

DigitalCoinPrice tarafından sağlanan tahminlere göre Tezos, 2026 yılına kadar 8.83 $ ‘a ve hatta önümüzdeki altı yıl içinde 10 $’ a ulaşabilir..

Coinpedia bir adım daha ileri gidiyor ve Tezos’un önümüzdeki beş yıl içinde 20 dolarlık bir fiyata ulaşabileceğini öne sürüyor., Potansiyel olarak Tezos’u uzun vadede karlı bir yatırım yapan.

Tezos’a Yatırım Riskli mi?

Tezos’a ve diğer herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmak riskli olabilir.

Tezos’un potansiyeline ve yenilikçi zincir içi yönetişimine rağmen, kripto para birimi fiyatları oldukça değişken ve spekülatiftir, bu nedenle yatırımcılar durum tespiti yapmalıdır..

% 100 güvenli yatırım diye bir şey yoktur, bu yüzden asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden fazlasını riske atmayın. Tezos’a yatırım yapmanın en iyi yolu, yatırım yapmakta rahat olduğunuz bir miktarı tahsis etmektir..

Uzmanlar, önemli bir kuralı takip ederek portföyünüzü çeşitlendirmek için kriptolara yalnızca% 5 civarında yatırım yapmanızı önerir: tek bir ticarette hesabınızın% 1’inden fazlasını asla riske atmayın..

Tezos’a Yatırım Yapmalı mıyım?

tezos'a yatırım yapmak

Tezos, dikkate değer bir madeni paradır. Kripto para yatırımı risksiz olmasa da, Tezos’a yatırım yapmak izlemeye değer. Basitçe Tezos’un büyük ve büyüyen bir ekosistemi olduğu için, kripto para birimi sektöründe 18. sırada!

Tezos’un risk-ödül profilini analiz ettikten sonra, günlük alım satımla mı yoksa uzun vadeli yatırımla mı ilgileneceğinize karar vermeli, etkili bir strateji oluşturmalı ve aşağıdaki gibi saygın bir borsa ile bir hesap açmalısınız. eToro.

Bunu Tezos ile unutma, stake ederek de pasif gelir elde edebilirsiniz.

Tüm yumurtalarınızı tek bir sepete koymanız gerekmediğini unutmayın, bu nedenle portföyünüzü çeşitlendirin ve Bitcoin, Ethereum, Ripple ve EOS gibi diğer güçlü varlıkları keşfedin.

Burada, kripto para birimlerinin (özellikle 2018 ayı piyasasında hayatta kalanlar) genellikle diğer yatırımlara kıyasla değerinin düşük olduğunu, ancak oldukça karlı yatırımlar olabileceğini not etmeliyiz..

Portfolyolarına kimler Tezos XTZ’yi dahil etmelidir??

Nitekim Tezos aşağıdakiler için iyi bir yatırım olabilir:

  • Kripto günü tüccarları: Diğer herhangi bir kripto gibi, Tezos da harika bir günlük alım satım varlığı yapar ve oynaklığa dayalı en büyük bahislerden biri haline gelmiştir..
  • Uzun vadeli yatırımcılar: Bazı kaynaklara göre Tezos, olumlu geleceği göz önüne alındığında uzun vadeli büyük bir yatırım da yapıyor..
  • Finansal kurumlar: Tezos, gerçek menkul kıymetlerin tokenizasyonuna izin verdiği ve büyük finans kurumları tarafından benimsendiği için, büyük bir finansal potansiyele sahip olması şaşırtıcı değil. Bazıları şirketler Tezos’ta kendi tokenlerini tanıtmaya hazırlanan Dalma Capital, tZERO, Alliance Investments ve BTG Pactual.
  • Kripto meraklıları: Tezos, otomatik ve demokratik bir şekilde “meta-mutabakatı” yoluyla kendini güncelleme yeteneğine sahip olduğundan, kripto meraklıları ve merkezi olmayan finansın geleceğine inananlar arasında değerli bir varlıktır..

Sonuç olarak, kripto yatırımında herkese uyan tek bir yaklaşım yoktur, bu nedenle Tezos yatırımının size uygun olup olmadığına kendiniz karar vermelisiniz. Hedeflerinize, bilginize ve uzmanlığınıza bağlıdır; her zaman gerekli özeni göster.

Satın almaya hazır Tezos XTZ?

tezos'a yatırım yapmak

Tezos Yatırım Açıklaması – Anahtar noktaları

  • Tezos, en hızlı büyüyen kripto para birimlerinden biridir; Yazma sırasında Tezos, kripto sektöründe 18. sırada yer alıyor..

  • Tezos, eşler arası işlemlerin ve akıllı sözleşmelerin yürütülmesi için kullanılabilen açık kaynaklı bir blockchain tabanlı platform olarak tanımlanır..
  • Tezos, sadece finans sektörünü ademi merkezileştirmeyi değil, aynı zamanda kullanıcıların hard fork riskini almadan yükseltmeleri oylayabilecekleri gelişmiş bir altyapı.
  • Demokratik yapısı göz önüne alındığında, Tezos’un etkileyici bir ICO’su olması şaşırtıcı değil – o sırada 232 milyon dolar değerinde toplam 65.681 BTC ve 361.122 ETH artırıldı..
  • XTZ, Tezos blok zincirindeki yerel kripto para birimidir ve 2.53 $ ‘dan bir işlem ile.
  • Kripto para yatırımı riskli bir finansal girişim olsa da, bazı fiyat tahminlerine göre Tezos, önümüzdeki birkaç yıl içinde madeni para başına 20 dolara ulaşabilecek karlı, uzun vadeli bir yatırım olabilir..

eToro – Tezos’a yatırım yapın,% 0 komisyonla XTY satın alın

eToro, kripto endüstrisinde uzun yıllar boyunca güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Makalemizi okumaktan zevk aldıysanız Tezos İyi Bir Yatırım mı & Tezos’a Yatırım Yapmalı mıyım lütfen diğer kripto yatırımcıları ve blok zinciri meraklıları ile paylaşın.

Sıkça Sorulan Sorular

Tezos’un amacı nedir?

Tezos, üçüncü şahıslara olan ihtiyacı ortadan kaldırarak sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmayı ve akıllı sözleşmeler ve uygulamalar oluşturmayı amaçlayan blockchain tabanlı bir platformdur. Aynı zamanda güvenliği artırarak resmi doğrulamayı kolaylaştıran bir platformdur; kullanıcıların hard fork riskini almadan değişiklikleri oylayabilecekleri demokratik bir altyapı sağlayan bir platform.

Tezos’u benzersiz kılan nedir?

Tezos’un kullanıcıların karar alma sürecine katılmasına izin vermesi Tezos’un en benzersiz yönüdür. Yukarıda belirtildiği gibi Tezos, bir hard fork oluşmadan kendini güncelleyebilen, aynı anda esneklik ve güvenlik sağlayan, kendi kendini değiştiren ve demokratik bir blockchain platformudur..

Tezos, Ethereum’dan daha mı iyi?

Piyasa değeri açısından Ethereum, birçok kripto yatırımcısının Ethereum’un akıllı sözleşmelerin kralı ve Bitcoin’in gerçek rakibi olduğunu iddia etmesiyle Tezos’tan daha iyi performans gösteriyor. Aynı zamanda Tezos’un teknoloji açısından Ethereum’dan daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Tezos, delege edilmiş bir Proof of Stake konsensüsü (DPoS) veya sözde likit proof-of-stake kullanan bir kripto para birimidir, bu da onu yeni Ethereum oluşturma durumundan daha sağlam kılar. Bunun da ötesinde, araştırmacılar Tezos’un diğer DPoS blok zincirlerinden daha merkezi olmayan ve şeffaf olduğunu iddia ediyor..

Tezos pişirmek için ne kadar ihtiyacınız var?

Pişirmeye başlamak için bir rulo Tezos’a ihtiyacınız var. Başlangıçta, her rulo 10.000 XTZ idi, ancak gerekli olan miktar, oylamayı daha erişilebilir ve merkezi olmayan hale getirmek için 8,00 XTZ’ye düşürüldü. Yeterli sermayeniz yoksa, payınızı diğer fırıncılardan rastgele seçilecek bir fırıncıya devredebilirsiniz..

Tezos karlı mı pişiriyor??

Evet, Tezos pişirmek karlı olabilir. Messari tarafından sağlanan verilere göre, Tezos stake etme getirisi benzer coin’lerden daha yüksek. Buna ek olarak Tezos, diğer PoS kriptolarına kıyasla yılda% 7,3’ün üzerinde bir oranla en yüksek getiriyi sunuyor. Kullanıcıların 495 milyon $ XTZ veya mevcut arzının% 75’ini pişirmesiyle Tezos’un en çok hisseye sahip varlıklardan biri olması şaşırtıcı değil..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me