Myšlienka decentralizovanej výmeny je nevyhnutná. Burzy kryptomien majú koniec koncov veľa zraniteľností. Viac ako desatina bitcoinu na svete je ukradnutá. Veľa z toho pochádza z hacknutých kryptomien, hackov a podvodov. Existujú však niektoré DEX, ktoré môžu byť dobrou voľbou, a to sa dozvieme v tejto recenzii Cryptobridge..

UPDATE: Zrieknutie sa zodpovednostiCryptoBridge sa vypol a ukončil všetky svoje služby k 15. decembru 2019.  DEX sú v obchode s kryptomenami veľmi dôležité. Tieto spoločnosti oslovujú používateľov, ktorí chcú obchodovať s altcoinmi bez rizika straty pre strany mimo platformy. Dôvera sa im vráti späť do rúk, a to môže znamenať, že transakcie sú bezpečnejšie. Cryptobridge mal byť v roku 2017 na misii urovnať túto záležitosť. Ich používatelia si vymieňali kontakty priamo medzi sebou a nemuseli sa spoliehať na centrálneho arbitra. Aby mohli overiť a vyplatiť svoje transakcie, museli sa spoliehať iba na seba navzájom. Cryptobridge to nazval „nedôverčivou“ operáciou. Tento rok v októbri však všetkým používateľom pridali požiadavky KYC. Pred tým im stačilo iba používateľské meno a heslo. Tento krok si získal veľa kritiky, aj keď väčšina populárnych búrz má KYC spravidla. V rámci tohto preskúmania preskúmame, ako sa burza hromadí v roku 2020. Novým obchodníkom by sa to mohlo javiť ako nový nový vstup do sveta decentralizovaných búrz. Môže to byť vynikajúci uchádzač, ale má určité nedostatky. Zatiaľ sa pozrime na funkčnosť a potom pokračujeme ďalej.

Je Cryptobridge bezpečná výmena?

Medzi nedávne príklady decentralizovaných búrz (DEX) patrí Changelly, jedna z najpopulárnejších. Medzi ďalšie názvy domácností patria Open Ledger, Waves, Stellar, Bisq, Barter a BitShares. Zoznam sa každým rokom zvyšuje. Cryptobridge sa od nich veľmi nelíši, čo sa týka jeho fungovania. Užívateľské rozhranie je slušné. Pretože sa rozhodli zahrnúť politiky KYC (Know-Your-Customer), pripomína sa vám to na ich domovskej stránke. K tejto téme sa vrátime neskôr v tejto recenzii Cryptobridge. Noví používatelia sa stretnú s tým, čo vidíte na obrázku nižšie. Z jednotky flash si môžete vytvoriť účet so súborom bin, ktorý môžete použiť. Používatelia si tiež môžu vytvoriť bežný online cloudový účet, o ktorom tvrdia, že by mohol byť menej bezpečný – účet funguje ako peňaženka.

Recenzia Cryptobridge

Môžete tiež získať prístup k obnoveniu a zálohovaniu účtu na webovej stránke. To sa hodí v prípade úplnej straty hesla.

Mohli by sme tvrdiť, že webová stránka berie bezpečnosť vážne a používatelia z toho môžu mať úžitok. Na prvý pohľad spoločnosť prevádzkuje bezpečnú burzu. Za predpokladu, že pri výbere a vklade dodržiavate ich predpisy KYC, máte tiež prístup k pevnej podpornej linke. Spoločnosť je tiež dosť verejná: nájdete na nich ľahko aktualizované informácie, návody a príručky.

Ako funguje Cryptobridge?

Výmena a platforma BitShares

Cryptobridge beží na blockchainovej sieti vytvorenej spoločnosťou BitShares. Sú poprednou decentralizovanou burzou so sídlom v Dánsku. Dalo by sa tiež povedať, že sú priekopníkmi blockchainovej technológie. Burza Cryptobridge beží nad blockchainovým systémom Graphene. Spoločnosť tvrdí, že spracováva viac ako 100 000 transakcií za sekundu. Spoločnosť BitShares vlastní Graphene a na burze BitShares zase fungujú aj účty Cryptobridge. Ostatné DEX ako OpenLedger tiež používajú Graphene na svoje výmeny. BitShares je momentálne populárnejšou voľbou ako Cryptobridge. Rozdiel medzi nimi je v tom, čo Cryptobridge ponúkal: úplne decentralizované obchodovanie. Pri výmene kryptomeny na Cryptobridge máte prístup iba k svojim finančným prostriedkom. Nakoniec, ste jediný človek, ktorý má kľúče, vďaka ktorým fungujú blockchainové transakcie. V určitom zmysle ste bránou a to isté sa deje s tými, ktorí s vami obchodujú. Transakčné poplatky sú v súčasnosti 0,09%, čo je skromný a atraktívny poplatok. Znížili ju z 0,2% tento mesiac.

Nastavenie vášho účtu

Po nastavení účtu sa dostanete na hlavný panel. Tu môžete prehľadávať svoje aktíva, svoju aktivitu a otvárať objednávky. V sekcii Obchod prebieha výmena. Môžete si ho pomerne ľahko prispôsobiť. Neskôr môže byť zmena niektorých funkcií trochu zložitá. Načítanie tejto sekcie webu trvá dosť dlho. Pre lepšiu výkonnosť si môžete stiahnuť desktopového klienta. V časti Zarobiť sa zobrazuje program odporúčaní pre používateľov Cryptobridge. Tento program sa stal aktívnym 15. mája a skončil sa 15. augusta. Na webových stránkach sa uvádza, že ho obnovia prostredníctvom populárneho dopytu. Zainteresovaní používatelia si všimnú, že v hornej časti domovskej stránky sa nachádza reklamný odkaz.

Recenzia Cryptobridge: Ako to funguje

Vlastnosti burzy sú priemyselným štandardom. Platforma nemá vo svojom používateľskom rozhraní žiadne významné chyby. Výmena však môže byť niekedy trochu pomalá. Pravdepodobne bude trvať viac ako jedna relácia, kým si na ňu používateľ zvykne. Ostatné výmeny poskytujú efektívnejší zážitok.

BridgeCoin

Ak si otvoríte účet na Cryptobridge, stretnete sa aj s BridgeCoin. Prvá vec, ktorú musíte vedieť, je, že táto minca môže poskytnúť používateľom skutočný podiel v spoločnosti. Držitelia BridgeCoin získavajú päťdesiat percent z výnosov vybraných z poplatkov za obchodovanie.

Pri otvorení účtu nedostanete žiadne BridgeCoiny, ale niektoré môžete získať na burze Cryptobridge. Odmeny získate používaním platformy po stanovenú dobu. Spoločnosť má viazané obdobie, ktoré vydáva platby dvakrát mesačne.

BridgeCoin

Cryptobridge vezme veľkosť vášho vkladu (celkový počet BridgeCoinov, ktoré sa rozhodnete vložiť) a vynásobí toto číslo o 50% poplatkov za účasť na trhu. Ponúkajú tiež bonusy, ktoré motivujú používateľov zostať na platforme: 20% bonus za jeden mesiac, 50% za šesť mesiacov a 100% za rok.

Ako spôsob ocenenia svojich používateľov ponúka Cryptobridge používateľom tiež šancu dosiahnuť po druhom roku 200% bonus. Môžu pokračovať v stávkovaní, kým nedosiahnu 300% bonus.

V tomto roku Cryptobridge zverejnil správu o svojej 45. výplate, ktorá vyšla 1. a 15. septembra. Podľa správy zaplatili 0,13658797 v BTC, čo predstavuje zhruba 1 200 dolárov. Hovoria, že v súčasnosti je vsadených viac ako 70% z celkovej ponuky BridgeCoin.

Požiadavky na ID kryptomeny (KYC)

Cryptobridge bol nedávno pod paľbou kvôli prijatiu politiky KYC. Ako sme už spomenuli, KYC je skratka pre Know-Your-Customer (Know-váš zákazník), čo znamená, že používatelia teraz musia na používanie platformy poskytnúť ID. Spoločnosť informovala o tejto zmene politiky v októbri a rýchlo získala odpor zo svojej užívateľskej základne.

Všetky decentralizované burzy ponúkajú možnosť väčšieho súkromia a anonymity pri obchodovaní. Cryptobridge tvrdí, že urobí tento krok o krok ďalej odstránením sprostredkovateľov, ale ich nová politika KYC priamo odporuje ich poslaniu.

V súčasnosti majú v častých otázkach sekciu KYC. Tam uvádzajú, že pas alebo štátny vodičský preukaz budú prvými dokumentmi, ktoré zvážia pri overení účtu. Vyžadujú tiež číslo sociálneho poistenia pre žiadateľov z USA. Používatelia z iných krajín zvyčajne dávajú svoje pasy, vyskytli sa však sťažnosti na neúspešné overenie.

Požiadavky na CryptoBridge

Ako vidíte na obrázku vyššie (prevzatom z ich webových stránok), spoločnosť Cryptobridge zaviedla politiku KYC, aby bola v súlade s 5. smernicou EÚ o praní špinavých peňazí. Tento aktualizovaný zákon začal platiť v júni minulého roka. Spoločnosť v blogovom príspevku z tohto mesiaca tvrdí, že sa snažili vyhnúť obvineniam z prania špinavých peňazí.

Tvrdia tiež, že burzy kryptomeny musia celkovo prekonať tieto predpisy, aby prekonali stigmu. Toto vyhlásenie však používateľov zaujíma: čo sa stalo s myšlienkou úplne decentralizovanej výmeny?

Teoreticky je burza Cryptobridge stále decentralizovaná, ale výmena teraz nie je anonymná. Anonymita a súkromie sú dve funkcie, ktoré na prvom mieste priviedli mnohých používateľov k dverám. 

Mnoho z týchto používateľov sa teraz cíti podvedených. Ostatné recenzie na Cryptobridge hlásili pokles aktívnych používateľov po tomto rozhodnutí.

Ako overiť svoju totožnosť na serveri Cryptobridge

Používatelia sa v súčasnosti budú musieť rozhodnúť, že ich osobné informácie budú rozdávať. To nemusí byť taká zlá vec. Mnoho ďalších búrz (centralizovaných aj iných) vyžaduje, aby používatelia poskytli určitú formu ID na obchodovanie.

Hlavným problémom KYC spoločnosti Cryptobridge bolo, že opatrenie bolo celkom prekvapením; implementovali ho bez predchádzajúceho upozornenia. Cryptobridge tvrdí, že overovanie používateľov zvyšuje bezpečnosť siete: obmedzenia ID slúžia ako dobrý nástroj na odradenie zločincov zo skutočného sveta. Môže to byť pravda, ale to neznamená, že Cryptobridge bude brániť svojich používateľov pred týmito zločincami.

Ak sa vám zdá ich spätné sledovanie zvláštne, ale napriek tomu sa rozhodnete poskytnúť ID, budete to musieť urobiť prostredníctvom platformy Fractal. Táto spoločnosť uchováva údaje o používateľoch Cryptobridge a spoločnosť tvrdí, že dodržujú všetky potrebné nariadenia na ochranu informácií svojich používateľov..

Cryptobridge overujúci totožnosť

Budete musieť uviesť aj fyzickú adresu. Potom budete musieť nahrať dokument ako doklad o adrese. Možnosti sú rovnaké bez ohľadu na to, či žijete v USA alebo nie.

Server sociálnych médií a diskordov

Cryptobridge je aktívne prítomný na sociálnych sieťach. Twitter je ich primárnym východiskom, ale vedie tiež blog, ktorý je aktualizovaný každý týždeň. Používatelia, ktorí sa podieľajú na hre BridgeCoin, môžu chcieť venovať pozornosť tomuto blogu.

Vo svojom najnovšom príspevku zverejnenom 29. októbra uvádzajú, že plánujú vrátiť svoj program odporúčaní. Chcú ponúknuť 10 $ za BTC vygenerovaného objemu, vynikajúcu províziu pre potenciálnych používateľov. Zopakovali tiež rýchlosť svojej platformy: stotisíc transakcií za sekundu s priemerným časom potvrdenia iba tri sekundy.

Používatelia, ktorí chcú byť lepšie informovaní, si môžu pozrieť aj server Cryptobridge Discord. Máte k nej prístup pomocou odkazu od niekoho, kto už je vo vnútri, čo nie je ťažké nájsť.

Sociálne médiá Cryptobridge

Cryptobridge Discord je veľmi aktívny a ponúka veľa hashtagov, aby používateľov dostal na svoju cestu. Značka užitočných odkazov, ktorú môžete vidieť v ľavej ponuke (na obrázku vyššie), obsahuje veľa návodov a sprievodcov, pomocou ktorých môžete porozumieť bitShares, BridgeCoin a obchodovaniu na platforme Cryptobridge..

Niektorí používatelia nedôverujú platforme pre nedostatok dôverných informácií. Za Cryptobridgeom nie sú žiadne oficiálne účty ani informácie o ich tíme na ich oficiálnych webových stránkach. Twitter, Reddit a Discord sú ich najaktívnejšie platformy sociálnych médií. Spoločnosť vydáva oficiálne oznámenia prostredníctvom týchto médií, vždy však používa používateľské mená.

Recenzia Cryptobridge: záver

Cryptobridge má v súčasnosti toho veľa, ale bude musieť prekonať odpor KYC. Mnoho používateľov nedokázalo overiť svoje účty a protestujú proti sociálnym médiám. Spoločnosť nerieši problémy priamo, ale má po ruke spoľahlivé kanály podpory.

Niektorí používatelia ich bránia: tvrdia, že s platformou nemali problémy, iba s inými používateľmi. ID je iba malá cena za výmenu, ktorá stále ponúka veľkú mieru decentralizácie.

Nájdete tiež veľké množstvo recenzií a príspevkov na sociálnych sieťach o Cryptobridge, od ktorých sa úplne dištancujete. Pre týchto používateľov znamená KYC, že burza je na ceste k prípadnej centralizácii.

Aby si spoločnosť vyčistila meno, bude musieť svojim užívateľom ponúknuť ešte lepšiu podporu a pred ďalšími rozhodnutiami o bezpečnosti a ID si musí vypočuť svoju základňu. Budú tiež musieť neustále aktualizovať svoju platformu a zlepšovať možnosti obchodovania, vklady a výbery.

Na záver ukončíme túto recenziu konštatovaním, že platforma má pomerne dobré obchodné výsledky. Všetky ich programy sa zdajú byť legitímne. BridgeCoin momentálne klesá cena, ale stále je relatívne stabilný. Burza má k dnešnému dňu celkový objem obchodovania okolo 148 000 dolárov.

Navštívte stránku

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me