Madencilik Bitcoin ve diğer dijital para birimleri zorlu, öngörülemez olabilir ve genellikle ne yaptıklarını bilen ineklere bırakılır. Madenciliği sıradan insanlar için kolaylaştırmak için, birkaç uzman kuruluş, teknik olmayan kişilerin teknik yapılandırma olmadan kripto para madenciliği yapmasına olanak tanıyan madencilik araçları sunar..

Pek çok insanın erkenden bulduğu bir araç Minergate’tir ve popüler olmasına rağmen, çoğu insan kendilerine “MinerGate güvenli mi” yoksa bir aldatmaca mı? Bu soruyu cevaplamak için önce MinerGate’in gerçekte ne olduğunu anlamalıyız.

Bu MinerGate inceleme makalesinde, MinerGate’in farklı işlevlerini, temel özelliklerini tartışacağız ve MinerGate genel değerlendirmemizi sizinle paylaşacağız..

Umarım, içgörülerimiz okuyucularımızın MinerGate’in madencilik gereksinimleri için doğru ve daha da önemlisi güvenli olup olmadığına karar vermesine olanak tanır..

minergate incelemesi

MinerGate nedir?

MinerGate acemi ve ev madenciliği için eksiksiz bir blok zincir madenciliği ürünleri ve hizmetleri paketi sunar. Ürün, madencilerin bilgisayar kaynak kullanımını optimize etmelerine ve hangi madeni paraları çıkaracaklarını yapılandırmalarına olanak tanıyan basit ama güçlü bir kullanıcı arayüzüne sahiptir..

MinerGate ile madenciliğe başlamak bu kadar kolay. Dahası, önerilen prosedürleri uyguladığınız sürece kullanmak güvenlidir..

Ayrıca açık maden havuzu hizmeti de sunuyorlar. Madencilerin toplu olarak blok madenciliği yaptığı bir çevrimiçi kolektif, yeni bloğu doğru şekilde hash etme ve tüm madenciler arasında paylaşılan bir blok ödülü alma şanslarını artırır..

Bu hizmet, binlerce madenciyi birbirine bağlayarak kolektif hash oluşturma gücünü artırıyor ve bir sonraki bloğu yazma şansını artırıyor.

Arayüz ve madencilik havuzları, hızlı bir başlangıç ​​için önceden yapılandırılmıştır. Bu, eski bilgisayarlar ve madencilikle ilgilenen ancak madenciliğe bağlı olmayan kişiler için mükemmel.

MinerGate’e Neler Dahil??

MinerGate’in bir ürünü ve bir hizmeti vardır. Ürün, madencilik programıdır. Diğer madencilik yazılımının bazı gelişmiş özelliklerinden yoksun olabilir, ancak kolayca yerleştirilebilir. Düzen basit ancak karlı hale gelmek için farklı madencilik stratejilerini test edecek kadar yapılandırılabilir..

Madencilik yazılımı ayrıca, yeni kullanıcıların Minergate yazılımına ve hash rate, zorluk, blok ödülü ve madencilik havuzları gibi diğer teknik terimlere aşina olmalarına yardımcı olacak bir yardım merkezine sahiptir..

Minergate, piyasadaki en özellikli madencilik yazılımı olmayabilir, ancak optimize edilmiş bir konut konumuna sahip özel yapım madencilik kulelerinde kullanılabilir..

MinerGate özellikleri

MinerGate, keşfedilecek 2 özelliğe sahiptir. İlki, sistem ayarlarınızı gözden geçiren ve en karlı madeni parayı otomatik olarak çıkaran Smart Mining’dir. MinerGate tarafından kullanılan hesaplama mevcut değil, bu nedenle tahminlerinde neleri hesaba kattıklarını görmek zor.

İkincisi, daha karlı olacağını düşündüğünüz şeyi seçme özgürlüğü sunan veya sevdiğiniz madeni parayı / projeyi yalnızca madenciliği yapan madencilik sekmesidir. Bu bölüm, yeni bir madencinin kar için madenciliğin daha büyük ölçekte nasıl olabileceğini deneyimleyebileceği yerdir..

MinerGate’in Nasıl Kullanılacağı, Kurulacağı ve En İyi Şekilde Yararlanacağı Hakkında Eğitim

MinerGate basit ve kullanımı kolaydır. Aşağıdaki bölümlerde size madencilik yazılımını nasıl kurabileceğinizi göstereceğiz. Lütfen talimatların Windows 10 ile çalışan bir sistem için olduğunu unutmayın. Windows 7 veya OSX çalıştıranlar gibi farklı bir makinede kurulum biraz farklı olmalı ancak aynı genel prosedürü takip etmelidir.

Aşama 1: Hızlı kayıt süreci. Yalnızca doğrulanabilir bir e-posta adresine ihtiyacınız var. Doğrulama veya zahmetli KYC / AML formları yok. Tek yapmanız gereken, kullandığınız herhangi bir e-posta hesabını kullanarak kayıt olmaktır..

minergate güvenli mi

Adım 2: E-postanızı doğrulayın ve 2FA’yı etkinleştirin.

E-posta adresinizi doğruladığınızdan emin olun. E-postanızı doğrulamazsanız 2FA kuramazsınız. 2FA ayarlayamazsanız, geri çekilemezsiniz. “E-posta doğrulanmadı” seçeneğini tıklayın. Bu, doğrulama için e-postanıza bir bağlantı gönderecek.

E-posta doğrulama bağlantısını bulamazsanız, önemsiz posta veya spam klasörünüzü kontrol ettiğinizden emin olun. Doğrulandıktan sonra, artık para çekme işlemleri için bir gereklilik olan 2FA’yı etkinleştirebilirsiniz..

MinerGate Güvenli

Aşama 3: Antivirüsü kapatın?

AVG, yükleyiciyi çalıştırmadan önce kaldırdı, çünkü sahibinin bu etkinliğe izin vermediği bir bilgisayarda veya dizüstü bilgisayarda çalıştırılabilir (sahtekar BT teknisyeni). MinerGate’i kurmak istiyorsanız, antivirüsünüzü kapatın. Bazı nedenlerden dolayı, Minergate gibi madencilik yazılımı genellikle tehlikeli yazılım olarak etiketlenir.

Ancak, yükleyiciyi resmi siteden aldığınız sürece endişelenmenize gerek yok. Kuruluma devam et.

4. Adım: Yazılımın indirilmesi. İndirme sırasını başlattığınızda, web sitesi işletim sisteminizi otomatik olarak algılamalı ve hemen indirmeye başlamalıdır..

Adım 5: MinerGate Kurulumu.

İndirme işlemi tamamlandığında, kurulum dosyasının bulunduğu dizine gidin ve kurulumu başlatmak için kurulum dosyasına tıklayın. Kurulum işleminin sonuna kadar talimatları izleyin..

Varsayılan olarak işaretli olmadığı için bir masaüstü simgesi isteyen kutuyu tıklamayı unutmayın. MinerGate’i çalıştırmak için masaüstünüzdeki simgeye çift tıklayın.

6. Adım: MinerGate için antivirüs istisnası.

Minergate’i kötü amaçlı yazılım olarak tanımlanmaktan muaf tutmaya yönelik adım adım işlem için lütfen Antivirüs üreticinize danışın. Kripto para birimlerini gizlice madencilik yapmak için bilgisayar kaynaklarını kullanan kötü amaçlı yazılımların yaygınlığı, madencilik yazılımının genellikle kötü amaçlı yazılım olarak kabul edilmesinin nedeni olabilir..

7. Adım: Karşılaştırma özelliğini kullanın.

Bu araç, MinerGate’in donanımınızı analiz etmesini sağlar. Sisteminiz tarafından çeşitli ayarlarda neler başarılabileceğini size bildirecektir. Kıyaslama, madencilik cihazınızın verimliliğini test etmek için önemli bir araçtır. Bu, ekipmanlarınızdan hangisinin size daha yüksek getiri sağlayacağını ve hangilerinin vermeyeceğini keşfetmenize olanak sağlar..

8. Adım: Madenciliğe başlamak için.

2 seçeneğiniz var. Program tarafından belirlenen en yüksek kar için “Akıllı Madencilik” e tıklayın veya madenciliğe başlamak için manuel olarak bir kripto para birimi seçin.

Kripto para birimlerine aşina olmayan kullanıcıların, hangi kriptonun size en fazla karı sağlayacağına karar verme sürecini otomatikleştirmek için “Madenciliği Başlat” ı kullanarak madenciliğe başlamaları önerilir. Özellikle hangi kripto madenciliğini yapmak isteyen daha ileri düzey kullanıcılar veya kullanıcılar, neyi madencilik yapacaklarını manuel olarak yapılandırmalıdır.

9. Adım: Uzaktan izleme için mobil uygulama.

Uygulama, çalışanlarınızın / makinelerinizin performansını izlemeye / izlemeye hizmet eder. Makinelerinizden birinin veya daha fazlasının ağa bağlı olup olmadığını size bildirecektir (bu bir ağ sorunu veya elektrik kesintisi olabilir). Uygulama, performansı ve beklenen kazancı ayırır.

Kripto Para Birimleri ve Ücretler

Aşağıdaki coinleri MinerGate ile kazabilirsiniz:

  • Ethereum
  • Bitcoin Altın
  • Zcash
  • Ethereum Klasik
  • Bytecoin
  • Litecoin
  • Monero
  • Monero Klasik

MinerGate Alternatifleri

MinerGate, basit ve kullanımı kolay bir madencilik ürünü sunan kendi başına mükemmel bir şirkettir. Ne yazık ki, sistem kaynaklarını kullanmada en verimli olanlar değiller.

Madencilikte karı en üst düzeye çıkarmak için yapmayı düşünüyorsanız, başka bir yere bakmanız gerekecek. Ev kullanıcıları gibi küçük ölçekli işlemler için MinerGate’i kullanmanın tüm amacını ortadan kaldıran ve kullanımı çok daha karmaşık olan Claymore’u kullanabilirsiniz..

Başka bir olası alternatif ise Nicehash, MinerGate’ten daha gelişmiş madencilik özelliklerine sahip olabilir. Ne yazık ki, daha gelişmiş madencilik özelliklerine sahip olmak, daha güvenli bir platformu garanti etmiyor.

Aslında Nicehash, hackerların madencilik platformlarından 64 milyon dolar değerinde kripto para çalabildiği tüm kripto alanının konusuydu..

MinerGate İncelemesi: Sonuç

Madencilerin fiyatlar düştüğünde teslim olduklarının farkında olmak önemlidir. Tüm madencilik sektörü bir gerileme yaşıyor ve hash oranları, zorluklarla birlikte düşüyor.

Tersi, madeni paraların daha pahalı olduğu durumlarda da olur; daha fazla madenci madencilik yapacak, hash oranını ve zorluğu artıracak ve madenciler paylaşıldıkça ödülden daha azını alacak.

Bir kripto para birimi madenciliği operasyonunda para kaybetme riski gerçektir. Ancak bu risk, MinerGate’in tasarımı veya güvenlik özellikleriyle doğrudan ilişkili değildir. Genel olarak, her şey amaçlandığı gibi çalıştı ve çoğunlukla MinerGate güvenlidir.

Para kaybetmek birden çok faktöre bağlıdır. Birincisi elektrik meselesidir. Bilgisayarınıza / dizüstünüze ve işletime bağlı olarak elektrik maliyetleri zahmete değmeyebilir..

Elektrik maliyetleri, ticareti öğrenmesi gereken amatörler veya amatörler tarafından göz ardı edilebilir; masraf, bu durumlarda araçları haklı çıkarır.

Madencilik ayrıca, kapsamlı bir şekilde madencilik yapan herhangi bir cihazın ömrünü kısaltır. Çoğu durumda, aşırı madencilik nedeniyle bir cihaz arızalandığında, o cihazın ömür boyu kazancı, ekipmanın maliyetini karşılamazdı..

Bir madencilik teçhizatının üretken yaşam döngüsünü çeşitli yönler belirler: cihazın yaşı, en son bir CPU macunu uygulandığında, fanlar bios olarak optimize edilmiş ve tozdan fiziksel olarak temizlenmiş, kullanılan güç kaynağı, sabit disk sürücüsü, işletim sistemi, oda sıcaklığı, RAM, aydınlatma (ısı ekleyebilir) ve daha fazlası.

MinerGate yarın kapanabilir mi? Bu kesinlikle bir olasılıktır. Bakım, merkezi hizmetlerle yapılmalıdır. Bir bütün olarak, kripto endüstrisinin, mağazayı kapatarak ve kullanıcıların fonlarıyla kaçarak dolandırıcılık yapan insanlardan çıktığı biliniyor. Bu, kasıtlı veya kasıtsız olarak gerçekleşir. Umarım bu MinerGate inceleme kılavuzu yardımcı olmuştur, herhangi bir sorunuz varsa aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me