Hem Kraken hem de Coinbase kendi başlarına mükemmel borsalardır. Her ikisi de değişim özellikleri, sunulan paralar ve para yatırma yöntemleri nedeniyle tamamen ayrı pazarlara hitap ederken, hadi bir Kraken vs Coinbase karşılaştırma, böylece hangisinin sizin için daha uygun olduğuna karar verebilirsiniz.

Ekosistem içinde, aynı zamanda spektrumun farklı uçlarında, acemiye karşı profesyonel, yatırımcıya karşı tüccar ve ETF ile vadeli işlemlerde hareket ederler..

Bu borsaların her ikisi de, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki borsalar olarak statülerinin doğası gereği güvenilir 3. tarafların özüdür..

Hem Kraken hem de Coinbase, kripto ethosunun amacına meydan okuyan çok katı doğrulama süreçlerine sahiptir. Coinbase’in FDIC sigortası var ve Kraken’in Amerika Birleşik Devletleri vatandaşları için marj ticareti var.

Kraken ve Coinbase Karşılaştırması

KrakenCoinbase
Kraken Coinbase
Kraken vs Coinbase Kraken vs Coinbase
Puanımız: 5 Puanımız: 5
Şirket Luanch: 2011 Şirket Luanch: 2012
Şirketin Yeri: San Francisco, CA Şirketin Yeri: San Francisco, CA
Exchange Türü: ABD Marjin Kripto Para Birimi Değişimi Exchange Türü: Kolay Alım / Satım Yöntemleri Değişimi
Mevcut Kripto Para Birimleri: 32 Mevcut Kripto Para Birimleri: 19
Ticaret Çiftleri: 131 Ticaret Çiftleri: 19
Satın Alma / Para Yatırma Yöntemi: Cryptocurrency, Banka havalesi Satın Alma / Para Yatırma Yöntemi: Banka havalesi, Kredi kartı, Banka kartı
Satış / Para Çekme Yöntemi: Banka havalesi, Cryptocurrency Satış / Para Çekme Yöntemi: Banka havalesi, Paypal, Cryptocurrency
Ücretler: Düşük Ücretler: Orta
Güvenlik: Mükemmel Güvenlik: Harika
Topluluk Güveni: Harika Topluluk Güveni: Harika
Doğrulama gerekli: Evet Doğrulama gerekli: Evet
Müşteri desteği: İyi Müşteri desteği: İyi
Mobil uygulama: Hayır Mobil uygulama: Evet
Başlangıç ​​Dostu: Hayır Başlangıç ​​Dostu: Evet
Exchange’i ziyaret edin Exchange’i ziyaret edin

Borsalar

Kraken ile Coinbase’i karşılaştırmadan önce yapılacak ilk şey, onları tanımaktır, bu yüzden farklı özellikleri daha iyi anlamak için her birine daha yakından bakalım..

Kraken nedir?

Kraken vs Coinbase

Kraken, Temmuz 2011’de Jesse Powell tarafından kurulan bir kripto borsasıdır. Jesse Powell, Mt. Gox ve daha iyisini yapabileceğini düşündü ve Kraken’ın başlangıcından bu yana tek bir hacklenmemiş olduğu gibi yaptı. Kraken, San Francisco, California’da yerleşiktir..

Kraken, Bloomberg Terminalinde işlem verileri görüntülenen ilk kripto borsasıydı. Kraken aynı zamanda Tokyo Hükümeti tarafından atanan Mütevelli Heyetidir ve Almanya’nın BaFin tarafından denetlenen Fidor Bank.

Kraken, kaldıraçlı marj sunan ilk şirketlerden biriydi ve aynı zamanda kriptografik olarak doğrulanabilir bir rezerv kanıtı denetimini geçen ilk kişiydi.

Kraken yatırımcıları arasında Blockchain Capital, Digital Currency Group, Hummingbird Ventures, Money Partners Group ve SBI Investment bulunmaktadır..

Coinbase nedir?

Kraken vs Coinbase

Coinbase, Haziran 2012’de Brian Armstrong ve Fred Ehrsam tarafından kurulan bir kripto borsasıdır. Coinbase, Mt.’nin egemenliğine meydan okumak istedi. 30 milyon kullanıcıyla Gox ve bunu yaptılar. Coinbase, San Francisco, California’da yerleşiktir..

Coinbase, FinCEN’e Para Hizmetleri İşletmesi olarak kaydolmak için birçok yasal uyumluluk gösterdi ve Banka Gizlilik Yasasına, ABD Vatanseverlik Yasasına ve çeşitli eyalet para aktarım yasalarına ve düzenlemelerine uyuyor..

Coinbase tarafından çevrimiçi olarak güvence altına alınan kripto para birimi, Lloyd’s of London’ın bir sendikası tarafından sigortalıdır. Amerika Birleşik Devletleri müşterilerinin USD cüzdan bakiyeleri 250.000 $ ‘a kadar FDIC sigortası kapsamındadır.

Coinbase yatırımcıları arasında Fred Wilson, Andreessen Horowitz, Union Square Ventures (USV), Ribbit Capital, Draper Fisher Jurvetson (DFJ), New York Borsası (NYSE), USAA ve birkaç banka bulunmaktadır..

Kraken vs Coinbase: Değerlendirmeler

Kraken İncelemesi

Kraken değişimi

Kraken, tasarım gereği kullanımı karmaşıktır. Bu ilk kafa karışıklığı, kullanıcı güvenliğini sağlamak için yerleşik güvenlik özelliklerinden kaynaklanmaktadır..

Kraken, biletlere / kullanıcı şikayetlerine veya sorunlarına yanıt vermemesiyle ünlüdür. Bunun üzerinde çalışmak için çok şey yaptılar ve son istatistikleri iyileşme gösteriyor.

Kripto para piyasası bir durgunluk içindeyse, Kraken kısa yapmanıza izin verir. Bu, bence, bir piyasada sürekli ticaret yapmak için gereken en önemli özelliktir..

Kraken Artıları

 • Düşük ücretler
 • Çok sayıda kripto para birimi ve ticaret çifti
 • EUR piyasalarındaki en büyük likidite
 • Hiç saldırıya uğramadı
 • Marj ticareti

Kraken Eksileri

 • Aşina olunması zor bir kullanıcı arayüzü
 • Doğrulama süreleri daha uzundur
 • Pazar büyük dalgalanmalar yaşadığında sunucu sorunları

Exchange’i ziyaret edin

Coinbase İncelemesi

Coinbase’in kullanımı son derece basittir. Bu tasarım, Mom ve Pop yatırımcılarının varlıklarını çeşitlendirmesini kolaylaştırdı.

Coinbase, telefon ve e-posta yoluyla destek sunar. Telefon desteği, ölmekte olan bir müşteri hakkıdır. Bu özellik, hem yaşlıların hem de gençlerin hizmete güvenmesini kolaylaştırır. Bir botla değil, bir insanla konuşma fikri insanları sakinleştirir ve Coinbase kesinlikle bunu hak etti..

FDIC sigortası, bazı yatırımcılar için her şey anlamına gelir, ancak kısa devre yapamamak, sigorta için adil bir takas anlamına gelir. Coinbase iflas etse bile, paranızın hala size ait olduğunu ve hiçbir üçüncü tarafın bunları talep etme hakkının olmadığını bilmek, hackerların zayıflık arayan her şeyi araştırdığını bilerek, her gece uyuduğunuzda sadece harika olduğunu bilmek..

Coinbase Artıları

 • Fonlar temizlenirken hemen satın alma
 • Banka havaleleri, Kredi Kartları ve Banka Kartları
 • Acemiler için kullanıcı dostu
 • Yüzde 98 saha dışı soğuk hava deposu
 • Çeşitli ABD yönetmeliklerine uygundur
 • FDIC sigortası

Coinbase Eksileri

 • Yüksek ücretler
 • Kullanıcı cüzdanlarında kullanıcı hatası nedeniyle güvenlik sorunları var
 • Çeşitli ABD kurumlarına izleme ve raporlama

Exchange’i ziyaret edin

Ücretler

Kraken Ücretleri

Kraken, Coinbase ile karşılaştırıldığında daha ucuz borsa olma ününe sahiptir. Bu, değişimin nasıl kullanıldığına bağlıdır. Kraken kullanıcıları bir ayda birden fazla işlem gerçekleştirerek ortalama olarak çeşitli para birimlerinde birden fazla işlem açıp kapatıyor. Ticaret hacmi yaklaşımı çok kazançlı.

Kraken ücretleri etkili bir şekilde ticaret yapabilmek için gözden geçirilmesi ve anlaşılması gerekir. Sunulan katmanlar, profesyonel bir tüccar veya yatırımcı için aylık alt çizgide tüm farkı yaratabilir. Alım satım maliyetleri, hesaba katılmadıklarında kullanıcının ticaret bakiyesi için astronomik olabilir..

Bulunduğunuz yere bağlı olarak, uluslararası bir banka işlemi gerçekleştirmek için bankanıza gitmeniz gerekebilir. Bu, size bunu neden yaptığınız, paranın nereden geldiğiyle ilgili sorular soracakları ve fonları hesaplarınıza geri aktarmak için vergilendirme uygulayacakları anlamına gelir..

Coinbase Ücretleri

Coinbase, Kraken ile karşılaştırıldığında daha pahalı borsa olma konusunda tam tersi bir üne sahiptir. Bu, Coinbase’in sunduğu borsa türü ile özetlenebilir – basit, kullanımı kolay ve Anne ve Pop kripto meraklıları için tasarlandı.

İlk temas noktası olarak bu borsanın kitlesel çekiciliği, büyük miktarda satın al ve tut yatırımcıları oluşturur. Kullanıcıları ayda bir satın alabilir ve benzer şekilde aynı sıklıkta satış yapabilir. Bu kullanıcı tabanlı hacim yaklaşımı, Coinbase’in alt çizgisi için de oldukça kazançlı..

Coinbase ücretleri, Kraken’de olduğu gibi, başarılı bir şekilde yatırım yapmanın anlaşılması gerekiyor. Bu ücretler katıdır ve işletme sermayenizi çok çabuk tüketebilir. Tüm işlemlerin küçük tüccar veya yatırımcı tarafından dikkatlice değerlendirilmesi gerekir.

Coinbase ücretleri pahalıdır çünkü kripto banka kartları, kredi kartları ve banka havaleleri için birden fazla giriş modu sunarlar. Uluslararası bankacılık ucuz değil ancak yasal işlemlerin düzenlenmesi ve güvence altına alınmasında etkilidir.

Uluslararası banka havaleleri bir seçenektir ve bu bir rahatsızlık olsa da, güvenlik ve emniyet için bazı fedakarlıklar yapılmalıdır..

Emniyet ve Güven

Kraken Güvenli mi?

Kraken, şu ana kadar tek bir hacklenmeden en güvenli borsadır. Bu tasarım gereğidir ve tesadüfen değil. Kraken mühendisleri, çoğu zaman çalışan ve kullanılabilir olan bir sistem tasarlamak için zaman ayırdılar..

Otomatik oturum kapatma bir rahatsızlıktır, ancak bu küçük rahatsızlık bir güvenlik özelliğidir ve oturum açmış sitelere nasıl davranmamız gerektiğidir..

Bir başka şaşırtıcı özellik ise 2FA veya 2 faktörlü kimlik doğrulamadır. Bu, hizmeti kullanmak için 2 faktöre / şeye ihtiyacınız olduğu anlamına gelir. Bu durumda ilk önce normal şekilde oturum açarsınız. İkinci olarak, söz konusu site için normalde telefonunuzda Google Authenticator tarafından oluşturulan bir kod sağlarsınız. Her kod, kullanıcı adınız ve site için özel olarak gerçek zamanlı olarak oluşturulur; eski kodlar çalışmayacak ve rastgele kodlar kesinlikle çalışmayacak.

Bir başka şaşırtıcı özellik de Global Ayarlar Kilidi. Bu özellik, hesapla ilişkili olmayan IP adreslerini engeller..

Bu sahte adres sahteciliği yapılabilir / gerçek kaynak adresinden başka bir adres kullanılıyormuş gibi görünecek şekilde yapılabilir; bu, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir kişinin Avusturya’dan internet üzerinden bilgisayar yapıyormuş gibi görünebileceği anlamına gelir. Bu hedefe yönelik bir saldırı olmalı ve büyük olasılıkla kullanıcının hatası olmalıdır. Bunun Kraken ile hiçbir ilgisi yok.

Coinbase Güvenli mi?

Coinbase istemcileri saldırıya uğramış olsa da Coinbase’in kendisi güvenli ve güvenlidir. Büyük bir havuzları var ve müşterilerinin kripto para biriminin yüzde 98’i soğuk depolama cüzdanlarında çevrimdışı. Bu soğuk depolama çevrimdışı cüzdanları, dünya çapında güvenli kasalarda ve güvenlik kasalarında saklanır..

Coinbase, SMS 2FA kullanıyor. Coinbase, oturum açma bilgilerinizden sonra girilmesi gereken bir numarayı cep telefonunuza SMS ile gönderecektir. Bu, birisi bilgilerinizi çevrimiçi bulmadıkça ve kripto ilgi alanlarınızdan bahsetmedikçe güvenlidir. Google Authenticator’ı da kullanabilirsiniz.

Kraken vs Coinbase: Sonuç

Kraken vs Coinbase’i değerlendirirken, öncelikle ikisinin tamamen farklı iki topluluğa hizmet ettiğini anlamalıyız. Benzetme, bıçak ve çatalla biftek yemek.

Yatırımcılar (çatal) ve tüccarlar (bıçak) farklı nedenlerle kripto satın alma sürecini sürdürürler. Her ikisinin de aynı kripto para satın alma işlemini gerçekleştirmesi gerekir (biftek yemek).

Kraken, aktif olarak ticaret yapmak isteyen daha ileri düzey kullanıcılar içindir. Bu nedenle, daha fazla alım ve satıma izin vermek için daha fazla alım satım çifti ve daha küçük ücretler sağlar. Kraken ile piyasayı dengelemeye yardımcı olan kripto para birimlerini kısaltabilirsiniz (önce satıp sonra satın alabilirsiniz).

Coinbase daha kullanıcı dostudur. Coinbase, kullanıcıların banka havalesinin temizlenmesini beklerken kripto satın almalarına izin veriyor ki bu inanılmaz bir özellik. Coinbase, geleneksel yatırımcıların kriptoda yer alması için tasarlandı ve bunu son derece iyi yaptılar ve fiyatı yükselttiler..

Sonuç olarak şu soru: Kraken vs Coinbase, “Hangisi daha iyi?” kullanıcının becerisine ve yatırımcının neyi başarmak istediğine bağlıdır.

Ayrıca bakınız: Bitcoin Coinbase’den Kraken’a nasıl transfer edilir

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me