Okumayı atlayıp doğrudan en iyi seçimlerimize ulaşmak ister misiniz? Çoğu tüccar için 2021’de ticaret yapacak en iyi kripto para birimi Bitcoin veya Ethereum.

Bitcoin’in yaratıldığı on yıldan fazla oldu. Satoshi Nakamoto gizemli bir şekilde Bitcoin’i yarattı, ancak her geçen gün daha da büyüyor. Bugüne kadar Bitcoin’in her yönüyle ilk kripto para olarak listeden önce geldiğini belirtmek zorundayız..

Ancak bu, Bitcoin ile sıkışıp kalmamız gerektiği anlamına gelmez. Ticaret yapabileceğimiz birçok başka kripto para birimi var. Kripto para ticareti yapmamış, ancak bunu yapmayı düşünen ve hangisiyle başlayacağınızı bilmeyen insanlardan biriyseniz, burada Trading Education’da 2021’de ticaret yapılacak en iyi 9 kripto para birimini temsil ediyoruz..

2021’de İşlem Yapmak İçin En İyi 9 Kripto Para Birimi:

 1. Bitcoin (BTC)
 2. Ethereum (ETH)
 3. Bitcoin Cash (BCH)
 4. Litecoin (LTC)
 5. Yıldız Lümenleri (XLM)
 6. Tron (TRX)
 7. Iota (MIOTA)
 8. Tezos (XTZ)
 9. Cardano (ADA)

1. Bitcoin (BTC)

Bitcoin, 2021’de ticaret yapabileceğiniz en iyi kripto para birimlerinden biridir. BTC, on yıldır çokça gördüğünüz bir kelime. “Blok zincirinin öncüsü”, en güçlü kripto paraların listesinden önce geldiği için genellikle Bitcoin’in nasıl adlandırıldığıdır. İlk bitcoinler Ocak 2009’da ‘dünyaya geldi’. Yavaş yavaş büyümeye başladı, ancak bu Bitcoin’in o zamandan beri sorunsuz bir şekilde dolaştığı anlamına gelmiyor.

Bitcoin, yaşamı boyunca inişler ve çıkışlar yaşadı. Bitcoin, fiyatı neredeyse 20.000 $ ‘a ulaştığında Aralık 2017’de ün kazandı. Daha sonra Bitcoin, Ocak-Şubat 2018 arasında bir ay içinde değerinin% 65’ini kaybetti. Bu nedenle birçok eleştirmen, fiyatlarda ani büyük düşüşler yaşadığı için Bitcoin’e yatırım yapmaya değmediğini ve son derece değişken olduğunu söylüyor..

Bu çöküş yaşandığı için Bitcoin gün geçtikçe iyileşmeye başladı, yükselmeye başladı ve 08 Ocak 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi 41.941 $ ‘a ulaştı. Şu anda Bitcoin% 63 ile kripto piyasasına hakim durumda..

Microstrategy gibi önde gelen büyük şirketlerin büyük yatırımlar yaptığı için 2020, Bitcoin için heyecan verici bir yıl oldu. Bitcoin aslında altın ve hisse senetlerinden daha iyi performans gösterdi ve yatırımcılar tarafından bir değer deposu ve enflasyona karşı bir koruma olarak görülüyor..

Stock to Flow (S2F) yaratıcısı Plan B, Bitcoin’in Aralık 2021’e kadar 100.000 $ ‘a ulaşabileceğini söyledi. Yazım sırasında Bitcoin’in fiyatı 31.747 $’ dır. Başka bir deyişle, Bitcoin varoluş tarihi boyunca ticaret için en iyi kripto para birimlerinden biri olduğunu göstermiştir..

Devamını Oku: Bitcoin Fiyat Tahmin Tahmini

2. Ethereum (ETH)

Ether olarak da adlandırılan Ethereum (ETH), Bitcoin, Litecoin veya Ripple gibi diğer kripto para birimlerinden farklı özelliklere sahiptir. Ethereum, Bitcoin’in ardından gelir ve arkasındaki temel felsefe ademi merkeziyetçiliktir..

Ether, piyasada sanal bir para birimi haline geldi. Bu nedenle, en fazla etkiye sahip olan ve 161 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaşan Bitcoin’den sonra ikinci bir para birimidir. Platformun kendisi çok popüler hale geldi ve Ethereum son zamanlarda dünya çapındaki tüccarlardan çok fazla ilgi gördü..

Varlık sınıfının gelişimi kendisini sağlamlaştırmaya devam etti. Grayscale Investments Genel Müdürü Michael Sonnenshein, Ethereum da Bitcoin’in sahip olduğu kalıcı güce sahip. “Bir varlık sınıfı olarak Ethereum etrafında büyüyen bir inanç var” diye ekledi.

Devamını Oku: Ethereum Fiyat Tahminleri

3. Bitcoin Cash (BCH)

Bitcoin Cash, Bitcoin’in bir çatalı. İşlem ücretleri, kripto para birimi blok zincirinde gerçek bir sorundu ve bu nedenle, bazı Bitcoin geliştiricileri bu konuda tam bir çözüm bulmak istedi ve bir fikir buldu. Her bloktaki tüm verilerin silinmesi için bir çözüm önerdiler, ancak herkes bu tür bir çözümü kabul etmedi. Böylece Bitcoin Cash adında tamamen yeni bir para yarattılar..

Bitcoin Cash, Ağustos 2017’de oluşturuldu ve 8 MB veri depolayan bloklardan oluşuyordu ve Bitcoin’den (BCT) daha az ücretle daha hızlı ve sık işlemlere izin veriyordu. Ticaret yapmak için iyi bir kripto varlığı olduğunu gösteren değişken oldu. Digitalcoin’e göre Bitcoin Cash, Mart 2021’e kadar 755 dolara ulaşabilir..

Devamını Oku: 2021 için Bitcoin Nakit Fiyat Analizi (Derinlemesine İnceleme)

4. Litecoin (LTC)

Litecoin, Bitcoin ile pek çok benzerliği olan bir kripto para birimidir. Litecoin’in kurucusu, “Bitcoin altınına gümüşün rolünü” yaratmak istedi ve işte bu yüzden Charlie Lee, 2011’de bazı eğrilerle birçok Bitcoin özelliği olan bir coin olan Litecoin’i yarattı. Bitcoins’in işlemlerinin aktarımı yapması 10 dakika kadar sürer, ancak Litecoin üç dakikadan az sürer. Litecoin’in toplam dolaşımdaki arzı 84 milyondur. Şu anda 66 milyon LTC dolaşımda, bu da maksimumun% 79’u.

Litecoin konusunda ne kadar emin olabiliriz? Litecoin’in kurucusu Franklyn Richards, bir röportajda Litecoin için birçok plan olduğunu söyledi..

“Litecoin ve kripto para birimi, ücretleri ve sınırlar arasında para transfer hızlarını düşürerek bu durumu iyileştiriyor. Sınır olmadığı için merkezi olmayan bir ağdır. Amacımız, bunu kullanıcı için olabildiğince görünmez hale getirmektir ve burada çok zaman geçireceğiz. Bu bizim ana itici gücümüz ”dedi..

Digitalcoin, Haziran 2021 itibariyle Litecoin fiyatının 219 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor.

Devamını Oku: 2021 için Litecoin Fiyat Analizi

5. Yıldız Lümen (XLM)

Stellar’ın mevcut dijital para birimi Lümen’dir. Stellar, oluşturulduğunda Ripple’a dayanıyordu, ancak madencilik yerine farklı şekillerde çalışıyor. İşlemlerin yapılması çok fazla zaman gerektirmez ve düşük bir ücrete sahiptir. Tüccarların Stellar’ı sevmesinin nedeni budur.

Stellar ve Ripple arasında çok fazla benzerlik var, ancak bu iki kripto para birimi arasında da önemli bir fark var. Temel fark, Stellar’ın kullanıcıları için ödemeyi basitleştirmek istiyor gibi görünmesidir..

Stellar, 2014 yılında Stellar adıyla piyasaya sürüldü, ancak 2015’te yeniden adlandırılarak Stellar Lumens’e dönüştü. Kasım 2020’de Stellar’ın fiyatı 24 saat içinde 691.733.206 $ işlem hacmiyle 0,10 $ idi..

Wallet Investor, 2021’de Stellar’ın fiyatının 0,30 $ ‘a ulaşabileceğine inanıyor.

Devamını Oku: Stellar Fiyat Tahmin Tahmini

6. Tron (TRX)

“Diğer kripto ve blok zincirlerine kıyasla Tron farkı – kullanıcılara daha iyi hizmet vermek istiyoruz. Son günlerde, ademi merkeziyetçi blok zincirlerinin çoğu, kendi kendini yöneten topluluklardır. ” Justin Sun’ın bir röportajda söylediği buydu. Sun sadece 28 yaşında ve o Tron’un kurucusudur..

Tron, içerik oluşturucuların içeriklerinden para kazanabilecekleri Tronix adlı bir platforma sahiptir ve Tron Netflix’i devirmeyecek olsa da, bu mükemmel bir teorik yatırım girişimidir..

Tron’un anlık fiyatı 0,030 ABD doları ve tüm zamanların en yüksek seviyesi 5 Ocak 2018’de 0,300 ABD dolarıydı. Makul bir fiyata ulaştığı ve tam olarak bir yıl boyunca yükseldiği için bu yıl Tron için iyi bir yıl gibi görünüyor..

Trading Beasts, Tron’un 2021’deki yükselişi hakkında 0,036 $ fiyatına ulaşabileceğini söyleyerek bir tahmin yaptı.

Devamını Oku: TRON Fiyat Tahminleri

7. Iota (MIOTA)

IOTA’nın temel amacı, ekonomik katman olarak Nesnelerin İnternetine katılmaktır. IOTA, 2015 yılında David Sønstebø, Dominik Schiener, Sergey Ivancheglo ve Serguei Popov adlı dört kişi tarafından oluşturuldu..

IOTA’nın hayatı, amacı düşük maliyetli genel amaçlı işlemciler geliştirmek olan bir donanım projesi olarak başladı.

IOTA, 19 Aralık 2017’de tüm zamanların en yüksek fiyatına 5,69 dolara ulaştı..

Digitalcoin, IOTA’nın Şubat 2021’e kadar 0,68 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor, bu da mevcut fiyattan çok uzak olmadığı için muhafazakar bir yaklaşım olarak kabul edilebilir..

Devamını Oku: IOTA Fiyat Tahmin Tahmini

8. Tezos (XTZ)

Tezos, madeni paralar içermeyen akıllı bir platformdur. Morgan Stanley analisti Arthur Breitman, Tezos’un kurucusudur. Tezos, Coinmarketcap’ın listesinde 20. kripto para birimi olarak listelenmiştir. İlk olarak 2017’de tanıtıldı.

Şu anda Tezos fiyatı 2.84 dolarda duruyor. Tezos’un tüm zamanların en yüksek fiyatı 13 Ağustos 2020’de 4,48 dolardı, bu da bize 2020’nin Tezos için büyüleyici bir yıl olduğunu ve tüccarlar için yüksek getiri sağladığını söylüyor..

Tezos’un yaşadığı en büyük krizlerden biri, Coronavirus Pandemisi nedeniyle diğer kripto para birimleriyle birlikte Mart 2020’de yaşandı..

Analistler, 2021’in Tezos için iyi bir yıl olabileceğine inanıyor. Digitalcoin, Tezos’un 2021’de 4,81 dolara kadar çıkabileceğini tahmin ediyor..

Devamını Oku: Tezos Fiyat Tahminleri

9. Cardano (ADA)

Cardano, son seçimimiz olsa da, şüphesiz 2021’de ticaret yapabileceğiniz en iyi kripto para birimlerinden biridir. ADA’nın kurucusu Charles Hoskinson,

geçenlerde, ADA ekibinin muazzam bir çaba göstermesiyle ADA’nın popülaritesinin arttığını söyledi..

“İnsanlar bahse giriyor. İnsanlar bilime bakıyor, insanlar takıma bakıyor, halihazırda kaydedilen ilerlemeye baktılar, felsefeye, işimizi nasıl yaptığımıza baktılar ve Cardano’nun bir rakip gibi göründüğüne dair bir iddiaya girdiler. , “Dedi.

Cardano (ADA) şu an için 0.35 $ değerinde ve tüm zamanların en yüksek fiyatı 1.33 $ idi ve 4 Ocak 2018’de ulaştı. Yukarıda belirtildiği gibi, Cardano giderek daha popüler hale geliyor ve tüccarlar için daha cazip hale geliyor. karlı bir para olmak.

Digitalcoin, Cardano’nun 2021’deki fiyatının 0,55 dolara ulaşabileceğini tahmin ediyor.

Previsioni Bitcoin, Cardano fiyatının Aralık 2021’e kadar 2.19 $ ‘a kadar çıkacağını tahmin etmekten daha iyimser, bu da yatırımcılar için muazzam bir başarı olacaktır..

Devamını Oku: Cardano Fiyat Tahmin Tahmini

eToro – Kripto Para Birimleri Ticareti Yapmak İçin En İyi Yer

eToro, kullanıcı dostu bir platforma sahip olduğu için kullanıcıların kolayca kripto para ticareti yapmaya başlayabilecekleri bir sosyal ticaret platformudur. eToro 2007 yılında kuruldu ve dünya çapında farklı ülkelerden 18 milyondan fazla kullanıcıya sahip.

eToro – Şimdi En İyi Kripto Para Birimlerini Takas Edin

eToro, yıllar boyunca Kripto endüstrisinde güvenilir olduklarını kanıtladı – onları denemenizi öneririz.

Sanal para birimleri oldukça değişkendir. Sermayeniz risk altında.

Anahtar noktaları

 • 2021’de ticaret yapılacak en iyi 9 kripto para birimi Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin, Stellar, TRON, IOTA, Tezos ve Cardano’dur..
 • Bitcoin ilk olarak listenin önünde yer alıyor. Şu anda Bitcoin, kripto piyasasında% 63 ile hakim durumda..
 • Ethereum, Bitcoin’in ardından gelir ve arkasındaki temel felsefe ademi merkeziyetçiliktir..
 • Digitalcoin’e göre Bitcoin Cash, Mart 2021’e kadar 755 dolara ulaşabilir..
 • Bitcoins’in işlemlerinin aktarımı yapması 10 dakika kadar sürerken, Litecoin üç dakikadan kısa sürer.
 • Stellar, 2014 yılında Stellar adıyla piyasaya sürüldü, ancak 2015’te yeniden adlandırılarak Stellar Lumens’e dönüştü..
 • Tron, içerik oluşturucuların içeriklerinden para kazanabilecekleri Tronix adlı bir platforma sahiptir..
 • Analistler, 2021’in Tezos için iyi bir yıl olabileceğine inanıyor. Digitalcoin, Tezos’un 2021’de 4,81 dolara kadar çıkabileceğini tahmin ediyor..
 • Previsioni Bitcoin, Cardano fiyatının Aralık 2021’e kadar 2.19 $ ‘a kadar çıkabileceğini tahmin ediyor, bu da madeni para için muazzam bir başarı olacak..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me