Ethereum, vyvinuté na začiatku roka 2014, je globalizovanou platformou pre kryptomeny a ďalšie digitálne aplikácie, s ktorou je veľmi ľahké interagovať a vyžaduje len malé znalosti softvérového inžinierstva alebo počítačového kódovania. Hoci bitcoiny popularizovali používanie blockchainu, Ethereum tiež využíva blockchain na to, aby prekročil rámec základného využitia peňažných transakcií a poskytol médium pre rýchle založenie komplexných, globalizovaných aplikácií. Možnosti tejto technológie sú neobmedzené, od elektronického hlasovania až po reguláciu digitálneho obchodu a ďalšie. V dnešnej príručke budeme diskutovať o tom, ako predávať ethereum za iné meny.

Ako predať éter

Ethereum blockchain sa spolieha na kryptomenu známu ako Ether, aj keď sa od bitcoinu líši niekoľkými spôsobmi. Zatiaľ čo sa bitcoin zameriava na schopnosť sledovať obchody, nákupy, vlastníctvo a distribúciu obchodov v prostredí peer-to-peer, sieť Etherea sa viac koncentruje na hosťovanie flexibilného kódu pre niekoľko interdisciplinárnych aplikácií. Ether prichádza na scénu tým, že hrá úlohu nielen ako obchodovateľná kryptomena, ale navyše ako metóda, ktorú používajú vývojári na sponzorovanie svojich transakčných poplatkov na platforme Ethereum. Zatiaľ čo iné blockchainové siete, ako napríklad bitcoin, majú obmedzené možnosti, Ethereum bol vyvinutý pre vývojárov, aby mali schopnosť vytvárať neobmedzený počet programov.

Kľúčové metriky ethereum

Úspešnosť produktu Ethereum ovplyvňujú dve kľúčové zložky. V prvom rade je tu malý priestor na to, aby došlo k podvodu alebo zásahu tretích strán. Ethereum prevádzkuje počítačové kódy nazývané „inteligentné zmluvy“, samoobslužné systémy, ktoré iniciujú výmenu digitálneho zákonného platidla, pokiaľ sú splnené stanovené podmienky. Po druhé, vďaka existencii virtuálneho stroja Ethereum (EVM), softvéru Turing, ktorý umožňuje ľubovoľnému používateľovi spustiť aplikáciu bez ohľadu na programovací jazyk, je sieť Etherum oveľa operatívnejšia a prístupnejšia ako niektoré iné blockchainové platformy. Základné vedomosti o tomto pozadí sú zásadné pre vedieť, ako nakupovať a predávať.

Ethereum BlockGeeks

Ako predať éter: USD

Rovnako ako v prípade akejkoľvek kryptomeny, sú dôležité znalosti špecifické pre váš požadovaný región. Predaj etherea je oveľa jednoduchší pri výmene za fiat menu, napríklad za americké doláre. Prvým krokom pri akejkoľvek výmene je registrácia na platforme alebo programe, ktorý uvádza ETH (ethereum) na obchodovanie za USD, pričom starostlivo zvážte dostupné možnosti založené na nezávislých potrebách. Coinbase je najlepšou voľbou pre začínajúcich používateľov, s portfóliom určeným na sledovanie všetkých virtuálnych mien na jednom konzistentnom mieste, rôznymi ponúkanými menami, užívateľsky prívetivým rozhraním, poistnou zárukou a mobilnou aplikáciou, ktorá je pre vaše pohodlie k dispozícii. Naopak, platforma ako Kraken sa zameriava na schopnosť ponúkať používateľom širokú škálu funkcií a nízke poplatky za obchodovanie, ktoré môžu obchodníci používať od začiatku až do konca. Americkým obchodníkom by sa platforma ako Coinmama tiež mohla hodiť viac, pretože napriek vyšším poplatkom pohodlne umožňuje používateľom nakupovať digitálnu menu pomocou kreditnej karty.

V závislosti na zvolenej platforme sa od používateľov môže vyžadovať overenie totožnosti pred nákupom a predajom. Odporúča sa tiež povolenie dvojfaktorovej autorizácie, pretože tento účet bude obchodovať v mene a mal by byť chránený. Po overení budú používatelia musieť exportovať svoje externé podiely ETH do sieťového účtu. Po prevode týchto pozícií je možné s nimi obchodovať za USD a vybrať ich na externý účet. Väčšina platforiem poskytuje svojim používateľom aktuálne obchodné sadzby a ďalšie príslušné informácie, ktoré im pomáhajú pri uskutočňovaní čo najlepšieho obchodu. Poplatky za obchodovanie a výber sa líšia podľa platformy, takže pred ich dokončením nezabudnite skontrolovať všetky transakcie, ako aj spôsoby, ako môžete obchodovať, prevádzať a vyberať prostriedky.

Ethereum do USD

Ako predať ethereum: EUR

Coinbase, Kraken a CEX.IO sú všetky platformy dostupné pre použitie aj pri obchodovaní ETH s EUR (eurami). Z týchto troch transakcií je CEX.IO veľmi odporúčaný pre obchodovanie ETH až EUR, pretože je schopný zabezpečiť solídnu likviditu a rýchlo, spoľahlivo a priamo spracovávať bankové prevody v eurách. CEX.IO taktiež ponúka priame prevody kariet s overenou bankovou kartou, prispôsobiteľnú mobilnú aplikáciu pre väčšie pohodlie a možnosť okamžitých obchodov. Hoci si web účtuje províziu na základe zvolenej obchodnej metódy a výšky, je prospešný pre aktívnych obchodníkov, ktorí hľadajú jednoduchosť, vďaka jasnému zobrazeniu posunov európskeho trhu a ľahko čitateľným grafom trhu, ktoré sú ideálne pre individuálnu analýzu používateľov založenú na predložené presné údaje a štatistiky.

Pre tých, ktorí obchodujú s viacerými fiat menami a premýšľajú, ako predať Ethereum pre rôzne možnosti v ich portfóliu, je skutočnou realitou to, že obchodovanie ETH na USD a EUR sa líši len veľmi mierne. Môžu byť potrebné odlišné platformy, v závislosti od toho, ktorú platformu si používateľ vyberie na základe svojich osobných preferencií, ale nie je to tak vždy. Hodnoty sa tiež môžu líšiť, ale nemusia sa líšiť v závislosti od aktuálneho stavu trhu. Pretože Spojené štáty a európske trhy sú si tak podobné, môžu byť podobné aj nariadenia. Je nevyhnutné, aby si používatelia, ktorí chcú obchodovať v oboch fiat menách, uvedomili nezrovnalosti medzi USD a EUR, pretože sú si veľmi podobné.

Ako predať ethereum: CAD

Keď sa oboznámite s procesom nákupu a predaja Ethereum, naučiť sa, ako predávať Ethereum v Kanade, je rovnako jednoduchý proces. Používatelia by mali preskúmať platformy na výmenu kryptomien založené na Kanade, ako sú Coinbase, bitbuy.ca alebo Quebex, a zoznámiť sa s výhodami a nevýhodami každej platformy, pričom zohľadnia podrobnosti, ako sú transakčné poplatky, čas prevodu, akceptované spôsoby platby, jednoduchosť použitie, limity nákupu a rýchlosť aktualizácie obchodných sadzieb a ďalších súvisiacich informácií o trhu na platforme. Používatelia, ktorí majú záujem o kanadskú digitálnu burzu, by tiež mali mať otvorený účet v banke v hraniciach Kanady a mali by mať možnosť overiť si tieto informácie, hneď ako si otvoria účet na svojej platforme podľa vlastného výberu. 

Rovnako ako u každej platformy, akonáhle používatelia prevedú ETH do svojej sieťovej peňaženky, môžu ju predávať v Kanade prostredníctvom transakcií vykonaných v sieti. Ďalšou životaschopnou, menej formálnou možnosťou je použitie programu s názvom LocalEthereum, ktorý podporuje obchodovanie typu peer-to-peer, ktoré zabraňuje transakčným nákladom. Aj keď obchodovanie s peer-to-peer nie je tak závislé od systému kódov na uskutočnenie týchto obchodov, získalo si popularitu pre fiat a kryptomeny pre ich ľahké použitie a nedostatok dodatočných nákladov pre obchodníkov..

Teraz je vhodný čas na predaj éteru?

Pretože Ethereum je kryptomena s trhovou hodnotou, môžu nastať nepretržité trhové posuny, ktoré môžu rýchlo zmeniť aktuálnu hodnotu obchodovania. Okrem toho sú predajné cenové body tiež do istej miery závislé od meny, s ktorou sa obchoduje ETH, a od toho, či je alebo nie je táto mena fiat alebo digitálna mena. Aj keď bitcoin stále pevne vedie na trhu digitálnych mien, Ethereum je veľmi blízke a konzistentné druhé miesto so svojim čestným titulom ako prvá blockchainová sieť, ktorá umožňuje uľahčenie inteligentných kontraktov. To, že je takto označené, naznačuje, že ethereum nie je cenné iba ako kryptomena, ale aj ako investícia do obchodného trhu v hodnote niekoľkých miliárd dolárov. Tí, ktorí hľadajú dlhodobé investície, sa čoraz viac rozhodujú podporovať Ethereum.

Keď sa to povie, Ethereum má v priemere mierne vyššiu výkonnosť ako bitcoin. Je to čiastočne preto, že Ethereum viac ako zdvojnásobuje mieru overovania transakcií Bitcoinu, a čiastočne kvôli statusu Ethereum ako priekopníka podporujúcich inteligentné zmluvy. Pri pohľade na faktory, ktoré analyzujú, či je alebo nie je v súčasnosti vhodný čas na nákup ethereum, sú zdroje ku koncu roka 2020 optimistické. Rovnako ako u všetkých kryptomien, aj pri ETH samozrejme dochádza k rýchlym vzostupom a pádom; v súčasnosti je však na vzostupe a odborníci predpokladajú, že rýchle zotavenie bude nasledovať aj po havárii. S trpezlivosťou a pozornosťou voči predpovediam trhu a súčasným posunom sa aj začiatočník môže stať úspešným investorom v akomkoľvek čase.

Je čas predávať ETH?

Po vrchole roku 2018 je Ethereum opäť na vzostupe. 

Môžem vyplatiť Ethereum na účty Paypal?

Rovnako ako v prípade iných transakcií s kryptomenami, aj tu je potrebné vymeniť Ethereum za kredit Paypal pomocou platformy pre prevod online výmeny. Pretože sa jedná o prevod kryptomeny na digitálne založené, je to porovnateľné s predajom kreditu Ethereum za Paypal; stále však platia výmenné kurzy, ktoré závisia od platformy použitej na konverziu. Pri výbere konverznej platformy by ste mali navyše starostlivo zvážiť obvyklé faktory: jednoduché použitie, transakčné náklady, doba nákupu a výmenné limity. 

Možnosti výberu cez Paypal sú veľmi rozmanité. LocalCryptos ponúka obchodovanie typu peer-to-peer, ktoré odstraňuje väčšinu poplatkov a sprostredkovateľov, pričom je úplne sebestačné a hlboko šifrované, aby sa zaistila bezpečnosť pre používateľov. Naopak, platforma ako eToro funguje ako sprostredkovateľ a ponúka ubytovanie pre 14 rôznych kryptomien vrátane kreditu Paypal. Exmo je zmenáreň, ktorá obchoduje v reálnom čase a ponúka množstvo možností výplat. CEX.IO a Coinbase, ktoré sme už spomínali v článku, okrem iného ponúkajú aj kredit Paypal. LitBit ponúka výmenu Paypal pre európskych dodávateľov. ALFACashier je ďalšou možnosťou pre primerane štandardnú výmenu. 

Obchodovanie s ETH na PayPal

Záver

Pretože bitcoin je na druhom mieste, s oveľa komplexnejšou, inovatívnou, používateľmi vyvinutou platformou podporovanou blockchainom a optimistickým výhľadom do budúcnosti, už nie je čas na investovanie do Etherea ako v súčasnosti. Odporúčania uvedené v tomto článku posúvajú zainteresované strany o krok bližšie k ďalším poznatkom o vnútornom fungovaní budúceho obchodu s kryptomenami.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me