Bitcoin Cash, 2021’de Düşünmeye Değer Bir Kripto mu??

BCH Yatırım Rehberi 2021

Bitcoin Cash nedir? Bitcoin (BTC) ve Bitcoin Cash (BCH) arasındaki fark nedir? 2021’de BCH’ye yatırım yapmaya değer mi? Bunlar aklınızdaki yatırım sorularından bazılarıysa, o zaman burası sizin için doğru yer.

Bir dizi eğitim materyali, kripto haberleri ve etkileşimli kurslarla, Trading Education’da, ilgili ve derinlemesine finansal bilgilere erişmenize ve kripto para birimi yatırımının sizin için olup olmadığına kendiniz karar vermenize yardımcı olmak için buradayız..

Kripto sektöründeki en büyük oyunculardan biri hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin: Bitcoin Cash.

Bitcoin Cash Nedir?

Bitcoin Cash, düşük maliyetlerle sınır ötesi işlemleri kolaylaştıran popüler bir uçtan uca dijital ödeme para birimidir.. Büyüklerden biri BCH yatırımının artıları işlemlerin merkez bankaları ve aracıların müdahalesi olmadan gerçekleşmesidir.

Nitekim, merkezi olmayan finans, geleneksel bankacılığa etkileyici bir alternatif sunan blok zincir teknolojisi ile dünya çapında popülerlik kazanmaktadır..

Öte yandan, BCH’nin belki de en çekici yönlerinden biri, Bitcoin Cash, 2017 yılında Bitcoin’in bir çatalı olarak oluşturuldu – piyasa değeri, benimseme ve duyarlılık açısından kripto sektöründe uzun süredir lider.

Daha kesin olmak gerekirse, Bitcoin Cash, Bitcoin’in ölçeklenebilirliğini artırmak ve daha fazla işlemin tek bir blokta işlenmesine izin vermek için oluşturuldu.. Bitcoin Cash’in 8 MB büyüklüğünde bloklarla oluşturulduğunu ve 32 MB’a yükseltildiğini unutmayın..

Burada Bitcoin ölçeklenebilirlik sorunlarının kendi popülaritesiyle tetiklendiğini belirtmeliyiz: ne kadar çok insan onu kullanırsa, bir işlemi gerçekleştirmek o kadar uzun ve pahalı olur.

Yine de, Bitcoin Cash ve Bitcoin bazı benzerlikleri paylaşıyor: her ikisi de madencilik algoritmaları kullanıyor ve 21 milyon jetonla sınırlandırılmış durumda.

Bitcoin Cash’in ayrıntılarına dalmadan önce, çatallanma hakkında birkaç söz söylemeliyiz. Blok zincirleri genellikle sert veya yumuşak çatal ile yükseltilebilir. Temel fark, yumuşak çatalın geriye doğru uyumlu olması, sert çatalın ise geriye dönük olmayan uyumlu bir teknik olmasıdır..

Veya blok zinciri meraklılarının açıkladığı gibi: “PlayStation 3 ve PlayStation 4’ü düşünün: Sert çatalda, PS4’te PS3 oyunları oynayamazsınız ve PS4 oyunlarını PS3’te oynayamazsınız. PlayStation benzetmesine bağlı kalarak bir soft fork gerçekleşirse, PS4’te PS3 oyunları oynayabilirsiniz (ancak PS3’teki PS4 oyunlarını oynayamazsınız). “

Forking ayrıca yeni kripto ve bir kullanıcı ağı oluşturmanın kolay bir yoludur; İlk Para Tekliflerinin (ICO’lar) yasa dışı olduğu yerlerde kripto geliştirmeye de fayda sağlayabilir..

Bitcoin Cash’in Tarihi

Bitcoin Cash’in tarihi tartışmalarla örtülüdür. Bitcoin ölçeklenebilirlik sorununu çözmek için birçok tartışma ve kripto projesi ortasında, iki ana çözüm önerildi: Her işlem için adresleri imzalardan ayırmak veya Bitcoin Cash’in arkasındaki ekip tarafından önerilen maksimum blok boyutunu artırmak için.

Gerçek hayattan bir örnek kullanarak: Her bir Bitcoin işlemini 10 mm uzunluğundaki bir kağıda kaydedersek, Bitcoin Cash boyutunu 2 kat (20 mm uzunluğa) artırmak istedi ve bunu 8 daha artırma potansiyeli ile -32 kez (bizim durumumuzda, MB).

Blok boyutlarını artırmaya istekli olan geliştiriciler, 2017’de BCH’yi piyasaya sürdü. Madeni para, büyük borsalarda 900 $ ‘a varan yüksek bir fiyatla piyasaya sürüldü.. İlginçtir ki, Aralık 2017’de – kripto piyasasının zirvesinde – Bitcoin Cash 4.091 dolara ulaştı..

Bununla birlikte, Bitcoin Cash’in gelişimi çok sayıda tartışmaya yol açtı çünkü 2018’de Bitcoin Cash, Bitcoin Cash ABC ve Bitcoin SV olarak ikiye ayrıldı..

Bitcoin Cash ABC’nin orijinal Bitcoin Cash istemcisini kullandığını ve Canonical Transaction Ordering Route gibi değişiklikler içerdiğini, Bitcoin SV’nin ise akıllı sözleşmelerin kullanımını reddeden Craig Wright tarafından yönetildiğini unutmayın. Bugün Bitcoin Cash ABC, Bitcoin Cash olarak anılıyor.

Son zamanlarda, Bitcoin Cash tekrar Bitcoin Cash ABC ve Bitcoin Cash Node olarak ikiye ayrıldı – CoinDesk, baskın yazılım haline gelebilir.

Bitcoin Cash Nasıl Çalışır??

Bitcoin Cash, sistemin merkezi olmayan doğasını desteklemek için eşler arası bir bilgisayar ağı kullanır.

Bitcoin Cash’in blok boyutunun işlemleri, işlem sürelerini ve ücretleri kolaylaştıran 32 MB’a yükseltildiğini bir kez daha not etmeliyiz..

Doğru! Daha büyük blokları nedeniyle, Bitcoin Cash düşük işlem ücretleri ve daha hızlı işlem süreleri sunabilir.. Dahası, Bitcoin Cash’in en büyük savunucularından biri olan Roger Ver’in de belirttiği gibi, Bitcoin Cash, Satoshi’nin dünya için nakit olarak orijinal vizyonuna daha yakın..

Basitçe, artan blok boyutları Bitcoin Cash’in günlük ödemeler için bir araç olarak kullanılmasını sağlayacak ve Visa ve diğer sınır ötesi ödeme sistemleriyle rekabet etmesine yardımcı olacağı için!

Bununla birlikte, Bitcoin’e benzer şekilde, Bitcoin Cash, Proof of Work (PoW) fikir birliği mekanizması yeni madeni paralar çıkarmak ve ayrıca önde gelen kripto madencilerinden biri olan Bitmain’in hizmetlerini kullanmak.

Kripto para birimi sektöründe yeniyseniz, madenciliğin işlemlerin doğrulandığı ve halka açık deftere eklendiği süreç olduğunu belirtmeliyiz. Madencilik aynı zamanda, merkez bankalarına veya finansal otoritelere ihtiyaç duyulmadan mevcut arzda yeni madeni paraların sunulduğu süreçtir.

Bitcoin Cash’in 21 milyon jetonla sınırlandığını belirtmekte fayda var.

İtibari para birimlerinin aksine, Bitcoin Cash hükümetler tarafından basılmadığından şişirme ve devalüasyon. Aynı zamanda, bu kıtlık onu uzun vadede cazip bir yatırım haline getiriyor..

Yatırım yapmayı düşünür müsün Bitcoin Cash?

BCH nedir?

BCH, Bitcoin Cash’in ticker sembolüdür. Yukarıda belirtildiği gibi, şu anda dolaşımda olan 18.600.863 jetonla 21 milyon jeton limiti vardır. CoinMarketCap.

BCH, bir varlık olarak oldukça çok yönlülük sunar: 5.000’den fazla fiziksel yerde kabul edilir ve çok çeşitli çevrimiçi hizmetler tarafından benimsenir. Uzmanlar, farklı ödeme platformları için destek sağladığını ve ticari girişimler için bir Satış Noktası (PoS) çözümü sunduğunu iddia ediyor..

Bununla birlikte, Bitcoin Cash günlük işlemler için bir araç olmayı amaçlasa da gerçek şu ki, rakibi Bitcoin ve Litecoin gibi altcoinlerin aksine, Bitcoin Cash hala kripto topluluğu dışında toplu olarak benimsenemiyor.

Bunun da ötesinde, BCH’nin dört yıllık geçmişi, doğal bir büyüme akışına uyum sağlamasına izin vermeden fiyatını önemli ölçüde etkileyen çok sayıda olay ve çataldan etkilendi..

Son çatallanmasından sonra, BCH’nin daha fazla yatırımcı kazanacağını tahmin ediyoruz..

2021’de Bitcoin Cash’e Yatırım Yapmaya Değer mi??

5.473.421.549 dolarlık piyasa değeri ve çeşitli avantajlarla, 2021’de Bitcoin Cash’e yatırım yapmak kesinlikle buna değer..

bitcoin nakit fiyat tablosu

Bitcoin Cash’in diğer dijital paralara göre çok çeşitli avantajları olduğunu unutmayalım. BCH, sıfıra yakın işlem ücretleri, merkezi olmayan finansal işlemler, diğer kripto para birimlerine kıyasla göreceli istikrar, hızlı ve güvenli işlemler ve sağlam altyapı sunar..

Aynı zamanda şunu unutma Bitcoin Cash yüksek riskli ve yüksek ödüllü bir yatırımdır.

Kripto para birimleri oldukça uçucudur ve ticaret kriptoları tasarruflarınızı yok edebilir. Bu nedenle kaybetmeyi göze alamayacağınız parayla asla yatırım yapmayın. Finans sektöründeki ana kurallardan birini unutmayın: Hesabınızın% 1’inden fazlasını asla tek bir ticarete yatırmayın.

Dahası, Bitcoin ölçeklenebilirliğini geliştirmeyi başarırsa, Bitcoin Cash alaka düzeyini kaybedebilir..

Dolayısıyla, BCH’ye yatırım yapmaya karar verirseniz, her zaman araştırmanızı yapın ve Dikkatle ilerle.

Bitcoin Cash Ne Kadar Değerli Olacak?

Hiç kimse doğru fiyat tahmininde bulunamazken, 2021’de Bitcoin Cash’in ne kadar değerinde olacağını bilmek isteyebilirsiniz..

Geçmiş performansına bakıp farklı teknik göstergeleri analiz ederek Bitcoin Cash’in yakın gelecekte değerinin artabileceğini söyleyebiliriz..

Unutmayalım ki, Bitcoin Cash piyasaya çıktığında etkileyici bir açılış değerine sahipti ve 2017 sonunda yukarıda belirtildiği gibi Bitcoin Cash 4.000 $ ‘ın üzerine çıktı..

1 Ocak 2020’de BCH’nin 204.62 $ veya 2019’un başlangıcından% 24.12 daha yüksek olduğunu unutmayın; ve 15 Şubat’ta Bitcoin Cash 491,16 dolara ulaştı.

O zamandan beri, Bitcoin Cash nispeten istikrarlıydı ve koronavirüs tarafından tetiklenen düşüş piyasası sırasında bile istikrarını korumayı başardı.. Daha kesin olmak gerekirse, Bitcoin Cash (BCH) fiyatı Şubat ve Kasım 2020 arasında sabit kaldı ve 230 $ ile 270 $ arasında dalgalandı..

BCH / USD fiyatı da bir miktar toparlandı.

Bazı uzmanlar Bitcoin Cash’in 2021’de ikiye katlanabileceğini iddia ediyor. Digital Coin Price’ın sunduğu rakamlara göre, Bitcoin Cash, 2021’in sonunda 500 $ (maks.) İle 60 $ (min.) Arasında değişen 700 $ ‘a ulaşabilir..

Bitcoin’in ne olması gerektiğine dair güçlü bir yol haritası ve fikirlerle, Bitcoin Cash’in geleceği oldukça parlak görünüyor.

Yatırım yapmaya hazır Bitcoin Cash?

Bitcoin Cash’e Yatırım Yapmalı mıyım?

Olumlu geleceği ve diğer kripto para birimlerine göre avantajları göz önüne alındığında, Bitcoin Cash yatırımcılar için bazı harika fırsatlar sunuyor..

Ama yapabildiğin için, bu yapman gerektiği anlamına gelmez. Herhangi bir varlığa yatırım yapmadan önce, risk-getiri dengesini düşünmeli ve kısa veya uzun vadede bir strateji belirlemelisiniz..

Çünkü hiçbir yüksek karlı yatırım% 100 güvenli değildir! Stop-limit ve stop-loss emirleri belirlemek ve riskleri azaltmak için risk yönetimi çok önemlidir..

Potansiyel riskler söz konusu olduğunda, genellikle üç faktörün bir kripto para biriminin uzun ömürlülüğünü etkilediğini unutmamalıyız: evlat edinme, bir destekçiler topluluğu ve güçlü bir geliştirme ekibi. BCH’nin geleceği, rekabete nasıl dayanacağına da bağlıdır.

İyi haber şu ki, şu anda tüm bu faktörler BCH’nin başarılı olabileceğini gösteriyor..

Bahsedilen, bu göstergeler BCH için iyi bir seviyede olsa da, her zaman dikkatli olun.

Nasıl Yapabilirim Yatırım BCH’de?

Bitcoin Cash’e yatırım yapmaya karar verirseniz, BCH alıp satmak için bir yer bulmak kolaydır. Kısa veya uzun vadede BCH’ye yatırım yapmanın farklı yolları vardır., eToro gibi kripto para birimi değişim platformları, kriptoya yatırım yapmak için en güvenli yerlerdir.

Ortağımızla birlikte eToro, BCH satın alabilir ve 90+ kripto çiftine kadar CFD ticareti yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kaydolmak, hesabınızı açıp para yatırmak ve ticarete başlamaktır..

Buraya Bitcoin Cash’in nasıl satın alınacağı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Anahtar noktaları

  • Bitcoin Cash, şu anda CoinMarketCap’e göre 6. sırada yer alan en popüler kripto para birimlerinden biridir..
  • Bitcoin Cash, 2017 yılında Bitcoin’in bir çatalı olarak oluşturuldu.
  • Bitcoin Cash ile Bitcoin arasındaki temel farklardan biri, BCH’nin blok boyutlarını 32 MB artırmasıdır..
  • Bitcoin’e benzer şekilde, Bitcoin Cash Proof of Work kullanır ve 21 milyon jetonla sınırlıdır..
  • BCH, Bitcoin Cash’in ticker sembolüdür.
  • BCH, kripto topluluğunda tartışmalara neden oldu ve sonuç olarak, ortaya çıkmasından sadece bir gün sonra, piyasa değeri 7 milyar doları aştı..
  • Bitcoin Cash, Bitcoin’e alternatif olarak kripto dünyasında kalma şansına sahiptir; Nitekim BCH, devam eden koronavirüs pandemisine rağmen istikrarlı kalmayı başardı.
  • Bazı uzmanlar, değerinin 2021’in sonunda ikiye katlanacağına inanıyor.

BCH’ye yatırım yapmaya karar verirseniz, Trading Education’da kripto para birimi ticareti ve kripto haberlerinin karmaşıklıklarını anlamanıza ve karlı bir risk yönetimi stratejisi oluşturmanıza yardımcı olabiliriz..

EToro ile kripto para birimleri ve diğer varlıkları kolayca alıp satabilir ve 90’dan fazla çifte kadar CFD ticareti yapabilirsiniz..

eToro – Bitcoin Cash BCH Satın Almak İçin En İyi Broker

eToro, kripto endüstrisinde uzun yıllar boyunca güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Kripto para piyasasının devam eden salgından kurtulacağını düşünüyor musunuz? 2021’de BCH almanın buna değer olduğunu düşünüyor musunuz??

Kripto ticareti makalemizi okumaktan keyif aldıysanız Bitcoin Cash Nedir ve 2021’de Bitcoin Cash’e Yatırım Yapmaya Değer mi??, lütfen ilgilenebilecek herhangi biriyle paylaşın.

SSS

BCH, BTC’den daha mı iyidir?

Teknik açıdan, Bitcoin Cash (BCH) daha büyük bloklara sahiptir ve Bitcoin’den (BTC) daha düşük ücretlerle daha fazla işlem gerçekleştirebilir, bu da BCH’yi özellikle günlük ödemeler ve çevrimiçi satın alımlarla ilgilenen kullanıcılar için daha iyi bir yatırım haline getirir. Bununla birlikte, kripto topluluğu dışındaki ilk ve en popüler kripto para birimi olan Bitcoin, piyasa değeri ve duyarlılığı açısından hala 1 numaralı kripto yatırımıdır ve uzmanlar BTC’nin 2021’in sonunda 50.000 dolara ulaşabileceğini iddia ediyor..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me