Bitcoin yükselecek mi yoksa çökecek mi? Bitcoin BTC Fiyat Tahminlerimizi okuyun

2021 – 2025 Bitcoin tahmini peşinde misiniz? Doğru yerdesiniz. 2021 ve sonrası için en iyi Bitcoin fiyat tahminini paylaşacağız. Uzmanların gelecekteki performansı hakkında ne söyleyeceklerini ve 2021 ve sonrasında Bitcoin’in ne kadar değerli olacağını öğrenmek için Bitcoin BTC’ye bir göz atıyoruz..

Kripto para biriminin kralı olan Bitcoin (BTC) tanıtıma ihtiyaç duymaz. Ekim 2020’de, 2021-2025 için en iyi Bitcoin fiyat tahminlerinden bazılarını paylaştık – ancak varlık Aralık ayında fırladıktan sonra, mevcut tahminler hızla geçerliliğini yitirdi. Bu makalede, “Bitcoin’in fiyatı yükselecek mi?” Sorusunu yanıtlamak için en son tahminlerde size rehberlik edeceğiz.

İster mevcut ister potansiyel bir yatırımcı olun, muhtemelen Bitcoin’in son performansını saplantılı bir şekilde izliyorsunuzdur. 642.238.803.752 $ ‘lık mevcut piyasa değeri ve 34.620,45 $’ lık bir fiyatla Bitcoin, 2017’de elde ettiği 20.000 $ ‘lık önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) çok geride bıraktı. sadece bir haftalık boşluk. O zamandan beri fiyatı yavaşlamadı. Aslında, 2020’nin sonundan önce günde yaklaşık 1.000 dolarlık bir günlük büyüme oranının ortalamasını alıyordu..

O zamandan beri Bitcoin 2009’da bilgisayarlarımıza geldi, kripto para dünyasını tahmin etmek çok zordu. Bazı insanlar kripto paranın asla yükselmeyeceğine inanırken, diğerleri bunun birkaç yıl içinde fiat paranın yerini alacağını düşünüyordu. Bu sonuçların hiçbiri henüz gerçekleşmedi – ancak son on yılda Bitcoin’in fiyatının fırlayıp düştüğünü gördük..

Çünkü Bitcoin herkesin bildiği uçucu, fiyatını herhangi bir doğrulukla tahmin etmek zor olabilir. Bununla birlikte, iyi haber şu ki, önümüzdeki yıllarda fiyatı hakkında bilinçli (ve potansiyel olarak doğru) tahminler yapmak için iyi konumlanmış birçok kripto uzmanı var..

Bu makalede, 2021, 2022 ve sonrası için en iyi Bitcoin fiyat tahminlerinden bazılarına göz atacağız. İster piyasaları yenmek isteyen deneyimli bir yatırımcı, ister en son kripto para birimi trendlerine ayak uydurmak isteyen sıradan bir tüccar olun, bugün Bitcoin fiyat tahmini hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Bitcoin BTC’yi hızlı ve kolay bir şekilde satın almak veya yatırım yapmak istiyorsanız, % 0 komisyon, kontrol et eToro Borsası!

Peki, bu büyüme seviyesi sürdürülebilir mi? Öğrenmek için doğru yerdesiniz. 2021-2025 için en ikna edici Bitcoin fiyat tahminlerinden bazılarını derledik ve dünyanın ilk kripto para biriminin potansiyel olasılıklarını belirlemenize yardımcı olduk..

Kısa Vadeli Bitcoin Fiyat Tahmini: 2021

2021 için Bitcoin Fiyat Tahminleri

2021’de Bitcoin BTC’yi tahmin eden kripto uzmanları neler??

2021’e baktığımızda, birçok Bitcoin uzmanı önümüzdeki yıl için iyimser tahminlerde bulundu..

2020’deki dalgalanmanın ardından, birçok yatırımcı Bitcoin’in en son yükselişinin önümüzdeki yıl da devam edeceğini umuyor. Bununla birlikte, kripto para piyasası herkesin bildiği gibi uçucudur ve Bitcoin’in fiyatının geçmişte önemli ölçüde arttığı ve düştüğü düşünüldüğünde, çok yüksek oranlarının devam edeceğinin garantisi yoktur..

İlk kısa vadeli Bitcoin fiyat tahminimiz DigitalCoinPrice’dan geliyor. Bitcoin’in etkileyici performansının yeni yıl boyunca devam edeceğini umuyorsanız, bu kripto platformundan gelen cesaret verici haberler. Öngörülerine bir göz atalım:

DigitalCoinPrice’ın grafiğinin dikey eksenindeki etiketler size bilmeniz gereken her şeyi söylemelidir – platform, 2021’de herhangi bir noktada Bitcoin’in fiyatının 70.000 $ ‘ın altına düşmesini beklemiyor. Aslında, Bitcoin’in yükselişinin çok uzak olduğuna inanıyor. bitmiş. 2021’in sonunda DigitalCoinPrice, dijital varlığın şaşırtıcı bir şekilde 87.723,88 $ değerinde olmasını bekliyor. Bu, önceki ATH’sinin dört katından fazla ve mevcut değerinden 50.000 $ daha yüksek.

Bu bitcoin fiyat tahminleri doğruysa, önümüzdeki birkaç hafta içinde benzeri görülmemiş bir büyüme seviyesi yaşamamız gerekeceği anlamına geliyor. Bu iyimserliğin aşırı olduğunu düşünebilirsiniz, ancak yatırımcı ilgisinin rekor seviyede olduğu gerçeği göz önüne alındığında, bu tamamen imkansız değildir. Yılın geri kalanına bakıldığında, DigitalCoinPrice, Bitcoin’in Haziran ayında 73.970,84 dolara düşmeden önce, mayıs ayında yıllık en yüksek 103.563.76 dolarla zirveye çıkacağına inanıyor..

Başka herhangi bir yılda, 30.000 $ ‘dan fazla bir kaza muhtemelen bir yatırımcının en kötü kabusu olacaktır. Ancak bu grafik cesaret kırıcı olmaktan uzaktır. DigitalCoinPrice’ın en düşük tahminleri bile, Bitcoin’in şu anki fiyatıyla karşılaştırıldığında şaşırtıcı derecede yüksektir, bu nedenle, fiyatı yayının en üstündeyken varlığı satın almadığınız sürece, kısa vadeli beklentileri iyidir..

İkinci Bitcoin fiyat tahminimiz için WalletInvestor’a dönüyoruz. WalletInvestor’ın teknik analizine göre, Bitcoin’in DigitalCoinPrice tarafından tahmin edilen 100.000 $ + değerlerine ulaşması pek olası değil. Bununla birlikte, görünümü, “Bitcoin yükselmeye devam edecek mi?” Diye merak eden herkes için hala inanılmaz derecede olumlu.

WalletInvestor’a göre, Bitcoin’in fiyatının Aralık 2021’in sonundan önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 43.120.60 $ ‘a ulaşacağını tahmin ediyor. Fiyatın Ocak ve Şubat ayları arasında biraz düşmesini beklese de tahminleri hala ezici bir şekilde yükselişte ve Bitcoin’in son haftalardaki performansı bir şans oldu.

Bu tahminlerin ikisi de iyimser, ancak Citibank’ın tahminleriyle karşılaştırıldığında neredeyse muhafazakar. Kasım 2020’de bir Citibank’tan sızdırılmış rapor Bitcoin’in fiyatının Aralık 2021’e kadar 318.000 $ ‘a ulaşabileceğine dair şaşırtıcı bir öngörü içeriyordu..

Kıdemli bir Citibank analisti olan Tom Fitzpatrick, Bitcoin’den ’21. yüzyıl altını’ olarak bahsetti ve varlığın ‘dijital altın’ statüsünün bir yansımasıydı. Bitcoin fiyatının son on yılda üç yükseliş eğilimi gösterdiği gerçeğini tespit etti ve bu modelin uzun vadeli bir eğilimi sürdürebileceğini öne sürdü..

‘Düşünülemez ralliler ve ardından acı düzeltmeler’ ile karakterize edilen Bitcoin’in fiyat geçmişi, ufukta başka bir zirvenin olduğunu gösterebilir. Fiyat yükselmeye devam ederken, Fitzpatrick’in iddiaları, tahminini ilk yaptığından beri önemli bir meşruiyet kazandı. 318.000 ABD doları şu anda şaşırtıcı bir miktar gibi görünse de, hızlı artış oranı ilk göründüğü kadar aşırı olmadığını gösterebilir..

Öyleyse, böylesine çalkantılı bir yıldan sonra Bitcoin için sırada ne var?? John McAfee Bitcoin’in fiyatının 2021’in sonundan önce şaşırtıcı bir şekilde 1 milyon doları vuracağına dair çılgınca bir tahminde bulunmuş olabilir, ancak tahminlerin çoğu biraz daha mütevazı olmuştur..

Carl Eric Martin tarafından yönetilen kripto para YouTube kanalı “The Moon”, Twitter Bitcoin’in 2017’deki yükselişini takip eden bir grafiği paylaşmak için – yine, 2016 yarılanmasının bir sonraki etkisi. Aşağıdaki grafikte görebileceğimiz gibi, bu, Bitcoin Mayıs 2020 yarılanmasının ardından aynı fiyat hareketlerini takip ederse, fiyatı Ekim 2021’e kadar 318.438 $ ‘dan maksimuma çıkacağını gösteriyor..

Cryptopolitan’a göre fiyatı etkileyebilecek faktörlerden biri, Bitcoin yarılanması Mayıs ayında tekrar meydana gelen.

Bitcoin halving, Bitcoin tokenlerinin dolaşımını kontrol etmek ve kripto para birimini daha ölçeklenebilir hale getirmek için meydana gelen bir olaydır. Maksimum Bitcoin arzı 21 milyon olarak sınırlandığından, yarılanma (bazen ‘yarılanma’ olarak da bilinir) daha sonra gerçekleşecek. 210.000 blok, bu da kabaca dört yılda bir.

Bu süreç, yeni Bitcoin tokenlerinin üretilme hızını yavaşlatacağı fikriyle yeni bloklar kazmanın ödülünü yarıya indiriyor..

2016’daki son yarılanmanın ardından, Bitcoin’in fiyatı yılın geri kalanında% 93 oranında inanılmaz bir artış gördü. Kripto para birimi bu sefer benzer bir model izlerse, 2021 sona ermeden önce Bitcoin’in fiyatının 75.000 doların üzerine çıktığını makul bir şekilde görebiliriz..

Yalnızca Ocak ayı boyunca ciddi bir artış gördüğümüzü düşünürsek, bu tahminin ne kadar doğru olduğunu yalnızca zaman gösterecek.

bitcoin fiyat hareketleri

Yatırım yapmaya hazır Bitcoin BTC?

2021’de Bitcoin’in Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Bitcoin 2021’de Yükselecek mi?

Citi analistleri Bitcoin’in fiyatının 2021’in en sonunda 300.000 dolar seviyesinde olacağını tahmin ediyor.

Bir Bitcoin fiyat tahmin sistemi olan Stock-to-Flow’a (S2F) göre, BTC / USD Aralık 2021’e kadar 100.000 $ ‘a ulaşacak..

Bloomberg’den analist Mike McGlone, 2021’de 70 bin dolar ve 2022’de bir BTC için 180 bin dolar hedef belirledi.

Ayrıca Citigroup, kurumsal müşterilerine Bitcoin fiyatının 2021 sonunda 318.000 $ ‘a kadar yükselme potansiyelini gördüğünü söyledi..

Bir zamanlar Bitcoin’i aldatmaca olarak adlandıran banka olan JPMorgan, şimdi Bitcoin’in fiyatının 2021’de 146.000 dolara ulaşmasını bekliyor..

Youtube “The Moon” sahibi Carl Eric Martin, Bitcoin fiyatının Ekim 2021’e kadar 318.438 $ ‘a çıkacağını düşünüyor..

Eski Adaptive Capital ortağı Willy Woo, Bitcoin’in fiyatının 2021 yıl sonu için 200.000 $ ‘a ulaşmasını bekliyordu..

WalletInvestor’a göre, Bitcoin’in fiyatı Aralık 2021’in sonundan önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 93.120.60 $ ‘a ulaşabilir..

DigitalCoinPrice Platformu, Bitcoin’in fiyatının 2021’in sonunda 87.723 $ olmasını bekliyor..

Ryan Selkis, 2021’in sonunda Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan coin başına 318.000 $ ‘a ulaşmasını bekliyor..

Elon Musk liderliğindeki Tesla, SEC dosyasında 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın aldıklarını duyurdu. Haber çıkar çıkmaz, BTC fiyatı hemen tepki verdi ve tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 48.000 $ ‘a ulaştı..

BNY Mellon Bank, kripto para birimini destekliyor, BNY Mellon bankası şunları söyledi: "dijital varlıklar için artan müşteri talebi" Hem de "düzenleyici açıklığın iyileştirilmesi." İşaretli "Mevcut hizmet tekliflerimizi bu gelişmekte olan alana genişletmek için muazzam bir fırsat,"

Mastercard Mellon, kripto para birimini desteklediğinin sinyalini verdi. Dijital varlıkların başkanı Raj Dhamodharan şunları söyledi: Bu gerçeğin Mastercard ağında, özellikle de Bitcoin’in son zamanlardaki değer artışı sırasında kripto varlıkları satın almak için kart kullanan kişilerle birlikte gerçekleştiğini görüyoruz. Ayrıca, kullanıcıların bu varlıklara erişmek ve harcama için geleneksel para birimlerine dönüştürmek için kripto kartlarından giderek daha fazla yararlandığını görüyoruz.."

Böylesine çılgınca farklı tahminlerle, en olası sonucun ne olduğunu bilmek zor olabilir (tam da bu yüzden kripto para birimi yatırımı bu kadar riskli bir çabadır!). Bu farklı 2021 Bitcoin tahminlerini, potansiyel fiyat artışının şu anda potansiyel fiyat düşüşünden çok daha dramatik olduğu düşünüldüğünü söyleyerek özetleyebiliriz, ancak bu, düşüşün olma ihtimalinin daha düşük olduğu anlamına gelmez..

2021 için Bitcoin tahminleri inanılmaz derecede çeşitlidir. Uzun vadeli bir yatırım stratejisini tercih ediyorsanız, 2022-2025 için Bitcoin fiyat tahminlerine bir göz atalım..

Uzun Vadeli Bitcoin Fiyat Tahmini: 2022-2025

2022 ve sonrasında Bitcoin BTC için tahmin yapan kripto uzmanları neler??

Birçok tüccar ve yatırımcı, önümüzdeki 5 yılda Bitcoin fiyatı için neler saklayabileceğini bilmek istiyor. Bir 2025 Bitcoin fiyat tahmini arıyorsanız veya hatta “Bitcoin’e yatırım yapmalı mıyım?” Diye merak ediyorsanız okumaya devam edin – kripto uzmanlarından ve ticaret platformlarından bazı temel teorileri derledik.

Analistlerin ne dediğini görmek için, varlığın yükseliş eğiliminin gelecekte de sürüp sürmeyeceğini görmek için ileriye bakalım 2022-2025.

İlk uzun vadeli Bitcoin fiyat tahmini, İtalyan kripto para birimi platformu Previsioni Bitcoin’den geliyor. Previsioni Bitcoin, kurum içi algoritmasını kullanarak, bu grafikte gösterilen aşağıdaki tahmine ulaştı:

2022’de Previsioni Bitcoin, Bitcoin’in fiyatının 226.020.1208 $ ‘lık en yüksek fiyata ulaşmasını bekliyor. Bu, Tom Fitzpatrick’in sızdırılan Citibank raporunda tahmin ettiği yüksekliklere eşit olmasa da, yine de çok cesaret verici bir değer.

Platform, Bitcoin varlık fiyatının Nisan 2022’ye kadar fırlayıp 200.583.77 $ ‘a çıkmadan önce Ocak 2022’de 100.000 $’ a ulaşmasını bekliyor – dört aydan kısa bir sürede% 100’ün üzerinde inanılmaz bir büyüme oranı! Bu tahmine göre, Kasım 2022, fiyatın 146.077 dolara gerilediğini görecek, ancak 2022 bitmeden önce 182.414 dolara geri dönecek..

Peki, bu tahmin piyasadaki diğerlerine kıyasla nasıl? Prime XBT’ye göre Previsioni Bitcoin’in beklentileri yolunda görünüyor.

Prime XBT’nin teknik analizi, Bitcoin’in fiyatını 2025’in sonunda 400.000 doların üzerine çıkardı..

Bunun doğru olduğu ortaya çıkarsa, bu, kripto’nun dünyada altın eşdeğerine ulaşan ilk kişi olduğu anlamına gelecektir. Bu, Bitcoin’in piyasa değerinin altının piyasa değerine eşit olacağı anlamına gelir..

Aslında platform, Bitcoin fiyatının 2021’de 110,00 dolar olacağını, 2022’nin sonunda 217.403 dolara, 2023’ün sonunda 290.000 dolara, 2024’ün sonunda 345.000 dolara ve 2025’in sonunda etkileyici 462.000 dolara yükseleceğini düşünüyor..

Bu görünüm oldukça iyimser görünebilir, ancak PrimeXBT böyle bir yükselişi öngören tek analist değil. Morgan Creek Capital Management CEO’su Mark Yusko, “Altcoin Buzz” adlı YouTube kanalında yaptığı bir röportajda, Bitcoin fiyatının uzun vadede altın eşdeğerine ulaşmasının “tamamen mantıklı” olduğunu düşündüğünü söyledi..

Uzun vadeli bir yatırım olarak Bitcoin’in çok iyi performans gösterebileceğini öngörüyor. Tahminlerine göre, Bitcoin’in değeri 2021’in sonunda 75.000 dolara, 2022’de 1350.000 dolara ve 2025’e kadar ortalama 320.000 dolara ulaşabilir..

Başka bir uzun vadeli Bitcoin fiyat tahmini DigitalCoinPrice’dan geldi. Kripto platformuna dönersek, 2021 beklentileri 2022-2025 tahminleriyle karşılaştırıldığında nasıl??

DigitalCoinPrice’ın tahminlerine göre, Bitcoin’in fiyatı 2023’te 130.000 dolarla zirveye çıkacak. Önümüzdeki iki yıl boyunca, 2026’ya kadar olan hızda tekrar düşmeden önce tırmanmaya devam edecek. Platform, dijital paranın aşağıdaki yıllık en yüksek seviyelere çıkacağına inanıyor:

2022: 121.871,73 ABD doları

2023: 130.315,66 ABD doları

2024: 190.010,12 ABD doları

2025: 289.109,15 ABD doları

2026: 325.026,87 ABD doları

Bu görünüm, nihayetinde iyi ve kötü haberlerin bir karışımıdır. Bitcoin’in yükseliş eğiliminin onu Aralık öncesi fiyatlarına geri götürecek büyük ve ani bir çöküşten önce geleceğinden endişelenen yatırımcılar için bu cesaret verici bir işarettir..

DigitalCoinPrice, Bitcoin’in düşmeye başlayacağına inanmasına rağmen, bir gecede olmayacak – ve genel olarak, 5 yıllık görünümü hala şu anki değerinin kabaca iki katı! Ancak olumsuz yanı, Bitcoin’in bazı analistlerin kartlarda olabileceğine inandığı küresel devralmayı başaramayacağını gösteriyor.

Trading Beasts’e dönersek, sitenin gördüğümüz diğer tahmin edicilerin çoğundan çok daha ihtiyatlı bir yaklaşıma sahip olduğunu görebiliyoruz. 2022 ve 2023 yıllarının sonunda, aşağıdaki minimum ve maksimum Bitcoin fiyat tahmini 2022 ve 2023’ü öngörüyor:

 • Aralık 2022: Minimum Bitcoin fiyatı = 21.873.556 $, Maksimum Bitcoin Fiyatı = 45.461.111 $
 • Aralık 2023: Minimum Bitcoin fiyatı = 33.683.600 $, Maksimum Bitcoin Fiyatı = 70.122.941 $

Bu rakamlar, piyasa için en iyimser tahminlerin bazılarından çok daha düşük. Örneğin, TV sunucusu Max Keizer, Bitcoin’in yakında 88.000 $ ‘a ulaşacağını ve önümüzdeki beş yıl içinde inanılmaz bir 400.000 $’ a yükseleceğini iddia etti..

Benzer bir yükseliş yaklaşımı ile Bitcoin savunucusu ve risk sermayedarı Tim Draper, Bitcoin fiyatının 2023 yılına kadar 250.000 $ ‘lık fiyatlara ulaşacağını tahmin etti – bu, ilk olarak 2018’de yaptığı ve o zamandan beri takılıp kaldığı bir tahmin. Draper, Bitcoin’in geleneksel itibari para birimine ciddi bir meydan okuyan olarak parlak bir geleceğe sahip olduğuna inanıyor ve 2017’nin sonunda Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) 20.000 $ ‘lık bir geri dönüş görebileceğimize inanıyor..

Ancak bu tahminler bile en iddialı değil. The Global Macro Investor adlı bir yatırım stratejisi araştırma hizmetinin CEO’su Raoul Pal, Amerika Birleşik Devletleri ekonomisinin kasvetli bir geleceğe sahip olduğuna inanıyor ve bilgili yatırımcıların hem altın hem de Bitcoin ile korunmaları gerektiğini öne sürüyor. Bitcoin fiyatının 2025 yılına kadar 1 milyon dolar değerine ulaşmasıyla% 10,710’luk şaşırtıcı bir fiyat artışı öngörüyor.!

Genel olarak, bu Bitcoin fiyat tahminlerinden ne çıkarmalıyız? Hala ‘Bitcoin iyi bir yatırım mı?’ Diye merak ediyorsanız, birçok kripto yatırımcısının belirtecin parlak bir gelecek için belirlendiğine inandığı gerçeğiyle kendinizi güvende hissedebilirsiniz. Uzmanlar arasındaki genel fikir birliği, Bitcoin fiyatının önümüzdeki birkaç yıl içinde artması ve daha uzun vadede fırlayabileceği yönünde..

2025 için Bitcoin tahminine göre, BTC’nin piyasa değeri 4 yıl içinde 3 Trilyon Dolara ulaşma potansiyeline sahip; bu, bitcoin başına yaklaşık 140.400 $ ‘lık bir fiyatla sonuçlanacaktır..

Bununla birlikte, bu makaledeki Bitcoin fiyat tahminleri göz önüne alındığında, Bitcoin’e yatırım yapmak ve oynaklığından tam olarak yararlanmak için asla çok geç değildir..

Satın almayı düşündün mü Bitcoin?

2023 – 2025 için diğer Bitcoin (BTC) Fiyat Tahminleri şunları içerir:

Bitcoin fiyat tahminleri 2023:

Canavar Ticareti: 52.417.873 $

Cryptoground: 15,795 Dolar

Pound Tahmini: 43145 $

Bitcoin fiyat tahminleri 2025:

Cryptonewsz: 100.000 Dolar

Cryptoground: 25589 Dolar

Pound Tahmini: 118.365 $

Sonuç: Bitcoin Fiyat Tahmin Tahmini

Aşağıdaki tahmin şekilleri, bazılarının ana hatlarını çizmektedir. Potansiyel 2021, 2022, 2023, 2024 ve 2025 yıllarında teknik analistler ve endüstri uzmanları tarafından sunulan Bitcoin fiyat tahminlerinin yüksek ve düşük olması.

Yıl Yüksek Düşük
2021 120.000 $ 21.400 ABD doları
2022 156.000 $ 45.000 $
2023 225.000 $ 60.000 $
2024 315.000 $ 115.000 $
2025 450.000 $ 85.000 $

Bitcoin’in Fiyatı Zaman İçinde Nasıl Değişti?

‘Bitcoin’in fiyatı yükselecek mi?’ Diye merak eden herhangi bir yatırımcı için dikkate alınması gereken en önemli faktörlerden biri geçmiş performanstır. Bu, mevcut kripto para birimi eğilimlerini bağlamsallaştırmanızı ve nihayetinde en doğru Bitcoin fiyat tahminlerini yapmaya çalışmanızı çok daha kolaylaştıracaktır..

Kripto veri sitesi Nomics.com tarafından yayınlanan bu grafikte Bitcoin’in tarihsel fiyat değişikliklerini görebiliriz:

2009’da piyasaya sürüldükten sonra, Bitcoin ilk olarak 2010’da kripto para borsalarında göründü. Bu yılın büyük bir bölümünde fiyatı 0,06 ila 0,30 dolar arasında kaldı – bu, şu anki fiyatından 100.000 kat daha düşük! Sonunda Şubat 2011’de 1 $ ‘a ulaştı. Ancak 2012 yılına kadar Bitcoin fiyatı daha tutarlı bir şekilde yükselmeye başladı ve sonunda Ağustos 2013’te 100 $’ ı geçti..

İlk büyük fiyat sıçraması Kasım 2013’te gerçekleşti. Sadece bir ay içinde fiyatı 280 $ ‘dan 979.45 $’ a yükseldi, bu şimdiye kadarki yavaş ilerlemesi göz önüne alındığında şaşırtıcı bir sıçrama oldu. Maalesef uzun sürmedi ve 2014 yılına kadar fiyatı 350 dolara düştü. İkinci büyük fiyat sıçraması, çok daha büyük bir dönüm noktası olacaktı..

Bitcoin, hızlı bir enflasyon döneminden sonra 2017’de 20.000 $ ‘lık ATH’sini vurdu. O zamanlar bu büyüme emsalsizdi; şimdi, bunun iki kez gerçekleştiğini gördük. 2018, Bitcoin’in fiyatının 3.300 dolara düştüğünü görmesine rağmen, 2017 öncesi seviyelerine asla geri dönmedi (aynı şey birçok altcoin için söylenemez).

Tarihsel fiyat grafiklerinin gösterdiği gibi, yükseliş ve düşüş eğilimlerinin tamamen doğrusal olması olası değildir. Bitcoin’in şu anki 34.620,45 dolarlık fiyatı inanılmaz derecede etkileyici, ancak bu bile artık ATH’si değil (BTC son zirvesinde şaşırtıcı bir şekilde 41.000 dolara ulaştı). Tom Fitzgerald’ın, Bitcoin’in ilerlemesinin bir ‘düşünülemez ralliler ve ardından acı düzeltmeler’ döngüsü ile karakterize edildiği iddiasını görmek kolaydır – bu nedenle, bu makalede yer alan iyimser tahminlere rağmen, yatırımcılar her zaman BTC’nin değerinin düştüğünü görmeye hazırlıklı olmalıdır. Dediği gibi: En kötüsüne hazırlanın, en iyisini umut edin!

Bitcoin Fiyatını Etkileyen Faktörler?

Bitcoin BTC’nin fiyatı çeşitli farklı faktörlere göre değişebilir. En doğru Bitcoin fiyat tahminlerini 2021-2025 yapmak ve ‘Bitcoin iyi bir yatırım mı?’ Sorusuna cevap vermek için, bu faktörlerin baştan farkında olmak en iyisidir. Bu, kripto para birimi eğilimlerine ve BTC’nin fiyatını etkileyebilecek diğer olaylara dayalı olarak büyüme veya düşüş dönemlerini tahmin etmeyi gerçekten kolaylaştıracaktır..

1. Medya Kapsamı

Kripto para birimine yatırımcı ilgisini çekmek söz konusu olduğunda medyanın kapsamı çok önemlidir. 2017-2018’de, BTC’ye (kripto piyasasının geri kalanıyla birlikte) yenilenen ilgi, büyük ölçüde bir medya çılgınlığından kaynaklanıyordu. Hızla yükselen fiyatlar ne kadar fazla kapsam alırsa, o kadar çok insan yatırım yapmaya başladı. Bu, Bitcoin fiyatının yükselmesine neden olan arz ve talep arasında bir dengesizlik yarattı..

2020’nin sonunda bunu tekrar gördük. PayPal ödeme ağı, insanların PayPal cüzdanlarında BTC saklamalarını sağlayacağını duyurduğunda, Bitcoin manşetlere büyük bir şiddetle vurdu ve birçok yatırımcıya portföylerine BTC eklemek için ihtiyaç duydukları desteği verdi. Bitcoin’in gerçek dünya uygulamaları kazanması gerçeği, itibari para birimine rakip olmanın çok pratik olmadığı endişelerini ortadan kaldırdı..

2. Pazar Rekabeti

Bitcoin’in fiyatını potansiyel olarak etkileyebilecek bir başka faktör de piyasa rekabetidir. Piyasaya yeni altcoinler girdiğinde veya diğer yüksek rütbeli kripto para birimleri yüksek düzeyde yatırımcı ilgisini çekmeye başladığında, tüccarların alternatif kripto biçimlerine odaklanmaya başlamasına neden olabilir. Bitcoin Cash (BCH) söz konusu olduğunda bu özellikle doğrudur. Bitcoin hard-fork, kripto para kralının başına bela olan bazı sorunları çözmek için tasarlandığından, birçok insanın BTC’den daha üstün olduğuna inandığı üçüncü nesil bir kripto para birimidir..

Bununla birlikte, iyi haber şu ki, Bitcoin’in piyasa rekabeti karşısında çoğu altcoinden çok daha dayanıklı. Yeni kriptoların teknik olarak daha sağlam veya ölçeklenebilir olabileceği gerçeğine rağmen, 10 yıldan fazla bir süredir “dijital altın” statüsünü hiçbir zaman kaybetmedi. Aslında, Bitcoin’in fiyatındaki değişiklikler, genellikle bir bütün olarak sektördeki benzer hareketleri öngörür. Birçok analist, yükseliş veya düşüş eğilimindeki BTC hareketlerinin diğer kripto paralarla yakından yansıtıldığını fark etti, ancak bunun tersi doğru görünmüyor..

3. Arz ve Talep

Herhangi bir sınırlı emtia gibi, Bitcoin’in arzı ve talebi de fiyatını büyük ölçüde etkiler. Yeni tokenlere olan talep arzdan daha büyük olduğunda Bitcoin’in fiyatı yükselir – bu genellikle her Bitcoin yarılanmasının ardından meydana gelir ve bazı yatırımcıların bunu bir tür olarak düşünmesine neden olur. yapay enflasyon.

Bu faktör, maksimum Bitcoin arzı çıkarıldıktan sonra daha az değişken hale gelecektir. Ancak mevcut tahminler, bunun 2140 yılına kadar gerçekleşmeyeceğini tahmin ediyor.

4. Cryptocurrency Yönetmelikleri

Kripto para birimi dünyası, dünya genelinde büyük ölçüde düzenlenmemiş durumda, ancak artan hükümet baskısı nedeniyle, daha yakından kontrol ediliyor. Bazı yatırımcılar, yeni düzenlemelerin Bitcoin (ve diğer kripto para birimleri) talebinin düşmesine neden olacağından endişe duyduğundan, bu uzun vadeli bir belirsizlik yaratıyor. Bu, gelecekteki vergilendirme önlemlerinin veya yeni kısıtlamaların bir sonucu olabilir.

5. Bitcoin Yarılanması

Bitcoin halving (bazen “halvening” olarak da bilinir), Bitcoin tokenlerinin dolaşımını kontrol etmek ve kripto para birimini daha ölçeklenebilir hale getirmek için tasarlanmış bir olaydır. Maksimum Bitcoin arzı 21 milyon olarak sınırlandığından, yarılanma, blok zincirine her 210.000 yeni blok eklendiğinde gerçekleşecek şekilde ayarlandı, bu da kabaca her dört yılda bire denk geliyor. Bu süreç, yeni Bitcoin bloklarının madenciliğinin ödülünün yarıya indirildiği ve arzımızı en üst düzeye çıkaracağımız hızı yavaşlattığı anlamına geliyor. Şu anda dolaşımda 18,5 milyon BTC var ve mevcut tahminler 2140 yılında 21 milyona ulaşacağımızı gösteriyor..

2016 yılında, ilk Bitcoin yarılanması, yılın geri kalanında BTC fiyatının% 93 oranında inanılmaz bir artış gösterdi. 2020’deki son yarılanma gerçekleşmeden önce, yatırımcılar, kripto para biriminin tekrar benzer bir model izlemesi durumunda, Bitcoin’in fiyatının yıl sonundan önce yaklaşık 15.000 $ ‘a yükselebileceğini makul bir şekilde görebileceğimizi belirttiler. Yeterince emin olduk, yaptık!

Anahtar noktaları

 • 642.238.803.752 $ ‘lık mevcut piyasa değeri ve 34.620,45 $ fiyat ile Bitcoin, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 $’ ı çok geride bıraktı..
 • DigitalCoinPrice, 2021’de herhangi bir noktada Bitcoin’in fiyatının 70.000 $ ‘ın altına düşmesini beklemiyor ve Bitcoin’in Mayıs ayında 103.563.76 $ ile yıllık en yüksek seviyeye ulaşacağına inanıyor..
 • WalletInvestor, Bitcoin’in fiyatının Aralık 2021’in sonundan önce 43.120.60 $ ‘lık yeni bir ATH’ye ulaşacağını tahmin ediyor..
 • Bir Citibank’tan sızdırılmış rapor Bitcoin’in fiyatının Aralık 2021’e kadar 318.000 $ ‘a ulaşabileceğine dair şaşırtıcı bir tahmin içeriyordu..
 • 2022’de Previsioni Bitcoin, ‘kripto para biriminin kralı’nın 226.020.1208 $’ lık en yüksek fiyata ulaşmasını bekliyor. Varlığın Ocak ayında 100.000 $ ‘a ulaşmasını ve Nisan ayına kadar 200.583.7728 $’ a yükselmesini bekliyor..
 • Prime XBT’nin teknik analizi, Bitcoin’in fiyatını 2025’in sonunda 400.000 $ ‘ın üzerine çıkardı, bu da BTC’nin’ altın eşdeğerine ‘ulaşacağı anlamına geliyor.
 • DigitalCoinPrice’ın tahminlerine göre, Bitcoin’in fiyatı 2023’te zirve yapacak. Önümüzdeki iki yıl boyunca, fiyatı 2026’ya kadar düşmeden önce yükselmeye devam edecek..
 • Bitcoin fiyatını etkileyebilecek faktörler arasında medya kapsamı, piyasa rekabeti ve normal Bitcoin yarılanması bulunur..
 • Piyasanın öngörülemezliği nedeniyle Bitcoin fiyat tahminleri yapmak inanılmaz derecede zor olabilir.
 • Bitcoin oldukça değişken olabilir
 • Göre Ticaret Canavarları, Ekim 2021, maksimum 55.121.582 $ ve minimum 22.282.676 $ Bitcoin fiyatı görebilir. Bu ortalama 12.097.266 $ verir
 • TV sunucusu Max Keizer, diğerlerinin yanı sıra, Bitcoin’in yakında 48.000 $ ‘a ulaşacağını ve önümüzdeki beş yıl içinde 400.000 $’ lık altın eşdeğerine yükseleceğini iddia etti.
 • Bitcoin’in fiyatı son on yılda inanılmaz derecede çalkantılıydı ve 2017’de 20.000 $ ‘a yükseldi.
 • Bitcoin fiyatını etkileyen en büyük faktörlerden bazıları arz ve talep, piyasa rekabeti ve düzenlemelerdir.

2021, 2022 ve ötesi için güvenilir bir Bitcoin fiyat tahmini arıyorsanız, bu makaleyi faydalı bulduğunuzu umuyoruz. Tam bir doğrulukla tahmin etmek imkansız olsa da, kriptonun geçmiş performansını analiz etmek, uzman yatırımcıların gelecek projeksiyonları yapabilmesinin önemli bir yoludur..

İster portföyünüze Bitcoin eklemeyi düşünüyor olun, ister mevcut bir yatırımcı olun, son yükseliş eğilimi birçok insanı ‘Bitcoin yükselmeye devam edecek mi?’ Bu tahminlerin çoğuna göre, görünüm ezici bir çoğunlukla olumlu. Bu makaleye dahil ettiğimiz tahminlerin hiçbiri, yakın gelecekte hızlı bir düşüş dönemi görmeyi beklemiyor, yalnızca DigitalCoinPrice, Bitcoin’in fiyatının 2023’ten sonra düşeceğini öngörüyor..

Makalemizi beğendiyseniz Bitcoin Fiyat Tahmini: Bitcoin 2021’de ve Ötesinde Ne Kadar Değerli Olacak, lütfen beğenin ve tüccar arkadaşlarınızla paylaşın.

Düşünmek için ilham alıyorsan Bitcoin ticareti, veya bu makale mevcut alım satım bilgilerinize ek bir bakış açısı sağlamıştır, etoro’nun 90’a kadar BTC ve CFD’ler dahil olmak üzere Kripto varlıkları ile ticaret yapma yeteneği sağladığını bilmekten memnun olabilirsiniz.+ kripto para birimleri. Kripto Tüccarları, en popüler paralarla çeşitlendirilmiş bir portföy oluşturabilir.

eToro -% 0 komisyonla Bitcoin satın alın

bitcoin ticareti

kaydol eToro için ve hiçbir ekstra ücret ödemeden Bitcoin ticareti yapmaya veya en iyi BTC yatırımcılarını kopyalamaya başlayın. Yönetim ücreti veya diğer gizli maliyetler yoktur.

etoro komisyoncusu

Daha fazla okuma:

Bu Ay Satın Alınacak En İyi 15 Kripto Para Birimi

Bitcoin İyi Bir Yatırım mı & Bitcoin’e Yatırım Yapmalı mıyım?

Dalgalanma Fiyat Tahminleri: 2021’de ve Ötesinde Dalgalanma Ne Kadar Değerli Olacak??

Kripto Para Birimlerine Yatırım Yapmak İçin 15 Neden

İngiltere’deki En Popüler Kripto Para Birimleri

2021’de Avustralya’ya Yatırım Yapacak En İyi Kripto Para Birimleri

100 $ ile Cryptocurrency Ticareti Nasıl Yapılır

Bitcoin Dışındaki En Önemli Kripto Para Birimleri

ABD’deki En Popüler Kripto Para Birimleri

Bitcoin Fiyat Tahmini – SSS

Bitcoin iyi bir yatırım mı?

Neredeyse tüm tahminlere göre, Bitcoin (hem kısa hem de uzun vadede) iyi bir yatırım gibi görünüyor. Yükseliş eğiliminin yakın zamanda yavaşlaması pek olası görünmüyor.

Kripto para birimine yatırım yapmak her zaman riskli olsa da, Bitcoin genellikle endüstri içinde iyi bir yatırım olarak kabul edilir. Yüksek volatilitesi, kısa vadeli fiyat dalgalanmalarını denemek ve nakit para kazanmak için kullanabileceğiniz anlamına gelirken, sektörün genel yukarı doğru hareketi aynı zamanda büyük bir uzun vadeli yatırım olabileceği anlamına gelir..

2030’da Bitcoin’in değeri ne olacak?

‘2030’da Bitcoin’in değeri ne olacak?’ Sorusuna gelince tahminler değişiklik gösteriyor. Bununla birlikte, yükselen trendlere göre, birçok uzman Bitcoin’in 2017’den itibaren 20.000 $ ATH’ye dönüş görebileceğine inanıyor. Hatta bazıları 2025’e yakın bu değere ulaşacağına ve 2030’da neredeyse altına yükseleceğine inanıyor..

Bitcoin’e 100 $ yatırabilir miyim?

Evet! İyi haber şu ki, yazı yazarken neredeyse 13.000 $ ‘a mal olan Bitcoin tokenlerinin tamamını satın almak zorunda değilsiniz. Bir jetonun küçük bir yüzdesini satın almak tamamen mümkündür, yani istediğiniz kadar çok veya az para yatırabilirsiniz.

Bitcoin hiç ölecek mi?

Son Bitcoin tokeni 2140 yılı civarında verilecek. Kimse bundan önce ne olacağından emin değil. Gelecekte, biz bu dönüm noktasına ulaşmadan önce Bitcoin teorik olarak gözden düşebilirdi. Alternatif olarak, Bitcoin ağındaki değişiklikler Bitcoin arzında devrim yaratabilir ve görünümünü tamamen değiştirebilir..

Kaç Bitcoin jetonu kaldı?

Halihazırda çıkarılmış olan Bitcoin jetonlarının sayısı 18,5 milyonun üzerindedir (tam sayı her 10 dakikada bir değişir). Toplam arz 21 milyon olduğundan, bu, çıkarılacak 3 milyondan az token olduğu anlamına gelir..

Bitcoin 40 bin dolara çarpacak mı?

40.000 ABD doları, varlığın önceki ATH’sinin iki katı olabilir, ancak açıkça erişilebilir durumda. Bitcoin, Aralık ayında ilk kez 40.000 $ ‘a ulaştı ve kısa ömürlü olmasına rağmen, birçok tahmin 2021’de bu yüksekliklere geri döneceğine inanıyor..

Bitcoin 100 bin dolara ulaşacak mı?

Mevcut büyüme oranıyla Bitcoin, önümüzdeki birkaç yıl içinde 100 bin dolara ulaşma yolunda ilerleyebilir. En iyimser tahminler bunun 2021’de olabileceğine inanırken, diğerleri BTC’nin 2022 ile 2025 arasında 100.000 $ sınırını aşmasını bekliyor..

Sorumluluk Reddi: Kripto para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında ve Geçmiş performans gelecekteki sonuçların bir göstergesi değil. Tahmin ve analiz, herhangi bir zamanda farklı iç ve dış analistlerin görüşlerini yansıtır ve herhangi bir zamanda değiştirilebilir. Dahası, Ticaret Eğitimi adına bir taahhüt veya garanti teşkil edemezler..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me