Bitcoin vs Ethereum: Hangisini Satın Almalısınız??

Bitcoin ve ethereum en büyük iki kripto para birimidir. Ancak ETH daha iyi bir yatırım mı?

Dır-dir Ethereum Daha iyi Bitcoin? Ethereum daha iyi bir teknolojiye sahiptir ve Bitcoin’den daha fazla kullanım sağlar, ancak Bitcoin daha düşük bir arza ve ETH.

İçindekiler:

Ethereum vs Bitcoin: Hangisi Daha İyi Satın Alınır??

Ethereum vs Bitcoin: İkisi Arasındaki Kritik Farklar

Ethereum vs Bitcoin: İkisi Arasındaki Fark Nedir??

Ethereum Bitcoin’den Daha İyi Bir Yatırım mı?

Ethereum veya Bitcoin’e Yatırım Yapmalı mıyım?

Ethereum vs Bitcoin Sonuç: Ethereum Bitcoin’den Daha İyi Bir Yatırım mı?

Ethereum vs Bitcoin: İnfografik

Ethereum vs Bitcoin: Hangisi Daha İyi Satın Alınır??

Ethereum ve Bitcoin Zaten Portföyünüzde Olabilir. Ama Hangisinin İleriye Yönelik Daha İyi Yatırımı Var?

Hızlı ve kolay bir şekilde Bitcoin veya Ethereum satın almak istiyorsanız kontrol edin eToro Borsası

Ethereum ve Bitcoin, En iyi kripto para birimlerinden ikisi, birçok yatırımcının portföyünün temelini oluşturuyor. Uzman olmayan yatırımcılar bile onları biliyor, bu yüzden belki de ticaret topluluğu arkadaşlarımızın ve öğrencilerin bize en sık sorduğu iki Kripto para birimi onlardır. Spesifik olarak soruyorlar: Ethereum ve Bitcoin arasındaki temel fark nedir? Ethereum, Bitcoin’den daha iyi bir yatırım mı? İleriye dönük en iyi yatırım hangisi? Bunu göz önünde bulundurarak, kasetin Ethereum ve Bitcoin hikayesini ayırmanın yararlı olabileceğini düşündük..

Dolaşımda 6.000’den fazla kripto para birimi var ve toplam piyasa değeri 337 milyar dolar. Ancak yatırımcılar için çok çeşitli seçeneklere rağmen, piyasaya iki coin hakimdir: Bitcoin ve Ethereum.

Ethereum vs Bitcoin: İkisi Arasındaki Kritik Farklar

839,51 milyar dolarlık piyasa değeri ile Bitcoin bloktaki en büyük kripto para birimidir. Ethereum ikinci sırada. Ancak 201,16 milyar dolarlık piyasa değeri ile yakın zamanda en üst sırayı çalmayacaktır..

Bitcoin ve Ethereum’daki erken aşama yatırımcılar büyük karlar elde ettiler ve her iki kripto para ilk kez spekülatörler için hala popüler seçenekler. Ama şimdi ilk altına hücum sona erdiğine göre, neye yatırım yapmanın her zamankinden daha önemli olduğunu bilmek.

Öyleyse Ethereum, Bitcoin’den daha iyi bir yatırım mı? Bitcoin’e yatırım yapmak için çok mu geç? Aynı anda Bitcoin ve Ethereum’a yatırım yapmalı mısınız??

Ve belki de en önemlisi, Bitcoin ile Ethereum arasındaki fark nedir??

Ayrıntılı Ethereum ve Bitcoin karşılaştırma kılavuzumuzda öğrenin.

Nedir Bitcoin?

Bitcoin, üçüncü taraf bir aracı olmadan kullanıcılar arasında gönderilebilen merkezi olmayan bir dijital para birimidir. Bitcoin bir uygulama veya teknoloji değildir. Kelimenin tam anlamıyla dijital formdaki paradır. İlk işlem 2010 yılında Laszlo Hanyecz adlı bir bilgisayar geliştiricisinin 10.000 Bitcoin karşılığında iki Papa John pizza satın almasıyla gerçekleşti. Mevcut değerlemede, bu 10.000 Bitcoin, yaklaşık 90 milyon £ değerinde!

Bitcoin, 2008 yılında Satoshi Nakamoto takma adı kullanılarak bir kişi (veya bir grup kişi) tarafından oluşturuldu. Satoshi,% 100 bağımsız olan ‘güvensiz’ bir para birimi yaratmak istedi. Bir bakıma Bitcoin, parayı demokratikleştirme girişimiydi ve ilk madalyonun kredi krizinden sadece bir yıl sonra 2009’da çıkması tesadüf değil..

2008 mali krizi, bankaların insanların parasını ciddi şekilde kötü yönettiği, yaygın dolandırıcılık yaptığı ve ardından hükümetler tarafından korunduğu suçlamalarına yol açtı. İnsanlar hayal kırıklığına uğradılar; çoğu hala yapıyor. Bitcoin, merkezi bir güç tarafından kontrol edilemeyen veya manipüle edilemeyen alternatif bir finans biçimi sunar.

Pound veya dolar gibi itibari para birimlerinin aksine, Bitcoin bir merkez bankası tarafından verilmez. Bunun yerine, madencilik adı verilen bir sürecin ödülü olarak yaratılır ve piyasaya sürülür. Madenciler, blok zincirindeki işlemleri işleyen ve her Bitcoin işleminin kalıcı ve% 100 güvenli bir kaydını oluşturan kişilerdir..

Madencileri, Bitcoin ağının güvenilirliğini güçlendirmeye yardımcı olan yöneticiler veya merkezi olmayan bir otorite olarak düşünün. Basitçe söylemek gerekirse, Bitcoin’in blok zinciri ağı, bir madeni paranın her zaman başka bir madeni paraya eşit olmasını sağlayan bir sistemdir, nereye veya kaç kez gönderilirse gönderilsin..

2021’de Bitcoin Ne Kadar Değerli Olacak ve Ötesinde?

Madenciler Bitcoin’i sabit ancak düşen bir oranda alıyor. Bunun nedeni, Bitcoin algoritmasının, coin arzını 21 milyon ile sınırlayacak şekilde önceden programlanmış olmasıdır. Son on yılda yaklaşık 18.4 milyon Bitcoin çıkarıldı. Ancak her yeni madeni paradan sonra madencilik giderek daha zor hale geldiğinden, uzmanlar kalan 2,6 milyonu kazmanın 120 yıl daha alacağını düşünüyor..

Yatırım yapmalı mısın Bitcoin?

Nedir Ethereum?

Ethereum, dijital paradan daha fazlasıdır. Ayrıca, merkezi olmayan dijital uygulamalar (dapps) veya akıllı sözleşmeler olarak adlandırılan işlemleri yürütmek için açık kaynaklı bir blok zinciridir..

Akıllı sözleşmeler% 100 güvenlidir, üçüncü taraf aracı gerektirmez ve hemen hemen her şeyi kodlayabilir, merkezden uzaklaştırabilir ve ticaret yapabilir. Bütün bunlar güç ve enerji gerektirir. Dolayısıyla, maliyeti karşılamak için Ethereum ağı, Ether adı verilen tokenler oluşturur; bu, akıllı sözleşmelere güç veren yakıttır. Ether ayrıca satın alabileceğiniz, satabileceğiniz veya ticaret yapabileceğiniz kripto para birimidir..

Akıllı bir sözleşme, ikinci el bir bisiklet satmak veya bir kitle fonlaması sitesinden geçmeden bir bağış toplama girişimi oluşturmak kadar basit olabilir. Alternatif olarak, akıllı bağlantılar, kredi onayları, mülk satın alımları, sigorta primleri ve çok daha fazlası dahil olmak üzere karmaşık finansal anlaşmaları kolaylaştırabilir. Diğer bir deyişle, "akıllı sözleşmeler" son derece karmaşık işlemleri hızlı, güvenli ve tamamen şeffaf bir şekilde otomatikleştirebilir. Artık sonuçlandırılması günler ve haftalar süren anlaşmalar birkaç dakika içinde veya hatta anında gerçekleşebilir.

Ve bu buzdağının sadece görünen kısmı. Ethereum’un güvenli blok zinciri teknolojisi, yeni bir demokratik katılım ve temsil çağını başlatarak çevrimiçi oylamayı gerçek bir olasılık haline getirebilir. Ayrıca sağlık ve hukuk endüstrilerinde, lojistikte, telekomünikasyonda, akış hizmetlerinde, eğitimde, sosyal medyada ve e-ticarette devrim yaratabilir..

Ethereum’un en büyük hayranları, bu blockchain teknolojisinin tamamen yeni bir internetin veya uzmanların Web 3.0 olarak adlandırdığı şeyin temelini oluşturacağını düşünüyor. Teoride, yeni web tamamen merkezi olmayan bir hale gelecek ve kullanıcılara bilgilerinin kontrolünü geri alma ve organik bir çevrimiçi kimlik oluşturma şansı verecek..

Bu kullanıcı merkezli yaklaşım, insanların ve şirketlerin herkese fayda sağlayan ürün ve hizmetler geliştirdiği ağların yaratılmasını teşvik edecektir. Ayrıca, veri madenciliği, belirli siyasi görüşleri sansürlemek ve daha fazla bağımlılık yaratan platformlar oluşturmak için kullanıcı deneyimini manipüle etmek gibi bugün gördüğümüz daha sorunlu büyük teknoloji uygulamalarının bazılarına da son verecek. Buna başka bir açıdan bakacak olursak, web 2.0 kullanıcıları tüketiciler veya birimler olarak ele alır; Web 3.0, kullanıcıların birey olmasını sağlar.

Gördüğünüz gibi, Ethereum’un değerinin çoğu gelecekteki uygulamalarından geliyor. Ama tüm bu potansiyel gerçeğe dönüşecek mi? Pek çok insan kesinlikle öyle düşünüyor. Ethereum, finans ve teknoloji alanlarındaki bazı büyük oyunculardan halkın desteğini aldı..

Enterprise Ethereum Alliance (EEA), dünyanın dört bir yanından 140’tan fazla blok zinciri lideri, benimseyen, yenilikçi, geliştirici ve işletmeden oluşan küresel bir topluluktur. En prestijli üyelerinden bazıları yatırım devi JP Morgan, Santander Bank ve British Petroleum (BP) ile teknoloji devleri Microsoft ve Intel’dir. EEA, blockchain teknolojisinin faydalarını artırmaya yardımcı olur. Ayrıca Ethereum yazılımının işe hazır sürümlerini oluşturmak için çalışıyor.

Yatırım yapmalı mısın Ethereum?

Ethereum vs Bitcoin: İkisi Arasındaki Fark Nedir??

Ethereum vs bitcoin

Ethereum ve Bitcoin birçok benzerliği paylaşırken, tamamen farklı amaçlar için tasarlandılar. Ve bunların nasıl (ve neden) farklı olduğunu anlamak, sağlam bir yatırım seçimi yapmadan önce bilmeniz gereken bir şeydir..

İşte Bitcoin ile Ethereum arasındaki temel farkın ve bunların bir yatırımcı olarak sizin için ne anlama geldiğinin bir dökümü..

Arz

Ethereum sınırsızdır. Arz süreklidir, ancak daha fazla madeni para üretildikçe yavaşlayacaktır. Bitcoin’ler 21 milyon ile sınırlıdır. Zamanla, bu sınırlı arz talebi artıracak ve her bir madalyonun değerini artıracaktır..

Kullanım

Bitcoin, herhangi bir zamanda değiştirilebilen dijital paradır. Aynı zamanda değer deposu olan dijital bir varlıktır. Bu, daha sonraki bir tarihte kaydedilebileceği, geri alınabileceği ve takas edilebileceği anlamına gelir. Bu yüzden birçok yatırımcı Bitcoin’i dijital altın olarak görüyor.

Ethereum farklıdır. Para birimi olan Ether, akıllı sözleşmelere bağlıdır ve yalnızca önceden belirlenmiş bir dizi koşul karşılandıktan sonra takas edilebilir..

Örneğin, bir Bitcoin işlemi şuna benzer: X kişisi Y kişisine 10 BTC (Bitcoin) gönderir..

Akıllı bir sözleşme şu şekilde yazılabilir: X’in bakiyesi 10 ETH veya daha fazlaysa ve tarih 01/01/2021 ise X kişisinden Y kişisine 10 ETH (Eter) gönderin..

Genel olarak, Bitcoin paradır, Ether ise Ethereum ağına güç veren bir yakıttır. Aslında, genellikle gaz olarak anılır.

Hız

Ethereum, işlemleri (veya blokları) 20 saniye içinde doğrulayabilir. Her bloğu işlemek Bitcoin yaklaşık 10 dakika sürer.

İtibar

Bitcoin 10 yaşın üzerinde. Çoğu insanın duyduğu tek kripto para birimi. Bitcoin’in köklü bir itibarı vardır ve şu anda Microsoft, Starbucks ve BMW gibi büyük perakendeciler tarafından kabul edilmektedir. Öyleyse (veya daha büyük olasılıkla) kripto ana akım haline gelirse, Bitcoin’in tercih edilen para birimi olma şansı çok yüksektir..

Fiyat

Yazım sırasında Bitcoin, madeni para başına yaklaşık 45.100 dolardan işlem görüyor. Ethereum 1757 $ işaretinde seyrediyor. Dolayısıyla, daha sınırlı bir hazır paraya sahip ilk kez yatırımcılar için Ethereum muhtemelen daha cazip bir seçenektir..

Teknoloji

Bitcoin ve Ethereum blok zincirleri her zaman güncelleniyor. Ancak uzmanlar, Ethereum teknolojisinin daha gelişmiş ve sağlam olduğu konusunda hemfikir. Daha hızlı ve işlem ücretleri Bitcoin’inkinden daha ucuz. Dahası, programcılar şu anda Ethereum 2.0 olarak bilinen büyük bir yükseltme üzerinde çalışıyorlar..

Yeni platform, Ethereum’un blok zincirini basitleştirecek, kullanıcı güvenliğini ve işlem hızını artıracak ve giriş engellerini azaltarak ağı standart bir dizüstü bilgisayarı olan herkes için erişilebilir hale getirecek. Henüz resmi bir açıklama yok. Ancak gelişmiş testler halihazırda devam ediyor ve programcılar, platformun 2020’nin sonunda tamamen çalışır durumda olacağı konusunda iyimser..

Adam Cochran, bir kripto analisti ve Dogecoin’in eski pazarlama direktörüdür. Tamamen işlevsel bir 2.0 platformunun Ethereum’da büyük bir boğa koşusu yaratacağını düşünüyor. Cochran’a göre bu, Etheruem’in fiyatını ‘aya’ gönderebilir. Öyleyse, Ethereum’da kumar oynamayı düşünüyorsanız, şimdi iyi bir zaman olabilir.

Ethereum Bitcoin’den Daha İyi Bir Yatırım mı?

Ethereum, bitcoin'den daha iyi bir yatırım mı

Şu anda Ethereum’un Bitcoin’den daha iyi bir yatırım olup olmadığını söylemek zor. Her ikisinin de çok farklı amaçları var. Birinin diğerinden daha iyi olup olmadığı büyük ölçüde ne aradığınıza ve bir dizi başka kişisel faktöre bağlıdır. Bunlar, paranızın büyüklüğünü, ister kısa ister uzun vadeli kazançlar konusunda heyecanlı olun ve riske karşı isteksizliğinizi içerir..

Bitcoin, kripto alanında hala en baskın varlıktır ve oldukça uzaktadır. İyi kurulmuş ve zaman içinde değer kazanacak şekilde tasarlanmıştır. Bitcoin yakın gelecekte büyük getiri vaat etmeyebilir, ancak portföyünüzde 10 veya belki 20 yıl sonra hala isteyeceğiniz türden bir yatırımdır..

Birçok yatırımcı için Ethereum’un gerçek değeri, kıtlığına veya mevcut uygulamalarına bağlı değildir. Bunun yerine, Ethereum’un mevcut (ve gelecekteki) değeri, özünde dijital alanda devrim yaratma potansiyeli ve iş yapma şeklimiz ile bağlantılıdır. Ethereum akıllı sözleşmeleri, ipotek transferlerinden çevrimiçi içerik oluşturma ve tüketme şeklimize kadar her şeyi değiştirebilir. Dahası, Ethereum’un gelecekteki en heyecan verici uygulamaları muhtemelen henüz yapmadıklarımız olacak..

Paralarını Ethereum’a yatıran yatırımcılar, teknolojinin tam potansiyeline ulaşması umuduyla bunu yapıyor. Ve bunun olabileceğine dair birçok gösterge var. Microsoft ve JP Morgan gibi büyük destekçilerin yanı sıra, diğer birçok yatırımcı Ethereum’un teknolojisinden etkileniyor..

Hemen aşağı geldiğinde, yatırımlar olarak Bitcoin ve Ethereum arasındaki nihai tartışma bir yatırımcının risk profiline iner. Her ikisinin de uzun süre iyi performans göstereceğine söz verildi. Bitcoin, ikisinin daha yaygın ve istikrarlı olanıdır.

Gil Penchina, Amerikalı bir işletme yöneticisi ve melek yatırımcıdır. PayPal ve LinkedIn dahil olmak üzere 100’den fazla yeni teknoloji girişimine yardım etti. İşte Ethereum platformu hakkında söyleyecekleri: "Ethereum’un İnternetin yeni para birimi olduğu artık bana açık. Paypal’ın bulunduğu günden çok daha ileride ve müşterileri için Paypal’ın hiç olmadığı kadar heyecan verici.."

Bant Hikayesi: Ethereum Vs. Bitcoin

Lansman Yılı: Ethereum 2015, Bitcoin 2009

Piyasa Değeri: Ethereum 201.9B, Bitcoin 840B

Kullanılabilir Paralar: Ethereum 112.4M, Bitcoin 18.5M

52 Haftalık Büyüme: Ethereum% 250, Bitcoin% 140

2 Yıllık Büyüme: Ethereum% 40, Bitcoin% 70

3 Yıllık Büyüme: Ethereum% 1, Bitcoin% 140

5 Yıllık Büyüme: Ethereum N / A, Bitcoin 4880%

Ethereum veya Bitcoin’e Yatırım Yapmalı mıyım?

Ethereum veya Bitcoin yatırımı arasında hala karar veremiyorsanız, o zaman yapmak zorunda değilsiniz!.

Muhtemelen anladığınız gibi, Ethereum hiçbir zaman Bitcoin’in yerini almak için tasarlanmadı. Dolayısıyla, Bitcoin ve Ethereum’u doğrudan rakipler olarak görmek yerine, bu teknolojileri, dijitalleştirilmiş bir finansal ekonominin çok farklı yönlerini destekleme potansiyeline sahip tamamlayıcı platformlar olarak düşünmeye değer. Diğer bir deyişle, kripto geleceği kazanan değil tüm oyunu alır; Bitcoin ve Ethereum’un ikisi de ‘kazanabilir’.

Fonlarınızı farklı varlıklar arasında bölmeye çeşitlendirme denir. Çeşitlendirme, milyar dolarlık hedge fon yöneticileri de dahil olmak üzere her tür yatırımcı için ortak bir uygulamadır. Riskleri en aza indirmenin, daha fazla getiri fırsatı yaratmanın ve varlıklarınızı olumsuz piyasa döngülerinden korumanın bir yolu.

Portföyünüzü nasıl çeşitlendireceğiniz size kalmış. Seçeneklerden biri, fonları 50/50 bölmek. Ancak Bitcoin’den daha fazla heyecan duyuyorsanız, 70/30 oranında bölünebilir veya geleceğin Ethereum’a ait olduğunu düşünüyorsanız bunun tersini yapabilirsiniz..

Ethereum vs Bitcoin Sonuç: Ethereum Bitcoin’den Daha İyi Bir Yatırım mı?

Ethereum Bitcoin’den daha iyi bir yatırım mı??

Ethereum’un Bitcoin’e göre birçok faydası vardır. Daha çok yönlüdür, daha iyi teknolojiye sahiptir ve çok daha fazla gerçek dünya uygulamasına sahiptir.

Bitcoin ile karşılaştırıldığında, nispeten ucuzdur, bu da onu daha küçük bir hazır paraya sahip yatırımcılar için çok daha erişilebilir kılar Mevcut değerlemelere göre, tek bir Bitcoin fiyatına yaklaşık 30 Ethereum satın alabilirsiniz. Teknolojinin potansiyeli ve etkileyici destekçiler listesi göz önüne alındığında, Ethereum’a şimdi yatırım yapmak, gelecekte düşük fiyattan satın alma ve yüksek satış yapma şansı..

Ancak Bitcoin kalıcı olmak için burada. Ve (muhtemelen) dijital alanda Ethereum ile aynı şekilde devrim yaratmayacak olsa da, Bitcoin’in yerleşik ‘markası’ ve artan kıtlık, onu uzun vadede daha temkinli yatırımcılar için çekici bir teklif haline getiriyor..

Sonunda, son karar size iniyor. Ne tür bir yatırımcı olmak istersiniz? Hangi teknoloji sizi daha çok heyecanlandırıyor? Ve şu anda en az değer verilen?

Bu sorunun cevabını bulun, Ethereum’un Bitcoin’den daha iyi bir yatırım olup olmadığını kesinlikle anlayacaksınız.!

eToro – Satın Alınacak En İyi Platform Kriptolar

Artık Ethereum ve Bitcoin arasındaki kritik farkları biliyorsunuz. Eğer satın almak için ilham alıyorsan Bitcoin veya Ethereum, veya bu makale mevcut ticaret bilgilerinize bazı ekstra bilgiler sağlamıştır, bunu bilmekten memnuniyet duyabilirsiniz. eToro 90’a kadar Crypto varlıkları satın alma ve jeton ticareti yapma yeteneği sağlar+ kripto para birimleri.

eToro, kripto endüstrisinde uzun yıllar boyunca güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Bitcoin Vs. Diğer Kripto Para Birimleri

  • Bitcoin ve Ripple
  • Bitcoin ve Bitcoin Cash
  • Bitcoin ve Cardano
  • Bitcoin ve Dogecoin
  • Bitcoin ve Binance Coin
  • Bitcoin Dışındaki En Önemli 10 Kripto Para Birimi

Ethereum vs Bitcoin Hangisini Satın Almalısınız: İnfografik

Bitcoin Vs Ethereum infografik

Makalemizi beğendin mi Ethereum Vs. Bitcoin: Ethereum, Bitcoin’den Daha İyi Bir Yatırım mı? O zaman lütfen bize bir beğeni verin ve bunu yararlı bulabilecek herhangi biriyle paylaşın.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me