Ťažba blockchainu Tron je nemožná, ale to neznamená, že nemôžete dostať zaplatené v bani Tron. Ťažba spočíva v jednoduchom použití počítača na úspešné hashovanie ďalšej mince a ťažobný fond vykoná konverziu na backende a vyplatí vás, aj keď spoločnosť Tron používa metódu Proof Of Stake POS ako konsenzusnú metódu. Takže s trochou miešania sprostredkovateľov môžete priamo ťažiť ťažobný bazén a platiť v Tron TRX.

Poznámka: Ťažiť sa dajú iba mince, ktoré používajú POW Proof Of Work. Ťažobnú silu je možné prenajať alebo predať tretím stranám, ktoré chcú buď dosiahnuť zisk, alebo napadnúť sieť. Dnes sa chystáme preskúmať Tron-Mining.com.

Bez ďalších okolkov, poďme na vec a uvidíme, či by sme nemali ťažiť pre TRX?

ako ťažiť tron

https://pbs.twimg.com/media/ET8FJQ0UEAIs_lv?format=jpg&meno = veľké

RÝCHLY SPRIEVODCA: Ako ťažiť TRON

1. Pripravte svoj GPU na ťažbu. Nainštalujte si najnovšie stabilné ovládače z oficiálnej stránky.

2. Stiahnite a nainštalujte si peňaženku TRON. Získajte adresu svojej peňaženky; toto bude slúžiť ako užívateľské meno v banskej oblasti ťažby Tron.

3. Stiahnite si Claymore miner a nainštalujte softvér. Bezpečnostný systém vášho počítača môže označiť program ako vírus. Toto je falošný poplach.

4. Nakonfigurujte start.dat Nakonfigurujte banský fond a ako svoje používateľské meno vložte adresu svojej peňaženky TRON.

5. Dvojitým kliknutím na start.dat spustíte ťažbu.

Navštívte stránku Tron-Minig

Tron Mining ASIC a GPU Porovnávacia tabuľka

Tron Mining ASIC a GPU Porovnávacia tabuľka

ASIC MinersGPU Miner
Baníci TRON ASIC Miner GPU TRON
Špecializované použitie nemôže byť nahradené inými funkciami CPU je možné ľahko vymeniť za ďalšie funkcie, ako sú hry, grafika a strih videa
Energeticky efektívne v porovnaní s ťažiarmi GPU Menej energeticky efektívne v porovnaní s ťažiarmi ASIC

Nižšia hodnota pri ďalšom predaji z dôvodu obmedzeného použitia

Vyššia hodnota pri ďalšom predaji v dôsledku viacnásobného použitia GPU
Spravidla má vlastné ťažobné bazény Spravidla sa používa ťažobné združenie tretích strán
Ľahšie sa nastavuje a optimalizuje Poskytuje určité nastavenie stupňa na optimalizáciu

Peňaženka Tron

Tron je osvedčená minca, skladovanie TRX nie je problém s množstvom dostupné peňaženky. Jediné, čo vám odporúčame, je vždy používať hardvérovú peňaženku a nastaviť a uzol na validáciu transakcií.

Pripomienka \ Tipy:

Svoju peňaženku, úvodnú frázu a heslo vždy zálohujte na viacerých miestach. Nikdy neviete, kedy dôjde k katastrofe. Dodržiavanie tohto osvedčeného postupu vám môže skutočne ušetriť niekoľko nešťastných finančných strát.

Ako ťažiť Tron

Ťažba Tron – Ako ťažiť Tron

Ako už bolo uvedené vyššie, nemôžete ťažiť blockchain Tron a dostať zaplatené v TRX. Algoritmy Ethash, RandomX a X16Rv2 však môžete ťažiť pomocou technológie Tron-Mining ťažobný fond a budete zaplatení v TRX za váš príspevok do siete, čo je za každý úspešný blok bane v bani.

Aby ste mohli ťažiť a dostávať výplaty v TRX, budete potrebovať počítač s grafickou kartou alebo viacerými grafickými kartami alebo až po vyhradenú ťažobnú súpravu alebo súpravy so 6 až 12 grafickými kartami. Než sa dostaneme tak ďaleko, pozrime sa na nastavenie a na to, čo budete potrebovať.

Ako ťažiť Tron

Používanie Claymore Miner na výrobu TRX

Radi používame Claymore Miner ako náš predvolený softvér na ťažbu a rozhodli sme sa ho použiť všade, kde je to možné, kvôli jeho ľahkému použitiu a spoľahlivému prevádzkovému výkonu. Jedná sa o jednoduchý program typu plug and play, ktorý sa dostane k problematike efektívnej ťažby.

Najprv musíte získať Softvér Claymore Mining, softvér je k dispozícii pre systémy Linux aj Windows.

Pri inštalácii musíte pamätať na inštalačný adresár. Všeobecne dobrým pravidlom pre špeciálne ťažobné plošiny je umiestnenie inštalačného priečinka Claymore Miner priamo na plochu..

Musíte otvoriť a upraviť súbor start.dat, ktorý pracovníkovi oznámi, ktoré mince a algo má ťažiť, k akému fondu sa má pripojiť a kam má posielať odmeny za ťažbu. Ak je ktorákoľvek z týchto premenných vypnutá, Claymore Miner nebude fungovať podľa očakávania, jednoducho bude plytvať elektrinou a generovať čiastkové príjmy. Ďalšia vec, ktorú musíme rozhodnúť, je, ktorý ťažobný fond použijeme.

ako ťažiť Tron

Ťažobný bazén Tron

Jediný ťažobný bazén, ktorý sme našli, bol Tronová ťažba. Aj keď je to obmedzenie, nie je to také zlé, je to priama metóda na ťažbu a zarábanie TRX. Iné metódy nevyžadujú KYC a môžu byť lacnejšie v závislosti od konverzných pomerov.

Predtým, ako zídeme tou králičou dierou, zostaňme na dobrej ceste a preskúmajme ťažobné združenie Tron-Mining. Tron-mining je super jednoduchý a ľahko použiteľný. Je to tak jednoduché, že sa rozšírili o 40 neťažiteľných a ťažiteľných kryptomien na adrese neudržateľný.

Tron-Mining sa ľahko používa a ponúka 3 ťažobné algoritmy Ethash, RandomX, a X16Rv2.

Ethash je vhodnejší pre ťažiarov ASIC, zatiaľ čo vy môžete používať ťažiarov GPU, sú však v nevýhode ProgPow je zlomený a nekoná tak, ako mal. Tento problém by sa dal vyriešiť zajtra. Na moje použitie Ethash, otvorili by ste adresár Claymore a otvorili start.dat v poznámkovom bloku, potom by ste našli a nahradili riadok začínajúci súborom EthDcrMiner64.exe v start.dat;

./EthDcrMiner64.exe -epool ethash.tron-mining.com:3333 -ewal YourTRXAddress.YourWorkerName -epsw x -allpools 1

Ďalšie Algo je RandomX. Toto je algo založené na CPU, najobľúbenejšou mincou, ktorá sa ťaží, je XMR alebo Monero. Ťažia pomocou xmrig s nasledujúcimi nastaveniami. Svojho pracovníka musíte nastaviť pomocou nasledujúcej konfigurácie;

./xmrig.exe -o rx.tron-mining.com:3333 -a rx -u YourTRXAddress.YourWorkerName

Aj keď je xmrig jednoduchý, môžete vyladiť niekoľko nastavení, napríklad diff, ktoré je možné nastaviť od +50000; príklad nižšie je príkladom +60000;

YourTRXAddress.YourWorkerName + 60000

ale momentálne nepodporujú parameter alebo argument.

Posledné algo je X16Rv2 a používa ho RVN Ravencoin, toto je FPGA dominovalo algo, a je len otázkou času, kedy sa ASIC vrátia. Na ťažbu pomocou X16Rv2 musíte použiť T-Rex a nastaviť baníka s nasledujúcimi parametrami;

./t-rex.exe -o x16rv2.tron-mining.com:3333 -a x16rv2 -u YourTRXAddress.YourWorkerName -p x

Pre viac informácií o Tron-Mining si môžete pozrieť ich Reddit vysvetlenie. Aj keď sa môže javiť ako dobrý nápad prevádzkovať viac ako jeden z týchto programov súčasne, nerobte to. Vaše GPU alebo CPU môžu spravovať iba jeden proces efektívne. Ak spustíte viac ako jeden, váš stroj sa spomalí a vyústi do menšej hashovacej sily, nie viac.

ako ťažiť Tron

Kalkulačka ťažby Tron

Teraz, keď ste v chode, by mal byť vhodný čas na matematiku a na to, čo vynakladáte zo všetkej tvrdej práce. Radi používame WhatToMine, ale to by sa neodporúčalo, pretože priamo neťažíme mincu a pre ktorýkoľvek z týchto algoritmov je možné vyťažiť ľubovoľný počet mincí. To všetko riadi spoločnosť Tron-Mining.

Celý proces je presne ako ťažba s NiceHash. Tron-Mining má vstavanú kalkulačku, ktorá spracuje vaše odmeny.

Jednoducho skontrolujte hašovací výkon každej z vašich grafických kariet vo vybranom ťažobnom programe.

Každý grafický procesor bude mať vedľa seba číslo. Ak používate viac ako jedno, tieto čísla spočítajte. Pripojte kombinované číslo priamo do sekcie, ktorá vypočíta vašu odmenu. Získate tak 2 výpočty pre svoju ťažobnú operáciu. Jeden na denné zarábanie a druhý na mesačné príjmy.

Nezabudnite vypočítať správne algo, pretože každé z nich bude mať odlišné zisky, vyberte buď Ethash, RandomX a X16Rv2. Viditeľné budú tiež informácie o ťažobnom programe a príslušné argumenty. Akékoľvek číslo dostanete, polovičné. To by malo byť to, čo zarobíte, to tiež nezohľadňuje náklady na elektrinu.

Na to by sme potrebovali použiť WhatToMine. Aj keď to nebude presné, môže vám poskytnúť predstavu o vašej spotrebe elektriny. Ethash, RandomX, a X16Rv2 každý má svoje vlastné náklady v závislosti od nastaveného počítača alebo ťažobných súprav.

ako ťažiť Tron

Ťažobný Tron

Ak si všimnete, že ste v strate, zhrnie to ťažbu. Pomohlo by, keby ste mali konkurenčnú výhodu, aby ste sa nejakým zmysluplným spôsobom podieľali na ťažbe kryptomeny. Náklady na elektrinu absolútne rozdrvia všetkých nováčikov, nehovoriac o nákladoch na uvedenie nových strojov do prevádzky.

Existuje ďalší spôsob, ako ťažiť a získať Trona ďalšími krokmi. Odporúčame NiceHash pre tento prístup, ako napríklad pri ťažbe Tron, sa automaticky postarajú o to, čo sa ťaží, musíte na nich nasmerovať svojich baníkov. Vyplatiť budú v bitcoinoch alebo BTC.

Len čo budete mať svoje BTC, môžete ich použiť Poloniex previesť svoje BTC na TRX. Poloniex ponúka alternatívu KYC, rovnako ako ťažba.

Ako ťažiť Tron – záver

Aj keď sme radi, že používame Tron-Mining, môžu byť pre niektorých ľudí až príliš decentralizované. Aj keby chceli zavrieť obchod a opustiť komunitu, skutočne by to nebol koniec sveta. Prinajhoršom by to malo za následok 2 dni odstávky (neplatenej pracovnej sily) pre pracovníkov ťažobného fondu.

Cítime si dôveru v služby Tron-Mining, ale aj tak by sme radšej používali NiceHash. Baníci sú stvoreniami zvyku. Mali by sme záujem otestovať viac neinvestovateľných, úplne sa pozrieť na viac nástrojov bazénu. Aj keď si myslíme, že vyplácanie v nedobytných minciach je trikom predaja, je to celkom v pohode, ktorú by sme radi využili namiesto toho, aby sme v budúcnosti platili poplatky za obchodovanie burze..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me