Dikkate Almanız Gereken 5 Kripto Para Birimi

Okumayı atlayıp doğrudan en iyi seçimlerimize ulaşmak ister misiniz? 2021’de yatırım yapılacak en iyi kripto para birimi Bitcoin veya Ethereum.

Bitcoin, hem piyasa değeri hem de günlük hacim açısından lider olsa da, kripto para biriminde son söz değildir. Bitcoin’in başarısıyla, çok sayıda altcoin ortaya çıktı ve yatırımcıların en iyisini seçmesini zorlaştırdı. Aslında, kripto para piyasası şu anda 7000’den fazla madeni para ile dolu..

Yatırım portföyünüz için hangi kripto paranın en iyisi olduğunu bilmiyorsanız, size 2021’in en iyi kripto para birimlerini göstereceğiz. İşte göz önünde bulundurmanız gereken birkaç kripto para:

  • Bitcoin (BTC-USD)
  • Ethereum (ETH-USD)
  • Cardano (ADA-USD)
  • Dalgalanma (XRP-USD)
  • Dogecoin (DOGE-USD)

Yatırım portföyünüzü bir parça kripto pastasıyla genişletmek istiyorsanız, aşağıdaki seçeneklerin en uygun seçenek olacağına inanıyoruz.

2021 için en iyi kripto para birimi: Bitcoin (BTC-USD)

Bitcoin tartışmasız şu anda kripto piyasasında standarttır. Bunun için iyi bir sebep var. Tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 58,332,36 dolar ve 1 trilyon dolardan fazla piyasa değeri ile Bitcoin, diğer kripto para birimlerinin ayak uydurmasını imkansız hale getiriyor. Blockchain lideri, 2009’daki başlangıcından bu yana pazara hakim oldu..

Bitcoin yol boyunca birkaç inişli çıkışlı sürüşe sahip olsa da, fiyatı artmaya devam ediyor ve bu da onu yeni yatırımcılar için daha da çekici bir seçenek haline getiriyor. 2021, geçen yıla kıyasla tarihi bir yükseliş trendindeki fiyatla Bitcoin için gelecek vaat eden bir yıl gibi görünüyor..

Geçen yılın Aralık ayının sonunda Bitcoin, tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 29.111 $ ‘dan işlem görüyordu. Yaklaşık iki ay sonra, bu fiyat ikiye katlanarak 50.000 $ işaretini aştı. Bu hızla, diğer kripto para birimlerinin Bitcoin’in ulaştığı kilometre taşlarına ulaşmadan önce daha uzun bir yol kat ettiği açıktır..

Böylesine tuhaf bir piyasa değeri ve günlük yaklaşık 105 milyar dolarlık hacimle, birçok kripto uzmanı şüphesiz paralarını Bitcoin’e aktaracak. Şimdiden, iş dünyasında tanınmış tanınmış isimler, şirketler ve kurumlar milyarlarca dolarlık yatırımla Bitcoin’e ısınıyor.

Bu nedenle, milyonlarca insanın güvendiği bir kripto para birimi arıyorsanız, Bitcoin’in ötesine bakmak istemezsiniz. Ancak, şimdi yüksek fiyat ve aşırı kalabalıkla birlikte, gelişmeye başlamanız uzun zaman alabilir. Öyleyse, uzun vadede bu işin içinde değilseniz, diğer seçeneklerimizi de göz önünde bulundurun..

Ethereum (ETH-USD)

Ethereum, Bitcoin’den 5 kat daha küçük bir piyasa değerine sahip olsa da, bu yıl her zaman en umut verici kripto para birimi olarak takdir edildi. Bu, hem piyasa değeri hem de günlük hacim açısından dünyadaki en büyük ikinci kripto para birimidir. Ethereum’un avantajı, yalnızca dijital bir varlık olmanın aksine, üstün teknolojiye odaklanmasında yatmaktadır..

Bitcoin’den farklı olarak, Ethereum bir kripto para biriminden çok daha fazlasıdır. Diğer geliştiricilerin akıllı sözleşmeler gibi Ethereum’un teknolojisini kullanarak kendi dijital varlıklarını oluşturabilecekleri bir platformdur. Diğer Merkezi Olmayan Finansın (DeFi) bu şekilde benimsenmesi, Ethereum’u kripto pazarında sıcak bir pasta haline getirdi.

Ethereum’un şu anki fiyatı, Bitcoin’e kıyasla önemli ölçüde daha düşük olmasına rağmen, hızla yükseliyor ve daha fazla yatırımcının dikkatini çekiyor. Ethereum, bu yıl şimdiden tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 2.036.55 $ ‘a ulaştı. Geçen yılın Aralık ayı sonunda 700 $ seviyesinin biraz üzerinde olduğu düşünüldüğünde, bu önemli bir artış. Bu, fiyatın iki aydan kısa bir süre içinde iki kattan fazla arttığı anlamına gelir..

Dolayısıyla, Ethereum Bitcoin’den önemli ölçüde küçükken, onu daha iyi bir kripto para birimi yapan birkaç şey var. Yeni başlayanlar için, onu alıp satmak son derece hızlı. Bitcoin ile 15 dakika sürebilecek bir işlem, Ethereum ile sadece 15 saniye sürecektir. Bu, onu yalnızca bir değer deposu olmak yerine gerçek zamanlı kullanım için ideal bir seçenek haline getirir.

Crypto uzmanlarına göre, Ethereuim 2021’de almaya değer. Dijital varlığın bu yıl daha da büyümesi bekleniyor. Bu, daha fazla ana akım yatırımcının dikkatini çekeceği ve yakında Ethereum ana vagonunun başarılı yatırımcılarla dolup taşacağı anlamına geliyor..

Cardano (ADA-USD)

Yaklaşık üç yıl önce kurulan Cardano, dünyanın en büyük üçüncü nesil kripto para birimi haline geldi. Bu, 2021’de bol miktarda büyüme potansiyeline sahip genç kripto arayan yatırımcılar için en iyi seçenektir..

CoinDesk’ten alınan verilere göre Cardano, tüm zamanların en yüksek fiyatı 1,20 $ olan 29,21 Milyar Dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bu, iki seçeneğimizle karşılaştırıldığında önemli ölçüde daha düşüktür. Aslında, o kadar küçük ki çok az insan bunu zaten biliyor. Ve bu bir kırmızı bayrak olarak görünse de, aslında büyük bir potansiyelin işaretidir..

ADA, blok zinciri endüstrisindeki en heyecan verici teknolojik gelişmelerden bazılarıyla gurur duyuyor. Her şeyden önce, bir proof-of-stake sistemi üzerinde çalışır, bu da onun çalışma kanıtı alternatiflerinden daha verimli olduğu anlamına gelir. Teminat kanıtı, temel olarak ne kadar çok ADA’ya sahipseniz, o kadar fazla madencilik gücünüz olduğu anlamına gelir..

Tıpkı Ethereum gibi, ADA da ödemeleri kolayca idare etmek ve işlemleri takip etmek için akıllı sözleşmelere büyük ölçüde güveniyor. Bu, hem Bitcoin hem de Ethereum’un ustaca bir kombinasyonunu oluşturur. Dolayısıyla, ADA’nın Bitcoin ve Ethereum ligine ulaşmadan önce önünde çok çalışması olsa da, erken benimseyenler için harika bir yatırım yapıyor..

Cordano’nun 10 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşması yalnızca üç yılını aldı. Bu, Bitcoin’in aynı şeyi başarması için gerekenden çok daha erken oldu. Bu, Cardano’nun hızla ivme kazandığı ve yakında yatırımcıların birikmeye başlayacağı anlamına gelir..

4. Dalgalanma (XRP-USD)

2012’de kurulan Ripple’ın XRP’si, 2021’de satın almaya başlamak isteyen yatırımcılar için kolay bir bahis yapıyor. Uzmanlara göre, madeni paranın bu yıl değerini 10 kat ikiye katlama potansiyeli var. XRP, diğer kripto para birimlerinin çoğunun başarmaya çalıştığı 3 $ işaretini çoktan vurdu..

Yaklaşık 24 milyar dolarlık piyasa değeri ile XRP, biraz farklı bir operasyon şekline abone oluyor. XRP, Bitcoin gibi topluluk tarafından yönetilmek yerine merkezileştirilir ve yalnızca yaratıcısı Ripple Labs tarafından çıkarılır, kontrol edilir ve yönetilir..

Bu, içerik oluşturuculara politikalar üzerinde kontrol ve işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirme ve ana akım bankalarla müzakere etme yeteneği verir. Bununla birlikte, bu yaklaşım, bir kripto para biriminin özünden sapmış gibi göründüğü için çok sayıda eleştiriyle karşılandı; ademi merkeziyetçilik.

Kontrol edin: Ripple Fiyat Tahmini

Buna rağmen, XRP 2021’de pek çok potansiyel gösterdi ve iyi bir yatırım olacağını vaat ediyor. Şu anda SWIFT ağı yerine bazı finans kurumları tarafından gerçek dünya uygulaması ve yaygın bir şekilde benimsenmesini sağlıyor..

Madeni para, 2017’de% 36.000 büyüdüğünde ivme kazandı. Yani, fiyatını 2017 başında sıfırdan o yıl Aralık ayında 2,4 dolara çıkarmak.

5. Dogecoin (DOGE-USD)

Dogecoin şaka olarak başladı. Bu, kripto piyasasında yeterince uzun süredir bulunan herkesin size söyleyeceği şeyle ilgili. Ancak şaka ancak bir yere kadar gidebilir. Dogecoin, sadece ayaklarını ıslatan tüccarlar için oldukça ciddi bir yatırımdır..

Doge memin ilk viralliği, Bitcoin gibi devlerin zaten yükseldiği bir pazarda Dogecoin’in yolunu açtı. Şimdi, yaklaşık 7 milyar dolarlık piyasa değeri ve tüm zamanların en yüksek fiyatı 0,087 dolar olan DOGE, yavaş ama istikrarlı bir büyüme için ayarlandı. Meme popülaritesinin yanı sıra, Dogecoin’in ana cazibesi, fiyatının sürekli artması gerçeğinden kaynaklanıyor..

Yani, şimdi yatırım yaparsanız, diğer kripto paralardan daha yüksek kar fırsatlarına maruz kalırsınız. Aslında, diğer kripto para birimlerinin çoğu gibi Dogecoin de 2021’e karlı bir notla başlıyor. Tesla’daki Elon Musk gibi iş uzmanları tarafından yapılan onaylar, Dogecoin’in değerini hızla artırarak onu en hızlı büyüyen kripto para birimlerinden biri haline getirdi..

Yeni keşfedilen popülerlik, DOGE için daha fazla yatırımcı kazandıkça işe yaramış gibi görünüyor. Bununla birlikte, nispeten genç bir kripto para birimi olan Dogecoin hala oldukça değişken. Bu yüzden sadece kısa bir süre için yatırım yapmanızı ve karınızı gelir gelmez almanızı tavsiye ederiz..

Madeni para muhtemelen 2021’de yükselmeye devam edecek ve yakında yıl sonuna kadar 1 $ işaretine ulaşabilir. Bu, kullanıcı tabanını büyütmeye devam ettiği, internet popülaritesini koruduğu ve dünya çapında daha fazla benimsendiği sürece geçerlidir..

2021’de Satın Almak İçin Bir Kripto Para Birimi Seçerken Dikkate Alınması Gereken Faktörler

Herhangi bir yatırım sektöründe olduğu gibi, kripto para piyasası oldukça dinamiktir. Bununla birlikte, sabit fiyat değişikliği, piyasa değeri ve benimsemeye rağmen, gözlemlediğinizde kârlılık ve zarar arasındaki fark olabilecek birkaç faktör vardır..

Bu faktörlerden bazılarına hızlı bir şekilde bakalım.

Piyasa kapitalizasyonu

Bir kripto para biriminin kontrol ettiği pazarın büyüklüğü, likiditesine işaret edebilir. Piyasa değeri ne kadar yüksekse yatırım yapmak o kadar güvenlidir. Daha yüksek bir piyasa değeri, genellikle daha yüksek bir benimseme oranı anlamına gelir ve daha fazla insanın bu belirli kripto para birimine yatırım yaptığı anlamına gelir..

Bu nedenle, yatırım portföyünüzde piyasa değeri önemliyse, Bitcoin ve Ethereum’a yatırım yapmanızı öneririz..

Evlat edinme oranı

Bir kripto para birimi gerçek dünya işlemlerinde yaygın olarak kullanılıyorsa, bu, ona güvendiği ve daha fazla kar fırsatına sahip olduğu anlamına gelir. Dolayısıyla, ana akım benimsemeyi önemsiyorsanız, artık işletmelerde, sigortacılıkta ve yatırımda yaygın olarak kullanılan Bitcoin gibi kripto para birimlerine odaklanmak isteyebilirsiniz..

Bununla birlikte, spekülatif yatırımlar olarak, Dogecoin ve Cardano gibi daha yeni paralarla daha makul atılımlar bulmak mümkündür..

Teknoloji

Bazı kripto para birimleri, kıskanılacak piyasa değerleriyle daha yüksek genel kabul görmeye sahip olabilir, ancak benzersiz yatırım ihtiyaçlarınız için doğru teknolojiye sahip olmayabilir. Bu nedenle, yatırım yapmak için bir madeni para seçmeden önce aradığınız özelliklere sahip olduğundan emin olmanız önemlidir..

Örneğin Ethereum ve Ripple, diğer kripto para birimlerinin keşfetmediği yeni teknolojilere odaklanarak hızla büyüdü. Dolayısıyla, yatırımlarınızı beslemeye yardımcı olacak teknolojilere sahip oldukları için bunların Bitcoin’den daha uygun olduğunu görebilirsiniz..

Güvenlik

Blockchain teknolojisinin ana cazibesi, kullanıcılarına sunduğu anonimliktir. Bu, anonim olarak işlem yaptığınız ve merkezi olmayan finans özgürlüğünden yararlanabileceğiniz anlamına gelir. Ethereum tarafından sunulan akıllı sözleşmeler gibi diğer güvenlik özellikleri, işlemlerin daha güvenli ve sahtekarlık içermemesini sağlar.

Oldukça riskli bir yatırım olduğundan, yalnızca daha iyi güvenlik özelliklerine sahip kripto para birimlerini düşünmeniz mantıklıdır..

Kaçırmayın: 2021 için Kripto Tahminleri: Nereye Yatırım Yapmalı

2021’de Kripto Para Birimine Nasıl Yatırım Yapılır?

Kripto para piyasası çok değişti. Yatırımcıların artık yatırım yapmak için üç veya dört yıl öncesine göre farklı nedenleri var. Kripto para birimine yatırım yapmanın farklı yolları olsa da, en yaygın ve güvenli olanı bir borsa kullanmaktır..

Bunlar, kripto para birimlerini küçük bir ücret karşılığında alıp satmanızı sağlayan platformlardır. Tek yapmanız gereken bir hesap oluşturmak, piyasa trendlerini izlemek ve satın almak veya satmak isteyip istemediğinize karar vermek..

Hala yeniyseniz, kripto piyasasında yolunu bilen bir uzmanla çalışmanızı öneririz. Aksi takdirde, pazarda kendi başınıza gezinmenize yardımcı olabilecek bazı ipuçları burada verilmiştir..

Karlı Kripto Para Birimi Yatırımları İçin İpuçları:

  • Marj ticaretini kullanın – Bu, piyasanın durumuna rağmen kar etmenizi sağlayan bir ticaret türüdür. Bu, fiyat düşse bile yine de para kazanabileceğiniz anlamına gelir..
  • Pazar sağlam – Herhangi bir borsaya kaydolmadan önce, piyasa eğilimlerini ve kar etmek için ne yapmanız gerektiğini anladığınızdan emin olun. Yine, her şey ilk başta yabancı görünüyorsa, bir uzmanla çalışmaktan çekinmeyin.
  • Risklerinizi çeşitlendirin – Tüm paranızı tek bir kripto para birimine yatırmayın. Birkaç seçeneğe yatırım yaptığınızdan emin olun. Bu şekilde, bazı kriptoların fiyatı düştüğünde bile para kazanacaksınız..
  • Kripto para birimlerinizin çoğunu bir cüzdanda saklayın – Bu, bir siber saldırı durumunda faydalı olacaktır. Ayrıca, şifrenizin güçlü olduğundan ve güvenli bir yerde saklandığından emin olun.

eToro – Kripto Satın Almak İçin En İyi Platform

eToro, yıllar boyunca Kripto endüstrisinde güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Sonuç

Piyasadaki pek çok kripto para birimiyle, yatırım yapmak için en iyi olanı seçmek çok zor olabilir. Yukarıdaki seçenekler yatırım portföyünüze destek verebilmelidir. Piyasa iyi görünmese bile riskleri en aza indirmek için çeşitli seçeneklere yatırım yapmanızı öneririz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me