BTC’nin 2021’de Neden Patlayacağını Öğrenin

Bitcoin 2020’de herkesin dikkatini çekti ve geçen yıl yapabileceğiniz en iyi yatırımlardan biri haline geldi. Kripto para birimi, 2017’nin tüm zamanların en yüksek seviyesini geçmeyi başardı ve 47.000 doları aşarak dünyanın en değerli kripto para birimi haline geldi..

Bitcoin, 9 Şubat 2021’de 47.697 dolara ulaştı. Şu anda kripto para birimi 50.000 dolardan işlem görüyor. Bitcoin’in 2021’de patlamasının birkaç nedeni var ve bu yazıda birkaç nedene göz atacağız..

Elbette, pek çok muhalif kişi kıyamet ve kasvet tahmininde bulunuyor ve Bitcoin’in küresel finansal sistemdeki yükselişini ve artan önemini sorguluyor. Ancak, Bitcoin’in önümüzdeki birkaç yıl içinde görmesi beklenen fiyat patlaması ve büyümesinin arkasında somut nedenler var. Şimdi bazı nedenlere bakalım.

İleriye Bakış: 2021’de Bitcoin’in Görünümü Nedir??

Bitcoin, 2021’e yükseliş notuyla başladı ve bu eğilim kripto para birimi için devam edecek gibi görünüyor. Bitcoin şu anda 50.000 $ civarında işlem görüyor; kripto para biriminin yarattığı ilgi seviyesi ile fiyat daha da artacak. Bitcoin, Bitcoin fiyatında büyük bir rol oynayabilecek önemli kurumsal ilgi yaratıyor. MassMutual’ın 100 milyon dolarlık Bitcoin satın aldığını duyurması ve JPMorgan Chase’in JPM madeni parasının yayına girmesi gibi önemli gelişmeler, Bitcoin’in yarattığı faiz miktarının bir göstergesidir..

2021, PayPal’ın platform kullanıcılarının Bitcoin satın alabileceklerini ve Bitcoin kullanarak alışveriş yapabileceklerini duyurması sayesinde Bitcoin’in kitlesel olarak benimsenmesini de görecek. Bu duyuru, Bitcoin’e, kripto para biriminin kitlesel olarak benimsenmesini görebilecek ve fiyatı artırabilecek büyük bir pazara erişim sağlıyor..

Uzmanların çoğu, Bitcoin’in fiyatının 2021’in sonunda 100.000 doları geçebileceği konusunda hemfikirdir ve son trendlere göre devam eder; Bitcoin bu beklentileri karşılama ve hatta aşma yolunda görünüyor.

Bitcoin’in 2021’de Patlamasının 4 Nedeni

# 1: COVID-19 Salgını ve Yükselen Enflasyon

Pek çok insan Bitcoin’in büyümesini dünya ekonomisindeki genel yükseliş hissiyatına bağladı ve bir ayı piyasası sırasında Bitcoin’in düşüşü hızlı ve belirleyici olacaktı..

Bitcoin bu testi çok başarılı bir şekilde geçti ve herkesin yanıldığını kanıtladı. COVID-19 salgını vurduğunda, dünyanın dört bir yanındaki ekonomiler çökerken, dünya çapındaki ekonomiler sert bir şekilde etkilendi. Bitcoin de sert bir darbe aldı ve fiyatı önemli ölçüde düştü. Bununla birlikte, daha çok ilgilendiğimiz para birimi nasıl toparlandı?.

Bitcoin’in 2021’de patlamasının bir nedeni yükselen enflasyondur. Teşvik paketleri yoluyla ekonomileri kurtarmak için merkez bankaları ve hükümetler arzda artışa yol açan daha fazla para basıyor.

Sonuç olarak enflasyon da yükselecek. Bitcoin enflasyona karşı bağışıktır, bu da onu yatırımcılar için çekici bir yatırım seçeneği haline getirir. Yükselen enflasyon, yatırımcıların Bitcoin’i bir değer deposu olarak kullandığını ve fiyatını daha da artırdığını görecektir..

# 2: Kurumsal İlgi

Bitcoin’e kurumsal ilgi giderek artıyor, bu da Bitcoin’in 2021’de patlamasının önemli bir nedenidir. Bitcoin’e kurumsal ilgi 2020’de zaten belirgindi ve 2021’de artması bekleniyor..

Bir düşünün, The GrayScale Bitcoin Trust (GBTC) kısa süre önce yeni çıkarılan Bitcoin arzının tamamını satın aldı. Şu anda, Bitcoin’de yaklaşık 4,4 milyar dolar var.

JPMorgan Chase’in JPM coin’i yayına giriyor ve MassMutual’ın Bitcoin’de 100 milyon dolarlık satın aldığını duyurması, size Bitcoin’e artan kurumsal ilginin bir göstergesini veriyor. Yukarıdakiler sadece birkaç örnektir, ancak kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e olan ilgiyi artıracağı açıktır. Bitcoin, yatırımcılar tarafından normal bir yatırım varlığı olarak görüldüğünde, önemli bir yatırım akışına açılacaktır..

Bitcoin’in 2021’de patlamasının bir başka büyük nedeni de Tesla’nın şirketin Bitcoin’e 1,5 milyar dolar yatırım yaptığını açıklamasıdır. Duyuru, kripto para biriminin fiyatının% 14 arttığını gördü. Yatırım, Tesla’nın nakit getiriyi en üst düzeye çıkarmaya yönelik daha kapsamlı yatırım stratejisinin bir parçası olarak tanımlandı. Tesla’nın yatırımı, Bitcoin’in bir yatırım varlığı olarak ciddi bir ilgi çektiğinin bir başka işaretidir..

Mastercard ve BNY Mellon da yakın zamanda Bitcoin için yeni eklenen desteklerini açıkladılar..

ABD’nin en eski bankalarından biri olan BNY Mellon, geçtiğimiz günlerde müşterilerin dijital varlıkları tutmak, transfer etmek ve ihraç etmek için yeni bir birim oluşturduğunu doğruladı..

Öte yandan Mastercard, “alışveriş yapanlar ve tüccarlar için çok daha fazla olasılık yaratacağı” için yakında platformuna kripto para birimleri için destek ekleyeceğini duyurdu. Ödeme devi, dijital varlıkların ödeme dünyasının daha önemli bir parçası haline geldiğini de belirtti..

# 3: Bitcoin Halving

Bitcoin üç yarılanma olayından geçti ve bunların uzun zamandır Bitcoin’in boğa koşusunun arkasında olduğu düşünülüyordu. Bitcoin’ler her 10 dakikada bir çıkarılır ve her yarılanma bu miktarı, adından da anlaşılacağı gibi yarı yarıya azaltır..

Bitcoin madenciliği için verilen ödül 2012’de 50 BTC’den 25 BTC’ye düştü ve ertesi yıl Bitcoin’in fiyatı yükseldi ve 1000 $ sınırını aştı. 2016’da yarıya düştükten sonra ödül yarı yarıya 12,5 BTC’ye düştü ve Bitcoin, 2017’de kripto para birimi 20.000 $ ‘a yükseldiğinde başka bir ralli gördü..

En son Bitcoin yarılanması 18 Mayıs 2020’de gerçekleşti ve elbette Bitcoin yükseliyor. Her halving olayından sonra fiyattaki artışın arkasındaki sebep nedir? Bu, basit arz ve talebe indirgenebilir. Bitcoin’in bir yatırım varlığı olarak ilgi uyandırmasıyla birlikte, her olayda azalan Bitcoin arzı sayesinde yarılanma olayları fiyatta artışa yol açar..

Bu, sınırsız potansiyele sahip bir yatırım varlığı olduğu için yeterince ilgi uyandıran Bitcoin’e önemli miktarda ilgi uyandırır. Yarılanma, fiyatta bir değer kazanmayı destekleyen yerleşik bir tasarım olarak hareket eder, Bitcoin fiyatında bir artışa yol açar ve 2020’de meydana gelen en son yarılanma olayı ile bu, Bitcoin’in 2021’de patlamasının başka bir nedeni olabilir..

# 4: Şirketler Rezerv Para Birimi Olarak Bitcoin Satın Alıyor

Yarılanma olayından sonra, yedek para birimi olarak kullanmak için Bitcoin satın alan şirketleri de görüyoruz..

Pek çok şirket önemli miktarda parayı yedekte tutuyor. Neden şirketlerin rezervlerinin bir kısmını Bitcoin’e koyduğunu görüyoruz? Şirketler için, uzun vadeli rezervlerinin bir kısmını Bitcoin’e kaydırmak, böylece enflasyona karşı bir koruma görevi görmesi mantıklı geliyor..

Dünya çapındaki şirketler toplam nakit rezervlerinin bir kısmını bile Bitcoin’e aktarırsa, kripto para biriminin fiyatında önemli bir artış görebiliriz. Enflasyon yükselirken, Bitcoin satın alan şirketlerden birkaç duyuru yapılmış olmasına rağmen, şirketlerin rezervlerinin bir kısmını hareket ettirdiğini görmekteyiz..

Mobil ödeme devi Square, Bitcoin’e 50 milyon dolarlık yatırım yaptığını açıkladı. 10 milyar doları aşan varlıkları yöneten Stone Ridge Holdings, yaklaşık 114 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldığını duyurdu..

En önemli duyuru, Nasdaq’ta listelenen varlık yöneticisi MicroStrategy tarafından 425 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldığını ve Bitcoin’i rezerv stratejisinde birincil rezerv haline getirdiğini açıkladığında yapıldı. Bitcoin’i rezerv para birimi olarak satın alan şirketler, Bitcoin’in 2021’de patlamasının bir başka nedenidir..

Bitcoin 2021’de Neden Patlayacak: Sonuç

Bitcoin’in önümüzdeki birkaç yıl içinde önemli bir büyüme yaşayacağı oldukça açık. Yalnızca 2021’i düşünürseniz, yukarıda belirtilen nedenler Bitcoin’in neden 2021’de patlayacağını anlamak için yeterlidir. Strateji geliştirir ve yatırım yaparsanız, önemli bir kâr elde edebilirsiniz..

Bunu akılda tutarak, yatırımlar zor bir iştir ve piyasa duyarlılıkları Bitcoin fiyatını olumlu veya olumsuz etkileyebilir. Araştırmanızda eksiksiz olmanız, risk iştahınızı anlamanız ve ardından Bitcoin’e yatırım yapmanız çok önemlidir. Mevcut büyüme ve benimseme hızında, Bitcoin’in 2021’de 100.000 $ veya hatta 150.000 $ işaretini geçmesi şaşırtıcı olmayacak..

eToro – Bitcoin Satın Almak İçin En İyi Broker

etoro komisyoncusu

eToro, kripto endüstrisinde uzun yıllar boyunca güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

2021’de Bitcoin’e Yatırım Yapmak İçin 5 Neden

2021 için Bitcoin Fiyat Tahmini

Tesla 1,5 Milyar Dolar Alırken Bitcoin 44.000 Dolar’ı Aştı

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me