Ak uvažujete o registrácii na účet Bittrex, jednou z otázok, ktoré vám určite napadnú, by bola „Je Bittrex bezpečný?Bittrex je jednou z najbezpečnejších a zároveň jednou z najväčších kryptoburz na svete. Založili ich v roku 2014 Bill Shihara, Richie Lai, Rami Kawach a Ryan Hentz a sídli v Seattli vo Washingtone. Dnes sa obchoduje s viac ako 200 rôznymi kryptomenami s 24-hodinovým objemom obchodovania necelých 300 miliónov amerických dolárov. Ak vezmeme do úvahy, že zakladatelia mnoho rokov pracovali v oblasti zabezpečenia pre spoločnosti ako Microsoft, Amazon a Blackberry, očakávania sú prirodzene dosť vysoké. A tieto očakávania boli dobre splnené.

Ako dlho už bol Bittrex?

Bittrex bol založený v roku 2014. Zakladajúci tím mal pocit, že ak chce uspieť, musí bittrex svojim používateľom zabezpečiť bezpečnosť. Takže sa rozhodli vložiť všetky svoje bezpečnostné skúsenosti do Bittrexu.

Je regulovaný Bittrex?

Bittrex bol pôvodne v úplnom súlade s americkými predpismi a zákonmi o cenných papieroch, dokonca bol medzi prvými spoločnosťami, ktoré požiadali o newyorskú bitLicenciu. Táto žiadosť však bola nakoniec zamietnutá. Podľa štátu New York boli odmietnutia založené na nedostatkoch v boji proti praniu špinavých peňazí spoločnosťou Bittrex a pri náležitej starostlivosti pri uvádzaní nových mincí na trh. Bittrex spochybňuje tieto tvrdenia, stále však nemôže ponúkať svoje služby obyvateľom New Yorku.

Momentálne teda Bittrex nie je regulovanou burzou podľa amerického zákona o cenných papieroch. Bittrex však funguje podľa predpisov stanovených Európskou úniou a maltskou vládou, vrátane zákona o virtuálnych finančných aktívach na Malte.

Aký bezpečný je Bittrex?

Cieľom Bittrexu je ponúknuť svojim používateľom rýchlu, bezpečnú a spoľahlivú platformu pre ich kryptoobchodné potreby. Využíva na mieru postavený obchodný engine založený na tom, čo je známe ako škálovateľné elastické výpočty aby sa zabezpečilo, že sa platforma dokáže prispôsobiť potrebám používateľa, a udržiavať rýchle a bezpečné obchodné prostredie.

Bittrex tiež ponúka zákaznícke služby 24/7/365. Pretože je však počet používateľov veľmi veľký, reakcie môžu byť niekedy pomalé. Niektorí používatelia hlásili, že týždne čakali na odpoveď od tímu podpory. Spoločnosť uviedla, že sa v tejto otázke snaží vylepšiť.

Aký bezpečný je Bittrex?

Zakladajúci tím mal na mysli bezpečnosť už od začiatku. Bittrex zatiaľ patrí medzi burzy kryptomien, ktoré ešte musia byť hacknuté. Vzhľadom na to, aké atraktívne sú kryptomeny pre potenciálnych hackerov, pomáha to budovať dôveru v bezpečnosť platformy.

Zabezpečenie sa dosahuje niekoľkými rôznymi postupmi. Po prvé, asi 80-90% všetkých tokenov je uložených v offline studených peňaženkách, takže aj keby bola platforma napadnutá, väčšina finančných prostriedkov zostáva mimo dosahu. Aj keď táto nízka likvidita môže znamenať pomalšie transakcie pre používateľov obchodujúcich s veľkým množstvom kryptomeny, je to bezpečnostné opatrenie, ktoré väčšina.

Po druhé, Bittrex sa vo veľkej miere spolieha na dvojfaktorovú autentizáciu alebo 2FA prostredníctvom softvéru ako Google Authenticator alebo Authy. Tieto aplikácie generujú náhodné šesťciferné heslá, ktoré sú platné iba jednu minútu. Pre všetky výbery a pre použitie rozhrania Bittrex API na prepojenie účtov s obchodnými aplikáciami, ako je TabTrader alebo iné, sa vyžadujú heslá 2FA.

Ako ďalšie funkcie zabezpečenia sa na zaregistrovaný e-mailový účet používateľa pošle upozornenie pri každom prihlásení. Pred výberom musí byť po prihlásení minimálne dvojminútové čakanie.

Sú Bittrex peňaženky bezpečné?

Aj keď samotný Bittrex nikdy nebol hacknutý, niektorí jednotliví používatelia uviedli, že k ich účtom bolo pristúpené a ich tokeny boli odcudzené. Doteraz sa všetky tieto prípady pripisovali neumožneniu bezpečnostných opatrení ako 2FA. Zdá sa, že medzi používateľmi, ktorí majú správne povolené bezpečnostné funkcie, nie sú také problémy. Peňaženky na Bittrexu sú teda bezpečné, ale rozsah spomínanej bezpečnosti nakoniec závisí od každého používateľa.

Používatelia však nedostávajú súkromné ​​kľúče od svojich peňaženiek. To znamená, že technicky vzaté, používatelia nie vlastné ich peňaženky. Toto je vlastne norma pre kryptoburzy, a preto sa odporúča používateľom ďalej akýkoľvek výmena neuchováva veľké množstvo tokenov vo svojich výmenných peňaženkách po dlhšiu dobu.

Je Bittrex dôveryhodný?

Cieľom Bittrexu je udržiavať správnu rovnováhu medzi ponúkaním najlepšej možnej bezpečnosti a získavaním čo najmenších osobných informácií od používateľov. Robí to pomocou služby s názvom Jumio. Používateľom z viac ako 200 krajín z celého sveta stačí zadať ich mená, adresy a dátumy narodenia a služba Jumio ich môže overiť.

Táto prvá úroveň overenia poskytuje používateľovi základný účet, ktorý má výberový limit 3 BTC (bitcoiny) za deň. Vylepšené účty sú k dispozícii po poskytnutí skenov vládneho dokladu totožnosti a selfie, ktoré dané ID obsahujú.

Doteraz neexistujú správy o zneužití osobných údajov spoločnosťou Bittrex.

Ak to, čo ste si prečítali vyššie, dalo uspokojivú odpoveď na vašu otázku “Je Bittrex bezpečný?”, Možno by vás zaujímalo, ako sa zaregistrovať a začať obchodovať.

Ako začať s Bittrexom?

Registrácia účtu na Bittrexe je dosť jednoduchá.

 1. Najskôr zamierte do Bittrex domov stránke a kliknite na tlačidlo „Registrovať sa“ v strede obrazovky:

  je bittrex bezpečný

 2. Zadajte svoju e-mailovú adresu, zvoľte bezpečné heslo a kliknite na tlačidlo „Odoslať“. Na adresu, ktorú ste zadali, bude zaslaný e-mail.

  aký bezpečný je bittrex

 3. Otvorte e-mail a kliknite na tlačidlo „Overiť e-mail“.
 4. Prečítajte si a prijmite zmluvné podmienky.

  je bittrex peňaženka bezpečná

 5. Teraz musíte vyplniť svoje základné informácie o profile. Vyplňte všetky povinné polia. Požadované údaje profilu sú krajina bydliska, ulica, číslo bytu alebo jednotky, mesto, štát alebo provincia, poštové smerovacie číslo a dátum narodenia. Po vyplnení všetkých políčok kliknite na „Pokračovať“.

  regulácia kryptomeny

 6. Ďalším krokom je overenie ID. Pokyny tu uvádzajú, že hoci je možné použiť identifikačné karty a vodičské preukazy, proces je možné urýchliť použitím pasov. Môžete použiť existujúce skenovanie, ktoré máte po ruke, alebo môžete fotografie snímať pomocou webovej kamery priamo zo stránky. Musíte však mať fotoaparát s vysokým rozlíšením. Ak je rozlíšenie vašej webovej kamery príliš nízke, bude vám vyhovovať iba možnosť nahrávania. Keď budete mať po ruke príslušné skenované dokumenty alebo dokumenty, kliknite na „Spustiť overenie“.
 7. Otvorí sa okno, ktoré vám umožní zvoliť si krajinu pobytu a typ ID: pas, občiansky preukaz alebo vodičský preukaz. Po kliknutí na správny typ dokumentu sa zobrazí otázka, či chcete odfotiť alebo nahrať obrázok. Pamätajte, že môže byť vyžadovaný predný aj zadný obraz dokumentu. Môže sa od vás tiež vyžadovať poskytnutie neupraveného farebného obrázka vašej tváre.

  overenie

 8. Po nahraní všetkých obrázkov kliknite na „Odoslať“. Proces overenia môže trvať niekoľko hodín. Keď sa to deje, budete mať prístup do systému a budete sa môcť začať rozhliadať. Na uskutočnenie skutočného obchodovania musíte počkať, kým sa dokončí overenie.

To je všetko. Teraz máte overený účet Bittrex. Existuje nespočetné množstvo možností obchodovania s digitálnymi menami (existuje dokonca skutočný token s názvom „Myriad“, s ktorým môžete obchodovať). Ako je možné uskutočniť skutočné obchodovanie, je nad rámec tohto článku, ale aj relatívni nováčikovia vo svete kryptomien budú môcť na platforme obchodovať bez väčších problémov. A ak sa vyskytnú otázky alebo problémy, vždy existuje zákaznícka podpora, aj keď to niekedy môže chvíľu trvať.

Záverečné poznámky…

Pokiaľ má Bittrex jednu nevýhodu pre nových používateľov, je to to, že neexistuje podpora pre fiat meny. To znamená, že na tejto platforme nemôžete používať svoje doláre, libry, jeny alebo eurá na nákup kryptomien; na začiatok už musíte vlastniť nejaké digitálne mince. Najprv teda musíte buď získať tokeny ľubovoľným počtom dostupných prostriedkov, alebo ich kúpiť na burze podporujúcej fiat, ako je Coinbase alebo Kraken, a potom tieto tokeny previesť do spoločnosti Bittrex.

Ale na záver, ak používatelia vyhovejú povoleniu 2FA, Bittrex ponúka rýchly, škálovateľný a celkovo bezpečný platforma na obchodovanie s kryptomenami. Jeho reputácia jednej z najlepších svetových kryptoburz je viac ako oprávnená. V skratke … odpoveď na úvodnú otázku „Je Bittrex bezpečný? “ je áno. Bittrex je rovnako bezpečný, ako prichádzajú.

Máte nejaké otázky týkajúce sa obchodovania? Odpovede s prípadnými otázkami alebo spätnou väzbou nájdete nižšie!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me