Takže máte nejaké americké doláre a chcete investovať do altcoinu v nádeji, že znásobíte svoje úspory, a kladiete si otázku: „Ako nakupovať altcoiny za USD?„. V tomto špeciálnom sprievodcovi kryptomenami budeme výraz „altcoin“ používať na označenie akejkoľvek digitálnej meny okrem bitcoinu. Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť, buď prechodom cez jednu z hlavných kryptomien, alebo použitím poskytovateľa elektronickej peňaženky..

Kde kúpiť altcoiny

Existuje veľa stránok, kde si môžete kúpiť altcoiny. Ale existuje viac ako 2 000 altcoinov a žiadna burza neuvádza všetky. Kde teda kúpiť svoje žetóny závisí od toho, ktorý konkrétny žetón si chcete kúpiť. Za relatívne známe tokeny ako Ethereum, Litecoin alebo EOS si budete môcť vybrať z niekoľkých búrz. Pre menej známe tokeny ako ArepaCoin alebo Revain je výber búrz oveľa obmedzenejší.

Na otázku, kde kúpiť altcoiny, neexistuje jednoznačná a univerzálna odpoveď.

Väčšina menej známych altcoinov sa obchoduje na burzách, ktoré neprijímajú nekryté meny ako americký dolár, čínsky jüan alebo brazílsky real. Niektoré burzy ako Binance a Bittrex ponúkajú viac altcoinov ako iné, ale žiadna burza neuvádza každý jeden z 2 400+ tokenov a budete musieť urobiť malý prieskum, aby ste zistili, kde je požadovaný token uvedený. Viac o tom v podrobnom postupe nižšie.

Najlepší spôsob nákupu altcoinov

Pretože väčšinu altcoinov nie je možné priamo kúpiť v fiat menách, budete musieť najskôr svoje doláre previesť na tokeny, ktoré je možné kúpiť priamo. Existujú dva hlavné spôsoby, ako to urobiť:

 1. Prostredníctvom kryptoburz, ktoré akceptujú nekryté meny: Burzy ako Coinbase alebo Kraken vám umožňujú nakupovať kryptomeny priamo za americké doláre. Táto možnosť však nie je k dispozícii pre všetky kryptomeny uvedené na jednej z búrz. Kraken uvádza 18 žetónov, ktoré je možné kúpiť za USD. Zoznamy Coinbase 9.
 2. Prostredníctvom elektronických peňaženiek s podporou kryptomeny: elektronické peňaženky sú služby, ktoré vám umožňujú prijímať, odosielať a uskutočňovať platby online. Najznámejšou elektronickou peňaženkou je PayPal, existujú však aj ďalšie. Niektoré z nich, napríklad Uphold a Skrill, umožňujú aj výmenu medzi americkými dolármi a kryptomenami. Skrill podporuje 9 žetónov. Uphold podporuje 16 tokenov a tiež umožňuje obchodovanie fiat-to-fiat.

Prvým krokom bude teda konverzia vášho USD na hlavný krypto token, ktorý je možné neskôr vymeniť za token, ktorý chcete kúpiť. Tomu sa však budeme podrobnejšie venovať v podrobnom sprievodcovi nižšie.

Najlepšie stránky na nákup altcoinov

Existujú stovky búrz, ktoré sú k dispozícii na nákup altcoinov. Niektoré z nich sú veľké a ponúkajú stovky tokenov. Ostatné sú oveľa menšie. Najlepšie stránky na nákup altcoinov samozrejme závisia od konkrétneho tokenu, ktorý si chcete kúpiť.

Všeobecne povedané, keď si vyberiete burzu na nákup altcoinov, potrebujete dve veci: zabezpečenie a možnosti. Takže chcete web s dobrými bezpečnostnými protokolmi a s čo najväčším počtom uvedených tokenov. Niektoré z najlepších búrz altcoinov:

 1. Binance: v súčasnosti je na zozname 162 tokenov s 24-hodinovým objemom obchodovania presahujúcim 920 miliónov USD.
 2. Bittrex: v súčasnosti je na obchodovanie k dispozícii 243 žetónov. Ich 24-hodinový objem trhu je okolo 25 miliónov USD.
 3. Poloniex: obchoduje s 56 žetónmi, s denným objemom obchodovania okolo 16 miliónov USD.

Akákoľvek z týchto búrz umožňuje rýchly a bezpečný nákup altcoinov.

Podrobný sprievodca nákupom altcoinov

Metóda 1: Ako nakupovať altcoiny za USD prostredníctvom služby elektronickej peňaženky

V tomto tutoriále použijeme ako príklad Uphold. Rovnako fungujú aj ďalšie elektronické peňaženky. Uistite sa, že vaša služba peňaženky podporuje kryptografiu. Uphold vám poskytuje peňaženky za USD a kryptomeny, ktoré podporuje. Tu sa tieto peňaženky nazývajú karty. Takže máte USD kartu, BTC kartu, ETH kartu atď.

 1. Predpokladajme, že máte účet un Uphold. Ak nie, môžete si ho vytvoriť bezplatne do kliknutím sem. Prvým krokom bude získanie USD do vašej peňaženky. Na hlavnom paneli kliknite na kartu USD. Dostanete sa na obrazovku, kde môžete robiť rôzne operácie s americkými dolármi, ktoré máte v Upholde. Kliknite na „Pridať prostriedky“.

  ako nakupovať altcoiny za USD (3)

 2. Existujú štyri možnosti pridania prostriedkov na vašu USD kartu: z amerického bankového účtu, z eurového bankového účtu prostredníctvom SEPA, z kreditnej / debetnej karty alebo pomocou kryptomeny. Kliknite na „z bankového účtu v USA“.

  ako nakupovať altcoiny

 3. Vyplňte požadované informácie, prijmite zmluvné podmienky a kliknite na tlačidlo „Vytvoriť“. Upozorňujeme, že pole „Pomenovať tento účet“ slúži na výber názvu, ktorý je pre vás ľahký na identifikáciu, a to v prípade, že so svojím účtom podporíte viac bankových účtov. Meno na samotnom bankovom účte musieť zhodujte s menom na vašom potvrdzujúcom účte. Po prepojení účtu ho môžete zvoliť ako jednu z možností pri pridávaní prostriedkov na kartu USD. Dokončenie prevodov trvá asi 5 pracovných dní.
 4. Akonáhle sú finančné prostriedky na vašej karte, nákup kryptomien je veľmi jednoduchý a trvá len pár sekúnd. V tomto príklade predpokladajme, že chcete kúpiť ETH v hodnote 20 dolárov. Kliknite na svoju USD kartu, ako predtým, a dostanete sa na rovnakú obrazovku, z ktorej ste prepojili svoj účet. Teraz však namiesto kliknutia na položku „Pridať prostriedky“ kliknite na „Prevod medzi vašimi kartami“. Zobrazí sa nasledujúca obrazovka:

  ETH karta

 5. Zadajte čiastku, ktorú chcete kúpiť (v USD). Zobrazí sa aktuálna sadzba, poplatok a konečná pripísaná suma. Ak je všetko uspokojivé, kliknite na tlačidlo „Potvrdiť“ a transakcia bude dokončená za niekoľko sekúnd. Gratulujem! Teraz ste si zakúpili svoj prvý altcoin.

Metóda 2: Ako nakupovať altcoiny s tým, že USD bude prechádzať kryptoburzou

V tejto príručke použijeme program Kraken. Rovnakým spôsobom fungujú aj ďalšie burzy. Prvým krokom bude rovnako ako predtým financovanie vašej peňaženky bankovým prevodom. Len sa uistite, že vaša burza akceptuje obchodovanie s fiat menami.

 1. Po prihlásení kliknite na kartu „Financovanie“
 2. (TENTO ODDIEL BY BOL OBSAHOVAŤ KROKY A SCREENCAPSY ZA VKLAD USD DO KRAKENU)

Ako vidíte, nákup vašich prvých altcoinov za USD je ľahký, dosť priamy a rýchly postup ak kupujete token, ktorý je možné priamo kúpiť za fiat menu. Ale to platí iba pre malý zlomok všetkých mincí, ktoré sú tam vonku. Ako by ste kúpili ďalší altcoin? 

Predpokladajme, že si chcete kúpiť nejaké Monero (XMR).

Prvá vec, ktorú je potrebné zvážiť hneď teraz, je, že nie všetky tokeny sú navzájom priamo obchodovateľné. Burzy organizujú svoje tokeny podľa toho, čo sa im hovorí obchodné páry. Jeden token teda možno kúpiť za bitcoiny, ale nie za éter a naopak. Rôzne burzy obsahujú rôzne obchodné páry.

Ako kúpiť Monero Príklad

 1. Najskôr nájdeme váš burzový a obchodný pár. Zamierte do Kryptomenový trh a zadajte požadovaný token do vyhľadávacieho poľa vpravo hore.

  kryptotrhový strop

 2. Vyhľadávanie poskytne informácie o minci vrátane technických údajov, objemu trhu a cenového grafu. Vľavo uvidíte 10 najlepších búrz za váš token podľa objemu trhu. Kliknutím zobrazíte úplný zoznam vrátane obchodných párov..

  ako kúpiť monero mince

 3. Posunom nadol v zozname môžete vidieť obchody Binance v Monero a má obchodný pár XMR / ETH. To znamená, že si môžete kúpiť Monero s Etherom.kde kúpiť altcoiny
 4. Ďalším krokom je prihlásiť sa do Binance, prejsť do sekcie „Peňaženky“ a kliknúť na „Vklad“. Zobrazí sa vám obrazovka, kde si môžete zvoliť token, ktorý sa má vložiť. V tomto prípade ETH.

  najlepší spôsob nákupu altcoinov

 5. Vpravo uvidíte adresu svojej peňaženky Ethereum na Binance. Do tejto peňaženky budete musieť previesť svoj ETH. Skopírujte adresu do schránky.

  binančný vklad

 6. Teraz sa vráťte naspäť do burzy alebo peňaženky, kde ste pôvodne prevádzali USD na ETH. V tomto príklade použijem Uphold. Na informačnom paneli kliknite na svoju kartu ETH a potom vyberte možnosť „Odoslať do kryptomeny alebo do tokenu utility“..

  ako používať potvrdenie

 7. Posuňte sa nadol, kým neuvidíte „Ether (ETH)“, a kliknite tam.
 8. Vložte adresu peňaženky, ktorú ste skopírovali z Binance, do prvého poľa, zadajte sumu ETH, ktorú chcete odoslať, a potvrďte. Prenos sa začne a mal by sa uskutočniť za pár minút.

  najlepšia stránka na nákup altcoinov

 9. Späť na Binance kliknite na „Zmeny“ a potom na „Základné“ na hornej lište. Zobrazí sa vám obrazovka obchodovania. V pravom stĺpci kliknite na „ALTS“ a potom na „ETH“, aby ste videli všetky éterové obchodné páry. Posúvajte sa nadol, kým nenájdete obchodný pár „XMR / ETH“, a kliknite naň. Teraz uvidíte podobnú obchodnú obrazovku pre pár monero / éter. Od tejto chvíle budete môcť nakupovať XMR s ETH alebo predávať XMR za ETH.

  ako nakupovať altcoiny na binance

Záver

Nákup altcoinov za USD môže byť jednoduchý proces, ale môže byť aj zložitejší. Všetko závisí od konkrétneho tokenu, ktorý si chcete kúpiť. Pre hlavné altcoiny, ako sú Ethereum, Litecoin, BAT alebo EOS, je priamy nákup možnosťou a existujú burzy (ako Coinbase alebo Kraken) a elektronické peňaženky (ako Uphold alebo Skrill), ktoré vám to umožnia ľahko. Pre menej známe altcoiny budete musieť po vykonaní počiatočnej konverzie fiat-to-crypto prejsť na burzy iba pre kryptomeny ako Binance alebo Bittrex. To zavádza túto príručku o tom, ako nakupovať altcoiny za USD. 

V prípade akýchkoľvek otázok alebo spätnej väzby nezabudnite zanechať komentár nižšie!

Pozri tiež: Najlepšia kryptomena pod korunou

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me