Mnoho ľudí používa Shapeshift každý deň. Ponúka rýchly a spoľahlivý spôsob obchodovania s kryptomenami veľmi ľahko. Možno ste túto výmenu využili sami, ale radi by ste udržali svoju myseľ otvorenú ďalším možnostiam a zaujíma vás „Existuje nejaká alternatíva Shapeshift?“. Dobrá správa je, že určite je!

V skutočnosti existuje niekoľko …

Čo je to Shapeshift?

Shapeshift je burza kryptomien. Rovnako ako mnoho ďalších, je to iba kryptomena, čo znamená, že ju môžete použiť na výmenu jedného druhu kryptomeny za inú, ale nie na nákup kryptomeny za fiat meny, ako sú americké doláre alebo eurá. Ale na rozdiel od väčšiny ostatných búrz je Shapeshift burzou, ktorá nie je uschovaná.

Depozitné burzy, ako napríklad Coinbase, Kraken alebo Poloniex, poskytujú svojim používateľom adresy krypto peňaženky a vymenené tokeny sa v týchto peňaženkách ukladajú, kým si ich používatelia nevyberú. Ak teda chcete pomocou Coinbase vymeniť bitcoin za éter, potom musia byť vaše bitcoiny vo vašej Coinbase BTC peňaženke a svoj éter dostanete do svojej peňaženky Coinbase ETH.

Neväzobné výmeny fungujú trochu inak. Svojim používateľom neposkytujú adresy peňaženky. Namiesto toho používatelia používajú svoje osobné peňaženky alebo peňaženky poskytované správcovskými zmenami (môj článok o tom, ako používať Shapeshift s Coinbase, si môžete prečítať tu). To znamená, že samotná burza neukladá žiadnu kryptomenu, čo z nej robí oveľa menej príťažlivý cieľ pre potenciálnych hackerov.

Existujú nejaké alternatívy Shapeshift?

Aj keď je pravda, že väčšina výmen existuje z väzobnej odrody, Shapeshift nie je jediný svojho druhu. Existuje niekoľko konkurentov s tvarovým posunom. Medzi ďalšie populárne okamžité neväzobné kryptomeny patria Changelly, CoinSwitch, SimpleSwap, Godex, Bisq, Switchain a Flyp.me.

Poďme sa na ne pozrieť.

Alternatíva č. 1 ShapeShift: Changelly

najlepšia alternatíva tvarového posunu

Spoločnosť Changelly uvádza na obchodovanie okolo 60 rôznych kryptomien na obchodovanie a sedem z nich (Bitcoin, Ether, Bitcoin Cash, Ripple, Litecoin, Binance coin a Stellar) môžete kúpiť za americké doláre alebo eurá. Poplatok za výmenu je rovných 0,25%. Používatelia si musia za účelom obchodovania vytvoriť účet, ale musia uviesť iba e-mailovú adresu. Nie sú potrebné žiadne osobné údaje. K dispozícii je tiež mobilná aplikácia.

Alternatíva č. 2 ShapeShift: Godex

godex

Godex uvádza asi 210 rôznych kryptomien, ale nepodporuje nákup kryptomeny s fiat menou. Výmenné poplatky sú pevne stanovené v okamihu, keď vytvoríte transakciu. Nie je potrebné vytvárať si účty, takže používatelia môžu obchodovať anonymne.

Alternatíva č. 3 ShapeShift: SimpleSwap

simpleswap

Rovnako ako predchádzajúci záznam v tomto zozname, SimpleSwap umožňuje anonymné obchodovanie a žiadnu podporu fiat mien. V zozname je uvedených viac ako 250 kryptomien a používatelia sa môžu rozhodnúť obchodovať s pevnou alebo pohyblivou sadzbou.

Alternatíva č. 4 ShapeShift: CoinSwitch

alternatíva shapeshift

CoinSwitch sa líši od väčšiny ostatných položiek v tomto zozname tým, že nejde o burzu, ale skôr o agregátor výmen. To znamená, že CoinSwitch spája používateľov s niekoľkými ďalšími burzami, vrátane Binance, HitBTC a Changelly, aby mohli nájsť najlepšiu ponuku. Používatelia si nemusia vytvárať účty, takže je možné anonymné obchodovanie. Systém poplatkov za výmenu je trochu komplikovaný, pretože závisí aj od výmeny, kde sa obchod v skutočnosti koná, ale odhaduje sa na približne 0,5%. CoinSwitch má najviac kryptomien z búrz na tomto zozname a má viac ako 300 tokenov.

Alternatíva č. 5 ShapeShift: Bisq

biskv

Na rozdiel od iných položiek v zozname Bisq nie je webová burza, ale úplná desktopová aplikácia dostupná pre Windows, Mac a Linux. Ponúka rýchle anonymné obchodovanie medzi niečo viac ako 100 kryptomenami a niektoré z nich je možné kúpiť za fiat menu. Možnosti platby Fiat zahŕňajú AliPay, MoneyGram, platby WeChat, Western Union, Uphold a Zelle.

Alternatíva č. 6 ShapeShift: Switchain

alternatíva shapeshift

Rovnako ako CoinSwitch, aj Switchain je agregátor výmen, ktorý ponúka rýchle anonymné obchodovanie medzi kryptomenami. Zoznam mincí však nie je taký veľký. Switchain hlavne obchody medzi Bitcoin, Ether, Litecoin, Tether 0x a ERC-20 tokeny uvedené na Binance.

Alternatíva č. 7 k zmenám prevodov: Flyp.me

flyp.me

Rovnako ako ShapeShift alebo Changelly, aj Flyp.me je okamžitá výmenná kryptomena bez väzby. Rovnako ako SimpleSwap, používatelia si nemusia na vytvorenie tejto služby vytvoriť účet, takže je podporované anonymné obchodovanie. Poplatok za výmenu je 0,5%. Neexistuje podpora fiat mien a uvádza sa v ňom 30 rôznych kryptomien, vrátane bitcoinu, éteru, litecoinu, DASH, BAT, peercoinu a auguru.

Príklad transakcie

Používanie týchto výmen je veľmi jednoduché, dokonca aj pre začiatočníkov, pretože všetky majú jednoduché a intuitívne rozhranie a Changelly dokonca mobilnú aplikáciu. Pozrime sa na príklad …

Vyberme Changelly ako alternatívu shapeshift.io a pomocou ich mobilnej aplikácie vymeníme 3.6 EOS za DASH.

  1. Otvorte aplikáciu Changelly, napíšte 3.6 a v poli „Odosielate“ vyberte EOS a ako token, ktorý chcete dostávať, zvoľte DASH. Aplikácia vám ukáže, koľko DASH dostanete, ako aj výmenný kurz, poplatok a odhadovaný čas na dokončenie transakcie. Klepnite na „Zameniť teraz“.striedavo vymeniť
  2. Tu musíte zadať adresu peňaženky, na ktorú chcete dostávať DASH. Môžete skopírovať / vložiť adresu alebo klepnúť na zelené tlačidlo v pravom hornom rohu a naskenovať QR kód. Klepnite na „Ďalej“.menne prijímajúca adresa
  3. Teraz vám aplikácia zobrazí konečné podrobnosti transakcie vrátane poplatku za sieťovú transakciu. Ak je všetko uspokojivé, klepnite na „Potvrdiť & Uskutočniť platbu “na začatie procesu. Keď tak urobíte, aplikácia zobrazí adresu, na ktorú potrebujete poslať svoje tokeny. V prípade EOS to znamená adresu a poznámku (pre ostatné tokeny nebudete poznámku potrebovať).premenlivo potvrdenie
  4. Otvorte peňaženku a pomocou nej odošlite fotoaparát 3.6 3.6 na adresu a poznámku, ktoré poskytla Changelly.premenlivo prenášať
  5. Späť v aplikácii Changelly vám ukáže, že transakcia začala.transakcia
  6. Po niekoľkých minútach vás aplikácia upozorní, že transakcia je dokončená a vaše tokeny DASH budú k dispozícii v peňaženke.premenlivo transakcia dokončená

To je všetko! Ako vidíte, postup je veľmi jednoduchý. Ostatné výmeny v tomto zozname fungujú podobne, ale prostredníctvom webového rozhrania, pretože zatiaľ pre ne nie sú k dispozícii žiadne mobilné aplikácie.

Na záver…

Takže odpoveď na otázku „Existuje nejaká alternatíva Shapeshift?“ je pevné „áno“. Existuje veľa alternatív k Shapeshiftu a niektoré z nich boli načrtnuté v tomto článku. Ich výber môže závisieť od konkrétneho tokenu, ktorý chcete vymeniť, poplatku, ktorý budete musieť zaplatiť, alebo od vašej túžby alebo potreby anonymity. Pokojne ich preskúmajte. Všetky sú rýchle, bezpečné a stojí za váš čas.

Prečítajte si tiež: Ako používať Shapeshift s Coinbase

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me