Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca kripto pazarı dünyanın finansal sistemlerini giderek daha fazla etkiledi. Kripto para biriminden sonra, Defi veya Merkezi Olmayan finans, kripto ekosisteminin ikinci en ayrılmaz parçası ve Defi pazarının yaklaşık% 50’si, geçtiğimiz Eylül ayında yerel parası UNI’yi piyasaya süren Uniswap tarafından kapitalize edildi. Bu yüzden bugün sizlere 2021, 2022, 2023 yılı için Uniswap fiyat tahmini.

Ama önce makalenin içeriğine biraz göz atın.

Defi nedir?

Yıllar geçtikçe, kripto pazarı çok gelişti. Pazara pek çok güçlü eklemeler yapıldı ve bunların arasında Defi’nin veya merkezi olmayan finansmanın piyasaya sürülmesi en önemli olanıdır. Defi, tüm geleneksel finansmanın aksine, kendini bankalar ve borsalar gibi herhangi bir merkezi aracıya dayandırmayan bir finans türüdür..

Aksine, Defi tamamen ademi merkeziyetçi. Yalnızca kullanıcılarının fikir birliğiyle etkilenebilen açık kaynaklı yazılım üzerinden çalışır. Defi protokolünü başlatan ilk firma 2013 yılında Veritseum’du. Ancak şu anda Ethereum dünyadaki en ünlü Defi protokolüdür. 2015’teki lansmanından sonra Ethereum, Defi pazarına tamamen hakim oldu.

Ethereum ve Uniswap’ın piyasaya sürülmesi

Anlamak Uniswap Uniswap’in üzerine kurulu olduğu platform olan Ethereum’u kısaca keşfetmemiz gerekiyor.

Esasen Ethereum, insanların çok amaçlı merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasını sağlayan evrensel bir açık kaynaklı platformdur. Bazı özellikleri şunlardır:

Herkes için bankacılık: Bankaların aksine Ethereum’u kullanmak için internetten başka bir şeye ihtiyacınız yok. Ethereum hiçbir sınır kısıtlaması sunmaz ve platformuna dünyanın herhangi bir yerinden herhangi bir sıradan kişi tarafından erişilebilir..

Daha özel bir internet: Ethereum, gözetime değil değere dayalı bir ekonomi inşa etmeyi öngördüğü için sizin için herhangi bir kişisel veriye ihtiyaç duymaz..

Eşler arası bir ağ: Ethereum’da işlem yapmak için herhangi bir aracı veya aracı işe almanıza gerek yoktur. Bu, işlemin maliyetini düşürür ve aynı zamanda basitleştirir.

Sansüre dayanıklı: Defi’nin tanımlayıcı özelliklerinden biri, hiçbir kurum veya hükümetin, insanların hizmetlerinden yararlanmasını engelleyemeyeceğidir..

  1. Chainlink Fiyat Tahmini 2021-2025 LINK 100 Dolara Ulaşacak?
  2. Dogecoin Fiyat Tahmin 2021-2025 | DOGE 1 $ ‘a ulaşabilir mi??

Uniswap nedir

Siemens’te eski bir makine mühendisi olan Hayden Adams, Uniswap ve Kasım 2018’de başlattı. Andreessen Horowitz, Square Ventures LLC, ParaFi ve Paradigm Venture Capital gibi birçok ünlü risk sermayedarı buna yatırım yaptı. Ancak en büyük yatırım, Uniswap’e 100.000 $ yatırım yapan Ethereum Vakfı oldu.

Merkezi kurumların önündeki çeşitli engelleri kaldırmasına rağmen, Merkezi Olmayan borsaların (DEX) çözülmesi gereken kendi sorunları da var. Bunların en önemlisi likidite ile ilgili. Bu, Uniswap’ın devreye girdiği yerdir. DEX’lerin alıcılar ve satıcılar tarafından oluşturulan likiditeye güvenmeden token takas etmesini sağlar ve bu token takası, bir dereceye kadar borsalar için likidite sorunlarını çözer..

Ethereum protokolü üzerine kurulu Uniswap, kullanıcıların ERC20 token değişimini gerçekleştirmesini sağlar. Diğer benzer platformların aksine, Uniswap herhangi bir ücret talep etmez ve kamu malı olarak işlev görür. Uniswap ile kullanıcılar herhangi bir aracıya ihtiyaç duymadan işlem yapabilirler, bu da sürecin maliyetini düşürür..

Uniswap’in içerdiği en çarpıcı özelliklerden biri matematiksel bir denklemdir. Yaptığı şey, alıcıların ve satıcıların fiyatları belirlemesine izin vermek yerine, (X * Y = K), kendi başına, işlem gören tokenların değerini dengeler.

Dahası, Uniswap 2.94 milyar dolarla dünyanın en büyük Defi protokolüdür. Toplam Defi pazarının% 49,6’sını temsil ediyor.

İlk V2 ve şimdi V3:

2018’deki ilk lansmanından sonra Uniswap, açık bir şekilde zincir üstü blok zinciri V1’in yinelemesi olan V2’yi Mayıs 2020’de piyasaya sürdü.

ve şimdi daha önce duyurulmuş olan V3 için aciliyet artıyor. Uniswap Sürüm 3 (V3), sürecin maliyetini azaltacak ve daha hızlı ve güvenilir hale getirecektir. Yıl ortasında piyasaya sürülebilir.

Uniswap Fiyat Faktörleri

UNI madeni parası için en hayati faktörlerden ikisi, genel piyasa ortamı ve UNI madeni paranın fiyatını belirlemede belirleyici bir rol oynayacak olan Uniswap V3’ün piyasaya sürülmesidir..

Bitcoin, 40.000 $ fiyat seviyesini geçtikten sonra oldukça zor bir dönemden geçiyor olsa da, piyasa ortamı hala çok kötü değil, aslında bazı önlemlere göre oldukça iyi görünüyor..

İki ana düzenleyici otorite olan SEC ve OCC, şu anda iki kripto dostu yönetici, Gary Gensler ve Michael S. Barr tarafından yönetiliyor. Biden yönetimi görevi üstlenirken kripto piyasası güçlenecek gibi görünüyor.

Daha önce, V2 piyasaya sürüldüğünde piyasayı fırtınaya sürüklemişti. Bu nedenle, Uniswap V3’ün piyasaya sürülmesinin UNI için son derece yararlı olacağı büyük bir olasılık var..

Uniswap Fiyat Analizi ve Geçmişi

Eylül 2020’de yayına giren UNI jetonu, piyasa değerine göre 2. en büyük Defi jetonudur ve sadece Chainlink’in arkasında durmaktadır..

Madeni para şu anda mutlak bir yükseliş çizgisinde, yakın zamanda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve önümüzdeki birkaç ay için birçok kişinin öngördüğü gibi, UNI bunu çoktan başardı..

UNI daha dün 15 $ ‘lık psikolojik fiyat seviyesini geçti ve 15.50 $’ lık (tüm zamanların en yükseği) fiyatı vurdu. Uniswap 1 Ocak’ta 4 dolar seviyesinde işlem görüyordu ve şu anda 14 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bu arada, büyüdü yaklaşık% 300 ve haftalık bakarsak fiyat tablosu UNI’nin yaklaşık% 180 büyüme kaydettiğini görüyoruz.

Dahası, UNI’nin piyasa değeri de% 350 büyüdü, çünkü 1 Ocak’ta piyasa değeri 1 milyar dolardı ve şimdi yaklaşık 4 milyar dolar. Açık bir şekilde, madalyonun sürekli artan büyüme hissiyatının, alıcıların ona büyük ölçekte yatırım yapmasını sağlayacağını ve bu da kesinlikle UNI madeni paranın eşi benzeri görülmemiş yükseklere ulaşmasına yol açacağını gösteriyor..

Size ifşa etmeden önce bizim Uniswap fiyat tahmini, diğer projelerin UNI madeni parası hakkında söylediklerine bir göz atalım..

Tradingbeasts tarafından Uniswap Fiyat Tahmini 2021-2024

2021’e gelince Ticaret canavarları madalyonun 19.497 dolar ile 13.258 dolar arasında işlem yapacağını ve% 16.31’lik değişimle kripto paranın yıl boyunca ortalama 15.598 dolar fiyatına sahip olacağını tahmin ediyor..

2022 için, UNI ortalama 20.793 $ ‘dan işlem yapacak ve 25.991 $ ile 17.674 $ arasında bir yerde değişecek ve% 55.06’lık bir değişim görecek..

Tradingbeast tarafından öngörüldüğü üzere 2023 yılı boyunca, UNI 21.078 $ ile 30.997 $ arasında bir miktar topallayacak ve bu arada% 84.92 fiyat değişikliği ile ortalama 24.797 $ ‘dan işlem yapacak..

2024 yılı için, Tradingbeasts, UNI’nin ortalama 27.964 $ ‘lık bir fiyatla 34.955 $’ lık yüksek ile 23.770 $ ‘lık düşük arasında değişmesini ve fiyat değişiminin% 108.53 olacağını öngörüyor..

Walletinvestor tarafından UNI Fiyat Tahmini 2025

Göre Walletinvestor, UNI, 2026 yılına kadar 50 doları aşacak ve bu arada% 300’den fazla büyüyecek.

Uniswap Fiyat Tahminimiz

Uzun vadede UNI’nin değerini etkileyebilecek tüm faktörleri düşündükten sonra aşağıdaki tahminleri yapıyoruz:

Uniswap Fiyat Tahmin 2021

Teknik analizimize göre, UNI’nin 13.762 $ ile 20.238 $ arasında bir yerde ticaret yapacağını ve ortalama olarak madeni paranın 2021 yılı boyunca 18.864 $ civarında işlem yapacağını tahmin ediyoruz..

Uniswap Fiyat Tahmini 2022

2022 yılı boyunca, UNI, 19.892 $ ile 24.978 $ arasındaki en düşük seviye arasında topallamayı planlıyor ve ortalama fiyatı 21.743 olacak..

UNI Fiyat Tahmini 2023

Ortalama 24.897 $ ile Uniswap’in 2023 yılı boyunca 23.463 $ ile 30.970 $ arasında bir yerde karıştırılması bekleniyor..

Uniswap Fiyat Tahmini SSS

Uniswap iyi bir yatırım mı?

Uniswap’e yatırım yapmanın uzun vadeli stratejisi umut verici görünüyor. Tahminimize göre, Uniswap önümüzdeki 2-3 yıl içinde 50 $ sınırını aşacak.

Uniswap 1000 $ fiyat seviyesini geçecek mi??

Önümüzdeki beş yıl içinde Uniswap’in 1000 $ ‘a ulaşması pek olası değil. 2025’e kadar 100 dolara ulaşmak zor olamaz, ancak 1000 dolar beş yıl içinde biraz iyimser bir istek..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me