2021’de Litecoin Yatırımını Açıkladı

Litecoin Nedir ve 2021’de Litecoin’e Yatırım Yapmaya Değer mi??

Litecoin (LTC) nedir? LTC, 2020’de makul bir yatırım mıydı – dünya çapındaki yatırımcılar ve ekonomiler için zorlu bir yıl mıydı? 2021’de Litecoin’e yatırım yapmaya değer mi? LTC, kalıcı olan bir kripto para birimi midir??

Bugün Litecoin’i tanıtacağız. Aşağıdaki soruları da cevaplamaya çalışacağız – Litecoin nedir? LTC iyi bir yatırım mı? ” ve “2021’de Litecoin’e yatırım yapmalı mıyım?”

Öyleyse, kripto para birimi sektörü ve yatırım yapmaya değer bazı büyük oyuncular hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, okumaya devam edin..

Litecoin Nedir?

Litecoin, piyasa değerine göre en iyi kripto para birimlerinden biridir ve şu anda 5’inci sırada yer almaktadır. CoinMarketCap.

Litecoin, Bitcoin’in bir çatalı olarak yaratıldı ölçeklenebilirliğini ve hız sorunlarını iyileştirmek için. Aslında, Litecoin, teknoloji analizine ve geçmiş verilere dayanan, 2021’den sonra uzun süre kalacak olan Bitcoin’in en popüler çatallarından biridir..

Daha doğrusu Litecoin, 2011 yılında eski Google çalışanı Charlie Lee tarafından yaratıldı ve bu da Litecoin’e bir güvenilirlik duygusu veren bir faktör.. Lee, o zamanlar öncü bir varlık olan Bitcoin’deki kripto para potansiyelini fark etti, ancak daha büyük bloklar ve daha düşük işlem ücretleri sunarak para transferlerini ve günlük ödemeleri daha verimli hale getirmek istedi..

Tıpkı diğer kripto para birimleri gibi Litecoin de merkezi olmayan bir platformdur, bu da aracılara ve merkez bankalarına olan ihtiyacın ortadan kalktığı anlamına gelir. Nitekim, 5000’den fazla kripto para birimiyle, birçok yatırımcı ve blockchain meraklısı, blockchain teknolojisinin bankacılığın geleceği olduğuna inanıyor. – Litecoin dikkate alınması gereken önemli bir oyuncu!

LTC nedir?

LTC, Litecoin’in ticker sembolüdür. Litecoinlerin hükümetler tarafından satın alınmadığını, ancak MIT / X11 altında çıkarılıp piyasaya sürüldüğünü unutmayın..

İyi haber şu ki, bu popüler madeni para neredeyse her borsada bulunabiliyor ve yatırım yapmak, ticaret yapmak, mal satın almak ve günlük işlemler için kullanılabiliyor..

Ayrıca, Lightning Network ve Atomic Swaps gibi yenilikçi teknolojiler, anlık küresel finansal yerleşimleri ve çapraz blok zinciri ticaretini geliştirir..

Kripto para birimleri ve blok zinciri teknolojileri alanında yeni olanlar için şunu belirtmeliyiz: Atomik Takas bir kripto para biriminin diğeriyle takas edilmesini sağlayan akıllı sözleşmeler olarak tanımlanır. Yıldırım Ağı, Öte yandan, işlemleri daha verimli hale getirmek için mikro ödeme kanallarını kullanan ikinci katman teknolojisi olarak tanımlanır..

Litecoin Nasıl Çalışır?

Litecoin, Bitcoin’e benzer şekilde çalışan eşler arası bir kripto para birimidir. Bununla birlikte, Litecoin, insanların sınırların ötesine transfer göndermesine ve günlük ödemeleri gerçekleştirmesine izin verir hızlı ve düşük işlem ücretleriyle.

Bitcoin ile karşılaştırıldığında (genellikle bir değer deposu olarak görülür), Litecoin, küçük alımlar için tercih edilen bir seçimdir, Atomic Swap teknolojisi ile sınır ötesi transferleri kolaylaştıran önemli bir faktördür.

Litecoin ve hızlı işlemleri ve düşük maliyetleri hakkında konuşurken, Litecoin’in işleyebileceğini not etmeliyiz. Saniyede 56 işlem. Buna karşılık, Bitcoin saniyede yalnızca 7 işlem gerçekleştirebilir.

Litecoin, PayPal gibi diğer ödeme sistemlerine kıyasla çok düşük ücretler de sunar..

Yukarıda belirtildiği gibi Litecoin, merkez bankalarına veya otoritelere bağlı değildir, bu nedenle Litecoinler bir hükümet tarafından verilmez. Bunun yerine Litecoin (LTC) çıkarılır.

Kripto para birimi sektörüne ve blok zinciri teknolojilerine yeni olanlar için, madenciliğin, işlemleri işleme ve blok zinciri dijital defterine eklenen veri blokları oluşturma süreci olarak tanımlandığını belirtmeliyiz.. Madencilik, üçüncü şahıslara olan ihtiyacı ortadan kaldıran asıl süreçtir.

84 jetonla sınırlı arzı var, Bitcoin’den dört kat daha büyük – 66.032.586 Litecoin ile dolaşımda (7 Aralık 2020 itibariyle).

İyi haber şu ki, Bitcoin ile karşılaştırıldığında Litecoin, Scrypt adı verilen daha erişilebilir ve güç açısından verimli bir madencilik algoritması kullanıyor. Scrypt’in, hesaplamaların sıralı olarak yapılmasını gerektiren yoğun bir bellek algoritması olduğunu unutmayın. Daha demokratik ve erişilebilir olmak – Madenciliği tekeline almak için Uygulamaya Özel Entegre Devrelerin önlenmesi – LTC madenciliği daha fazla madenciyi ve yatırımcıyı çekebilir.

Litecoin ve Bitcoin arasındaki bir diğer önemli fark, Litecoin’in Bitcoin için 10 dakikada bir blok oluşturması (blok başına 12,5 Litecoin ile) yerine her 2,5 dakikada bir blok oluşturmasıdır..

Yine de gerçek dünya ortamlarında tüm bunlar ne anlama geliyor? Birleşik Krallık’taki Bob’un Avustralya’daki Sarah’ya biraz para göndermek istediğini hayal edin. Bob bir bankaya giderse havalesi çok zaman, para ve evrak gerektirecektir.. Bunun yerine Litecoin kullanmaya karar verirse, tüm bu sorunların önüne geçebilir; Sarah’ın parasını alması yalnızca 2,5 dakika sürer. Bu, madencilerin işlemi yasal olarak doğrulaması için gereken zamandır..

Yatırım yapmayı düşünür müsün Litecoin?

2021’de Litecoin’e Yatırım Yapmaya Değer mi?

Litecoin’in piyasa değerine göre en büyük beşinci kripto para birimi olduğu gerçeği göz önüne alındığında, 2021’de Litecoin’e yatırım yapmanın buna değeceğine inanılıyor..

Birçok yatırımcı, 2021’deki Litecoin’in fiyatının uzun vadede daha da büyüyebileceği konusunda ısrar ederek değerlendirmeye değer olduğunu iddia ediyor..

Veriler, LTC için bazı önemli yukarı yönlü potansiyellerin var olduğunu gösteriyor: Token saatlik olarak daha yüksek düşüşler göstermeye devam ettiği sürece boğa koşusu da büyümeye devam edecektir..

litecoin fiyat grafiği

Litecoin şu anda 24 saatlik 3.413.410.775 $ ‘lık işlem hacmiyle 84.57 $’ dan işlem görüyor olsa da – ki bu Bitcoin ile gerçekten kıyaslanamaz – Litecoin bazı önemli büyüme potansiyeline sahiptir..

Aslında Litecoin, Kara Perşembe 2020’den bu yana% 70’in üzerinde bir artış gördü ve devam eden koronavirüs pandemisinden kurtulmayı başardı..

Dahası, Litecoin’in maksimum 84 milyon arzı olduğu için, kıtlığı LTC’yi amortisman ve enflasyondan güvenli bir liman haline getiriyor ve özellikle çalkantılı ekonomik zamanlarda uzun vadeli yatırımcılar için bir değer deposu haline gelmesine yardımcı olabilir..

Bununla birlikte, kripto para birimlerine yatırım yapmaya karar verirken, kripto yatırımının riskli olabileceğini her zaman aklınızda bulundurun. Asla kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapmayın. Bu, 2021’de LTC’ye yatırım yapmanın kötü bir fikir olduğu anlamına gelmez: sadece LTC’nin risk / ödül oranının dikkate alınması gerektiğini gösterir..

Litecoin Ne Kadar Değerli Olacak?

Piyasa değeri açısından en çok işlem gören coinlerden biri olarak “Litecoin ne kadar eder?” Diye sorabilirsiniz.

LTC’nin son zamanlarda karşı karşıya kaldığı konsolidasyon sürecine rağmen – birkaç yıl önceki kripto balonu yutturmacası kadar etkileyici olmayan fiyatlar ile – bir yükseliş eğilimi bekleniyor.. Uzmanlar, Litecoin’in önümüzdeki yıllarda yeni zirvelere ulaşabileceğini tahmin ediyor.

Litecoin, yukarıda belirtildiği gibi, daha düşük seviyeler ve pozitif momentum ve duyarlılık sergiliyor; MACD (Moving Average Convergence / Divergence) göstergesinin gösterdiği gibi, yakında bir yükseliş salgını olabilir..

Bu yükseliş salgını meydana gelirse, LTC büyük bir farkla artabilir..

Capital’e göre, LTC’nin mevcut fiyatı, 2021’de LTC’ye hodl etmek isteyenler için cazip bir giriş noktası. – 2021 için Litecoin fiyat tahminleri 87 ile 107 $ arasında, 0.382 ve 0.5 Fibonacci uzatma seviyeleri olan.

Cryptoground.com’a göre LTC, 2024’ün sonunda 347,8 dolardan işlem görecek..

Crypto Capital Venture’un Kurucusu Dan Gambardello ise bir “1000 $ + ‘a kadar devasa koşu”.

PrimeXBT tarafından sağlananlar gibi daha aşırı tahminlere göre LTC, Haziran 2023’e kadar 10.000 $ ‘a ulaşabilir..

Bununla birlikte, Crypto Research Report Group, Litecoin’in 2025’te 1.200 $ ‘a ve 2030’da 2.250 $’ lık olası bir zirveye ulaşmasını istiyor..

LTC’yi 2021 ve Sonrasında Neler Etkileyecek??

Fiyat tahminleri spekülatif kalsa da, teknoloji, talep ve arz, düzenlemeler ve piyasa duyarlılığı dahil olmak üzere kripto para birimini ve LTC yatırımını etkileyen farklı faktörler vardır..

En etkili faktörlerden biri Litecoin’in Bitcoin ile olan ilişkisidir. Aslında, SegWit’i entegre eden ilk kriptolardan biri olan LTC, genellikle BTC için bir test ortamıdır..

Burada SegWith’in, işlemleri iki bölüme ayırmayı ve verimliliği artırmak için kilit açma imzasını başka bir yapı olarak eklemeyi amaçlayan bir teknoloji olduğunu belirtmeliyiz..

Dolayısıyla, yatırımcılar Litecoin’in teknoloji tabanlı geleceğine bahse girerse, fiyatlar daha da artabilir ve hatta LTC’nin önde gelen kriptolardan biri olmasına yardımcı olabilir..

Bir örnek vermek gerekirse, birçok finans kurumu zaten LTC’yi benimsedi. Litecoin Vakfı satın aldı Almanya’nın WEG Bankasının% 9,9’u LTC’nin kripto ile geleneksel finans arasındaki boşluğu doldurarak ana akım bankacılığın bir parçası olmasına yardımcı olmak.

Oyun devi Atari, Mayıs 2020’de LTC ile de ortaklık kurdu. Bildiğimiz gibi, blockchain teknolojisi oyunların geleceğidir.!

Bunun da ötesinde, Litecoin artık kitlesel benimsemeyi artırabilen Lite.IM botu kullanılarak WhatsApp aracılığıyla gönderilip alınabilir..

Dark Web’de kripto para birimleri kullanılmış olmasına rağmen, artık giderek daha meşru ve yasal mağazalar Litecoin’i yasal ihale olarak kabul ediyor.

LTC’ye Yatırım Yapmalı mıyım?

litecoin'e yatırım yapmak

Daha kısa blok oluşturma süreleri, dijital kıtlık ve düşük işlem ücretleri (0.001’den 0.0001 LTC / kb’ye düşürüldü) gibi LTC’nin BTC’ye göre farklı avantajları ile, Litecoin’e yatırım yapmak sizin için iyi bir yatırım olabilir.

Bununla birlikte, kriptolar oldukça uçucudur ve özellikle kargaşa dönemlerinde LTC’ye yatırım yapmak riskli olabilir. Bunun da ötesinde, her zaman büyük bir cüzdan korsanlığı riski vardır, bu nedenle tüm LTC’nizi iade etme imkanı olmadan riske atabilirsiniz..

Ama işte bir haber: LTC’ye yatırım yapmak karmaşık olmak zorunda değil. Yapmanız gereken tek şey, kendi araştırmanızı yapmak ve eğer mümkün olan ödüller potansiyel risklerden daha ağır basıyorsa, kendiniz karar vermek..

Küresel ekonominin salgından nasıl kurtulacağını kimse bilmese de, LTC’ye yatırım yapmak önümüzdeki yıllarda yüksek getiri sağlayabilir. İster inanın ister inanmayın, istatistiklere göre 18 Aralık 2017’de Litecoin, 2016’da 4,40 dolar olan fiyatına kıyasla% 8200’ün üzerinde inanılmaz bir artış olan 360,93 dolara ulaştı..

2021’de Portföylerine Litecoin Eklemeyi Kimler Düşünmeli??

LTC’nin 2021’de bir yatırım olma potansiyeli nedeniyle, gittikçe daha fazla sayıda yeni başlayan ve deneyimli yatırımcı portföylerine Litecoin eklemeye istekli..

Aslında verilere göre, Litecoin 100.000’den fazla aktif adrese sahiptir, 24 saatte 40.000’den fazla işlemle.

LTC’ye yatırım yapmak aşağıdakiler için harika bir seçenektir:

 • Günlük kripto para tüccarları: 24 saatlik büyük bir işlem hacmine sahip olan LTC, kısa vadede LTC’ye inanan kripto para günlük tüccarları arasında istenen bir varlıktır..
 • Kripto yatırımcıları: Litecoin’in uzun vadeli potansiyeline dayanarak, LTC’ye yatırım yapmak yatırımcılar ve hatta kripto balinaları için cazip bir seçenektir..
 • Forex tüccarları: Koronavirüs salgınının ekonomiler ve fiat para birimleri üzerindeki etkisi göz önüne alındığında, birçok forex tüccarı LTC yatırımına yönelebilir çünkü kripto para birimleri genellikle ekonomik çalkantı zamanlarında güvenli bir liman olarak görülür..
 • Blockchain meraklıları: Güçlü geliştirme ekibiyle LTC, blok zincir teknolojisinin kullanımının merkezi olmayan finansın geleceğini yeniden şekillendirebileceğine inanan birçok blok zinciri meraklısı tarafından tercih edilmektedir..
 • Finans kurumları ve tüccarlar: Yukarıda belirtildiği gibi, giderek daha fazla büyük kurum ve perakendeci, kripto para birimleri ile gerçek hayattaki ayarlar arasındaki boşluğu kapatmak için Litecoin ile ortaklık yapıyor..

Son olarak, LTC’ye yatırım yapmak, portföyünüzü çeşitlendirmenin akıllıca bir yoludur ve bu, farklı varlıklara yatırım yaparak finansal riskleri azaltmak için harika bir tekniktir..

Yatırım yapmaya hazır Litecoin?

2021’de Yatırıma Değer mi? | Son sözler

Etkileyici teknolojisi, Bitcoin ile bariz ilişkisi ve büyüme potansiyeli ile LTC’nin 2021’den sonra uzun süre kalacağı sonucuna varabiliriz..

2021’de LTC’ye yatırım yapıp yapmayacağınıza karar vermek size kalmış olsa da, bazı uzmanların yeni zirvelere ulaşabileceğine inandığını ve hatta yakın gelecekte 10.000 doları bile vurdu.

Artık LTC hakkında daha fazla bilgi edindiğinizde, LTC’ye yatırım yapmaya değip değmeyeceğine kendiniz karar verebilirsiniz..

eToro – % 0 Komisyonla LTC Satın Alın

eToro, kripto endüstrisinde uzun yıllar boyunca güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Anahtar noktaları

 • CoinMarketCap tarafından bildirildiği üzere Litecoin, piyasa değerine göre en iyi 10 kriptodan biridir..
 • Litecoin, sınır ötesi işlemlerin ve günlük satın alımların yürütülmesine izin veren merkezi olmayan bir eşler arası ağdır..
 • LTC, Litecoin’in ticker sembolüdür.
 • Bir LTC şu anda 84,57 dolardan işlem görüyor..
 • Teknoloji ve temel analiz verilerine dayalı olarak LTC, 2021’in çok ötesinde karlı bir yatırım haline gelebilir.
 • Birçok uzman, LTC’nin büyümeye devam edeceğine ve hatta önümüzdeki yıllarda 10.000 $ ‘a ulaşacağına inanıyor..
 • BTC ile ilişkisi, güçlü gelişme ve dijital kıtlık, Litecoin’i günlük tüccarlar, yatırımcılar, günlük kullanıcılar ve blok zinciri meraklıları için çekici bir yatırım haline getiriyor..

Makalemizi beğendiyseniz Litecoin (LTC) Nedir & 2021’de Litecoin’e Yatırım Yapmaya Değer mi, lütfen bunu kripto para birimi yatırımı ve altcoin ticareti ile ilgilenen herkesle paylaşın.

Sıkça Sorulan Sorular

Litecoin’e yatırım yapmak akıllıca mı??

Evet, uzmanlar Litecoin’e şimdi yatırım yapmanın akıllıca olduğunu iddia ediyor. Farklı teknik sinyallere ve temellere dayalı olarak Litecoin, bir boğa yükseliş trendine girecek. Litecoin’in önümüzdeki yıllarda yaratabileceği önemli yatırım getirisi göz önüne alındığında, kendinizi LTC yatırımına maruz bırakmak akıllıca olacaktır. Bununla birlikte, kripto piyasasının oynaklığını asla küçümsemeyin.

Litecoin, 2021’de Bitcoin’den daha iyi bir yatırım olabilir mi??

Litecoin genellikle Bitcoin ile karşılaştırılsa da, teknik açıdan Litecoin daha hızlı işlem sürelerine ve daha düşük LTC satın alma ve satma ücretlerine sahiptir, bu da onu 2021’de daha iyi bir yatırım haline getirebilir. BTC’nin 2021’de 50.000 $ ‘a ulaşabileceğini iddia eden analistler.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me