Obchodovanie s bitcoinmi je dnes najdôležitejšou zručnosťou vo finančných podmienkach. Poznanie správneho času na podanie ponuky na kúpu alebo predaj je dôležité pre dosiahnutie ziskovosti kryptomenového obchodníka. Znalosť technickej analýzy tiež nie je zlý nápad. Doteraz finančné investície nezahŕňali kryptomeny. Teraz však všetci chcú vedieť, ktorá je najlepšia doba dňa na nákup bitcoinov.

najlepší čas dňa na nákup bitcoinov

Keďže ste sa tiež rozhodli diverzifikovať svoje investície do bitcoinu (viď náš názor na 10 najlepších podhodnotených kryptomien), nakupujete prakticky valuty ako libry a eurá. Existuje však niekoľko konkrétnych stratégií, ktoré musí človek prijať, než môže investovať do kryptomien, ako je bitcoin. Aby ste dosiahli zisk, musíte poznať najlepší čas dňa na nákup bitcoinov a práve o tom je tento článok.

 

Najlepší čas na nákup bitcoinov podľa ekonomického analytika:

Ekonomickí odborníci z prestížnej univerzity v Yale prišli s metódou, ako predpovedať cenu bitcoinu podľa minulých vzorcov a správania BTC. Yukun Liu a Aleh Tsyvinski skúmali sedem rokov peňažnej hodnoty BTC, aby zistili, ktorý prediktor je možné použiť na zistenie blížiacej sa ceny BTC.

Ich objav, publikovaný v Národný úrad pre ekonomický výskum, dokazuje, že kryptomena sa úplne líši od akcií, akcií, mien a iných peňažných komodít, pokiaľ ide o prvky ovplyvňujúce ich vývoj na trhu

„Na rozdiel od toho ukazujeme, že výnosy z kryptomeny možno predpovedať pomocou faktorov, ktoré sú špecifické pre trhy s kryptomenami,“ uvádza sa v správe..

“Konkrétne zisťujeme, že existuje silný hybný moment časových radov a že proxy pre pozornosť investorov silne predpovedajú návratnosť kryptomeny.”

Podľa ich metódy predikcie by mal kupujúci investovať, iba ak hodnota BTC v predchádzajúcom týždni vzrastie o viac ako 20%. Pretože, ak sa bitcoinu darí, býva to krátkodobo. Aj keď neposkytli odpoveď na otázku, väčšina obchodníkov by sa pýtala: „Mám si kúpiť bitcoin, keď je nízky?“ Pretože väčšina obchodníkov by chcela nakupovať, keď je ich málo.

Aký deň v týždni je najlepšie kúpiť bitcoin?

Aby investor zistil najlepší deň v týždni na nákup bitcoinov, musí študovať pohyb bitcoinov pomocou stránok ako napr. coinmarketcap, aby sme z každého riadku vyhodnotili presný deň v týždni a potom pomocou trendovo závislého pohybu (TDM) vypočítali cenu BTC za každý deň v týždni. 

Povedzme teda, že sa obchodník pýta, či bitcoin stúpa cez víkendy? Zistiť to môže iba analýzou historické dáta trhu s bitcoinmi. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je použitie „trendového vývoja cien“. Cena bitcoinov je zvyčajne najnižšia v piatok a najvyššia v pondelok počas klesajúcich trendov. V situácii vzostupu je bitcoin najvyšší v sobotu a zvyčajne najnižší v pondelok. Ak teda chcete nakupovať bitcoiny a nepoznáte najlepší deň v týždni, použite analýzu TDM. Môžete teda buď nakúpiť na začiatku týždňa počas rastúceho trendu, alebo predať na konci týždňa počas poklesu, pretože je veľká šanca, že získate najlepšiu cenu.

Kedy je najlepšia doba na nákup bitcoinov?

Je ťažké odpovedať, aký je najlepší čas na nákup bitcoinov, ale môžeme to vyskúšať. Kvôli volatilnej povahe kryptomeny; čo znamená, že cena môže drasticky stúpnuť na hodnote a tiež klesnúť na hodnote v krátkom časovom období. Na nastavenie upozornenia na pohyb ceny sa odporúča používať krypto výstražné nástroje. To vám pomôže získať najlepšiu cenu na nákup bitcoinov. Najlepší čas dňa na nákup bitcoinov je tiež najlepší čas dňa na predaj bitcoinov. Je to preto, že ak kupujete, niekto predáva!

Ako investor by ste sa mali zamerať skôr na dlhodobú cenovú výkonnosť ako na bežné krátkodobé zmýšľanie. To je nezdravé pre vás aj pre vaše investície všeobecne. Kryptomena sa nestarajú hlavne o krátkodobé zisky a každý, kto chce investovať do bitcoinu, by mal urobiť to isté. Na bitcoin by sa nemalo pozerať s rýchlym zmyslom pre zbohatnutie.

Mám si kúpiť bitcoin, keď je málo?

Úžasný princíp, ktorý väčšina investorov dodržiava pred investovaním do bitcoinu, je: nakupujte nízko, predajte vysoko alebo nikdy nepredajte. Ideálnym vstupným bodom v bitcoinoch je nákup na nízkej úrovni a ak to chcete urobiť, musíte pochopiť koncept skratu. 

„Shorting je termín používaný vo finančnom obchodovaní na opísanie procesu otvárania pozície, ktorá sa stáva ziskovou, keď klesá cena podkladového aktíva, pričom celková ziskovosť obchodu je úmerná veľkosti poklesu ceny.“

Keď teda investor očakáva, že cena komodity alebo majetku sa zvýši, nakupuje a predáva so ziskom, keď je aktuálna cena vyššia ako kúpna cena. Aby ste však mohli rozlíšiť smer vstupu a výstupu, musíte rozumieť technickej analýze.

Ako vám technická analýza môže pomôcť určiť, kedy máte kúpiť bitcoin

najlepší čas dňa na nákup bitcoinov

Technická analýza sa veľmi používa v obchodnom aspekte a tiež na uskutočnenie hlbokého investičného rozhodnutia. Pochopením TA môžete lepšie porozumieť signálom uptrendu a klesajúceho trendu bitcoinu, vďaka ktorým budete mať lepšiu rozhodovaciu schopnosť pri obchodovaní s bitcoinmi. Môžete napríklad kúpiť bitcoiny, keď cena dosiahne solídnu podporu, alebo predať, keď cena dosiahne úroveň odolnosti. 

Podľa Investopedia „Podpora označuje cenovú hladinu, nad ktorou aktívum po určitý čas neklesne, zatiaľ čo úroveň rezistencie predstavuje cenový bod, v ktorom je rast ceny aktíva zastavený vznikom rastúceho produktu. počet predajcov, ktorí chcú predať za túto cenu. “

Nenechajte sa prekrútiť, ani pri dostatočnej technickej analýze nenájdete bezchybný vstupný a výstupný bod. Dôležitým spôsobom je byť inteligentný a pred obchodovaním dodržať plán, ktorý si stanovíte. (vždy pred obchodovaním majte plán rozloženia. Napríklad chcete kúpiť bitcoin za 8 000 dolárov a predať za 9 000 dolárov) Bitcoiny si môžete kúpiť, keď sa pohybujú nahor, predávať so ziskom a stále budú stúpať, aj keď budete predávať von. To je v poriadku – svoj zisk ste už dosiahli. Nebuďte chamtiví, choďte ďalej. 

Obchodné ukazovatele sú ďalším skvelým nástrojom, ktorý pomáha nájsť vstupné a výstupné body. Máme niekoľko nástrojov, ktoré môžu investori a obchodníci použiť z indikátora Fibonacci, otočných bodov a rôznych ďalších aritmetických indikátorov.

Mám predať vysoko?

Všeobecne je jednoduchšie vedieť, kedy kúpiť, ako predať. Každý investor musí mať jasný východiskový bod. Tento výstupný bod budete musieť použiť na určenie, kedy uzavrieť obchod, aby ste získali, a tiež vedieť, kedy sa vaša investícia pokazila. Náročné je, ako určiť tieto úrovne pre každý obchod. Na začiatku každého obchodu by ste mali poznať svoje ciele bez ohľadu na smer. Jednoduchým pravidlom je nebyť nenásytný. 

Mám len „HODL“?

Škola myslenia v kryptoobchodovaní a investovaní spočíva v nákupe iba toľko, koľko si môžete dovoliť úplne stratiť. To by mala byť vaša úvaha číslo jeden pred investovaním do akýchkoľvek kryptomien.  

Bez ohľadu na to je dlhodobá držba bitcoinu najlepšou stratégiou, pretože bitcoin je výhodou; je lepšie akumulovať bitcoin a držať sa dlhodobo, ako hromadiť fiatové zisky, ktoré skončia bezcenné.

Záver:

Zo všetkých teórií, kedy je najlepší čas dňa na nákup bitcoinov, vidíme, že v skutočnom svete neexistuje dokonalý trh. Cena bitcoinu môže mať vplyv na manipuláciu, ľudské správanie a novinky.

Na rozdiel od iných finančných aktív, ako sú akcie, podielové fondy a fiat, sú bitcoiny veľmi volatilné, oveľa viac ako bežné investície. Za deň môžete rýchlo zarobiť peniaze a ďalší deň o všetko prísť. Pred nákupom bitcoinu vás povzbudím k dôkladnému prieskumu a investovaniu toho, o čo si môžete dovoliť prísť. Na záver dúfame, že sa budete môcť rozhodovať na základe toho, ktorá je najlepšia denná doba na nákup bitcoinov. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me