V tejto recenzii Gatehub budeme analyzovať platformu podľa nasledujúcich kritérií, aby ste mohli urobiť informované rozhodnutie o tom, či je Gatehub bezpečný pre vašu krypto aktivitu. Gatehub budeme hodnotiť podľa nasledujúcich kritérií; použiteľnosť, poplatky, partnerstvá, bezpečnosť (neslávne známy hack Gatehub) a dokonca sa pozrieme na alternatívy Gatehub, ak sa rozhodnete ich nepoužívať.

Sme pripravení začať?

Čo je Gatehub?

recenzia brány

Gatehub je online platforma webovej peňaženky, ktorá podporuje niekoľko populárnych kryptomien a tiež funguje ako USD. Rovnako ako väčšina v súčasnosti vyvinutých platforiem kryptomeny, aj Gatehub prichádza s vlastnou zabudovanou kryptoburzou. To jednoducho znamená, že platforma Gatehub umožňuje ukladať a obchodovať s kryptami a fiatmi.

Platforma peňaženky Gatehub je online a dá sa k nej dostať iba cez internet pomocou stolného počítača (Windows, Linux alebo Mac) alebo mobilného zariadenia (Android alebo iOS).

V roku 2014, keď bol Gatehub prvýkrát vytvorený, bol vyvinutý výhradne pre kryptomenu Ripple (XRP). Ale s časom a ďalším pokrokom v jeho vývoji teraz podporuje ďalšie mince.

Gatehub vyvinula Gatehub Ltd, britská nadnárodná spoločnosť zaoberajúca sa fintech, ktorá sa špecializuje na vývoj finančných služieb a produktov, ktoré zahŕňajú globálny systém vyrovnania založený na blockchaine, systém splátok založený na interledgeroch, digitálnu peňaženku, konektor a službu brány.

S Gatehubom môžete prijímať, posielať a ukladať kryptomeny. Stáva sa to oveľa jednoduchšie, ak je prenos medzi dvoma používateľmi brány Gatehub, pretože odosielateľ musí zadať iba používateľské meno brány Gatehub, aby sa mohol uskutočniť bezproblémový a priamy prenos. Ak sa má vykonať porovnanie, táto vlastnosť Gatehubu sa dá považovať za nedostatočnú na iných platformách krypto peňaženky.

Gatehub bol postavený pre používateľov kryptomien – používateľov a obchodníkov s kryptami, aby im umožnil ľahké ukladanie a prenos zvlnenia (XRP) a ďalších kryptomien medzi ostatných používateľov brány Gatehub a tiež do iných krypto peňaženiek alebo búrz..

Ako funguje peňaženka Gatehub?

Ako už bolo spomenuté v tejto recenzii Gatehub, Gatehub bol pôvodne vyvinutý tak, aby vyhovoval iba Ripple (XRP). Momentálne ale Gatehub podporuje celkom 8 rôznych kryptomien (vrátane Ripple). Zvyšok týchto coinov sú Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Augur (REP), Xaurum (XAUR), Dash (DASH), Ethereum (ETH) a Ethereum Classic (ETC).

Gatehub podporuje aj fiat. Dodáva sa so zabudovaným systémom platobných brán, ktorý umožňuje vklad fiat. To jednoducho znamená, že môžete ľahko financovať svoj účet Gatehub pomocou bankového účtu uskutočnením bankového prevodu buď prostredníctvom SEPA alebo SWIFT.

Tento vstavaný systém platobných brán v súčasnosti podporuje USD, JPY, EUR a CNY. Predtým, ako budete môcť používať funkciu fiat a vkladať prostredníctvom svojho bankového účtu, budete musieť podstúpiť postup overenia KYC..

recenzia brány

Tento postup overovania bude vyžadovať niekoľko podrobných informácií o vás ako jednotlivcovi alebo spoločnosti, ak sa registrujete a overujete ako právnická osoba. Potom nahrajte požadované dokumenty, ktoré budú obsahovať kópie všetkých akceptovaných identifikačných dokumentov a váš osobný alebo firemný doklad o adrese pomocou bankového výpisu z účtu alebo ľubovoľného schváleného dokumentu faktúry k dispozícii..

Jednou konkrétnou chybou tohto postupu overenia je, že môže trvať niekoľko dní, kým sa váš účet overí, takže to nie je veľmi dobrý prístup, ak máte v pláne kúpiť konkrétnu mincu ihneď po získaní účtu Gatehub, budete mať na financovanie vášho účtu pomocou kryptomeny, kým nebude váš účet overený.

Na rozdiel od väčšiny peňaženiek, ktoré akceptujú rôzne formy bankových prevodov, je Gatehub obmedzený iba na SEPA a SWIFT a neprijíma ani vklady prostredníctvom debetných a kreditných kariet..

Okrem týchto nedostatkov Gatehub vyniká ako klasická krypto peňaženka prostredníctvom podpory fiat vkladov. Vďaka užívateľsky prívetivému rozhraniu peňaženky a webovej stránke je všeobecne veľmi jednoduché ju používať spolu so súčasnou podporou iných populárnych coinov okrem Ripple, Gatehub sa stáva dokonalou platformou peňaženky pre začiatočníkov kryptomeny a ďalších používateľov, ktorí nie sú používa sa na peňaženku.

Okrem poskytovania kryptomeny a fiat peňaženky platforma Gatehub prichádza aj s burzou, kde môžu používatelia interne obchodovať so svojimi mincami za iné mince za priemerný obchodný poplatok bez akýchkoľvek ťažkostí a bez nutnosti prevodu týchto mincí na burzu..

Poplatky za Gatehub

Poplatky spoločnosti Gatehub zahŕňajú poplatky za obchodovanie, poplatky za vklad a poplatky za výber.

Poplatky za obchodovanie sú označené na 0,30% paušálne, čo znamená, že tvorcovia aj príjemcovia v každej obchodnej transakcii platia 0,30% z celkovej sumy uskutočneného obchodu ako poplatok spoločnosti Gatehub..

Poplatky za vklad nie sú pevne stanovené, ale líšia sa. Všetko závisí od spôsobu, ktorý používateľ použije na vklad prostriedkov na účet Gatehub.

Poplatky za výber sú pri výberoch BTC pevne stanovené na 0,005 BTC.

Zriadenie účtu Gatehub je však bezplatné, vklady využívajúce SEPA sú tiež zadarmo. Za transakcie XRP sa však účtuje poplatok za zvlnenie vo výške 0,2% a je potrebné zachovať minimálne 20 zvlnení ako základný zostatok pre zvlnenie peňaženky, aby bola aktívna, rovnako ako ostatné peňaženky XRP.

Gatehub partnerstvá

Spoločnosť Gatehub ako brána účtovnej knihy XRP uzavrela tento rok v októbri 2019 partnerskú dohodu so spoločnosťou Coil.

Vďaka tomu je spoločnosť Coil zodpovedná za poskytnutie novej metódy vkladu založenej na interledgeroch pre používateľov brány Gatehub a používateľov coil, ktorá zase umožní tvorcom obsahu monetizovať ich webové stránky a dostávať platby v reálnom čase. V tomto prípade teda Coil poskytuje novú medzikontinentálnu platobnú schému a Gatehub realizuje platby XRP tvorcom obsahu na Coile. Toto je veľký vývoj pre Coil, Gatehub a blockchainový ekosystém ako celok.

Je Gatehub bezpečný? 

Veľmi dôležitou súčasťou tohto preskúmania Gatehub je bezpečnosť platformy.

Podľa Mozilla Observatory Gatehub získal skóre B v bezpečnosti. Toto skóre zabezpečenia je viac ako priemerné skóre v porovnaní s inými peňaženkami a obchodnými platformami.

Gatehub má zavedených niekoľko bezpečnostných funkcií, ktoré pomáhajú udržiavať účty bezpečné, vrátane kódov 2FA, e-mailového potvrdenia nových adries IP a nových zariadení, autorizácie a neautorizácie zariadení a tiež poskytnutia prístupového denníka, ktorý pomáha používateľom sledovať kedy a kde sa pristupovalo k ich účtom, aby bolo možné ľahko identifikovať akýkoľvek podozrivý prístup.

Gatehub Hack

Recenzia Gatehub z roku 2019 nebude úplná bez zohľadnenia tejto veľkej, ale negatívnej udalosti, ktorá zasiahla platformu peňaženky Gatehub. Niekedy v roku 2017 mala spoločnosť Gatehub určité problémy so zabezpečením svojich systémov a na jej centralizovaných serveroch údajne došlo k hacknutiu..

Bolo oznámené, že táto udalosť zasiahla asi 80 až 90 používateľov brány Gatehub a bolo odcudzených asi 23,2 milióna mincí XRP v hodnote asi 9,5 milióna dolárov.

Gatehub však urobil vyhlásenie, v ktorom uznal hacker, ale s odmietnutím vrátenia odcudzených prostriedkov, v ktorom uviedol, že chýbajúce prostriedky pochádzajú z osobných účtov, rovnako ako hacking do osobného účtu.

Myslím si, že táto udalosť nám vždy pripomenie, že žiadna peňaženka nie je stopercentne bezpečná, najmä online web a peňaženky s aplikáciami.

Alternatívy Gatehub:

Tu je ďalší dôležitý bod tejto recenzie Gatehub.

V oblasti peňaženiek sú ShapeShift, Wipplex, Atomic, Exarpy a Guarda príjemnou alternatívou pre XRP a ďalšie mince podporované Gatehubom..

V oblasti výmeny XRP a ďalších mincí podporovaných Gatehub vrátane fiat, Coinbase, Binance, Poloniex a Bitstamp sú na vrchole ako alternatívne výmeny.

Záver kontroly brány Gatehub:

Gatehub je platobná brána hlavnej knihy XRP, ktorá umožňuje príjem, ukladanie, prevod a dokonca aj obchodovanie s XRP, fiatom a inými podporovanými kryptomenami. Je to klasická platforma na výmenu peňaženiek a veľmi sa odporúča začiatočníkom kvôli jej ľahkému použitiu.

Ak chcete začať, stačí navštíviť oficiálnu stránku Github, zaregistrovať sa pomocou osobného e-mailu a veľmi silného hesla a potom e-mail potvrdiť. Nezabudnite začiarknuť požadované políčka a svoj tajný osobný kľúč na obnovenie bezpečne uložiť.

Viac informácií o Gatehub nájdete na domovská stránka.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me