Vybrať zo širokej škály búrz kryptomeny môže byť ťažké, najmä keď s obchodovaním ešte len začínate. Niekedy môžu profesionálni obchodníci vyskúšať inú platformu, pretože na burze je uvedený projekt, ktorý obdivujú. Mali by ste vedieť, že veľa búrz obstaráva rôzne typy obchodníkov v krypto priestore. Toto CoinExchange preskúmanie odpovie na všetky vaše otázky.

Pretože čítate tento článok, môžem sa iba domnievať, že uvažujete o použití CoinExchange. Obchodné potreby väčšiny obchodníkov sa točia okolo určitých faktorov. Medzi tieto faktory patrí, či je burza dôveryhodná alebo nie, náklady na vklad a výber a počet mincí uvedených na burze..

Čo je CoinExchange

Recenzia CoinExchange

CoinExchange je online obchodná platforma, ktorá ponúka hlavne krypto-kryptoobchodné služby. Burza sa viac sústreďuje na jednoduchosť a podporu zákazníkov. Viac o ich bezpečnostnom stave sa dozviete v tejto recenzii CoinExchange. Burza však ponúka širokú škálu kryptomien, väčšinou ide o menšie coiny, ktorým sa iné burzy vyhýbajú kótovaniu. Meny sú kvôli lepšej bezpečnosti uzamknuté pomocou politiky chladného úložiska. Taktiež používajú autentifikáciu 2-FA pre každú transakciu uskutočnenú na obchodnej platforme. 

O burze sa hovorí, že ide o austrálsku alebo rumunskú platformu na obchodovanie s digitálnymi menami. Manažérsky tím výmeny, ktorý bol uvedený na trh v marci 2016, je doposiaľ neznámy, pretože nie sú nikde registrovaní ani licencovaní. Je teda ťažké určiť, kde je to založené. 

Na rozdiel od iných búrz je obchodná platforma striktne pre kryptomenu. To znamená, že používatelia nemajú možnosť vkladať alebo vyberať v hotovosti ako Poloniex a iné výraznejšie výmeny. Najskôr musíte previesť svoj fiat na BTC alebo akékoľvek iné altcoiny, aby ste mohli s burzou obchodovať. V tomto sa pozrieme na ďalšie zložité podrobnosti Recenzia CoinExchange

Mince uvedené na CoinExchange

Asides bitcoin, CoinExchange tiež ponúka podporu mnohým alternatívnym coinom ako Dash, Litecoin, Ripple e.t.c. The požiadavka pre mince, ktoré majú byť uvedené na burze, je jednoduché. Mince museli prispievať k vede, ľudskosti a životnému prostrediu, mince musia byť inovatívne a tiež musia mať vysoký dopyt. Ak vaše mince spĺňajú niektoré z vyššie uvedených kritérií, môžu byť uvedené na burze. 

Ako používať CoinExchange

Ak chcete iniciovať obchod na CoinExchange, musíte si byť istí, že máte prostriedky prevedené na kryptomenu. Po konverzii môžete mince posielať do svojho CoinExchange peňaženka adresa. Ďalej musíte prejsť na stránku so zostatkom na účte, aby ste sa uistili, že ste dostali maximálne 20 potvrdení, ktoré závisia od kryptomeny. Niektoré mince, napríklad PAC Global, majú zhruba 500 potvrdení. 

Ďalším krokom je hľadanie mincí, ktoré chcete kúpiť. Môžete to urobiť zadaním všeobecného vyhľadávania prostredníctvom vyhľadávacieho poľa. Keď sa vám podarí nájsť mince, ktoré chcete kúpiť, kliknite na vybraný pár, ktorý vás nasmeruje do knihy objednávok kryptomenového páru. Ak ste v sekcii „Predať objednávky“ vybrali cenu, nákupná objednávka sa dokončí rýchlo, pretože systém dokázal nájsť zodpovedajúcu predajnú objednávku. Vaše transakcie budú aktualizované takmer okamžite na tikete burzy. 

Váš nákup sa tiež zobrazí na stránke so zostatkom na vašom účte. Ak však chcete objednávku zadať manuálne, môžete do požadovaného poľa napísať svoju cenu. Ďalším krokom je počkať, kým získate zodpovedajúcu objednávku alebo sa niekto rozhodne predať za cenu, ktorú ste zadali. 

Vklad a výber

Ako všetci vieme, CoinExchange neprijíma fiat za vklady ani výbery; musí to byť v kryptomene. Ak chcete uskutočniť vkladovú transakciu do svojej peňaženky, prejdite na stránku s zostatkom. Túto stránku nájdete na karte „môj účet“. Potom vyberiete mince, ktoré chcete vložiť do svojej peňaženky. Toto automaticky nevygeneruje adresu osobnej peňaženky. Budete musieť kliknúť na tlačidlo „vygenerovať novú adresu“, ktoré je spojené iba s vaším výmenným účtom. Niektorým minciam chvíľu trvá, kým sa prejavia v dôsledku 51% útoku. Môže trvať až 500 potvrdení, kým sa mince zobrazia na hlavnom paneli vkladu. 

Výbery z CoinExchange sú podobné vyššie uvedenému postupu vkladu; rozdiel je iba v tom, že vyberáte namiesto vkladu. Po kliknutí na tlačidlo Zrušiť sa na váš e-mail odošle správa s potvrdením, že ste žiadosť iniciovali vy. Platnosť e-mailu trvá iba asi 5 minút, ak nikto neklikne na uverejnený odkaz. Po potvrdení výberu už nemôžete žiadosť zrušiť. 

Poplatok za CoinExchange

coinexchange poplatok

CoinExchange účtuje paušálny poplatok 0,15% za nákup aj predaj akejkoľvek kryptomeny na ich platforme. V porovnaní s inými burzami sú ich ceny dosť nízke. Čo sa týka poplatkov za vklad, CoinExchange neúčtuje žiadne poplatky o minciach uložených pri jeho výmene. Za každú žiadosť o výber na burze sa však platí poplatok. V skutočnosti Poplatok za výber z CoinExchange pre BTC je 0,00150000 a 0,01000000 pre LTC. 

Recenzia CoinExchange: Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

Ako všetci vieme, bezpečnosť je v prípade kryptomeny nanajvýš dôležitá. Prvá vec, ktorú potenciálny používateľ bude vyhľadávať, môže byť v skutočnosti pravdepodobne „Je CoinExchange bezpečná?„Spoločnosť CoinExchange natoľko chráni svojich používateľov dvojfaktorovou autentifikáciou a uchováva všetky svoje kryptomeny v chladnom úložisku. Používatelia sa teda môžu prihlásiť a vyberať až po zadaní jednorazového kódu do dvojfaktorového bezpečnostného poľa na burze. 

Pokiaľ ide o ochranu súkromia, burza nevyžaduje pre vlastníkov účtov žiadne prostriedky na identifikáciu. Neexistuje teda nijaké obmedzenie množstva, ktoré môžu používatelia vložiť alebo vybrať z výmeny. 

Výhody CoinExchange

 • Nízke poplatky: Obchodná platforma ponúka v porovnaní s inými burzami skromný poplatok, čo je veľké plus pre tých, ktorí sa pri každom obchodovaní obávajú o náklady. Za nákup aj predaj kryptomeny si účtujú 0,15%. Aj keď to nie je najlacnejšie, stále je to lacnejšie ako iné burzy. 
 • Viacero altcoinov: Najvýznamnejšou výhodou CoinExchange je skutočnosť, že uvádzajú stovky kryptomien na obchodovanie, keďže veria na voľný trh. Uvedené mince sú väčšinou malé mince, čo obchodníkom uľahčuje nákup lacných mincí. Podporujú tokeny z mien odvodených z bitcoinu / základné vidlice bitcoinu a aktíva ERC20 / Ethereum. Podporujú tiež aktíva QRC20 / QTUM a aktíva reťazca Komodo / Komodo podľa informácií uvedených na ich webových stránkach.. 
 • Užívateľsky prívetivé obchodné rozhranie: Aj keď ste v oblasti kryptomeny nováčikom, po prihlásení na webovú stránku CoinExchange zistíte, že platforma sa ľahko používa. Výmena je ideálna pre začiatočníkov aj netechnických používateľov. Stránka má navyše priame rozhranie a malé farby, takže je to pre oči ľahké.
 • Schopnosť mapovať: CoinExchange umožňuje obchodníkom bezpečne spolu chatovať. To obchodníkom umožní prečítať si, čo hovoria iní používatelia kryptomeny o konkrétnom projekte, čo tiež pomôže pri rozhodovaní. Aj keď na otvorených diskusných fórach existuje viac trollov ako skutočných používateľov, môžete si v projekte prečítať odhadované odhady prečítaním konverzácií. 
 • Anonymné obchodovanie: Zatiaľ čo iné burzy kryptomien majú vo svojej burze implementované zásady KYC, CoinExchange žiadne nemá. Od používateľov sa nežiada, aby predložili cestovný pas alebo iný spôsob identifikácie. Mince teda môžete nakupovať a predávať anonymne. Pre tých, ktorí sa starajú o svoje súkromie, by mala byť CoinExchange jednou z vašich možností. 
 • Žiadny poplatok za vklad: Niektoré výmeny požadujú od používateľov poplatok za vklad, nie CoinExchange. Poplatky za výber sú bežnejšie vo väčšine kryptomien. Niektoré ale ponúkajú aj poplatok za vklad. Poplatok je väčšinou paušálny, bez ohľadu na sumu vloženú na burzu.

Nevýhody CoinExchange

 • Žiadne informácie o spoločnosti: Hlavnou obavou, ktorú má väčšina obchodníkov s CoinExchange, je to, že neexistujú žiadne informácie o tom, kto burzu vytvoril. Je to veľké znepokojenie, pretože ak sa niečo stane, napríklad zatvorenie burzy, nebude možné, aby ich bezpečnostná sila sledovala alebo dokonca získala späť peniaze obchodníkov.. 
 • Zákaznícka podpora: Ďalšou nevýhodou obchodovania na CoinExchange je, že neexistuje živá podpora ani telefónne číslo. Jediný spôsob, ako sa k nim dostať, je zdvihnutie lístka. Mnoho používateľov sa tiež sťažovalo, že si otvorili lístky, a stále nedostali odpoveď od centra podpory. Sekcia pomoci obsahuje navyše obmedzené informácie. 
 • Žiadne menové vklady Fiat: Skutočnosť, že burza nemá na svojich webových stránkach integrovaný žiadny dostupný systém každodenných platieb, je pre niektorých obchodníkov červenou vlajkou. Obchodníci chcú pomocou svojej debetnej karty alebo bankového účtu prevádzať prostriedky a obchodovať ako každá registrovaná kryptoburza. CoinExchange však neponúka takúto príležitosť využiť fiat. 
 • Nízke objemy obchodovania: Burza má nízke objemy obchodovania. Ich najobľúbenejšie objemy obchodov sú asi 1 milión dolárov za 24 hodín obchodovacieho obdobia. Niektoré mince majú objem obchodovania asi 10 dolárov za deň. To môže sťažiť nákup a predaj mien na CoinExchange. 
 • Technické ťažkosti: V roku 2018 musela burza používať inú doménu (coinexchange2.com), pretože ich server zlyhal, pretože doména, ktorú používali, ich zaradila na čiernu listinu. Boli na čiernu listinu v dôsledku príliš veľkého počtu zlých skúseností zákazníkov a sťažností adresovaných hostiteľom domény.
 • Zlé recenzie: Ak na CoinExchange prevádzkujete bežné vyhľadávanie Google, všimnete si, že existuje veľa zlých skúseností zákazníkov. Väčšina sťažností sa týka prestojov, oneskoreného výberu a mizerných služieb zákazníkom.

Recenzia CoinExchange: Záver

Zatiaľ čo CoinExchange je skvelá platforma na hľadanie nových kryptomien, burza zaznamenala dosť zlé výsledky. Rovnako nedostatočná regulácia je červenou zástavou. Ak však uprednostňujete výmenu s neznámym vývojárom alebo správcom, potom je tu pre vás CoinExchange. Na druhej strane CoinExchange ponúka obchodnú platformu pre obchodníkov ochotných obchodovať s novou a lacnou kryptomenou. Toto Recenzia CoinExchange sa pozrel na výhody a nevýhody výmeny. Ďalšou zaujímavou správou však je, že webová stránka oznámila, že čoskoro ukončia svoju činnosť. Obchodníkom sa odporúča, aby si svoje mince vybrali. 

Prečítajte si tiež:

 • Recenzia Coinswitch
 • Recenzia LATOKEN

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me