Ak sa snažíte porovnať Bitstamp vs Kraken, je dôležité pochopiť rozdiely. Je absolútne nevyhnutné, aby ste si vybrali správnu a najvýhodnejšiu burzu pre seba a svoje podnikanie. Obchodovanie so správnou možnosťou výmeny môže a pravdepodobne posunie vaše kryptografické skúsenosti na inú úroveň, ktorá ich bude považovať za prospešnú, zábavnú a zábavnú a samozrejme, že v znalostiach budete rásť ešte rýchlejšie!

Ako sa ale môžeme rozhodnúť pre Bitstamp alebo Kraken? Po prečítaní tohto usmernenia budete môcť zostaviť svoje kritériá, aby ste si vybrali, ktorá možnosť výmeny je pre vaše ciele a ciele najvhodnejšia. Ako budeme pokračovať, dáme vám vedieť o všetkých vlastnostiach oboch platforiem. Poďte to s nami zistiť.

 Hry sa môžu začať!

Bitstamp VS Kraken: Počiatky!

Trochu histórie vám môže pomôcť pochopiť veľa vecí, ktoré sú rozhodujúce, aby sme tieto výmeny mohli lepšie pochopiť. Pozrite si tieto odrážky:

  • Všetko sa začalo v roku 2011. Bezprecedentne dosiahol jeden bitcoin (BTC) ekvivalentnú hodnotu jedného amerického dolára a v tejto fáze každý, kto si to uvedomoval, začal mať predstavu o tom, akú hodnotu môže kryptomena dosiahnuť až v budúcnosti..
  • Zhodou okolností počas tejto doby Mt. Gox, bol hacknutý. Ukázalo sa, že to bolo mostom pre ľudí, ktorí začali strácať dôveru a začali uvažovať o tom, ako inovovať a vylepšiť systém kryptomeny.

Z dvoch vyššie uvedených bodov by sa zrodili nápady 3 troch mužov (o ktorých sa čoskoro zmienime), ktorí si boli vedomí nárastu bitcoinu a Mt. Gox padá. 

Jeden z týchto mužov priviedol na svet Krakena, ďalší dvaja postavili Bitstamp.

Bitstamp Story

bitstamp vs kraken

Bitstamp je hra a Nejc Kodric a Damian Merlak sú mená. Títo dvaja muži stoja za vytvorením spoločnosti Bitstamp v Slovinsku, domovskej krajine týchto dvoch vizionárov. 

Dvojica sa snažila vytvoriť platformu, ktorej by používatelia mohli dôverovať rovnako, ako dôverovali Bank of England alebo New York Stock Exchange. Táto vízia bola jedným z hlavných dôvodov, prečo mohli založiť spoločnosť podľa predpokladov. 

Za týmto účelom presunuli niektoré z operácií spoločnosti Bitstamp do Veľkej Británie už v roku 2013, ale postupom času a vďaka návrhom prezidenta PayPalu sa spoločnosť Bitstamp v roku 2016 presťahovala do Luxemburgu a stala sa prvou medzinárodne licencovanou kryptoburzou na svete. V tomto okamihu sa spoločnosť Bitstamp musela riadiť rovnakými zákonmi ako ostatné finančné inštitúcie v Luxemburgu. Získanie riadnej prevádzkovej licencie v Luxemburgu to znamenalo, že spoločnosť Bitstamp bola automaticky licencovaná vo všetkých 28 krajinách Európskej únie.

Krakenov príbeh

bitstamp alebo kraken

Spoločnosť Kraken založil Jesse Powell v Spojených štátoch amerických v San Franciscu v Kalifornii. Tento muž mal skúsenosť s osobnou návštevou kancelárií na hore Mt. Gox v Japonsku a bol nadšený a prekvapený tým, čo tam videl. Vyštekol vzrušením. 

Kraken bol špeciálne vytvorený ako možnosť výmeny, v ktorú môžu používatelia dôverovať. Powell veril v transparentnosť a hľadal svojich používateľov, aby si mohli predstaviť, ako Kraken funguje / funguje, a čo je najdôležitejšie vedieť, že ich peniaze sú v bezpečí. Bol šikovný, pretože od prvého okamihu očakával dôležitosť používateľského zážitku.

Jedným z výhod pre spoločnosť Kraken je jej pevné partnerstvo s veľkými finančnými inštitúciami v Európe a Ázii, ako aj nákup ďalších kryptomien, ako sú CryptoWatch a Glidera. V roku 2016 kúpil Kraken burzy s tromi mincami: Coinsetter, Cavirtex a CleverCoin. Nákup Coinsetteru a Cavirtexu pomohol Krakenu rásť v Severnej Amerike a vďaka CleverCoinu bol ešte silnejší v Európe.

Tieto akcie uvedené vyššie umožnili Krakenovi pestovať dlhé zbrane, ktoré sú schopné prekonávať svetové oceány, rovnako ako obrovská morská príšera.

Ako môžete hádať, Bitstamp a Kraken sú v súčasnosti dvaja z priekopníkov a najdôležitejších dôveryhodných búrz vo svete kryptomien. Ak to však ešte nestačí na to, aby ste sa rozhodli, prejdeme k niektorým konkrétnym rozdielom a prvkom, ktoré majú spoločné. Poďme!

Meny Fiat

Pravdepodobne hlavným faktom, ktorý chcete vedieť o akejkoľvek kryptoburze, je to, či môžete alebo nemôžete obchodovať pomocou fiat mien.

POZNÁMKA: Fiatová mena je akákoľvek mena, ktorú podporuje vláda. Sú to legálne meny krajín. Príklady fiat mien sú americký dolár, japonský jen, euro v EÚ atď. 

Toto je prvý spoločný prvok medzi Bitstamp a Kraken. Oba vám dávajú možnosť výmeny fiat meny za mince. To je najlepšie pre obchodníkov a investorov, najmä pre začiatočníkov, na nákup a predaj mincí v miestnych menách. 

Majte na pamäti, že Bitstamp ponúka iba USD a Euro a Kraken ponúka väčšie množstvo možností fiat, ako je USD, kanadský dolár, jen, euro a dokonca libry. Veríme, že ak v tomto aspekte pochopíte a prijmete správne rozhodnutie, môžete zmeniť svoju hru a mohol by byť skvelým východiskovým bodom. 

Poplatky 

Poplatky sa líšia medzi menami, polohou osoby a zamieňanými mincami. Poplatky účtované spoločnosťou Kraken budú vo všeobecnosti o niečo vyššie ako poplatky spoločnosti Bitstamp. Bitstamp sa drží štandardného poplatku za všetky obchody do 20 000 dolárov, zatiaľ čo Kraken účtuje kupujúcim 0,16% a predajcom 0,26% za obchod. Poplatky za výber spoločnosti Kraken sú tiež ďalšou vecou, ​​ktorú je potrebné zvážiť, ale sú veľmi prijateľné a patria k najlepším na trhu.

Pozri tiež: Ako prevádzať bitcoiny z Coinbase do Krakenu

Ponuka mincí

Bitstamp ponúka menší počet coinov vrátane bitcoinu, bitcoinovej hotovosti, litecoinu, etherea a zvlnenia.

Kraken ponúka na svojej burze takmer 17 coinov vrátane bitcoinov, bitcoin cash, litecoin, melón, dogecoin, zvlnenie, monero, ethereum a mnoho ďalších. 

Aplikácie

Bitstamp a Kraken majú aplikácie, ktoré zákazníkom umožňujú nakupovať / predávať kryptomeny, kontrolovať ich najnovšie ceny, pristupovať k najnovším informáciám a oveľa viac.

To je dobrá správa, pretože obe burzy ponúkajú obchodovanie s mobilnými aplikáciami.

Kraken môžete používať iba v systéme iOS, ale môžete použiť Bitstamp v systémoch iOS a Android. Aplikácia Bitstamp má lepšiu reputáciu, pretože Krakenova aplikácia môže byť občas chybná a nespoľahlivá, dokonca až chybná.

Budete vedieť, s akými menami môžete obchodovať, s akými obchodmi môžete obchodovať a aké zariadenia môžete pomocou týchto aplikácií ľahko používať.!

Rozhranie

Toto je aspekt, ktorý by mohol byť na vysokej úrovni skutočne subjektívny. Poskytneme vám však najlepší možný prehľad, aby ste sa mohli rozhodnúť, ktorý z nich vám vyhovuje lepšie, pretože za dôležité fakty považujete čas, navigáciu po stránke a iné veci, aby ste optimalizovali svoje výmenné akcie.

POZNÁMKA: Užívateľské rozhranie pre obe platformy je dosť jednoduché a plynulé, ale keďže obe neboli navrhnuté tak, aby pamätali na začiatočníkov, môže niekedy existovať niekoľko mätúcich prvkov.

Rozhranie bitovej pečiatky:

bitstamp rozhranie

Rozhranie Kraken:

kraken rozhranie

Bitstamp odvádza lepšiu prácu pri poskytovaní aktuálnych informácií zákazníkom o menách. Uvádza čisté mince a poskytuje komplexnú obchodnú stránku. Kraken má na obchodnej stránke príliš veľa vecí s grafmi, objemami a štatistickými nástrojmi, ktoré sú ideálne pre pokročilých obchodníkov. Investori si môžu vybrať buď preto, že by nemali záujem o prezeranie týchto stránok každý deň. Skutočne to záleží na vašej úrovni a preferenciách.

Pokiaľ ide o rozhranie, hneď ako si vyberiete platformu, ktorú chcete používať, najlepšou radou, ktorú vám môžeme dať, je zoznámiť sa s rozhraním čo najlepšie a posilniť ho, aj keď si vyberiete jednu platformu, Budú mi chýbať pozitívne vlastnosti toho druhého. Pamätaj na to! Od oboch sa dá naučiť veľa skvelých vecí!

Čo je bezpečnejšie – Bitstamp alebo Kraken?

Bitstamp bol raz hacknutý v roku 2015 a odvtedy sa jeho bezpečnosť zdvojnásobila. Aj keď žiadny zákazník nestratil mince, bezpečnostné protokoly tohto webu zdvihli pár obočí, pretože to ovplyvňuje ich dôveryhodnosť. Tu si môžete prečítať viac o bezpečnosti Bitstampu.

Pokiaľ ide o bezpečnosť, chceme byť úprimní, ako vieme. Kraken to zabíjal kvôli Bitstampu, pretože nikdy nebol hacknutý. Väčšinu kryptomien nechávajú offline. Kraken je veľmi bezpečný a na zabezpečenie účtov a mincí používa dvojfaktorovú autentizáciu. 

Bitstamp vs Kraken: Veľkosť

Poďme sa pozrieť na veľkosť týchto búrz kryptomeny pohľadom na niektoré čísla, konkrétne na ich 24-hodinový objem obchodovania. Objem obchodovania na burze predstavuje celkové množstvo kryptomeny, ktoré sa nakúpi a predá za jeden deň. Zvyčajne sa zapisuje ako čiastka amerických dolárov. Nižšie uvádzame objemy obchodov pre spoločnosti Bitstamp a Kraken dňa 18/18/18;

Kraken: 184 509 912 USD

Bitstamp: 134 724 737 USD

Je dôležité pochopiť, ako sú tieto čísla porovnateľné so zvyškom trhu? Samozrejme:

24-hodinový objem obchodovania všetkých búrz uvedených na coinmarketcap.com bol za 18/18/18 viac ako 18 miliárd USD. To dáva Krakenu asi 9% a Bitstamp asi 6% trhu. Kraken je hodnotený ako 12. najväčšia burza na trhu a Bitstamp je 14.. To je obrovské.

Ale veľkosť nie je taká dôležitá pri výbere krypto burzy, sú to meny, ktoré burza ponúka, takže by sme nikdy nemali zabúdať, že. 

Kraken je teda väčší, ale nie o veľa. Dalo by sa povedať, že ak je Kraken Coca Cola, potom Bitstamp je Pepsi!

Záverečné poznámky

Kraken vs Bitstamp sú medzinárodné platformy s mnohými spokojnými a vernými používateľmi po celom svete. 

Bitstamp je veľmi bezpečná platforma zameraná na zákazníka. Chce, aby jej používatelia verili rovnako ako oni svojej banke. Jeho poplatky sú nízke, takže je to dobré miesto pre začatie obchodovania (najmä ak žijete v EÚ). Pre začiatočníka sú funkcie funkcie Bitstamp pravdepodobne jednoduchšie ako funkcie od spoločnosti Kraken. Hovorí sa však o tom, že obchodovanie s pákovým efektom spoločnosti Bitstamps (ktoré nie je pre slabé povahy) je v štádiu príprav. Dozvieme sa dosť skoro, či sa to skutočne splní. 

Kraken ponúka takmer bezkonkurenčné poplatky a výber mincí. Má dostatok obchodných funkcií na to, aby zaujali používateľov všetkých úrovní skúseností. Ak ste začiatočníci a rýchlo sa učíte, potom je Kraken vhodným miestom na rozbehnutie sa. Nehovoriac o tom, že Kraken má pre svojich klientov takmer neprekonateľnú bezpečnosť.

Svet kryptomien sa rýchlo mení. Platformy prídu a odídu, ale zdá sa, že títo dvaja tu zostanú. 

Vaša voľba a vaše rozhodnutie: Bitstamp vs Kraken, ktorý je váš obľúbený? 

Naučili ste sa odlíšiť Bitstamp od Krakena a čo je najdôležitejšie, ste pripravení si ho vybrať? 

Dajte nám vedieť, čo si myslíte v komentároch!

Teším sa na tvoju odpoveď.

Pozri tiež: Bitstamp VS Coinbase

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me